metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

soru başlığını asla yanlış anlamanızı istemiyorum böyle bir şeyi idda ettiğim yok . ama çevremdeki bir kaç ilişki , duyduklarım , kendi gözlerimle şahit olduğum bazı anlar kafamı inanılmaz derecede kurcalıyor ve evliliğe bakış açımı inanılmaz etkiliyor
en yakın arkadaşımın ablasının ilişkisinden örnek veriyim mesela
adam kirasını ödüyor neredeyse her haftasonu sapancalarda bungalovlara götürüyor çiçekler kıyafetler ... yani bunları olması için illa metres olmak gerekmiyor tabiki ama 😂 malesefki kendi eşine yapmadıgı şeyleri yapıyor neslihan ablama
ablamda başından beri evli ve 2 kızı olduğunu bilmesine ve asla maddi açıdan hiçbir zaman çok şükürki sıkıntısı olmamasına rağmen ilişkisine devam ediyor neslihan ablam 20 adam 33 yaşında
ve adam neslihan ablamdan asla kopamıyor malesefki :KK43:

yani böyle durumları bildikçede evliliğe karşı bakış açım perişan oluyor 🥹
Ablan bir kaldırım taşı, her gören basıp geçer

İhanete suç olarak baktıklarına emin misiniz ? İnternette okuduğum tarihe dayalı biyografilerde : Koyu katolik olarak tabir edilen kişilerin , kendi kiliselerinde yaptıkları evlilikleri bağlayıcı gördükleri ve boşanmaya karşı olduklarını okumuştum.

Ancak bu onları da 2.bir hayat sürmekten alıkoymamış tarih boyunca. Nikahlı eşle yaşam alanı ayrılıp ; diğer tarafta yeni bir hayat yaşayan kişiliklere dair yazılar mevcut.

Dini içeriğe kaymak değil de bilen varsa öğrenmek adına sordum , umarım yanlış anlaşılmaz.
Ben iş sebebiyle çok yurt dışına çıktım. Mesela bizde evli erkekler çapkınlık yapar arkadaşlarıyla. Bunu gayet normal gibi konuşurlar. Yabancılar böyle değil. Sadece evlilikte değil. Ahlaki değerleri yüksek. Mesela bir Japon adı rüşvete karıştı mı harakiri yapıp kendini öldürüyor. Suçtan kastım bu. Ayıp yani.
Baktım böyle şeyleri seviyorsunuz, paylaşmak istedim. Ben de çok merak ederim. Kitap yorumlarına bakarken denk geldim yaşanmış hikaye olduğuna ve araştırdım. Bulamazsanız link atayım özelden
Valla çok makbule geçer. Benim küçük bebeğim olduğu için hiçbir şeye fırsat bulamıyorum 🙁 Tek sosyalleşebildiğim alan bu forum 🤷🏻‍♀️

Ben iş sebebiyle çok yurt dışına çıktım. Mesela bizde evli erkekler çapkınlık yapar arkadaşlarıyla. Bunu gayet normal gibi konuşurlar. Yabancılar böyle değil. Sadece evlilikte değil. Ahlaki değerleri yüksek. Mesela bir Japon adı rüşvete karıştı mı harakiri yapıp kendini öldürüyor. Suçtan kastım bu. Ayıp yani.

Cinsiyet ve milletlerinden bağımsız olarak;
tüm dünya genelinde iyiler de vardır , kötüler de.

İnsanlık tarihi boyunca , meşrulaştırılmaya çalışılan onlarca davranış ve olay olmuş.

Herkesi kendimize uydurmak elbette mümkün değil ancak genel itibariyle kötü davranışların tepkisizlik nedeniyle , artma eğilimi gösterebileceğini düşünüyorum.

Allah allah gerçekten şok oldum 😱 Biz o zaman bizim kocalarda para yok diye boşa sevinmeyelim 🤔 ülkede erkek kıtlığı mı var? Yabancılarda, Katoliklerde filan bu ahlak kavramı daha düzgün. Onlar evlilik yemini edince ihanete filan çok suç gibi bakıyorlar.

Strobe yokluğunda çok aksiyon olmadı. İşte bu konu var. Bir de fake psikolog çıktı. Başkasının kedisini kendi kedisiymiş gibi göstermiş. Ben sana anlatırım. Bizde seni özledik ❤️

Hemen google’dan bakıyorum. Kimmiş merak ettim 🤔 Teşekkür ederim 🌺
Başkasının kocasını kendi kocası gibi göstereni anlarım da, kedi ne alaka, kedi kıtlığı mi var?

X