Meleklerimize kavuşmak için - 4444 adet salavatı tefriciyye

evet cnm ben dün tesadüfen baktım aynı şeyleri ordada yapmış
Allah akıl fikir versin ne diyelim..
karşısındakini suçlamak kolay geliyor insanlara
bide sen ALLAH rızası için yapıyorsun bu işi niye haksızlık yapasınki bunu düşünmüyor.
neyse sıkma canını..
kayv den geldi mi??

fiyonkcum çok saol canım işte bizler böyleyiz verilen emeğe saygı duymasını biliyoruz...
ama arkadaşta bu yok neyazıkki...
canım bende aynen senin gibi düşünüyorum demekki ona okunsa bidaha göremiycez kendini...
ha 1 hafta önce ha bi hafta sonra önemli olan arkadaşlarımızın duasını almak değil mi ??
neyin kavgası bu ??
canım yeterki dualarımız devam etsin elimden geleni yaparım tabiki...
arkadaşla zihniyetimiz farklı olduğu için nekadar da yazsak anlıyacağını sanmıyorum...

yok canım daha gelmedi akşama gelir anca...
benimde biraz işim var onları halledicem biraz sonra...
kayınvalideciğimi güzel ağırlayayım dimi ama

yok canım daha gelmedi akşama gelir anca...
benimde biraz işim var onları halledicem biraz sonra...
kayınvalideciğimi güzel ağırlayayım dimi ama

evet işlerini hallet cnm
nede olsa kayveliden geliyor..
eşin çok sevinmiştir.çocuk gibi oluyorlar böyle zamanlarda
kocişinede sanada iyi gelir kayv den inş..

baharcım tefriciyeleri okudum canım Allah kabul etsin

Okudum.................

MÜGE----------------------------------------154=OKUDU
FİYONK_MAKARNA--------------------------154=OKUDU
ASEL_K--------------------------------------154=OKUDU
BASAK2569---------------------------------154
BLOWHOE25--------------------------------153=OKUDU
RUVEYDA12---------------------------------153=OKUDU
SU1838--------------------------------------153=OKUDU
BAHAR85------------------------------------153=OKUDU
FLZASK2003--------------------------------153=OKUDU
PERLANORE---------------------------------153=OKUDU
BURCU81------------------------------------153
YNZ06---------------------------------------153=OKUDU
CEMREM29----------------------------------153
PITIRCIK_43--------------------------------153=OKUDU
GERİDONUSUMKUTUSU--------------------153
VCK------------------------------------------153
ASKBEBEK-----------------------------------153
MAVİMENEKŞE------------------------------153=OKUDU
TULAY20-------------------------------------153=OKUDU
DENİZBULUT--------------------------------153
ZAMBAK06----------------------------------153
ESMA----------------------------------------153
SUZAN361----------------------------------153=OKUDU
ESRA1982-----------------------------------153
NEKADARZOR-------------------------------153=OKUDU
YANDEW-------------------------------------153=OKUDU
AYSE035-------------------------------------154=OKUDU
OZAY37BARİS-------------------------------154=OKUDU
MERVE02-------------------------------------154=OKUDU

NİYET SAHİBİ:
önce güzelce bir namaz abdesti almalı ve iki rekat Allah rızası için namaz kılmalı.
Namazı bitirip selam verdikten sonra 100 defa '' Estağfirullâhel' azîme ve etûbü ileyh'' diyerek tövbe ve istiğfar etmelidir.
( Kıldığı iki rekatlı namaz dahi bir çeşit hacet namazı oluyor ki, bir kulun Allah'a en yakın olduğu an namaz ânıdır.)
Muradı ne ise niyet eder, onları düşünür ve Cenab-ı Hakk’a arz eder.
Bütün bunlar namaz seccadesinde otururken yapılan işlerdir.
Daha sonra ‘‘Eûzü Besmele’’ çekerek şu âyeti okur.
Bismillahirrahmanirrahîm:
‘‘İnnallâhe ve melâiketehû yusallûne alen’Nebiyyi yâ eyyühellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ’’ der.
Ayet-i Kerime bitince hemen ‘‘Salât-i Tefriciye’’ye başlar.
Dileyen sadaka da verebilir…
Her ne zaman vakit bulunursa okunur.
Otururken, yatarken, her şekilde okunabilir.
Önemli olan sayıya tamamlamaktır.

DİĞER OKUYACAKLAR:
Önce, tam bir iman ve ihlasla, 21 defa: "Estagfirullah el Aziyme ve etubu ileyh" diye istigfar edilir.
Sonra, ne için okunuyorsa kalben ona niyet edilir.
Sonra: "Euzu billahiminesseytanirracim, Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim" denir.
Sonra, salavat-i şerife okunmaya başlanır.
Okuma sırasında yüzünüz Kıble'ye donuk olursa, daha etkili olur. Ayrıca, okuyuş sırasında, zihniyetinizin başka bir şeyle meşgul olmaması için gözlerinizi kapatın.
Yoruldugunuz zaman dinlenin, sonra devam edin.
Okunacak adedin tam olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü, adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir.

beni ne kadar yalnış anlamışsınız çok üzüldüm.ben sadece ayse035 arkadaşın bana söylediyiyle yaptıgı liste aynı olmayınca kafam karıştı kimseye haksızlık olmasın diye sadece sordum.ama bakıyorumki beni o kadar yalnış anlamışsınızki hepiniz birden resmen sahtekar ve hesap kitab peşinde biri olarak gördünüz beni keşke hiç sormasaydım çok üzüldüm allah bilir hepiniz için nasıl yürekten isteyerek okudugumu.ve asla hesap kitap peşinde vede çıkarcı biri asla deyilim yer gök dua üzerine sıram geçsede ben hepinize yine severek allah rızası için okurum.rahatsız ettiyim ve benim hakkımda yorum yapan bütün arkadaşlardan hepinizden özür dilerim beni çok yalnış anlamışsınız.

