Misafirlik Meselesi

KARADUT15

Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2022
40
40
34
Merhaba hanımlar
Size takildigim bir konuyu danışmak istiyorum. Görümcem başka bir şehirde oturuyor. Geçen hafta sonu çağırdılar gittik . İlk gün gittiğimizde yemekte kabak yemeği ve makarna yapmışti . Ertesi gün akşam yemeği için taze fasulye çıkardı dolaptan onu hazilamaya başladık. O arada evli kızı var o aradı yoldayız geliyoruz diye. Yakin bir ilçede oturuyor kizi. Görümcem kalktı eşi carsiya gitmişti eşini arayip bir sürü malzeme sipariş verdi. Et ,meyve, tatlı, çerez gibi. Fasulyeyi tekrar dolaba kaldırdı. Eşi getirdi siparişleri fırında köfte patates yaptı,pilav yaptı, çorba salata yaptı. Tatlı kuruyemiş herşey almışlar. Düşündüm sonradan senede birgün evine geldik . Evlendigimizden beri doğru düzgün bir sofrasini ikramını görmedim. Elinden gelmediğini düşünürdüm hep, istediğinde gayet yapabiliyormus. İnsan yemekte içmekte değil ama orda değersiz hissettim kendimi Alamayacak durumda olsalar takilmazdim. Sizce bundan sonra nasıl davranmalıyım? Gitmek hiç içimden gelmiyor ..

Hiç üzülmeyin. Elbet bir gün aynısını başkası ona yapacak. Ayrıca inanı ki size değil kardeşine değer vermiyor.

İçinden nasıl geliyosa öyle davran o zaman.
Değer görmüyorsan değer de verme.

Olay sana ne yemek yaptığı değil tabiki, sonuçta hepimiz hanemizden başka bir yere gittiğimizde umduğumuzu değil bulduğumuzu yeriz. Ama görümcenin yaptığı şey farklı..

İlk başta konuyu anlamadım, kabak olsa n'olacak demiştim 2.ye okuyunca kaçırdığım yeri anladım. Ayıp etmiş evet. Siz de size davranıldığı gibi davranırsınız, belki anlar belki anlamaz ama en azından kendinizi rahat hissedersiniz

Belki de fasulye yetmeyecekti kalabalık olunca o da kolay bir menü seçti…

Damat nasıl biri ?

Cok ayip gitmeyin gelmesin gelirsed ehic ikramda bulunmayin terbiyesizlik senede bir gorumcem gelse onune yagdiririm herseyi her kim gelirse ayni tabikide

Ben de bir daha gitmezdim.Hatta benzer durumlarda bir bahane bulup erken ayrılıyorum.Cayi içmeyip, yarısını ev sahibi görmeden döküp, bir bahaneyld kalktım bu yaz birinin evinden.Siz de ozenmeyin evinize gelirse

Ben olsam yemeği yedikten 10_15 dk sonra kusardım. Ay bozuktu galiba alışmamışız senin evde et meyve falan yemeye abla, ilk defa yiyince şaşkınlıktan dokundu mu ne oldu falan derdim agzhssksk

Sizde aynı şekilde davranacaksınız. Bunun başka çözümü olmaz.

Gitme
Onurlu ol

Allahtan kızın geliyor yoksa bu evde et yiyemeden göçüp gidecektik de. Şaka bir yana aynı özensizliği siz de gösterin çağırın bir tencere makarna yapın koyun önüne

Reactions: Gif
Ay benim bile zoruma gitti buradan.
Çok ayıp etmiş gerçekten.
Kafaya uzun süre takılacak bir şey mi? Hayır. Bu davranışına göre “bende öyle yapayım, şöyle yapayım” diye kendimce kısasa kısas yapmazdım ama o an gerçekten baya bozulurdum.

Allahtan kızın geliyor yoksa bu evde et yiyemeden göçüp gidecektik de. Şaka bir yana aynı özensizliği siz de gösterin çağırın bir tencere makarna yapın koyun önüne
Ya böyle demek lazım aslında, hak ettiği bu ama bir yandan hiç tenezzül etmese mi. Ben tam tersi benim evime geldiğinde öyle bir sofra kurardım ki, onu öyle utandırırdım. “Çok uğraştım, çok özendim siz geliyorsunuz diye” der daha da yüzünü kızartırdım. Anlarsa tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…