metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

Ama bazı konularda doğru tektir. Başka bir zamanda göz yumdu diye, bir başka yanlışa da göz yumması yanlışın yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez.

benden bahsediyorsa ben hiç bir zaman kimseye hakaret etmedim. salak manyak beynin yok vs gibi kelimeler kullanmadığım gibi yürü git işine gibi argo cümlelerde yazmadım. tarzım değil çünkü. konularda dalga geçtiğim olmuştur ancak dediğim gibi bu üslüplarla değil.
ceyceyinde aynı şekilde bir şikayeti olmuştu bana yazdığı bir yorumda ben sizin nelerinizi görmezden geliyorum gibi ben kimseyi görmezden gelmiyorum yanlış gördüysem yazarım. her kezban yazanı her geniş yazanı kib liyorum mesela arkadaşım olsun olmasın. ha banlanır banlanmaz bilemem.
neyse sonuç olarak bilirkişinin onayıyla kendime edilen hakarete karşı çıkma hakkım varmış öğrenmiş oldum😅

Ama bazı konularda doğru tektir. Başka bir zamanda göz yumdu diye, bir başka yanlışa da göz yumması yanlışın yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez.
başka bir yerde hakarete göz yumup sonra da vay efendim kimse haraket edemez diyebilmeyi ben samimi bulmadığımı söylemiştim doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorum bunu derken :KK68: düşüncenize tabii saygı duyarım

ayy tmmm ya.hepiniz harika üyelersiniz.en doğru yorumları sizler yaparsınız.sizlerin ne yorumlarını okuyorum da görmemezlikten geliyorum biliyor musunuz?amma taktınız bana ha kafayı.pesss.ısrarla yazanlar da hep metreslikle uzaktan yakından alakası olmayan üyeler bu arada.ben kendi bir iki arkadaşıma gönderme yaptım onlar da anladılar.hesap mı vereceğim size?işine bak hadi

Sen şaka mısın? Gerçekten anlamıyor musun? Yoksa anlamamış gibi yapıp insanları delirtmeye mi çalışıyorsun?

Bu herhangi bir kaynana konusundaki farklı fikirlerin savunuldugu çok sıradan normal bir konu mu? Sen dümdüz herkese ya 2.kadinsiniz ya da hayatınızın bir döneminde metres olmuşsunuz diye gel benim namusuma laf et ben susayım. Yok ya. Öyle bir dünya yok. Madem arkadaşlarına yazıyorsun git ozellerine yaz.

Ben senin bir konuda bir hastalık geçirdiğini okumuştum ve bu yüzden seni üzüp strese sokmamak için sana hep çok ılımlı yazdım. Cunku bu konular benim hassas noktalarim ve bu konularda çok ağır, derin yaralarım var Üstelik bunu yaparken kendim de çok sağlıklı olmadığım halde yaptım. Daha geçen üyeliğimi iptal etmiştim sinir stresten uzak kalmaya çalıştığım için. Çünkü kendimi tutamayıp yazıyorum. Daha bu hafta döndüm. Aynı şekilde diğer alıntılayan arkadaşlar seni kıracak, incitecek en ufak bir cümle kurmamislar ama sen maşallah hepimizden özür dilemek yerine gittikçe seviyeyi düşürüp çirkinleştin.

Hayatımda ilk defa terbiyemi bozdum demişsin ya bu ilk değil. Forumda her konuya arkadaşım arkadaşım yazdığın birine sırf 2.el.teki almıyor ve seninle aynı düşünmüyor diye aynı şeyi yaptın başka konuda. Sen insanları gerizekali falan mı sanıyorsun bilmiyorum ama benim bir zeka problemim yok hatta fazlası ile iyiyim bu konuda bil istedim.

Yetinmedin gidip başka konuda yine taş atmaya başladın ayni kişiye, konuya ben de dahil olmuştum. Hemen bana özelden yazmıştın. Insanlarin namusuna laf ederken neden özelden yazmıyorsun? Olay öyle değil böyle diye bir özür beklerdim ben. Çünkü konu sıradan değil.

Aynı şekilde metres konusunda bu senin ilk vukuatin değil. Bambaşka bir konuda 3-5 kişi farklı düşünüyorduk. Sen geldin burda metresler var diye yazdın. Senden farklı düşünüp yazanları yine metreslikle itham etmiştin. Konuda senden farklı fikri savunanlardan biri de bendim ve seni yine alintilamistim ve sen yine anlamıyor ayağına yatmistin.

