Popüler Konu Minimal Yaşam

Renkler hep uyumlu ne güzel ya 🤩 benim de kışlıklarım çoğunlukla siyah beyaz griden oluşuyor ama yazlıklar rengarenk yazın renkli giyinmeyi seviyorum
Bende tam tersi yazın beyaz ağırlıklı giyerim.
Kışında genelde koyu renkler ve biraz renk eklemeye başladım 😊

Belgeselde diyor ki sade olmak zordur çoğunluğa uymamak evde neyin ne kadar yeterli olabileceğini deneyimlemek.
İhtiyacımızı belirlemek...

Kendimize sormamız gereken soru "Elzem olan nedir ne kadarı benim hayatımda olmalı"...
Gerçekten çevre baskısı diye bir şey var ya. Bir tercih değil de eksiklik gibi hissettiriliyor bazen bazı şeyleri almamak maalesef

Dün şehir merkezine gittik, ilçede yaşadığımız için pek gitmiyoruz, gittiğimizde avmye giriyoruz özlediğimiz şeyleri yiyoruz

Her gittiğimde şunu fark ediyorum, dün de tekrar aynı şeyleri düşündüm, bizim normalde doğayla içice bir hayatımız var, işten çıkınca denize gideriz, yemek yemek istersek evden ya da paket alıp sahile gideriz, yürüyüş yapalım dersek orman sahil yürüyüşü yaparız, bunları yaparken de aman şunu giyeyim kombin yapayım gibi dertlerimiz yok ihtiyaç dahilinde temiz ve ortama uygun seçimler yapıyoruz
Ama avmde sanki bir yarış var, şuyum olmazsa eksik kalırım gibi bir pompalama, asla yeterli hissedememe durumu yaratılıyor ve bu beni her defasında daha da rahatsız ediyor

Dün o kadar gezdik ama kendime hiç kıyafet almadım, evdekileri eleyip düzenlemeye çalışıyorum çünkü sürekli, sadece 15 yıldır kullandığım emektar sırt çantam yırtılmıştı onun yerine yeni bir çanta aldım, başka bir şey almamayı başarmak çok mutlu etti beni, bir şeyleri anlamaya ve uygulamaya başladığımı hissettirdi 🎉

Selamlar
Kızıma Türkçe ödevini yaptırdım. Matematiği babam yaptırsın dedi, eşime devrettim. Nevresimleri değiştirdim. Dolapta nevresimlerin olduğu bölümü düzenledim. Baktım benim kıyafetler biraz düzensiz göründü gözüme, hadi bunları da tekrar katlayıp yerleştireyim dedim. 2 tişört eledim. Bu sefer eşimin bölümü karışık kaldı o tarafı da düzelteyim dedim. Ütülenecekleri ayırdım. Çamaşır makinesini çalıştırdım. Aslında ben kahve yapacaktım nerden buralara geldi olay anlamadım. Size de böyle oluyor mu?😅

Son düzenleme:
Selamlar
Kızıma Türkçe ödevini yaptırdım. Matematiği babam yaptırsın dedi, eşime devrettim. Nevresimleri değiştirdim. Dolapta nevresimlerin olduğu bölümü düzenledim. Baktım benim kıyafetler biraz düzensiz göründü gözüme, hadi bunları da tekrar katlayıp yerleştireyim dedim. 2 tişört eledim. Bu sefer eşimin bölümü karışık kaldı o tarafı da düzelteyim dedim. Ütülenecekleri ayırdım. Çamaşır makinesini çalıştırdım. Aslında ben kahve yapacaktım nerden buralara geldi olay anlamadım. Size de böyle oluyor mu?😅
Evet başlayınca duramıyorum bende 😅
Kafam dalgınsa işleri yarım bırakıp başka bir iş yaparken buluyorum 😂

Selamlar
Bugün evdeyiz
Kahvaltı sonrası kızım son kalan ödevlerini yaptı babasıyla
Bende süpür sil yapıp halıları serdim.
Dinlendikten sonra markete gittik.
Eşim fırında tavuk yaptı pişiyor
Çamaşır serdim
Planlama yapıyorum.

Eklentiler

• 20241006_163202.jpg
    20241006_163202.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 31
Selamlar
Bugün evdeyiz
Çamaşır serdim
Planlama yapıyorum.
Tutunamayanlara selam 😅

Slm kızlar
Dün çok yoğun geçti. Öğlen doğumgünü partisine ordan güne geçtim. Akşam da arkadaşlar davet etmişti oraya gittik. Keyifli bir gündü. Sabah bir uyandım gözüm şiş 🤦‍♀️ Ağrı da yapıyor. Modum baya düşük bugün o yüzden 😭
Yine de banyoyu sildim wc lavabosunu yıkadım. Çamaşır yıkadım serdim. Kuruyanları topladım.
İmam bayıldı çorba vardı yanına makarna yaptım.
Başka da bir şey yapmadım. Umarım gözüm yarına daha fazla şişmez😢 rapor almak zorunda kalmam umarım

Slm kızlar
Dün çok yoğun geçti. Öğlen doğumgünü partisine ordan güne geçtim. Akşam da arkadaşlar davet etmişti oraya gittik. Keyifli bir gündü. Sabah bir uyandım gözüm şiş 🤦‍♀️ Ağrı da yapıyor. Modum baya düşük bugün o yüzden 😭
Yine de banyoyu sildim wc lavabosunu yıkadım. Çamaşır yıkadım serdim. Kuruyanları topladım.
Başka da bir şey yapmadım. Umarım gözüm yarına daha fazla şişmez😢 rapor almak zorunda kalmam umarım
Geçmiş olsun umarım çabuk geçer 😔
Eline sağlık

Selamlar
Bugün evdeyiz
Çamaşır serdim
Planlama yapıyorum.
Neyse ki kahvemizi içebildik😅
Bugün bizim yemeği de eşim yapıyor🙈
Çamaşırlar kuruyor
Ben müzik eşliğinde ütü yapıyorum.
Sonra ingilizce ödevimiz var
Bu şekilde geçen bir hafta sonu
Dün dışarıdaydık bugün de böyle geçsin..

Son düzenleme:
Slm kızlar
Aaa ne oldu ki acaba gözüne?
Geçmiş olsun.

Neyse ki kahvemizi içebildik😅
Bugün bizim yemeği de eşim yapıyor🙈
Çamaşırlar kuruyor
Ben müzik eşliğinde ütü yapıyorum.
Sonra ingilizce ödevimiz var
Bu şekilde geçen bir hafta sonu
Dün dışarıdaydık bugün de böyle geçsin..
Afiyet olsun 😊
Eline sağlık
Hafta içi biz yapıyoruz bir günde eşler yapsın 🙈

X