mezuniyet torenime ailem katilamiyormus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
selam,

aslinda yazmayacaktim ama dayanamadim...ne kadar tartissamda burdan birileriyle bi sure uzak kalinca ozluyorum hepinizi tuhaf bir sekilde bilmiyorum belkide dunya uc gunluk ne bilim duygusalim :))

bir anne baba cocugunun bu tarz onemli gunlerine neden onem vermez ya da neden gelmek istemez ben anlayamam bunu. birazda anne babanla olan iliskine bagli bu. her zaman senin en onemli insan oldugunu hissettirdilerse ve birden simdi gelmezlerse, evet cok buyuk hayal kirikligi olurda..

iliskiniz zaten herkesin kendine kurulu duzendeyse, oldugu gibi kabul etmeye bak..diger turlusu seni gereksiz yorar. baska bir akraban yok mu? kuzen dayi amca vs gibi..ne bilim sevdigini elde edemiyorsan, elde ettigini sev diye bir soz var. yani ailenin yoklugunu doldurabilecegin birilerine bak derim ben nacizane tavsiyem

ah canim, kotu mu ayrildiniz? ah evlat iste..o gunler gelsinde hele umarim mutluluktan bunu dusunmezin

saglik problemleri yok. babam yogun calisiyor su an baska bir ulkede. annemin ortalama 20 babamin 25 saat ucmasi gerekiyor. yapmadiklari sey degil ben o yuzden bozuluyorum. tatil icin bile giderler.
Gerçekten zaten kep atma törenin olacakken 25 saat uçup gelmelerini mi istedin? Ben olsam gelmek isteseler bile engel olurum.

Gerçekten zaten kep atma törenin olacakken 25 saat uçup gelmelerini mi istedin? Ben olsam gelmek isteseler bile engel olurum.

istedim evet.

ailenizle hangi siklikta gorusuyorsunuz peki? mesela bir derdiniz oldugunda ailenizi aradiginiz zaman direkt ilgilenirler mi yoksa “canim su an hic musait degilim ben seni sonra arayayim” deyip aramayi unuturlar mi? ben maalesef ailemin bana verdigi degeri sadece bu tarz ozel gunlerde gorebiliyorum o yuzden istegim size sacma gelmis olabilir.

sozde evet, babam agzini actiginda zannedersiniz ki bu adamin isi gucu yok butun gun oturup kizini seviyor onu pohpohluyor. ama icraat kisminda babama ne zaman ihtiyacim olsa hep mesguldur. her seyi maddi imkanlarla cozmeye calisir. benim kirildigim da o zaten benimle yil boyunca ilgilendigi 3 gun var. dogum gunum,noel,yilbasi. bu sene bir de mezuniyet cikti ki hep olacak bir sey degil bir kez oluyor. yanimda olmasini isterdim ama olamayacaksa yapacak bir seyim yok her zamanki gibi.

akrabalik iliskilerim kuvvetli degil, zaten onlara bu kadar fazla ucun diyemem. yakinda abim var belki o katilabilir.

bence de biraz onlari tepkisi etkiledi beni. benim babam da sevindi ama normal bir ses tonuyla “ah canim benim, cok sevindim” dedi. sevgilimin babasinin sesi telefondan disari tasti resmen “aslan oglum benim” diye

Beterin beteri vardır, bakınız: ben
Ödül aldım ülke çapında kaç kere, başarıyı bireysel kazandım ödülü de bireysel almalıyım dediler gelmediler.
Güzel yerlerden mezun oldum dereceyle, arkadaşlarımla eğleneyim rahatça diye gelmediler.
Beyaz önlük giyme törenim oldu, ki bir tıp öğrencisi için önemlidir hani... Hele ki benim gibiler için iki beyaz vardır hayatta bir önlük iki kefen filan filan. Ne oldu? Tabiiiii ki gelmediler
Bu hayatta en önemli yerlere hep tek başıma gittim. Fotoğrafların hiçbirinde ailem olmadı.
Hiçbir zaman birinin elinden ödül alırken gururla beni izleyen olmadı, hocalar hariç.
Ya da ne bileyim...
Önlüğümü başkaları ütülemişti mesela, başkaları götürmüştü. Ayakkabılarımı başkaları ayarlamıştı.
Ama hiç sorun değil biliyor musunuz.. Hiç üzülmedim.
Bedenen olmasalar bile manen hep yanımdalar bence. Ya da ben onların yanındayım bilemedim şimdi
Kusura bakma konunu da baltaladım bayağı...
Dayanamadım birden anlattım ya

