metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

güneydoğu anadoluda yüzde 64 mü ? yani yaşayanların yarısından fazlasının kuması mı var ? 36 yıllık antepliiyim hayatımda hiç böyle bir oran görmedim kuması olanları biliyorum ama bu istatistiğe göre daha fazla saıda bilmemiz gerekti şimdi diyeceksiniz kocaman şehir nereden bileceksin burası antep burada herkes herkesi bilir .
Ben bir araştırma paylaştım canım.
%20’lerden %9 düşmüş.

Urfa da öyle valla 18 yaşından beri bifiil yaşamasam da bu kadar yaygın olduğunu hic sanmıyorum yani en azından merkezde tek esli nerdeyse hepsi ve dediğin gibi bi konuşulmaya başlansa mutlaka biri birinin biseyi çıkıyor
aynen öyle hepsi birbiriyle eş dost akraba buna antep urfa adana hatay mersin şeklinde bir kombo diyebilirim antepden mersine gitsek markete girsek oradaki bir müşteriyle konuşsak o müşteriyşe akraba çıkabiliriz , burada yaşayanlar ne demek istediğimi bilir :KK70: ve insanları da konuşmayı sever burada gizli saklı birşeyde pek mümkün değil mesela apartmana bir metres gelse tüm mahalle bilir burada bu saklanacak birşey değil kimin metresi var biliniyor... asla bu oranda değil belki çok eski nesillerde öyledir burada çok ayıplanan birşey metreslik kumalık vs... mahalle baskısı da var yani

ha düşmüş mü doğrudur çünkü gerçekten sayıları az çok şaşırdım ilk o büyük oranı görünce korktum da şehrimiz bu kadar pisleşti mi diye :KK70: düşünsene kimseye güven olmaz o zaman ay
Bu kez konuşa konuşa kuma kumaya , metres eşe denk gelirmiş tobe bismillah🤣

kadinin sucu yok yazmissiniz ya ben de oyle bir sey diyen olmadi ben sahit olmadim bunu soyledim. yani bu zamana kadar cok metres tartismasi oldu cidden hic denk gelmedim. evet sorumlulugu olan sadakat sozu vermis olan estir. ama bu kadin sucsuz anlamina gelmez. ikisini birbirinden ayirip insanlari oyle elestirmek gerekir bence.

Evet çok doğru bir mesaj.
Karıştırdığımız durum bu. Metreste suç var denilince direkt olarak gidip hesap sorma hakkımız var zannediliyor. Sorumluluğu yok bize karşı.
Bize karşı bir bağlayıcılığı yok kadının dendiğinde de melek addediliyor. Kasıtlar ve manalar farklı anlaşılıyor.

Zaten üzülme kocası aldatan çoğu kadın kadını suçlu buluyor kandırılmış kocalari hep suçsuz 🤣
Bunda gülünecek bir şey yok çünkü bu inkar yasın bir evresi ve üst nesil bu mantığı ciddi ciddi destekliyor hatta bu konuda motive ediyor. Düşünsene dümdüz yürüdüğün bildiğin yol bitti diğer yolların hepsi soru işareti sorgularsın yükünü atmaya çalışırsın kafanda bir terazi kurarsın kendini suçlarsın kadını suçlarsın vs. Vs. Zaten dön bak aldatma konu başlıklarını hep çıkmazdayım , yolumu bulamıyorum gibi ifadeler var. Bu mantık doğru demiyorum muhtemel sonucu adamın 2. kere hatta daha rahat aldatmasıyla sonuçlanacak ve bir gün pişkin pişkin yüzünüze ben aşık oldum terk ediyorum diyecek. Anlatmaya çalıştığım o cümlelerin arkasında yolunu bulmaya çalışan bir mağdur var daha empatik ve merhametli yaklaşmak lazım.

Evet amin çok üzüldüm annenize :KK43:(
Evet ıkinci kadın ya da erkek kimseye söz vermemiş ama aklini da yitmemis ya ben yine eşit diyorum insanlığa sorumluğu vardı o kadının daha ergenlikte travma yaşayan sana sorumluğu vardı belki baban düştü peşine kadını yoldan çıkarmaya çalıştı evet baban bu noktada yılanın başı ama o kadın o yilan başını ezebilirdi bence yani evet bu konularda nerden baksan herkes yanlış ve yarali oluyor..ayni durum pavyon kadınları için de geçerli belki hayat şartları belki kolaya kaçış onları sürüklüyor bilemem ama oraya çoluğun çocuğunun rızkını saçan adamlar kadar bile isteye nasıl ortamlar olduğunu duyup giden ve bu çarkı devam ettirenler de suçlu. Yani ben sanırım olaya çok ahlaki acıdan bakıyorum ceza ehliyeti olmayan kişiler dışında, cinnet dışında, cok zorunlu durumlar dışında ahlâkî yargılarin dişina çıkan herkesi eşit suclu ve sorumlu buluyorum..
Bu yılanın başını ezme görüşüne katılmıyorum, çünkü o yılan Ayşe'yi sokamazsa gidip Fatma'da deneyecek şansını. Niyeti bozduysan illa bi yolunu bulursun. Aklıma İran geliyo, içki içmenin çok ağır cezası olmasına rağmen, ciddi bir pazar var. İçecek çünkü onu sen istersen 1000 kırbaç bas. İnsanları değiştirmek, niyetlerini, isteklerini değiştirmek çok zor. Biz bu yuzden önce adam suçlu diyoruz. Kadın suçsuz diyen yok. Ama yola çıkan, eylemi gerçekleştirene kadar arayan, uğrayan erkek. Ayşe değilse Fatma. Niyeti bozmak diye bı laf vardır. Bu durum o durum.

