merhaba meltem hanım

irem edanur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
43
0
aslında konuya nasıl başlıyacağımı bilmiyorum ,eşimle ben severek evlendik ,ama ikimizde hazır değilmişiz evliliğe bazı sorumluluklar bize ağır geldi beklediklerimizi bulamadık,kavgalarımız oldu ayrılamadık sevgimiz üstün geldi ,oğlum doğduğunda bu sefer kayınvalidemle sorunlar çıkmaya başladı lohusalığımı anlayamadım,eşim hiç bir olaya karışmadı bu olaylar sorunlar gittikçe büyüdü ablası sünet düğünü yaptı benim ailem yokmuş gibi davrandılar ,buna katlanamadım zamanla içimde yaşattığım kini dışarıya vurmaya başladım aslında eşimin ailesi hatırcı insanlardır ama benim ailem olunca hatırı katır yaptılar ,eşim biryandan bana destek veriyor ama onlara gelince hiç sesini çıkarmıyordu,oğluma devamlı benim annem baktı ,bende kayınvalideme bende sünnet ederken ablamları cağırmayacağım deyince kıyamet koptu sen kardeş ayırcan demeye başladı bende o kardeş ayırmadımı benim ailemi cağırmamak zaten kardeşini saymamak dedim kızım doğduğu zaman aramız soğuktu mecburiyetten 2 gün kaldı surat yaparak akşama kadar hiçbirşey ellemedi oğlu gelince unun yerini soruyor sanki ona mutfağı yasaklamışız gibi bu cocuğumuda annemin üzerine yüklediler ,bende en sonunda cocukları anneme mi doğurdum anlamadım dedim görünce sevmeye doyamıyorlar görmeyince hatırlamıyorlar dedim , görümcem bu lafın üzerine işyerine geldi ağzına geleni söyledi kavga büyüdü eşim rest çekmiş sonra eşim sinir krizleri geçirmeye başladı ailesi onu da dışladı.dayanamdım oğlunuzu arayın dedim diğer görümcem geldi eve hasta bakmaya sözde ağzına geleni söyledi bu seferkiler beni yıprattı haketmediğim laflardı eşim hiç sesini çıkarmadı eşimi yanakalrından öptü ve gitti ben kesin ayrılmak istedim ailemlede konuştum zaten kavgamıza babam yan odadan şahit olmuştu ve adam sesini çıkarmadan çıkmıştı evden kendi evlerine gidince ağlamış kızım bunları haketmedi diye büyük enişte araya girdi kızım onlar cahil dedi gel yapma dedi bu arada aynı günün sabahında kayınvalidem aradı yeşim ne oluyor diye ilyas hasta dedim sen yaptın dedi başladı bağırmaya bende ayrılıyorum zaten rahat edersiniz dedim sen hemen birini bulursun dedi ne olduğumu bilemedim.genede bunları sineye cektim 2 tane pırlanta gibi cocuklarım vardı onları göz önüne aldım sesimi çıkarmadım geldiler eve hiçbirşey yokmuş gibi oğullarıyla öpüştüler benimle muhatap olmadan gittiler,kayınvalidem köyde oturuyor kaynım bi cuma aradı ilyas cocukları alsın gitsin ortam yumşasın diye cocuklarla gittiler ,oğlanı gönderdik bi iki kere sünnete kalkıştık şimdi gün aldık kaynım git anneye söyle dedi oğlanla birlikte gittiler bana hadi sende gel demedi sonucta iyi olur sende gel ikimizin oğlu demedi aranızda ısınır diye düşünmedi bile bende neden böyle yapmadın dedim
senin yüzünü görmek istemiyorlar dedi bu beni cok yıprattı madem öyle keşke geri adım atmasaydım dedim beni tehdit etme dedi sen ailemle aramı aştın dedi
ne olduğumu bilemedim sorun cocuklara bakmamaktan cıktı sanki onları ben evden getirdim şuan konuşmuyoruz dün içimden geldiği gibi bir mektup yazdım ilksatırlarda eskilerden kalan güzel günlerin hatrını ortalarda ailesiyle yaşadıklarımı sonlardada ona mutluluklar diledim ve onu sevdiğimi ve ömürboyu
sevceğimi anlatan bir şiir yazdım okumak istemedi bende mektubu ne kadar zor yazdığımı anlattım ,okudu ne düşünüyorsun dedim birşey söylemek istemedi hiçbirşey anlamadınmı dedim haklısın dedi sadece konuşmak istemedi bende sen de bana yaz o zaman dedim madem konuşamıyoruz sende duygularını bana yazarak anlat dedim ve o an bana sarılmasını o kadar çok istedim anlatamam size onu cok seviyorum bu da beni cok üzüyor ,sevgimin karşılığını alamamak ne yapmalıyım bilmiyorum yatağı ayırdım başka odada yatıyorum .elimde değil biliyorum eğer ayrı yatmazsak ben sırnaşcam ona kendime hakim olmak için ayırdım odaya sizden ne olur yardım istiyorum
dayanamıyorum kusura bakmayın başınızı şişirdim cevabınızı bekliyorum fisfisfis

Aman Yeşim Hanım, sevdiğiniz eşinizle evliliğinizi başkaları için bozmak olur mu? Erkekler özellikle anneleri ile dengeyi maalesef sağlayamıyorlar. Siz kadınsınız, daha olgunsunuz, eşinizi ve eşinizin ailesiyle ilişkileri son derece güzel şekillendirebilirsiniz. Lütfen yatağınızı ayırmayın. Son derece yanlış. Eşinizden beklentilerinizi düzenleyin. Gerekiyorsa, aile danışmanlığı alın. Ama sakın yuvanızı başkaları nedeniyle bozmayın. Eşinizin ailesine sadece saygı gösterin.
Sağlıkla,
Dr.Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

gercekten bu kadar kısa zamanda cevap alabileceğimi düşünmüyordum tavsiyelerinizi yapacağım tekrar teşekkür ederim a.s.

X