"Meslek Hayatım "sizce ??

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Kızlar şu anda küçük bir şirkette
firma sahibinin asistanlıgını yapıyorum...7 kişiyiz diger çalışanlarada yardım ettigim oluyor
Kısaca anlatmaya çalışıyorum..Maaşım çok çok iyi ( gerçi kredi ödyoruz bana bişey kalmıyor-tatlicadiarzu-) 9 6 sistemi ve c.tesileri yok ssk çok şükür yatırıylıyor...29 ekimde 23 nisan da vs genelde tatil olur...Kadın ptronum iyidir..

2 sene Halka İlişkiler okudum 2.5 senede halkla ilişkiler pr şirketinde h ilişkiler asistanlıgı yaptım bayagı ilerlemiştim...orası kapandı ve acıkta kaldım...yeni evleniyordum o sırada evime anneme yakın olan ; tamamen farklı bir sektör ((zevksiz))de iş buldum Allaha şükür bu kriz ortamında çok mükemmel bir iş ama yükselme imkanım yok

24 yaşındayım ne zamana kadar telefon baglıcam program randevu ayarlıcam...sadece şartlarım ii die burda kalayım mı

Bebişim yok 2 3 seneye allah izin verirse düşünüyoruz o zaman 3 sene kadar ara veririm çalışmaya yaş oldu 30 daha sonra ne iş yaparımmm

Çalışmayı seven biriyim evde kesinlikle duramam...

Meslegimi daha dogrusu sevdiğim işi ( halka ilişkiler )çok özlüyorum istiyorum...sizce bu işten çıkarsam ne olur ? çıkayım mı çıkmalımıyım kendi gelecegim için ??

Çıkarsam evime anneme yakın bir iş bulamayabilirim maaşımda bu kadar olmayabilir 6 da mümkün degil çıkamam organizasyonlar toplantılar olucak mutlaka...

ve tabi ki kk ya da bu kadar fazla giremem...yaşım geçiyor ve mutlaka bir meslegim olmalı
Dışardan İşleeetme bölümünü okuyorum 3 sınıftayım

• Konu Sahibi EU1
Bana sorarsan maaş iyi ssk ödeniyor , çalışma saatlerin güzel dana ne istiyorsun be canım...
Benimde işim aynı senin gibi tamam sıkılıyorum, hep aynı iş bir ilerleme yok ama inan benim yaptığım işi yapmak isteyen bir sürü arkadaşım var...

Eğer başka iş istiyorsan araştır şartlarını , koşullarını ama olduğun işten çıkmadan ..
Gönlüne göre bulursan çıkmayı düşün derim ben...

• Konu Sahibi EU1
canım orda yükselme imkanın sıfırmı?evine yakın olması senin için büyük avantaj ve paramda iyi diyosun..
bende seninle aynı işi yapıyorum ama burası günden güne büyüyen bi şirket aöf dış ticaret 1. sınıfa başladım bu sene benim yükselme imkanım var okulu bitirirsem ihracata geçebilirim...

• Konu Sahibi EU1
banada herkes 40 yaşına kadar sekreterlikmi yapıcaksın diyip kafamı bulandırıyo ama ben hırs yaptım okulu bitirip yükselicem ingilizcemde var...benden önceki sekreter arkadaş şu an muhasebede 3 yı sekreterlik yaptıktan sonra muhasebeye almışlar

• Konu Sahibi EU1
çık ya da çıkma diyemem ama ben de 2 sene önce seninle aynı ikilemde kalmıştım. kariyer mi, işin rahatlığı ve ücretin dolgunluğu mu? ben ikincini seçtim. çünkü evliyim, srumluluğum var, eve girmes gereken bir para va, çocuk düşünüyorum ve bu esnek çalışma saatlerini başka bir yerde bulamam.

sizde kredi ödüyormuşunuz. dolayısıyla evin bütçesi sizin de maaşınıza göre ayarlanmış. kariyer deyip işten çıkınca daha az bir maaşla evi döndürebilecek misiniz? ayrıca çocuk olunca 3 sene çalışmayacağım diyorsunuz. o zaman şimdi bu işten çıkıp yükseleceğiniz bi işe girmeniz pek iyi olmaz çünkü zaten eninde sonunda çıkıcaksınız ordan.

bence şimdi çalıştığınız yerde kalın. çocuktan sonra daha iyi bir iş bakarsınız kendinize derim ben.

• Konu Sahibi EU1
Tatlım aynı işi yapıyoruz seninle ve bende bir ara çıkmayı düşündüm fakat ebnde yeni evlenicem eşya falan alıcamm eee birde şuan kriz dönemindeyiz zaten çoğu firma işçi çıkartıyor küçülmye gidiyorlar madem memnunsuz rahatsın maaşın iyi sigortan ödeniyor biraz daha sık dişini güzelim en azından güzel bir sağlam iş bulduğuna inanana kadar şu kriz ortamında biraz bekle canım

• Konu Sahibi EU1

evet cnm bu gibi işlerde çalışmak isteyen bir çok genç hanım arkadaşım akrabalarım var
can atıyorlar bu tarz bir işde olabilmek için...

Allaha her zaman şükür ediyorum....

ama nereye kadar yani :bbo:

• Konu Sahibi EU1

Mervecim çokkkkk dogru diyosunnn
Arkadaşlarım maaş bile alamıyor....
Allaha şükürler olsun...
Çok güsel yazmışsına.s.