Metres konusunda kendini bu kadar yerden yere atıp ortada hiç bir sebep yokken herkes sana bu kadar ılımlı yazarken bu kadar cirkinlesmen çok ama çok enteresan. Yerli yersiz, alakalı alakasız her konuda metres yazan biri hakkında insan ne düşüneceğine şaşırıyor.

Bilmem farkında mısın ama bu en iyi üye kim yarışması değil. Sen iyisin ben kötüyüm hiç değil. Anlayabilecegine ve anlamış gibi yapacağına ihtimal vermesem de yazmadan geçemedim. Hani insanlar bizim yüzümüzden bdv.ye konu açmaya korkuyormuş ya, metreslik diye insanlar kendilerini senin gibi yerden yere atarsa o korku geçer bence. Dümdüz herkes birbirinin namusu hakkında laf nereye gidiyor diye düşünmeden ileri geri konuşsun herkes. Ben babam olsa namusuma laf ettirmem sen kimsin ki sana ettireceğim?

Sen kimsenin namusuna laf uzatmaz haddini bilirsen herkes işine bakar zaten.

Ceycey orda kocaya suç bulmak metreslerin yapacağı iş, demek ki burda adamı suçlayanlar metreslerdir dememiş ki. Ya da ben öyle anlamadım. Burda tanışıp gerçek hayatta konuşan takipleşen yok mu… ben ordan bir bildiği var ve burada da ikinci kadın olanların erkekleri suçladığına tanık oldu diye düşündüm. Yoksa ben de hep kabahatin büyüğü kocalardadır dedim konularda ama üstüme alınmadım vay bu nasıl genelleme demedim. Çünkü bence bildiği isinler var burdaki üyeler arasından

benden bahsediyorsa ben hiç bir zaman kimseye hakaret etmedim. salak manyak beynin yok vs gibi kelimeler kullanmadığım gibi yürü git işine gibi argo cümlelerde yazmadım. tarzım değil çünkü. konularda dalga geçtiğim olmuştur ancak dediğim gibi bu üslüplarla değil.
ceyceyinde aynı şekilde bir şikayeti olmuştu bana yazdığı bir yorumda ben sizin nelerinizi görmezden geliyorum gibi ben kimseyi görmezden gelmiyorum yanlış gördüysem yazarım. her kezban yazanı her geniş yazanı kib liyorum mesela arkadaşım olsun olmasın. ha banlanır banlanmaz bilemem.
neyse sonuç olarak bilirkişinin onayıyla kendime edilen hakarete karşı çıkma hakkım varmış öğrenmiş oldum😅
Benim de tarzım değil. Ben de hakaret görünce şikayet ediyorum. Bana hakaret edilmiyor çoğu zaman, hatta hiç diyelim. Ama yine de kural kuraldır ve de hak hukuk mevzusundan dolayı şikayetimi edip geçiyorum.
Benim de demek istediğim kim neyi görmezden geliyorsa gelsin, bana ne. Ortada bir şahsa hakaret varsa yanlıştır. Bunun aması, şöylesi böylesi yok işte. Tartışılması gereken bir şey yok yani.

İnanamiyorum neler olmus burda boyle ya.

Ben bir keresinde konulardan birine " bir kadinin özellikle evli adamlarla birlikte olma fantazisi olabilir" bile yazmistim. Bunu dedigim icin yemedigim.laf kalmamisti yoksa ben de mi metresim? Halbuki bildigim kadariyla da hic olmadim😂 Hala lafimin arkasindayim. Bekar bir kadini karisindakinin medeni hali baglamaz. Daha dogrusu bu onunla ve yine onunla yani kendi vicdaniyla alakali bir durumdur. Hicbir metres ya da tam tersi evli kadinla iliski yasayan bir erkek de olabilir bu durumlarda sucludur diye gosterilemez. Suclu olan baglayici iliskinin icinde bulunan kisidir o kadar.

yine üstünüze alındınız nooption hanım merak etmeyin kimse size birşey demiyor , size dememiştim aslında hiçkimsenin direkt şahsına hedef almadım genel olarak özeleştiriye davet ettim hakaret diyoruz ama başka konularda da benzeri yapılanca gülünüyor bu samimi gelmedi bana dedim fikrimi sundum yine üstünüze alındınız.bilirkişinin onayı falan diyerekde tiye alıp bana da aynı şeyi yapmaya çalışıyorsunuz yapmayın lütfen .

