Tatlı Tarifi Meyveli Parfe

Ben çok önce halk eğitimin pasta kursuna yazılmıştım. İlk parfeyi orada tattım. . Çok sevmiştim tadını. Bayıldım hatta. 😄 Çok güzel bir lezzet.😍♥️ Ellerine emeğine sağlık. 👏🏾😘🤗😊 Yarışmada başarılar dilerim. 😍😊♥️👏🏾🤗😘
Yaaaa sorma hele ki kremalisina bayiliyorummmmmm. Sosunu da böyle yapınca aşırı leziz bir tarif çıkıyor ortaya.
Teşekkür ederimm :KK68:

Kuzum bu tatlıyı o kadar çok merak ediyorum ki hiç yemedim, ınş bi gün bende yaparım 🤗 çok lezzetli gözüküyor gerçekten, ellerine sağlık başarılar dilerim 😍🤩🤗🍒🍒🍒💋
Ay kuzusunun baliiiiiii :KK68::KK68:
Benimim eşim iftardan sonra çok tatlı yemez ama o bile sildi süpürdü, oradan düşün nasıl lezzetli olduğunu 🤭 mutlaka denemelisin sende.
Teşekkür ederim 💚

Basit ve lezzetine doyulmaz bir tarif dahaaa...

Özellikle sıcak yaz günlerinde dondurma niyetine gübür gübür götürülecek enfes parfe.

Malzemeler
🍨 1 paket krem şanti
🍨 Yarım çay bardağı süt
🍨 1 yemek kaşığı pınar labne
🍨 4 yemek kaşığı krema
🍨 Çilek, muz, kivi ... (İsteğe göre meyveler cesitlendirilebilir.)
🍨 Yarım kase mini bisküvi
Sosu için;
🍨 1 avuç bitter çikolata
🍨 3-4 yemek kaşığı krema

Eki Görüntüle 2832289
Az malzeme kolay yapım :hamarat:

🍧 İlk olarak krem şantimizi yarım çay bardağı süt ile 3-4 dakika çırpıyoruz.
Eki Görüntüle 2832292

🍧 İçine labne ve kremamizi da ekleyip 2-3 dakika daha çırpıyoruz.
Eki Görüntüle 2832304

🍧 İçine meyvelerimizi ve bisküvilerimizi de ekleyip karıştırıyoruz. ( Ben 1 tane kivi, 1 orta boy muz, 8-9 tane çilek ekledim.)
Eki Görüntüle 2832302

🍧 Şekil verip 3-4 saat buzlukta dinlendiriyoruz. (Kalbinizin içine streç film sararsanız çıkartırken kolay olur.)
Eki Görüntüle 2832301

🍧 Buzluktan çıkarıp dolaba alınca çikolata sosumuzu yapıyoruz. Bitter çikolatalarımızı benmari usulü eritiyoruz. (Burada püf nokta kaseniz kaynar suya değmesin yoksa çikolatanın yapısı bozulur.)
🍧 Çikolatası eriyen kaseyi dışarı alın, biraz soğuması için karıştırın daha sonra kremayı kaşık kaşık dökerek karıştırın. Çamur kıvamlı bir sıvı sos elde edince parfenin üzerine dökün.
Eki Görüntüle 2832303

🍧 Meyvelerle süsleyin ve sunuma hazır.
Eki Görüntüle 2832306
Eki Görüntüle 2832305
Eki Görüntüle 2832299
Eki Görüntüle 2832295
Eki Görüntüle 2832296
Eki Görüntüle 2832297
Ellerine sağlık yarışmada bol şans diliyorum 🤩🤗

X