Misafire sunum yaparken mutfağa gitmek??

mileyko

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
44
35
Merhaba yakında bi misafirim gelecek fırında tavuk şiş pilav ve çorba yapmayı düşünüyorum pilavı kaseyle ters çevirip sunucam yanına şişleri koyucam ama sıralamayı nasıl yapmalıyım bilmiyorum normal servis tabaklarını sofraya koyduktan sonra insanlar çorbasını bitirdikten sonra toplayıp mutfağa gidip pilavları ters çevirme işi biraz saçma geldi herkes masada beni bekliycek falan önceden hazırlasam da bu defa sofraya büyük servis tabaklarını koymadan güzel durur mu bilemedim

Merhaba yakında bi misafirim gelecek fırında tavuk şiş pilav ve çorba yapmayı düşünüyorum pilavı kaseyle ters çevirip sunucam yanına şişleri koyucam ama sıralamayı nasıl yapmalıyım bilmiyorum normal servis tabaklarını sofraya koyduktan sonra insanlar çorbasını bitirdikten sonra toplayıp mutfağa gidip pilavları ters çevirme işi biraz saçma geldi herkes masada beni bekliycek falan önceden hazırlasam da bu defa sofraya büyük servis tabaklarını koymadan güzel durur mu bilemedim
Gelecek kişilerin yakınlığına bağlı. Ben çok yakın olduğum kisilerse hepsini ortaya getiriyorum insanlar istedikleri kadar tabağına alıyor, ama protokol usulü sırayla getireceksem kimse 5 dk beklemekle bir sıkıntı olmaz zaten masada ara sıcak ya da meze illa ki oluyor, onlar meze ara sıcak ile oyalanirken ben mutfakta ana yemegi hazırlıyorum eşim de servis ediyor Max 5 dk sürüyor.

Gelecek kişilerin yakınlığına bağlı. Ben çok yakın olduğum kisilerse hepsini ortaya getiriyorum insanlar istedikleri kadar tabağına alıyor, ama protokol usulü sırayla getireceksem kimse 5 dk beklemekle bir sıkıntı olmaz zaten masada ara sıcak ya da meze illa ki oluyor, onlar meze ara sıcak ile oyalanirken ben mutfakta ana yemegi hazırlıyorum eşim de servis ediyor Max 5 dk sürüyor.
Peki servis tabaklarını çorba ikram ederken de sofrada açmıyo musunuz yoksa çorba tabaklarıyla birlikte toplayıp gidip mi hazırlıyosunuz

Peki servis tabaklarını çorba ikram ederken de sofrada açmıyo musunuz yoksa çorba tabaklarıyla birlikte toplayıp gidip mi hazırlıyosunuz
Ortadaki mezeler için çorbanın altında tabak oluyor , yemek için ekstra servis getiriyorum. Sizin meze ya da ara sıcak gibi ortada bir şeyler olmayacaksa çorba tabagiyla servisi birlikte götürün. Ama çorba tabağının altında bir servis olsun güzel durmuyor.

Canim.motor gibi durmadan dişlerini çalıştırarak üst üste yemelerine gerek yok. İlk bitiren 2 kişinin kasesini alır mutfaga geçersin. Onların sunumunu yaparken başkaları bitirir, getirir onları gotirirsun öyle devam eder.
Geç kalsan bile iki yemek arası dinlenmenin zararı yok, sohbet edilir zamanı anlamazlar

Ben 6 kişinin altında ise misafir sayım pasta tabaklarını koyuyodum eğer normal yemek tabağını da kullanmayacaksam. Servis tabaklarım devasa benim. Büyük balık yemeğinde ya da karnıyarığın patlıcanlar büyükse kullanırım. Masada mezeye yer kalmıyo yoksa masam çok büyük değil.

Ben 6 kişinin altında ise misafir sayım pasta tabaklarını koyuyodum eğer normal yemek tabağını da kullanmayacaksam. Servis tabaklarım devasa benim. Büyük balık yemeğinde ya da karnıyarığın patlıcanlar büyükse kullanırım. Masada mezeye yer kalmıyo yoksa masam çok büyük değil.
Ben de tatlı tabaklarımı çorbanın altına kullanmayı daha mantıklı buluyorum açıkcası böylece servis tabağının pilavlarını mutfakta hazır bırakıp gidip ana yemeği yanına koyup direkt getirebilirim

Küçük kasenin içine koyup ters çeviriyorum ben
Ben de öyle yapıyorum normalde ama işte onu hazırlamak zaman alıyor az da olsa masada insanları bekletmek tuhaf geliyor onun için önceden mutfakta hazırlama ihtiyacı duyuyorum o zaman da masada en alt servis tabakları olmamış oluyo

Ben de öyle yapıyorum normalde ama işte onu hazırlamak zaman alıyor az da olsa masada insanları bekletmek tuhaf geliyor onun için önceden mutfakta hazırlama ihtiyacı duyuyorum o zaman da masada en alt servis tabakları olmamış oluyo
Beklesinler ne olmuş kuzu? Sıcak sıcak servis edeceksin işte. Tv programında bile sıcak sunum için bekletiyorlar…

Bak mesela bizim kız turuncu şu an bilmem kaç km’den kebap bekliyor…
E onlar da iki dk bekleyiversin…
Ya dkgkkff kayınvalidem tarifini aldım X abinden siz gelince yapcam demişti. Adam da niye diyosun öyle hamile kadın canı çeker demiş içi rahat etmemiş yapıp göndermiş NE VARRR

Bir şey olmaz ya zaten insanlar aralarında konuşuyor ,illa ki muhabbet devam ediyor hiç bir şey olmasa yemek tarifi konusuluyor 😂 masada meze varsa ben "bunu süzme yoğurtla denedim, AA sen sarımsakla yedin mi ,görümcem yufkadan bilmem ne yapmış .." bakmışsın yemek bitmiş😂ilk defa mi bütün sorumluluk sende iken misafir agirliyorsun :)tatlı heyecanlar ama çok da takılma boşver.

X