merhaba çeyizin temel ilkeleri nelerdir ?Bir çeyizde ne olmamalı ?

mavilimercan

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2017
11
230
32
Selam :) Ben çeyizim çoğunu bitirdim düğünüm seneye ama tarih belli değil. Hiç girmiyim bu konuya :KK70:
Benim sadece ufak tefek alıncaklarım kaldı .Büyük olarak da misafir Çatal kaşık takımı ve su takımım kaldı ve bunları alsam mı bilemiyorum :)

Çatal bıçak takımı gerekli olabilir ki çok fazla günlük için almadıysanız. Ama su takımı çok gereksiz bana göre tabi bu. Misafir gelince tabi ki özenli sofralarımız olsun da bana bu takımlar için 300-500 vermek biraz mantıksız geliyor.

Çatal bıçak takımı gerekli olabilir ki çok fazla günlük için almadıysanız. Ama su takımı çok gereksiz bana göre tabi bu. Misafir gelince tabi ki özenli sofralarımız olsun da bana bu takımlar için 300-500 vermek biraz mantıksız geliyor.[/QUOTEbencede su takımı banada gereksiz geliyor :)

Selam :) Ben çeyizim çoğunu bitirdim düğünüm seneye ama tarih belli değil. Hiç girmiyim bu konuya :KK70:
Benim sadece ufak tefek alıncaklarım kaldı .Büyük olarak da misafir Çatal kaşık takımı ve su takımım kaldı ve bunları alsam mı bilemiyorum :)
Merhaba bende yeni başlamak üzereyim çeyiz hazırlığına. Havlu dantel vs bunların peşine düştüm Dantelli havlu, lif , yazma mı eşarp mı artık her neyse kaç tane olması gerektiğini yazar mısınız bana Nevresim kısmını hallettim ama sayıları bana hem az geliyor laf edecekler gibisinden düşünüyorum hemde fiyatlara bakıyorum Zaten açık bi kadınım kullanmam dantel falan filan ama yinede olması gerekir. Bana bi sayı verirseniz çoook sevinirim ideali nedir bir fikir lütfen

Merhaba bende yeni başlamak üzereyim çeyiz hazırlığına. Havlu dantel vs bunların peşine düştüm Dantelli havlu, lif , yazma mı eşarp mı artık her neyse kaç tane olması gerektiğini yazar mısınız bana Nevresim kısmını hallettim ama sayıları bana hem az geliyor laf edecekler gibisinden düşünüyorum hemde fiyatlara bakıyorum Zaten açık bi kadınım kullanmam dantel falan filan ama yinede olması gerekir. Bana bi sayı verirseniz çoook sevinirim ideali nedir bir fikir lütfen

benim yengem açıktı yazması 30 tane vardı oda misafirlere vermek için falan. Lifi 10 tane vardı.Havlu kullanılıyor bence 20 olmalı ama çok ağır havlu olmasına gerek yok .5 tanesi ağır olsa yeter . dantelde kullanmıcaksan 1 tane yaptır fazlasına gerek yok

Çeyizin temel ilkeri derken :) Bu başkalarına danisilacak bi konu değil bana göre. Siz ihtiyaç duymuyorsaniz gereksizdir Şahsen ben aldım misafire sofraya önem veririm, yemek takımına o kadar para verip yanına günlük bardak kullanmak içime sinmezdi. Ama arada kaldiysaniz paşabahçe ve madam coco da da çok sık bardaklar var özellikle m coco surekli indirime giriyor platin gold detayli seçenekler çok bi inceleyin derim. Çatal bıçak takımı da bana göre ayri olmalı günlük kullandiklariniz makinede 2-3 yila cizik icinde kalmış olacak o zaman yenilerim diyorsanız İlk yıllar bir takımla idare edilebilir tabi:KK24:

X