MİTRAL KAPAK HASTALARI YARDIMCI OLUN

Doktorun önemsememesi gibi bir durum olabilir mi? Allah aşkına kendi kendinize kurmayın, Google dan bişeyler araştırmayi da bırakın. Eğer doktorunuz sizi tatmin etmediyse başka bir uzmandan destek alin.
Doktora inanmayıp internette ki her şeye inanıp üstüne gelip burada konu açmak yerine başka bir doktora gitse rahat edecek ama yok…

İşte bende onu kafaya takmıyordum artık da bebim kafa
Hiiiiiiç kafana takma
Bende de varmış
Geçen sene öğrendim
Kardiyoloji doktoru dedi ki sokaktan geçenlerin yarısında vardır. O kadar önemsemedi yani
Senede bir kontrole gel yeter dedi
Hiiiiiiç kafana takma
Bende de varmış
Geçen sene öğrendim
Kardiyoloji doktoru dedi ki sokaktan geçenlerin yarısında vardır. O kadar önemsemedi yani
Senede bir kontrole gel yeter dedi
Hiiiiiiç kafana takma
Bende de varmış
Geçen sene öğrendim
Senede bir kontrole gel yete

Sizin sag kalp basinciniz yuksekse bile bunun sebebi mitral yetmezliginiz, demek istedigim onun ilerledigi durumda pulmoner hipertansiyon gelisir. Uzun bir surec bu, kontrol altinda kalacaksiniz ki o yonde bir degisim gorurlerse direkt sebebi kapak degisimiyle ortadan kaldirabilirler yani.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için bende bu yönde düşünmek istiyorum. Ama hiç mitral yetmezlik olan insanlardan duymadım sağ kalpte basınç olduğunu bir iki kişiden normal bir durum olduğunu duysaydım içim rahatlayacaktı çünkü benim üzüldüğüm mitral yetmezlik değil dediğim gibi pulmonerden çok korkuyorum

Doktora inanmayıp internette ki her şeye inanıp üstüne gelip burada konu açmak yerine başka bir doktora gitse rahat edecek ama yok…
Başka bir doktora gideceğim zaten şuan haftasonundayız randevu pazartesiden önce gidemeyeceğim için belki aynı durumu yaşayıpta pulmoner hipertansiyona sahip olmayan birkaç kişinin deneyimini duyarım diye açtım bu başlığı bende çok mutlu değilim bu şekilde evhamlı olmaktan ama elimde de değil yani o kadar aklım var merak etmeyin doktor muayenesiyle buradaki yorumları bir tutmamayı biliyorum.

Eşimde var mitral kapak yetmezliği hafif düzeyde
Ama 8 sene falan oldu tespit edileli
Check up sırasında tesadüfen öğrenmişti
Hayatında bir soruna yol açmadı
Sigarayı geçen sene bıraktı o zamana kadar içiyordu da
2-3 kere kardiyologa gitti bu sene de gitti efor testi vs yapıldı hiçbir sorun görünmüyor
Bu kadar ciddiye alınacak bir durum olduğunu düşünmemiştik biz
Mitral yetmezlik çok önemli bir sağlık sorunu değil zaten sağ kalpte basıncın artması akıla pulmoner hipertansiyonu getiriyor bende mitral yetmezliği kafaya takmıyorum

X