babam da sizinle ayni oldugu icin benim de bazi yerlerde kendimi bireysel temsil edebilmem gerektigini dusunuyor

ama mezuniyet boyle bir sey degil ki bana gore. ne bileyim ben zaten arkadaslarimla aklima gelen her sekilde her zaman eglenebiliyorum, mezuniyet gunumde de ailemle vakit gecireyim istiyorum. isin kotu tarafi adama kendi agzimla da soyluyorum gelmesini istedigimi ama yine yok. bir de manen yaninda hissetmeme durumu var tabi ki.

sizinki de bana kalirsa uzucu olmus ama benim gibi takilmamissiniz ne guzel, keske ben de uzulmeseydim bos yere ama elimde degil.

Sassy bu durum seni çok üzecekse, yıpratacaksa sende gitmesen kokteyle? bazı üyeler de gitmediklerini yazmış..
ben olsam çok üzülürdüm ama ben bi avm de bile yalnız dolaşırken kendimi kötü hissederim.

çok takıp yıpratma kendini..

Ayyyyy çok normal bunu istemen hiç de şımarıklık değil benim babam lise mezuniyetime gelememişti de tüm gece ağlamıştım
Yaaa ben gelirim senin kep törenine adres ver sjdjdjdjd

bilmiyorum belki de oyle yaparim, sevgilimi de yalniz birakmak istemiyorum ama ailesi gelecek zaten. simdilik ilk uzuntu halim gecsin daha saglikli karar veririm bence :)

Mezun olmak çok gurur verici birşey ama açıkçası ben mezuniyet töreninin çok önemli olduğunu düşünmüyorum ama şimdi sevgilinin ailesi gelecekmiş, onlar geleceği için o gün senin için biraz buruk geçebilir. Abin varmış yakında sanırım onu davet ettin mi? O gelse iyi olur.

konusunca soylemeyi dusunuyorum, davet edersem gelir bana 1 saat uzaklikta. evet sonunda beni anlayam biri cikti o gun neden buruk olacagimi

Ailem hayatta değil, dolayısıyla kep törenindeki yalnızlardan biriydim. Hayatımda şahit olmalarını istediğim ama olamayacakları yığınla şeyden biriydi... Hiç şansım yok. O yüzden şanslarını boşa harcayan insanları görünce -kusura bakmazsanız, anne babanıza hakaret etmek değil niyetim ama- ahmaklıklarına şaşırıyorum. İnsan fırsatı varken sevdikleriyle daha çok şey paylaşmalı, onların daha çok yanında olmalı. Hiç şımarıklık değil o yüzden bence hissettikleriniz, ailelerimizi aile yapan kan bağımızdan çok paylaştığımız şeylerdir, bir arada olmalardır. Sizin için özel bir günü onlarla paylaşmak istemenizden normal ne olabilir? Belki çok iyi insanlardır, sizi çok sevdikleri de muhakkak ama ebeveyn olma işini iyi kıvıramamışlar bence. Şimdi bunları düşünüp karalar bağlamak yerine, ayakları yere basan, başarılı, kendi kendine yetebilen bir kadın olduğunuz için gurur duyup, yolunuza devam edin. İnsanları değiştiremezsiniz ama beklentilerinizi değiştirerek kendinizi koruyabilirsiniz. Ve tebrik ederim, başarılarınız daim olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…