bir de hayatinizda metres gormemis olmaniza ragmen boyle bol keseden sallamaniz bana cok garip geliyor. benim babam kendi metresiyle evlendi, 10 seneden fazla da evli kaldi. kendi annemin nasil delirdigini gozlerimle gordum. ben kucukken yani daha aklim hicbir seye ermezken babami da eski esini de anlamazdim. daha buyuyup liseli ergen oldugumda babamin esini suclamaya basladim. sonra biraz daha dusuncelerim degisti cunku buyudum. babamin suclu oldugunu fark ettim. ama babam oldugu icin bir sey diyemedim, icten ice sinirlendim sadece. hala da sinirim gecmez, insan nasil ailesine bunu yapabilir diye dusunurum. ama ortada kardeslerim oldugu icin agzimi acamam. hatta 20 yasimin baslarindayken yazmis oldugum yorumlar burada da vardir metreslere olumune salladigim. ama onlar ergence hallerdi. insan buyudukce bir seylerin farkina varmali.

ben aile hayati bu sekil carpik iliskilerden dolayi mahvolmus biri olarak metreslere bu kadar sert tepki vermiyorum. sirf bu sekilde davranmadigim icin de hayatimin bir doneminde metreslik yapmis oldugum genellemesini kabul etmiyorum.

Naptın hemşire? Ben de hep kocaniza bakın derim, kendi başıma da gelse kadını umursamam yeminle , kimmiş neymiş bakmam bile , kocamı uçururum. Ama hiç 2. kadın olmadım.
Maalesef o mesaj direk oyle anlasiliyor ceycey baska birsey demek istemis olsa bile ben bile oyle anlatıp hatta yazdım ona 🤷🏼‍♀️ bu savunmalik bi durum değil

bir de hayatinizda metres gormemis olmaniza ragmen boyle bol keseden sallamaniz bana cok garip geliyor. benim babam kendi metresiyle evlendi, 10 seneden fazla da evli kaldi. kendi annemin nasil delirdigini gozlerimle gordum. ben kucukken yani daha aklim hicbir seye ermezken babami da eski esini de anlamazdim. daha buyuyup liseli ergen oldugumda babamin esini suclamaya basladim. sonra biraz daha dusuncelerim degisti cunku buyudum. babamin suclu oldugunu fark ettim. ama babam oldugu icin bir sey diyemedim, icten ice sinirlendim sadece. hala da sinirim gecmez, insan nasil ailesine bunu yapabilir diye dusunurum. ama ortada kardeslerim oldugu icin agzimi acamam. hatta 20 yasimin baslarindayken yazmis oldugum yorumlar burada da vardir metreslere olumune salladigim. ama onlar ergence hallerdi. insan buyudukce bir seylerin farkina varmali.

ben aile hayati bu sekil carpik iliskilerden dolayi mahvolmus biri olarak metreslere bu kadar sert tepki vermiyorum. sirf bu sekilde davranmadigim icin de hayatimin bir doneminde metreslik yapmis oldugum genellemesini kabul etmiyorum.

Ya yemin ederim sinirim zıpladı. Sağlık sorunları atlatmış benim de sağlık konularında ağır travmalarım var diye hep ılımlı yazdım insan bir kendine gelir ben ne yazıyorum diye düşünür. Gittikçe dozu arttırmaz. Sanırsın kendisi hariç hepimiz metreslere bayılıyoruz. İnsanın bir dur durağı olur ya. İşine bak demek yerine ozür dilemek bu kadar zor olmamalı.

İnanamiyorum neler olmus burda boyle ya.

Ben bir keresinde konulardan birine " bir kadinin özellikle evli adamlarla birlikte olma fantazisi olabilir" bile yazmistim. Bunu dedigim icin yemedigim.laf kalmamisti yoksa ben de mi metresim? Halbuki bildigim kadariyla da hic olmadim😂 Hala lafimin arkasindayim. Bekar bir kadini karisindakinin medeni hali baglamaz. Daha dogrusu bu onunla ve yine onunla yani kendi vicdaniyla alakali bir durumdur. Hicbir metres ya da tam tersi evli kadinla iliski yasayan bir erkek de olabilir bu durumlarda sucludur diye gosterilemez. Suclu olan baglayici iliskinin icinde bulunan kisidir o kadar.
Tipik kk hareketi linc etmek😐 evet ozellikle evlilerle olma fantazisi olanlar var.. hatta fantzi degil yasiyorlar zaten.. ha erkeklerdede var bu.. cunku evli kadin azla yetinir, evlilik baskisi olmaz vs. Istedigi gibi evli kadini tirtiklar her sekilde… kisaca alan razi veren razi. Bunda lincleyecek birsey yok

Yerleşik bişey değil işte yok. Bundan 50 yıl öncesini drsen anlarım .
Ay yapmayın ya.
Sizinki toz kondurmamak olmuş.
Herkes yapıyor çoğunluk yapıyor, 3 evin 1inde kuma var falan dememiş arkadaş, Türkiye'de o bölgede yaygın demiş.
Yalan mı?
Marmara da mı daha yaygın yoksa?

