Poğaçalar Misafir Poaas(resimli)

selected_79

Allahım sana çok şükür
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2008
5.564
128
45
çok kolay... bence bi defa deneyin.. vazgeçemeyceksiniz.. püfür püfür oluyor.. gayette bereketli 2 tepsi çıkıyo.. misafirede, sizede bol bol yeter...

yoğurma kabına elediğiniz unun ortasını havuz haline getirip önce mayayı koyun. sonra biraz sitle eritip kalan malzemelerin hepsini ilave ederek yoğurun. hamurun kıvamı normal bi hamur olsun.. ne çok sert nede çok yumuşak olsun... mayalanması için üzerini örtüp 45dk veya 1saat bekletin

2.5 s.bardağı süt
1kapsül yaşmaya(2pkt kuru mayada kullanabilirsiniz)
yarım s.bardağı toz şeker
2yemek kaşığı tuz(normal dolu olcak)
1s.bardağı sıvı yağ
2yumurta(1nin sarısı üstüne sürülcek)
aldığıkadar un
süslemek için çörek otu, susam

şekil verip bi süre tepside de kabarması için bekletin.. üzerine yumurta sarısı sürüp çörek otu ve susamla süsleyin.. üzeri kızarana dek pişirin..
fırından çıkardığınız gibi bi çatal yardımı ile üzerine margarin sürün.. ahfiyet olsun..
isterseniz içine peynirli maydonoz da koyabilirsiniz.. ben sadesini yaptım..

Son düzenleyen: Moderatör:
puaa1.jpg

puaa2.jpg

çok güzel görünüyorlarr ellerine sağlıkkk
Uf.. Aciktim simdi.. Canim cektii yaa :KK43:
çok güzel görünüyo ellerine sağlık,yarım su bardagı toz şeker çok değilmi kuşum?

beğenmenize sevindim..opuyorumnanaktanbende bu tarifi çok sevdiğim bi arkadımdan aldım. o gün bugün sürekli yaparım..

hayır fıstığım tam geliyo.. ilk yaptığımda bende tereddüte düşmüştüm ama tadınca anlıycaksın.. 2 yemek kaşığı tuz dengeliyo herhalde.

bence denemeye değer bi dene pastaneki açmaları aratmaz..

mayalamayı nasıl yapıyoruz?sütü ılıtıp içine mi atıyoruz..?mayalı tarifler konusunda zayıfım açıklayabilir misin?

uf ya tarifi aldım en kısa zamanda yapacağım.Bende buna benzer açma yapardım ama biraz seninkininn malzemesi farklı.Birde bu malzemeyle deniyeyim. Çünkü şekli gel beni ye diyo.
Şunu anlamadım fırından çıkarınca neden yağ sürüyorsun. Ben fazla yağlı şeylere gıcığımda. Kalori açısından.
Emeğine sağlık.

oooofffff yapmayın böyle şeyler yaaaaaaa Allahım yeyip yeyip kilo almamak istiyorum ellerine sağlık canım

oooofffff yapmayın böyle şeyler yaaaaaaa Allahım yeyip yeyip kilo almamak istiyorum ellerine sağlık canım

uf ya tarifi aldım en kısa zamanda yapacağım.Bende buna benzer açma yapardım ama biraz seninkininn malzemesi farklı.Birde bu malzemeyle deniyeyim. Çünkü şekli gel beni ye diyo.
Şunu anlamadım fırından çıkarınca neden yağ sürüyorsun. Ben fazla yağlı şeylere gıcığımda. Kalori açısından.
Emeğine sağlık.

mayalamayı nasıl yapıyoruz?sütü ılıtıp içine mi atıyoruz..?mayalı tarifler konusunda zayıfım açıklayabilir misin?

hepinize çok teşekkürler.opuyorumnanaktan beğenmenize gerçekten sevindim. bu benim burda paylaştığım ilk tarif..

keçi kız yağ sürmemin nedeni üzeri hem daha yumuşak hemde daha parlak olsun diye.. ozaman tam pastane poğaçası havası oluyo tadında..
sonradan pişman oldum.. keşke birini bölüp buraya koysaydım diye.. kabarması hakketten güzel..

tatlırüya senin dediğin gibi bi kasede mayayı sütle çatalla çırparak eritipte koyanlarda var.. ama ben işin kolayına kaçıyorum.. yoğurma kabına biraz un koyuyorum ortasını elimle havuz açıyorum. mayayı içine koyuyorum. biraz süt döküp parmak uçlarımla mayayı eritiyorum... sonra diğer malzemelri ekleyip yoğuruyorum..

ben önceden mayalı hamurlardan beceremem diye korkuyodum.. inan bana bi defa denesen devamı gelir..

Elıne saĞlık kız mıdem rahatsız ya canım bıŞı ıstemıyo sabah 9da yedım tostlayım aÇlık duygum gıttı

ıııımmmmmm missss miss olmuş kokusu buraları sardı cokacimcoook arkadaşım ellerine sağlık kimse görmeden :1ninca:tabağı aldım kaçtım :tomato::tomato::tomato:

ahfiyet bal şeker olsun..
al canım yeterki sen al tabağı.. daha içerede kocaman bi tepsi var opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktanellerine saglik canim benimopuyorumnanaktan
negüzelde kizarmis
cayi ben demlesem sende 3-5kapip bana gelsen
karsilikli oturup yesek olmazmi ne dersinkaydirigubbakcemile5

benim yaptığım poaçanın malzemesinin aynısı ,adı farklı olabilirmiki..dediğim gibi benimkinin içine yarın su bardagı toz şeker girmiyo...

nefis görünüyor.ellerine sağlıkcokacimcoook.bir şey öğrenmek istiyorum evde toz maya var büyük pakette kaç kaşık koymalıyım.trk kullanımlık paketten yok malesef..

X