Milyonluk mezarlar. Büyük İstanbul depremi .Göç dalgası

maşallah sitede ne çok jeolog, inşaat mühendisi, şehir planlamacı varmış. oranın zemini soyle, burası böyle herkes bir şeyler biliyor. böyle bir dönemde kulaktan dolma bilgilerinizi bir de başkalarına anlatıp bilgi kirliliği yaratmayın.

Bu nasıl bir çarpık kentleşmedir? Buna nasıl göz yumuyorlar. Türkiye’nin deprem ülkesi olduğu aşikar. Rüşvetle, göz yumarak böyle binalara izin vermeleri zaten insanlara ne haliniz varsa görün demekten başka bir şey değil.

Eklentiler

• 21A77EF0-0338-4525-A0EF-7FDD5370D291.jpeg
    159,6 KB · Görüntüleme: 165
Belkide ilk defa bu kadar sert cevap vereceğim ,Bence en büyük bilgi kirliliği sizsiniz! insanlar burda uzmanların bilgilerine dayanarak yazıyorlar.farkındalık yaratmak,bilncsizlik fazlasıyla kayıplar verdik.hastanede dün biri yakını bulmaya gelmiş yakının nerde olduğu bile bilmiyor

Ege bölgesindeyim burada neredeyse hep sallanıyoruz bu bilgiyi burada aktarmam için jeolog ya da mühendis olmama gerek yok. Sallanan bir vatandaş olarak yaşanılanı aktarıyorum. Ben ve bu bölgede yaşayan arkadaşlarımız.

eğer eğitim hayatınızın herhangi bir bölümünde coğrafya dersi aldıysanız burada konuşulanların temel coğrafya bilgisi olduğunu bilirdiniz. hatta inanır mısınız sınavlarda bile soruyorlar. herkesi kendiniz gibi cahil sanmanız ne enteresan cidden.

Yorganınızı çekip uyumaya devam edin, işiniz ne ola ki burda?

Ama güzel oturtmuşlar binaları kabul edelim.

Ama güzel oturtmuşlar binaları kabul edelim.
Gülbağ tarafında çok ev var böyle. Ben bomontideyim evler bir birine yakın tabi ama bu kadar değil karşılıklı iki araba park edecek kadar en azından.

Gülbağ tarafında çok ev var böyle. Ben bomontideyim evler bir birine yakın tabi ama bu kadar değil karşılıklı iki araba park edecek kadar en azından.
İstanbul'dan fay geçmese ne olur ki, çevresinden güneyinden geçiyor. Bu binalar direkt bisküvi gibi ezilir.

Karşılıklı iki araba park ediyorsa sorun yok. Ben İstanbul’da olmadığımdan hiç görmedim daha önce ve bu fotodaki apartmanlar bana mühendislik harikası geldi, nasıl kullanmışlar her santimetrekareyi. Göz göre resmen pencereler.

Bir pencereden diğer pencereye misafirliğe gidersin o fotoğraftaki binalar arasında, sıfır zahmet.

daha neler var,karşılıklı binalarda bir birine kahve uzatan kadınlar mı dersiniz. Karşı apartmanın tvsinden maç izleyen mi dersiniz

hikayesini bilmiyordum.ama oraya para yatıran vatandaşlar mağdur oluyor bu durumda her türlü. yazık

Hiç normal değil zaten, şaşırtmadı beni bu bilgi. Belki önceki fotoda da vardır böyle bir durum

Evet, basit bir coğrafya dersinde bile anlatılıyor. Ege bölgesi kırık yapıdan oluşuyor. Horst - Graben - Horst diye geçiyor.
Ege bölgesi dışında bu yapıya sahip yer ise Hatay - Amanos (Nur) Dağları.

Fay hatlarının haritası ise ilkokuldan beri öğretiliyor zaten.

Uzman değiliz ancak bunlar temel bilgiler. Herkes biliyordur herhalde.

Eklentiler

• 9E7580AA-CEF8-4C8C-8036-DF3E2C6311F4.jpeg
    44,9 KB · Görüntüleme: 132
  • 17D3C163-B4EC-4EC7-9028-538A094CF4B7.jpeg
    44,2 KB · Görüntüleme: 141
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…