mezuniyet torenime ailem katilamiyormus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sanirim en iyi ozet bu oldu. ikisi de cok iyi insanlar ama iste hayatlarinda her zaman cocuklarindan onemli seyler var. kucukken bir sekilde kandirilabiliyordum “yassycim gosterine gelemedik ama al bakalim sana cok guzel bir barbie aldik” dediklerinde seviniyordum. su an gercekten birlikte anilarimiz olmasini daha cok istiyorum. ikisi de yaslandilae artik annem 60 babam 68 yasinda. mutlu oldugum ozel gunlerde yanimda olmalari benim icin yeterli zaten hicbir kotu gunumde kendilerini rahatsiz etmiyorum.

sizin de basiniz sagolsun, dolayli olarak da olsa nasil hissettiginizi anlayabiliyorum.

bence de biraz onlari tepkisi etkiledi beni. benim babam da sevindi ama normal bir ses tonuyla “ah canim benim, cok sevindim” dedi. sevgilimin babasinin sesi telefondan disari tasti resmen “aslan oglum benim” diye
Neden ki, bu kadar başarı onlar için sürpriz mi oldu
Benim bile gelesim geldi yanına milana yla yakindiniz o gelebiliyor mu?

Öncelikle tebrik ederim. Ben şimarıklık diye düşünmüyorum ama çok uzak mesafeymiş be kızım; babanız da çalışıyormuş... Üzmeyin kendinizi. En azından hazirandaki büyük törene gelip telafi ederler inşallah, gurur yapmayın, anne baba sonuçta. Gerçekten istiyor ve gelemiyorlarsa teknoloji gelişti görüntülü bağlansınlar izlesinler sizi.
Konunuzun altına yazarak konunuzu meşgul etmek istemem ama benim hikayemde ise belki sizi (veya anne veya babanızı) düşündürecek öğeler olabilir diye yazıyorum. Annem böyle şeylere çok önem verirdi. Mezuniyetimi görmek onun en büyük arzusu idi ama maalesef mezuniyetime 1 yıl kala hastalığına yenik düşüp vefat etti, gelemedi. Babamsa benimle hiç ilgili bir baba değildi aynı şehirde olmasına rağmen mezuniyetime gelmek istemedi. Mezuniyetimi tesadüfen duyan bir arkadaşı diploma törenine babamı zorla yaka paça getirdi. Resimlerde bile babamın sıkıntıdan patlayan asık suratı çıkmış. Ben derece ile mezun oldum fakülte üçüncüsüydüm. Babamın bundan bile haberi yoktu ve beni kutlamadı bile. Törenden sonra yemekli bir kutlama vardı arkadaşlarım gidiyordu ben de gitmeyi istedim babamı arkadaşı ile birlikte çağırdım babam "ne gerek var, orada kimseyi tanımıyoruz" dedi benim de gitmeme izin vermedi eve döndük akşam televizyon karşısında horladı. Hiç tavır yapmadım ama babama "ben mezun oldum, dereceye girdim beni kutlamadım bile" diye kırıldığımı belirttim. Babam hiçbir şey demedi taaa 16 yıl sonra babam felç geçirdi, demans başladı. tekerlekli sandalyesi ile yatağı arasında gidip gelen bir kaç yılda düşünecek çok vakti oldu. Olmadık şeyler düşünür söylerdi, çoğu da geçmişle ilgili saçma sapan şeylerdi; bir gün de "Kızım ben çok üzülüyorum, ben iyi bir baba olamadım ve sen bir keresinde mezun olduğunda ve dereceye girdiğinde seni kutlamadığımı söylemiştin ya sen çok haklıydın, onu hiç unutmuyorum. Seni kırdığım için çok üzülüyorum" dedi.... ve ben bunca yıl babam bunu unutmamış, meğer üzülmüş diye çok üzülmüş ağlamıştım.

ben ankarada okurum. ailemde ankarada olduğu için geldiler törenime. ama şehir dışı olsalardı muhtemelen hepsi gelemezdi. takar mıydım bilmiyorum. çok uzak mesafe ise hoşgörülebilir.

