Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ce-ameliyat-oldum-ve-izlerim-cok-kotu.689074/

Ben bir aydır forumu satır satır okuyorum ve bu konuyu gördüğümden beri kesi izi korkusu sardı beni diyebilirim.

Saol canım linki okudum gerçekten kesi izi önemli ben mememin altında istiyorum üstünde istemiyorum. Sezeryan ameliyatı izim 4 senede kayboldu gibi beyaz tenliyim zor geçiyor izler bende. Sen İstanbulda misin? Hangi doktorları düşünüyorsun?

Yok ben İstanbul'da değilim ama doktorlar iyiyse gelirim valla. İstanbul'da sadece İlkay Hüthütlü ve Bülent Terekekoğlu belirlediğim isimler. Bu isimleri forumda aratıp hakkındaki yorumları da okuyabilirsin.

Ben foruma üye olur olmaz, doktor överek veya kötüleyerek yazılan yazılara itibar etmiyorum. Süreci olan kişilerin yorumlarını esas alıyorum. Bu kişilerin profilinde mesaj kısmına girip öncesini ve sonrasını tüm yorumlarını görmek mümkün. Mesela senin benim gibi sürecin başında, sonra doktor seçmiş ve sonucunu yazmış. Bunlar önemli. Bir de bir arkadasım ekolünden yazıları da ciddiye almıyorum valla. Bir arkadaşım ona burun revizyon oldu, çok da süper oldu ya da çok kötü oldu tarzı yorumların kontrol mekanızması yok.

He vallahi kız cok rahatladik forumca. Ins canim herkes memln kalir ins. Beklerken pek heyecan olmaz ama son gün gorucem ben seni :) sakın tek kalmamani tavsiye ederim ben. Ben cuma ameliyt oldum tek basima kalkamiyorum henuz .
evet çok mutlu oldum adına ama iyiki oldum diyorsun dimi? Ağrılar dayanılmayacak kadar değilmiş o yüzden bütün arkadaşlarım keşke daha önce olsaydım 1 hafta bu ağrıya her türlü katlanılırmış diyorlardı. Benimde şurda 10 günüm kaldı ve ne yapacağımı bilmiyorum henüz. kafam çok karışık bin tane tilki geçiyor aklımdan. Yaptırmama kaçma gibi bir durum olmayacak ama bende de kızım beni eve geldikten sonra asla rahat bırakmıyor ve hastaneden ne yapıcam kim bakacak bana kimseye söylemedim aslında.

Doktorunuz kim ve hangi yöntemle takılacak protezler. Bilgi verir misiniz? Merak ettim.

e hadi bekliyoruz bakalim ben de hastanede anneme cektirip koymayi planliyorum tabi agridan aglamiyo olursam :) off 3.5 saat ameliyat mi olur ya
ayh 3.5 saat bişi diil kız. benim 6 saat sürdü.odadan alınıp odaya gelmem 8 saat .annemler böyle beklemiş artık 3 4 kere ameliyathaneyi aratmışlar allahtan benim doktor alışkındı annemin sorularına.soruyodu soruyodu sonra da haldun bey kusura bakmayın ben anneyim sormak zorundayım

Aayyy naptın 6 saat orda tövbe tövbeee neden o kadar sürdü?? Narkozdan kolay çıkabildin mi ya tek korkum bayılmak off sanki 5 dakika uyumuş uyanmış gibi değil de 3.5 saat geçtiğini hissedicekmişim gibi geliyo:) gözüm kapalı nasıl bekliycem öyle diyorum

Ilk 2.3 gün lanet ettim hatta ilk gece hastanede w.c ye goturduklerinde hemsireye doktoru arayin gelsin bunlari alsin diyodum yani.. Bugun 6gunum kamburum mesela icerde elektrk carpiyor kasiniyor :) tek sorunum hatta en buyuk sorunum diyim meme altindan koltuk altina dogru sol tarafta morarma var ona kolumu oynatmiyor.. Onun haricinde birde yatmak kalkmak buyuk mevzu. Herkesin agri esigi farklidir. Ben ameliyt gununu bekleyene kadr agladim aglayarak hast gittim aglyrkta ameliyta girdim aglakk aglakta uyandim :) korkma sakin benden tavsiye heyecan yap ama korkma sakin sonrasi surecin iyi gecsin ins

dikleştirme de vardı benim ya o yüzden uzun sürdü çok kolay uyandım ben bi sıkıntı yaşamadım.bi midem bulandı sadece onda da hemen iğne yaptılar bi daha bulanmadı.ben saat 9da fln uyudum herhalde tam bilmiorum ama gözümü bi açtım saat 4.hiç de o kadar vakit geçmiş gibi gelmiyo korkma.

Bu eriyen dikis nekadr iz birakiyor acaba merk ettm
Aslında kesi izinin ne kadar iz bırakacağı kişisel bir durum biraz. Misal o konudaki arkadaşımız hipertrofik skar dı. Birçok rahatsızlık var skar,hıpertrofik skar,kleoid gibi. Bu gibi bir rahatsızlığınız varsa kesi yapılan herhangi bir yerdeki iz kötü iyileşir,genişler misal...

Bunun haricinde siğara da kesi izini kötü iyileştirir. Eğer ameliyat öncesi sigara içiyorsanız,azaltıp bırakmadıysanız ve ameliyattan sonrada içmeye devam ederseniz izleriniz koyulaşır,işlem yapılan yerlerde dokularda renk koyulugu olur.
Henüz altı ay geçmeden Güneş'in altına yatarsanız izler koyulaşır ...
Hepsi iz iyileşmesine etkendir..
Ben karın germe gibi büyük bir ameliyat geçirdim. İzim uzundu. İz genişlemesin diye bantlar kullandım,doktorumun önerdiği yağları kullandım. Siğara içmedim,güneşe çıkmadım. İncecik belli belirsiz izlerim var.
Senin başka yerinde bir ameliyat isin barsa Oray'a bakıp bu kesininde nasıl iyileşeceği Hakkı'nda emin olabilirsin ..

Hayırlı olsun,doktor kararı verdin demek Kas üstü mü olacak?

Ayy o kesi çok korktum Arzum hanım.
Allah şifa versin.Tez zamanda geçsin ya da geçmiştir inşallah

Arzum hanım benimde izleyebilir misiniz rica etsem bende Hasan beye yoğunlaşmaya başlıyorum. Meme albümünüzu görebilirmiyim

Tedavisi var,geçmiştir büyük ihtimal..
İzliyorum bakabilirsiniz tabi

Teşekkürler :)
Ayy gördüm süper olmuşsunuz her yerinizle maşallah gerçekten. Meme ucu kesiniz belli belirsiz ben çok iz kalır gibi düşünüyordum.Peki doktor mesela Hasan bey neye göre karar veriyor ucundan,altından ya da kolaltindan kesilere ?
Ama mutlaka Hasan beye gideceğim umarım fiyatta da biraz indirim yapar
Kurban pazarında pazarlık yapar gibide yapmak hoş değil tabi ama biraz yapsın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…