Tatlı Tarifi Meyveli Parfe

RedGirl

Popüler Üye
Pro Üye
18 Ekim 2020
4.810
12.536
Basit ve lezzetine doyulmaz bir tarif dahaaa...

Özellikle sıcak yaz günlerinde dondurma niyetine gübür gübür götürülecek enfes parfe.

Malzemeler
1 paket krem şanti
Yarım çay bardağı süt
1 yemek kaşığı pınar labne
4 yemek kaşığı krema
Çilek, muz, kivi ... (İsteğe göre meyveler cesitlendirilebilir.)
Yarım kase mini bisküvi
Sosu için;
1 avuç bitter çikolata
3-4 yemek kaşığı krema

Az malzeme kolay yapım

İlk olarak krem şantimizi yarım çay bardağı süt ile 3-4 dakika çırpıyoruz.

İçine labne ve kremamizi da ekleyip 2-3 dakika daha çırpıyoruz.

İçine meyvelerimizi ve bisküvilerimizi de ekleyip karıştırıyoruz. ( Ben 1 tane kivi, 1 orta boy muz, 8-9 tane çilek ekledim.)

Şekil verip 3-4 saat buzlukta dinlendiriyoruz. (Kalbinizin içine streç film sararsanız çıkartırken kolay olur.)

Buzluktan çıkarıp dolaba alınca çikolata sosumuzu yapıyoruz. Bitter çikolatalarımızı benmari usulü eritiyoruz. (Burada püf nokta kaseniz kaynar suya değmesin yoksa çikolatanın yapısı bozulur.)
Çikolatası eriyen kaseyi dışarı alın, biraz soğuması için karıştırın daha sonra kremayı kaşık kaşık dökerek karıştırın. Çamur kıvamlı bir sıvı sos elde edince parfenin üzerine dökün.

Meyvelerle süsleyin ve sunuma hazır.

Ellerine sağlık canım yarışmada başarılar dilerim

Yazin buzluktan cikarip yemelik ellerine sağlık başarılar

Ben çok önce halk eğitimin pasta kursuna yazılmıştım. İlk parfeyi orada tattım. . Çok sevmiştim tadını. Bayıldım hatta. Çok güzel bir lezzet. Ellerine emeğine sağlık. Yarışmada başarılar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…