Bunda gülünecek bir şey yok çünkü bu inkar yasın bir evresi ve üst nesil bu mantığı ciddi ciddi destekliyor hatta bu konuda motive ediyor. Düşünsene dümdüz yürüdüğün bildiğin yol bitti diğer yolların hepsi soru işareti sorgularsın yükünü atmaya çalışırsın kafanda bir terazi kurarsın kendini suçlarsın kadını suçlarsın vs. Vs. Zaten dön bak aldatma konu başlıklarını hep çıkmazdayım , yolumu bulamıyorum gibi ifadeler var. Bu mantık doğru demiyorum muhtemel sonucu adamın 2. kere hatta daha rahat aldatmasıyla sonuçlanacak ve bir gün pişkin pişkin yüzünüze ben aşık oldum terk ediyorum diyecek. Anlatmaya çalıştığım o cümlelerin arkasında yolunu bulmaya çalışan bir mağdur var daha empatik ve merhametli yaklaşmak lazım.
Bence gayet komik çocuklarını pardon kocalarını şirret kadınlar kandırıyor yazık

güneydoğu anadoluda yüzde 64 mü ? yani yaşayanların yarısından fazlasının kuması mı var ? 36 yıllık antepliiyim hayatımda hiç böyle bir oran görmedim kuması olanları biliyorum ama bu istatistiğe göre daha fazla saıda bilmemiz gerekti şimdi diyeceksiniz kocaman şehir nereden bileceksin burası antep burada herkes herkesi bilir .
Kırsalda olduğunu düşünüyorum ben o kuma olayının. İlçelerde, köylerde.

soru başlığını asla yanlış anlamanızı istemiyorum böyle bir şeyi idda ettiğim yok . ama çevremdeki bir kaç ilişki , duyduklarım , kendi gözlerimle şahit olduğum bazı anlar kafamı inanılmaz derecede kurcalıyor ve evliliğe bakış açımı inanılmaz etkiliyor
en yakın arkadaşımın ablasının ilişkisinden örnek veriyim mesela
adam kirasını ödüyor neredeyse her haftasonu sapancalarda bungalovlara götürüyor çiçekler kıyafetler ... yani bunları olması için illa metres olmak gerekmiyor tabiki ama 😂 malesefki kendi eşine yapmadıgı şeyleri yapıyor neslihan ablama
ablamda başından beri evli ve 2 kızı olduğunu bilmesine ve asla maddi açıdan hiçbir zaman çok şükürki sıkıntısı olmamasına rağmen ilişkisine devam ediyor neslihan ablam 20 adam 33 yaşında
ve adam neslihan ablamdan asla kopamıyor malesefki :KK43:

yani böyle durumları bildikçede evliliğe karşı bakış açım perişan oluyor 🥹
Bazı evlılıkler mecburıyetten yürütülüyor o yuzden sevgi eksıklıgı oluyor ve buda dosarıya yönelimi arttırıyor o yuzden ön yargılı olmayalım derim

Bazı evlılıkler mecburıyetten yürütülüyor o yuzden sevgi eksıklıgı oluyor ve buda dosarıya yönelimi arttırıyor o yuzden ön yargılı olmayalım derim
mecburiyetten yürütüleceğine boşansınlar. böyle kılıf uydurmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. aldatmak çirkin bir eylemdir. ne olursa olsun.

O zaman boşansın arkadaşım. Sevmediği biriyle evlenmesin, evli kalmasın. Aldatmalara kılıf bulmayın. Çocuk için falan demeyin, çocuklar sevgisiz , birbirini aldatan anne babayla daha mutsuz olurlar. Kaldı ki yazdığınız mesajın metreslikle veya konu sahibinin mesajıyla da alakası yok.

O zaman boşansın arkadaşım. Sevmediği biriyle evlenmesin, evli kalmasın. Aldatmalara kılıf bulmayın. Çocuk için falan demeyin, çocuklar sevgisiz , birbirini aldatan anne babayla daha mutsuz olurlar. Kaldı ki yazdığınız mesajın metreslikle veya konu sahibinin mesajıyla da alakası yok.
Ay yok ya Bi erkek çocuğu için kendinden fedakarlık edecek mümkün mü? Olsa olsa konforu bozulmasın diyedir.

bu konuyu neden açtınız ki anlamadım.sizde mi bir Neslihan abla olmak istiyorsunuz? :işsiz: :işsiz:
olmuş bile güya sonradan öğrenmiş
konu sahibi bir sonraki konunuzdan geldim bu konuda da bahsettiğiniz kişi sizsiniz
adamla evli olmasına rağmen bile isteye birlikte olmuşsunuz gibi geliyor

olmuş bile güya sonradan öğrenmiş
konu sahibi bir sonraki konunuzdan geldim bu konuda da bahsettiğiniz kişi sizsiniz
adamla evli olmasına rağmen bile isteye birlikte olmuşsunuz gibi geliyor
bu tür gençler azalarak biter umarm.bir basit tatil 2 çanta elbise için ruhlarını bedenlerini ziyan ediyorlar :KK12:

X