• Konu Sahibi EU1
Biz kadınlar maalesef ki evlilik..çocuk derken kariyer şansımızı hiçe sayarak bulunduğumuz yerle idare etmeye çalışıyoruz
Eğer gerçekten kariyer hedefliyorsanız riskleri de göze alıp ona göre davranmalısınız
Şunu da düşünmelisiniz ki bu uğurda pirinç isterken eldeki bulgurdan olmak da var
Borçlarınız varmış..bu yüzden şu anda kendi adınıza birşey düşünemezsiniz
Fakat ilerisi için sizi tatmin etmeyen bir işte daha fazla kalmanızı tavsiye etmem
Bedenen yorulmasanız dahi ruhen yıpranacağınıza eminim
Ve hayatınızda"keşke"lere fazla yer vermek istemiyorsnaız iyi tartıp kararınızı verin
Ama ilk önce şu borçlarınızı ödeyin,ondan sorna önünüze bakın.

Canım bu kriz ortamında daha iyi iş peşinde gezmek hayal olur bence
ben devletteyim çok kariyer bir işim var,
28 yaşında sınavlardan geçerek buralara geldim
sonra evlendim ve çocuk oldu,
kariyer yapayım, işimi aksatmayayım derken 2.çocuk yapma yaşım geldi geçti

şimdi 2. bebeğe hamileyim
yaş 39
çocuk olunca insan kariyer mariyer düşünmüyor,

birde çocuk olunca işten çıkmanızı anlamıyorum neden?

kendini yabancı dil konusunda geliştir,
okulunu bitir ve çocuk olmadan ne yapacağına karar ver,

ama illaki herşey kariyer değil

canım gerçekten şu ara kriz dönemi çıkma derim ben,
ama kariyerini gözardı etme,kriz bitsin kendi şartlarına uygun bi iş bakarsın,
sonuçta ilerde keşkee dememek için,araştır canım...
sırf rahatlıkla olmaz ki,insan ideallerine rahatlıkla ulaşamazkii...
ben eşim izin verse en yoğun tempoya bile hazırım:çok üzgünüm:
ama eşimokadar kıskançkii lafı bile edlmiyor,
hemde benim işim muhasebe:çok üzgünüm:
oyüsden keşkee deme ve ideallerinin peşinden koş derim:teselli:

İş aramak kadar insanı bunaltan bişey yok.. Benim işimde çok rahat evden alıp eve bırakılıyorum. Odam ayrı kendi kafama göre burda düzenimi kurdum. İşin rahatlığı ve insana verdiği iç huzur çok önemli.. kariyer yapıyım derken kimlerle karşılaşıyor insan.. İşyerinde anlaşmazlık ,maaşın düşük olması vs gibi bence işten çıkmayı aklından bile gecirme... şu kriz ortamında kimler işsiz kaldı canım

bence çıkma derim canım
kriz ortada.
bebekten sonra arada vermek istiyorsun.
ara verdikten sonra bakarsın yeni bir işe.
hakkınd ahayırlısı olsun canım.

arkadaşım şu zamanda şu krizde işinin kıymetini bil.ne işsizler var sokakta evde aç senin haberin varmı.akşam oldumu evine bi lokma götüremeyen bi sıcak çorbakarı olsun diye dilencilik yapan ne anneler babalar var bu hayatta.bence senin işin çok ama çok iyi.yat kalk şükret.sevgilerle....

çok güsel anlatmışsınız hislerimi
ruhen çokkkk yoruluyorum
sence borç biter mi
insan hayatında

elbetteki herşey asla kariyer degil
Evliligim evim inş çocuklarım daha önemliii
ama işte
Çalışan bir kadınım
ister istemez düşünüyorum

Muhasebe çok güzel bir iş
Bence çok şanlısın meslegin var
Evde iş yapmayı denesene
Atıyorum
kına için kına kesesi dik
buzdolabı magneti yapabilirisn
hoşlaşmıyosan evde bebiş bakabilirsin yada pc de iş imkanları olabilir senin için
Sende koş bırakmaa ideallerini

Ah canımmm
çok dogru dimiii
Allaha şükürler olsın
Allah o işinden mahrum etmesin seni

bence çıkma derim canım
kriz ortada.
bebekten sonra arada vermek istiyorsun.
ara verdikten sonra bakarsın yeni bir işe.
hakkınd ahayırlısı olsun canım.

Çok saolun
Allah razı olsun

canım bence bırakma işini gücünü çalış var gücünle....

Dimi ne yaparsam ptronuma
Ögrenirsem kendime

kesinlikle rahat oldugun biseyi bozma derim

Çok teşekkür ederim
sanırım rahat batıyor bana
( kafamda ki düşünceler çok farklı ama ))

Allah herkesin yardımcısı olsun
Şükür ediyorum...
Elimden geldigince herkesle ii geçinmeye çalışıyorum..

canım bu zamanda ıstedgn bı ıs ıstedıgın bı maas ıstedıgın calısma saatlerı bu ucunu bır arada bulmak cok zor
ılerde bebısınde olunca zaten sorumlulugun artıck yorulacaksın
bence hııc duzenını bozma

Muhasebe çok güzel bir iş
Bence çok şanlısın meslegin var
Evde iş yapmayı denesene
Atıyorum
kına için kına kesesi dik
buzdolabı magneti yapabilirisn
hoşlaşmıyosan evde bebiş bakabilirsin yada pc de iş imkanları olabilir senin için
Sende koş bırakmaa ideallerini

canım ben saten karar verdim bıraktığım okula devam etçem açık.öğr. olarak koşmaya başlıyorum ama çalışmak gene yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…