Popüler Konu Minimal Yaşam

Özdisiplini hiç yok maalesef
Sabah kaldırdım öğretmeni mesaj atmış kitap okuma listesini unutmasınlar diye, söyledim eksik imza vardı onu attırdı. Çıktıktan sonra odasına çıktım liste masanın üstüne
Ödevinin çoğunu cuma bitirdi. Babasına dün gece 11e kadar kontrol ettirdi. Küçük de uykum var ışığı kapatın deyip durdu çok öfkelendim büyük oğluma
Disiplin kuramıyorum düzen yok bilmiyorum çok yorucu birini yönetmek

Uzun zamandir yazmadim. Minimalist bir girisimde bulundum.
Ben tavalarimi degistirdim. Eskimis, bazilari cizilmisti. Tefalin kurbu cikan tavalardan aldim.
Haliyle dolabimda yer acildi, cunku bunlari diger tencerelerin yanina sigdirabildim. Boylelik cesmenin altinda stokladigim legenleri, tavalarin yerine aldim. Cesmenin altinada Quooker taktiracagim. Sicak su icin kullandigim ketelede gerek kalmayacak. Tezgahim biraz daha bosalacak.

İşte her işlerini onlar yerine biz yapıyoruz biz düşünüyoruz çocuklara o fırsatı vermiyoruz.
Onlarında işlerine geliyor tabi.

Bırak unutsun biraz zorluk çeksin ki öğrensin.
Eylülde çok unuttu kitap koymayı suyunu ödevini.
Unuttuğu dersi pembeye boyadı haftalık programın da kendi kendine çözümler üretmeye başladı.
Disiplin uygulama ile olur konuşmak tavsiye vermektir sadece.

Yani Başta konuş kuralları belirle sonra uygulama kısmında net olmak gerekiyor senin yumuşak kalbin müsade ederse tabi

Hoşgeldin
Sıcak suyu açınca içme suyu sıcak akacak olması ne güzel
Onu ocak üstüne de takıyorlar dimi.

Mia çok haklısın ama ben o kadar tembel bir insanım ki onun yapabileceği her şeyi ona yaptırmaya çalışıyorum. Yapıyor ama yarım yamalak. Mesela 1 yıldır falan çamaşırlarını yataklarına bırakıyorum kendileri katlıyor. Ya da odasını kendisine süpürtüyorum.
Çantasını falan hiç bir zaman kendim hazırlamadım vs vs ama işte yine de olmuyor istediğim gibi

Beni biliyor yapmayacağımı arkasını toplamayacağımı çok iyi biliyor aslında yine de rahat işte

Hep aksilikler olacak ama hersey tam olamaz ki.

Hoşgeldin
Sıcak suyu açınca içme suyu sıcak akacak olması ne güzel
Onu ocak üstüne de takıyorlar dimi.
Hosbulduk canim, Ocagin oraya takilani kimsede gormedim (Sosyal medya haricinde), ama normal cesmenin altina takiliyor benim bildigim. Mutfagim U seklinde oldugu icin orda kor bir kosem var. Koydugum esyalara ulasamiyorum, bari isime yarar birsey taktirirsam en guzel sekilde degerlendirmis olurum diye dusundum.
Hollandadaki cesme suyu genel olarak, icme sularindan temiz. Hatta avrupada en icilebilir cesme suyu olarakta bilindigi icin suyu cesmeden iciyoruz. Quookerin ozelligi, suyu kaynar bir sekilde iki saniyede akmasi ve sodali su cikiyor cesmeden. Gerci su gectigimiz gunlerde bir sehrin suyunda bakteri bulunmus, ama bunu tabi direk bildiriyolar insanlar tedbirini alsin diye.

Sabah 2 sepet çamaşır katlayıp yerleştirdim.
Oğlanlarım kolsuz tişörtlerini kaldırdım. Küçük oğlum sabah minicik bir şort üstüne kolsuzla okula gidecekmiş git değiştir dedim ya
WC lavabo yıkadım.
Bulaşık mak boşalttım.
Akşama mercimekli bulgur pilavı yapacağım hala imam bayıldı var

Evet o görsellerden görmüştüm
Temiz suya kolayca ulaşabilmek ve sıcak su olacak olması baya üst seviye

Eline sağlık

Dün akşam burada yağmur yağdı.
Hava kapalı gibi açık gibi
Ne giyecegimizi şaşırdık
Kısa kollu üstüne ince mont giydim.
Böyle ay sonuna kadar kombinler yaparım artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…