Milyonluk mezarlar. Büyük İstanbul depremi .Göç dalgası

İstanbul o kadar güzel ki. Ben 7 yıldır buradayım, daha önce defalarca gittiğim yerlere tekrar gidince bile şaşırıyorum bir şehir nasıl bu kadar muazzam olabilir diye. Ve çok üzülüyorum bu hale getirdikleri için. O kadar yazık ettiler ki. Başka bir ülkede bu değerde bir şehir olsa pamuklara sararlar, inci gibi tutarlardı.

Arkadaşlar niye göç ediyorsunuz?
Niye gidiyorsunuz?
Hepimiz bir olup devlettin kapısına dayanmaliyiz,hepimiz sesimizi cikartmaliyiz.
Depreme dayanıklı evler mecbur, kontrol mecbur.
Aksi halde büyük cezalar gelmeli.
Siz gidersiniz bir kaç sene sessiz olur ,sonra çocuklariniz torunlarımız yine gelir buralara Allah göstermesin.
Bizi kurtaracak sadece sadece sağlam yapım.
Mücadele edelim ,diretelim .mecbur sağlam evler yapilmali

Neden güvensiz bu siteler?
Merak ettiğim için soruyorum niye güvensiz buluyorsunuz yani.
Esenyurtun zemini Beylikdüzü'nden iyi değil mi mesela?
Hayır değil
Esenyurt bildiğiniz bataklık
2002 den beri Beylikdüzündeyim Esenyurt un eski halini gayet iyi biliyorum. Kanuna göre orası maksimum 4 kat olmalı zemin dahil ama kimse umursamadı yüzlerce gökdelen gibi bina dikildi, bu binalar Esenyurt un dışı, iç kısımlar aynı Bağcılar gibi yapılaştı ve şu an nüfus kapasitesinin çok üstü deprem için en zor yerlerden maalesef bırakın depremi geçen yıl ki yağmurlarda su baskınında kaç tane bina yıkıldı, yollar çöktü. Esenyurt un hali hiç iç açıcı değil

Artık umarım kimse hava atmaz 18 katın rezidansında oturuyor diye
Özellikle zengin kesim
Zengin değilim ama oldum olası hiç rezidansta oturma hayaline sahip olmadım
Kuruçeşme’de,bebekte evlere özendiğim oldu mesela oradaki apartman daireleri bile çok güzel

Afat başkanı ilahiyat mezunu,bu kurumun başına olmamalıydı,gelecek kişi bu konun hakimi deneyimli bilgi sahibi olmalı,karar merci insyatif ellerinde olmalıydı,böyle durumlarda zaman çok önemli bazı Afat yetkilileri 2 gun sonra müdahale etmem zorunda kaldıklarını dile getirdiler devlet yetkililerin imzası beklendi,ülkemizin gerçeği ülkemizde acı bilançolari oldu bir türlü koordine olamıyorlar

Fatih altaylinin programında bu konuya değişmişti bir beton firması betonlarda çok cidi sorunlar var biz betonlari yüklediğimiz zaman c4,c6 uygun bir şekilde kamyona yüklüyoruz inşaat firmasının kalfası betonun alışkanlığından dolayı bu betonu kullanmak istemiyor fazla zaman harcamak zorunda vb bir sürü söyledi aslında evrak üzerinde görünen c4 beton aslında c1 bunun denetimi olmadığı için,izlemek isteyenler için link bırakıyorum

Arkadaslar sakin olalim herkes gergin deprem yuzunden bakin goruyorsunuz saniyelik olayda kac bin can gitti kalp kirmayalim. Bende egede yasiyorum herkes tedirgin korkuyor ama bence kacmak cozum degil. Nereye gidiceksin Turkiye deprem ulkesi tum ulkenin trabzon yada konyada yasayacak hali yok. Evleri kontrol ettirmek lazim guvenlimi degilmi saglam yikilmayan binalarida gorduk ki iki adet cok yuksek derecede deprem oldu o bolgede. Demekki saglam binada yapilabiliyor. Bunlari konusabiliriz burda her meslekten insan var sonucta mimar muh yardimci olurlar.

Bu ülke de kimse olması gereken yerde değil ki zaten. O yüzden hiç bir şey düz gitmiyor her kurumda her alanda kriz var sıkıntı var. Fazla siyasete girmek istemiyorum bu açılan konu başka ama işte insanın içi yanıyor zoruna gidiyorrr. Allah kahretsin ki konulara nerden bakarsak bakalım siyasete geliyor

Gelmeyin sağdan soldan etnik yapısını bozmayın güzel izmirimin
Kompleks değil tokat gibi gerçekler size
Iyide gelen gavur mu oda Turk vatandasi ne kadar sacma bi yorum bu. Sanki izmirde safkan izmirliler oturuyor. Gorende suriyeli afgan geliyor sanarda etnik yapi bozulmasinmis Gelin arkadaslar burasi surekli sallandigi icin enerji bosalimi oluyor. Merkez bizdede sikintili ama Izmirin ilceleri rahattir. Evler dusuk katli. Bende bu arada Izmirliyim dogma buyume merkezde degil ilcesinde oturuyorum. Gelicek olanlara bilgi verebilirim ozelden. Sizde gercekten Izmirli degil sagdan soldan gelmis birisiniz ki hicbir Izmirli bu sekilde kendi vatandasina yazmaz bu da size tokat gibi cevap olsun..hemde osmanli tokati

Yerleşim yerleri sağlam yapılmadıkça nereye gidilirse gidilsin her zaman bir tehlike vardır

İmkanim olsa karadenizd mustakil veya iki katli giderdim fakat kacmak çözüm degilki kentsel dönüşüm halkta devlette destek olmasi gerekiyor bu Esenyurt Beylikdüzü o taraflar cok sikintili tamamen yikilmasi gerekiyor ama vatandasta itiraz etmicek iki odada olsa kabul edicekki evi mezar olmasin hem ona hem basklarina

Arkadaşlar deprem cok büyük zahiyatta verir ekonomik olarak ev sahibi olanlar nolur imza toplarak kentsel dönüşüme gidin

Üniversite kapandı tabi gençler evlerine gitti seçim vakti geldiğinde ikametleri nerdeyse orada oy kullanacaklar çoğu üniversiteli zaten oy kullanamayacak kullanması için okuduğu şehire gitme mecburiyeti var , hükumet gençlerden korktuğu için sinsi yasalar çıkartıyor

Lütfen konumu siyasete çekmeyelim. Söylenecek çok söz var da ama yeri burası değil. Konum kapansın istemiyorum. Dünden beri ufkumu açan onlarca yorum okudum burada. Rica ediyorum

Celal Şengör e göre en çok deprem olan yer Ege bölgesiymis dünyada. Büyük ölçekli olmadan küçük küçük bosaltiyordur umarım enerjisini. Bende egedeyim.

İstanbul'dayız 12 yıldır eşim de ben de çalışıyoruz.
Eşimin işi geregi büyük şehirlerde olması lazım.
keyfimden oturmuyorum İstanbul'da ben de dediğiniz gibi.

Celal Şengör e göre en çok deprem olan yer Ege bölgesiymis dünyada. Büyük ölçekli olmadan küçük küçük bosaltiyordur umarım enerjisini. Bende egedeyim.
Ben de Ayvalik'a taşındım. 7 yıldır ufak ufak sallanıyoruz.cok katlı binalar yok en fazla 4 katlı. Benim oturduğum 2 katlı geneli 2 kat , 3 kat.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…