Gelmezse gelmesinler. Sen ilerde ebeveyn olunca nasıl davranman gerektiğini biliyorsun artik.
Gençken daha celalli oluyor kavgalar. Yaş ilerleyince oturuyor:)

O zaman bilmen gerekiyordu gelmeyeceklerini. Bazı insanlar bizim bildiğimiz anlamda anne baba olamıyorlar. Bazen şartlar da bunu beraberinde getiriyor. Sanırım sen de böyle bir anne babaya düşmüşsün. Bu durumda 3n ufak bir beklenti bile seni mutsuz edecek çünkü karşılanmayacak. Sana tavsiyem hiç girme o toplara. Kendi göbeğini kendin kes.

cok etkilediniz beni gercekten. benim babam da 68 yasinda ve ben de her mutlu animda onu yanimda gormek istiyorum acikcasi. bir gun gidecegi dusuncesi aklima gelince ne o pisman olsun ne de ben olayim istiyorum. randevularina tekrar bakip ayarlamaya calisacagini soyledi umarim gelebilir.

Canım benim ya . Allah gecinden versin Allah uzun ömürler versin. Umarım gelebilir ama ne olursa olsun pişman olmayın, üzülmeyin kırmayın birbirinizi... İzlediniz mi bilmiyorum ama izlemediyseniz size bir film söyleyeceğim Çağın Irmak'ın "Bizi Hatırla" filmini izleyin ama uyarayım çok duygusal bir film, Lütfen çok ağlamayın... ama çok çok güzel bir film ben hala etkisindeyim.

20 25 saat çok uzak bir mesafe eve ailen onlar gelmeliler ama Si de demişsiniz normalde mezun olacağınız tarihten çok önce mezun olmuşsunuz yani planlarına işlerine uymayabilir

Canım öncelikle tebrik ederim.. çoğu konunu hatırlıyorum sanki. Sağlık problemin vardı, ne durumdasın, daha iyisindir umarım.. mezuniyet töreni kısmı benim içinde içimde kalan bi olaydır. Babam zaten yok, var da yok, annem de gelmedi, çünkü ben bazı sebeplerden ötürü törene katılmadım arkadaşlarımı izledim sadece..

Haklisin canim sinirlenmekte. Cok yakin zamanliymis ama ve baska bir Kita ayarlamalari zor olabilir dusununce. Haziranda gideriz diye dusunmus olabilirler. Buna gelebilirseniz gelin bu onemli yalniz olmayayim de bence acikca soyle. Gelmezlerse kendileri bilir cidden.

Gozlemledigim kadariyla ikizler burclari aile konularinda hep cok dertli yalniz bir tane ailesinde sorumsuz ilgisiz ebeveyn olmayan ikizler gormedim. Cok da guclu insanlar disardan aldirmaz gorunurler neselidirler. Siz de eminim ki gunluk hayatinizda hic sallamiyorsunuzdur. Sizin ebeveynler ilgisiz biraz. Ikizler burcu olmanin kaderi biraz bu bence. Ama genc yasiniza ragmen cok akilli tatli guclu bir kizsiniz sevdim sizi cok.

Gozlemledigim kadariyla ikizler burclari aile konularinda hep cok dertli yalniz bir tane ailesinde sorumsuz ilgisiz ebeveyn olmayan ikizler gormedim. Cok da guclu insanlar disardan aldirmaz gorunurler neselidirler. Siz de eminim ki gunluk hayatinizda hic sallamiyorsunuzdur. Sizin ebeveynler ilgisiz biraz. Ikizler burcu olmanin kaderi biraz bu bence. Ama genc yasiniza ragmen cok akilli tatli guclu bir kizsiniz sevdim sizi cok.

Benim gorumcemin de uni mezuniyetine gitmeyi dusunmuyolardi kv ve kp. Onlar icin siradan biseydi ustelik ayni sehirdelerdi. Sonra ben dedim, bu siradan bisey degil tamam ayni sehirde ilkokul bitirmis gibi surekli yaninizdaydi fakat artik son mezuniyeti meslegini eline aliyor bence gidin yaninda olun falan filan konustum. Sonra onlarda farkettiler bosladiklarini. Ikiside calisan insanlar.
Sizde anne ve babaniza farkli ozel bir gun oldugunu anlatabilecek biri vardir yakininizda onunla konusun. Bazen bazi anne babalara boyle seyler muhim gelmiyor okul iste bitti gibi dusunebiliyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…