Maalesef o mesaj direk oyle anlasiliyor ceycey baska birsey demek istemis olsa bile ben bile oyle anlatıp hatta yazdım ona 🤷🏼‍♀️ bu savunmalik bi durum değil
Talihsiz bir yorum olmuş. Yakışmamış kendisine o yüzden şaşırdık sanırım. Yoksa biz burda kimlerden ne ithamlar ne genellemeler duyduk Çalışan tüm kadınlar ahlaksizdir diyeninden tut tek çocuklu bütün kadınlar bencil ve tembeldirine kadar :-) güldük geçtik yani. Gitme ceycey , ekonomi konuları sensiz çekilmiyor bacım.

Aklımda kalmış, söylenen ama kimdi hatırlamıyorum; hani şu red flag konusu var ya, orada biri "Bunu kullananlar kültürlü görünmeye çalışıyorlar sadece" manasına gelen bir genelleme yapmış. Okuyordum, işim gücüm de çıkıverdi, "Genellemeyin" diye uyaracaktım, kaldı öyle amaan dedim geçtim. Ben kullanırım yeni öğrendiğim İngilizce kalıplarını, geçsin İngilizceme diye.

Kullanmaya kullanmaya pratikte o kadar çok şey unutmuşum ki, 15 gündür turistlerle sohbette fark ediyorum, benim Anadolu Lisesi çıkışlı İngilizcem, paslanıp ar yu disko seviyesine gerilemiş. :)) Neyse, şunu söylemek istiyorum, kültürsüz biri değilim, burada herhangi biri genelledi diye de öyle olmuyorum. Ters bir anıma denk gelirse ve şahsımdan çok daha büyük bir fikri hedef alan bir durumsa müdahale ediyorum ancak basit genellemeler umurumda olmuyor, "İfade ederken genellemiş fark etmemiş, onu kast etmemiştir" deyip geçiyorum da burada yorumlarına aşina olduğum üyelerde hatta.

Tartışmaları okudum, bu kadar uzatmanıza cidden gerek yoktu, boş yere sinirlerinizi bozduğunuzla kaldınız. Ben de derim "Kocanıza bakın" diye, bilhassa kocasına laf etmeyip, doğrudan kadını suçlamaya kalkanlara, ama "2. kadına az suçludur diyenlerin geçmişinde 2. kadınlık vardır" demiş ne, dememiş ne, üzerime dahi alınmadım, kim yani diyen? Noldu işte en fazla kavga çıktı "Genelleme" dediniz de. :) Boşverin ya, gerim gerim gerildiğinize değse bari. :))

Yok ya, konu kapanmasın 🙂 Ceycey 2 gün ban almış. Cevap hakkı doğdu ona şimdi.
Hande Çayır isimli Bilgi Üniversitesi’nde doktora yapmış bir akademisyen metresler hakkında kitap yazmış. “ Ne zaman boşanacaksın da evleneceğiz?” Ayşe Arman’la röportajına bir bakın isterseniz. Genelde cinsel fantazilerini eşleriyle gerçekleştiremeyenler metres tutuyormuş.

Eklentiler

• E2532EF0-E256-4023-BC8D-C535B6F61A4B.jpeg
    E2532EF0-E256-4023-BC8D-C535B6F61A4B.jpeg
    65,8 KB · Görüntüleme: 39
  • FE691352-EE21-48E5-9424-517DD09A5DF0.jpeg
    FE691352-EE21-48E5-9424-517DD09A5DF0.jpeg
    36,7 KB · Görüntüleme: 39
yine üstünüze alındınız nooption hanım merak etmeyin kimse size birşey demiyor , size dememiştim aslında hiçkimsenin direkt şahsına hedef almadım genel olarak özeleştiriye davet ettim hakaret diyoruz ama başka konularda da benzeri yapılanca gülünüyor bu samimi gelmedi bana dedim fikrimi sundum yine üstünüze alındınız.bilirkişinin onayı falan diyerekde tiye alıp bana da aynı şeyi yapmaya çalışıyorsunuz yapmayın lütfen .

ama işte benimle diyolog halinde olduğun için bana demişsin gibi anlaşılıyor o yüzden belirtme gereği duydum.
evet tiye aldım bunu yapıyorum genel olarak inkar ettiğim birşey değil zaten.
şimdi gene uzattın deme kapatmıştım şimdi girdim belirteyimde🤷‍♀️

X