Misafire sunum yaparken mutfağa gitmek??

Ya yabancı değiller aslında benim değil de eşimin çok çok yakın arkadaşları eşime göre yav dümdüz koy gitsin nolacak takılmaz kimse diyo ama ben ilk kez misafir ağırlicam o yüzden biraz kasıyorum galiba ☹️
Bir şey olmaz ya zaten insanlar aralarında konuşuyor ,illa ki muhabbet devam ediyor hiç bir şey olmasa yemek tarifi konusuluyor 😂 masada meze varsa ben "bunu süzme yoğurtla denedim, AA sen sarımsakla yedin mi ,görümcem yufkadan bilmem ne yapmış .." bakmışsın yemek bitmiş😂ilk defa mi bütün sorumluluk sende iken misafir agirliyorsun :)tatlı heyecanlar ama çok da takılma boşver.

Ya yabancı değiller aslında benim değil de eşimin çok çok yakın arkadaşları eşime göre yav dümdüz koy gitsin nolacak takılmaz kimse diyo ama ben ilk kez misafir ağırlicam o yüzden biraz kasıyorum galiba ☹️
Kasma buna değmez ileride misafire gel mutfağa yardıma diyeceksin beybi ilk misafirlik özenmen normal ama beklerken sıcak sıcak servis et tatlış şey

Kasma buna değmez ileride misafire gel mutfağa yardıma diyeceksin beybi ilk misafirlik özenmen normal ama beklerken sıcak sıcak servis et tatlış şey
Aynen öyle valla bencede hiç kasma ne kadar rahat olursan işin o kadar kolay olur emin ol ... ayyy inşallah hersey arzu ettiğin gibi güzel olur ve muhteşem geçer 🙏

Siz böyle kasarsanız onlar da rahat olamazlar ki, öneriler çok güzel. Rahat olun biraz. 😉

Ben çok ağırladım eş tarafı, hepsi de yaşı büyük insanlardı. İki dk geçince hemen sesleniyolar istersen yardıma gelelim diye 😄😄😄 gerilim ımdb 9.8 🤦‍♀️

evlenmeden önce hiç evinize misafir gelmedi mi veya siz gitmediniz mi? :eek:

yakın gördüğünüz kimselerse ve kişi sayısı çok değilse şişleri bir servise, pilavı büyük bir servise koyup masada direkt mezelerle beraber servis edebilirsiniz. sofraya da hem büyük servis hem kase açarsınız. bu durumda çorbasını bitiren kişi tabağını uzatır veya uzanıp ortadaki yemekten tabağına dilediğini alır

diğer seçenek ise ortaya yalnızca salata ve mezeleri koyun. çorba bitince kalkar yemekleri sunarsınız dilediğiniz şekilde süsleyerek. sanmıyorum ki soslarla, cımbızla filan tabaklayasınız, her tabak en fazla 2 dakika sürer. eğer büyük tabakları sonradan dahil etmeyecekseniz kaselerle birlikte büyük tabağı da alırsınız

Çorbalar bitmeden mutfağa geçip hazırlarsın. Sen salona gelinceye kadar çorbasını bitiren olur. Sırayla verirsin

X