Aile Planlaması mirena spiralin çıkarılması

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

antihistaminik

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2011
122
76
Merhaba arkadaşlar
Mirena spiralin çıkartılması için doktora gideceğim. Bu konuda tecrübesi olan var mı acaba? Zor bir işlem mi? Takılırken genel anestezi yapılmıştı, çıkartılırken de aynı şekilde mi olacak? Yanımda biri ile mi gitmeliyim? Tedirginim biraz. Cevaplarınızı bekliyorum.

Ben taktirirken anestezi almadım benimki de mirena ve hiç acı da duymadım şaştım şimdi neden acaba anestezi verdi doktorunuz

Mirena spirali çıkartırdım arkadaslar. Korktuğum kadar zor bir işlem değilmiş. Ama regl döneminizde giderseniz daha kolay olur. Doktor beni muayene ederken lafa tuttu biraz o esnada karnını gevşet dedi ve çıkardı spirali. Bir çığlık koyverdim tabi. Değişik bir duygu acıyla karışık içinin boşalması gibi. Mirena diğer spirallere göre daha kalın o nedenle acıtır biraz dedi dr. Ve bitti gitti.

Ben de mirenayi cikardiktan sonra ortalama gebe kalabilme zamanini merak ediyrum. Gecen ay cikarttirdim bu ay yumurtlama zamanlarini dikkate aldik ama sonuc negatif daha once cikarttirip hemen gebe kalabilen var mi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…