beni ne kadar yalnış anlamışsınız çok üzüldüm.ben sadece ayse035 arkadaşın bana söylediyiyle yaptıgı liste aynı olmayınca kafam karıştı kimseye haksızlık olmasın diye sadece sordum.ama bakıyorumki beni o kadar yalnış anlamışsınızki hepiniz birden resmen sahtekar ve hesap kitab peşinde biri olarak gördünüz beni keşke hiç sormasaydım çok üzüldüm allah bilir hepiniz için nasıl yürekten isteyerek okudugumu.ve asla hesap kitap peşinde vede çıkarcı biri asla deyilim yer gök dua üzerine sıram geçsede ben hepinize yine severek allah rızası için okurum.rahatsız ettiyim ve benim hakkımda yorum yapan bütün arkadaşlardan hepinizden özür dilerim beni çok yalnış anlamışsınız.

ne yanlış anlaması yaa herşey apaçık ortada...
sen önce dün bana yazdıklarına ve benim sana cevaben yazdıklarıma bak ona göre cevap ver açıklama yap...
cevap veremiyorsun şimdi diğer topikteki yaptıklarını açıklamaya çalışıyorsun...
niye dün kü gibi yazmıyorsun...

"eksilterek düzeltmen gerekirdi ama dahada artırmışsın."
"ben hak geçmesin haksızlık olmasın demiştim rica ettim yalnışlıgı düzelt diye ama sen dahada fazlalaştırmışsın yeni yaptıgın listede şimdide 25 kişi var önümde ..."
"60 cı sayfadan şimdiye kadar 4 arkadaşa okudum
1.basak2569
2.blowhoe
3.ruveyda12
4su1838...............bu arkadaşlara okuduktan sonra 16 kişi kalması lazımken nasıl oluyorda hala 25 kişi oldu ."
"anladımki ben boşuna konuşmuşum. "

yukarıdakiler senin yazıların kimse sana senin apaçık ortaya döktüğün durumun dışında bi tepki vermiyor...
seninle karşılıklı yazışmalarımızı tek tek paylaştım...
hadi sende bul yukardaki sözüm ona "ben sana bunları yazdım" dediğin yazıları bul çıkar...
nerede geçmiş aramızda bu konuşma...
ben sana okadar uzun açıklama yapmışken onu alıntılayıp cevap verseydin ya...
yapamıyorsun değil mi insanları yok yere haksızlık yapmakla suçlayıp sonra kendi yaptıkların çıkınca ortaya nasıl işin içinden çıkacağını bilemiyorsun...
hesap kitap yapıyorsun tabi ki herşey ortada...
yoksa benim önümde 16 kişi olması gerekiyor 25 kişi var diye isyan bayraklarını açmazdın...
hani diyorsun ya eksilterek düzeltmen gerekirdi neyi eksilticem ??
buradan bile anlaşılıyor niyetin demekki tefriciyesi okunan arkadaşların listeden çıkması gerekiyordu...
burada işler senin düşündüğün gibi yürümüyor...
hepimiz allah rızası için dua ediyoruz birbirimize...
hani diyorsun ya beni çok yanlış anlamızsınız diye biz seni çok iyi anladık merak etme sen...
eğer ki açıklama yapmak istiyorsun dün senin yazdıklarına istinaden yazdığım cevabı oku ona göre açıkla bakalım yaptıklarının bir tutacak tarafı var mı ??

Arkadaşım burada listeyi bahar takip ediyor ve aranızdaki konuşmaları da alıntı yapmış bir önceki sayfalarda . Sen listenin sonuna yazılmayı zaten kabul etmişsin eyw . ama tutup sonra benden önce şu kadar kişi vardı bu kadar kişi kalmıştı muhabbetine gerek yoktu . Neticede senden sonra gelenlerde hep listenin sonuna yazıldılar . Burada kimsenin kimseden bir beklentisi yok 3 kişi 5 kişi olsada bu bir şekilde ilerleyecek . sana da 10 gün sonra ddeğil de 1 ay sonra gelir sıra ve kimsenin hakkı da kimseye geçmez . Ayşenin yaptığı liste ile de alakasını anlayamadım doğrusu . eğer orada bir karışıklık yaşanmış ise orada ki topikte söylemelisin . burada kimse kimsenin hakkını hukukunu yemiyor ki zaten elinden geldiğince arkadaş cabuk ilerlemesi için listeleri ardı ardına sıralıyor . Sen aranızdaki konuşmaları tekrar oku ve sonrasında yazdıklarını bir daha gözden geçir derim ben . o zaman burada ne demek istediğimizi anlayacağını umuyorum ...
Yine de aklında kalan bir soru falan olursa sor lütfen burada kimse kimseyi zan altında bırakmak istemez . oku ve sonra yanlış anlaşılmanın nerede olduğunu bizlere de söyle rica ederim ...

BASAK2569---------------------------------154=OKUDU
VCK------------------------------------------153
ASKBEBEK-----------------------------------153

NİYET SAHİBİ:
önce güzelce bir namaz abdesti almalı ve iki rekat Allah rızası için namaz kılmalı.
Namazı bitirip selam verdikten sonra 100 defa '' Estağfirullâhel' azîme ve etûbü ileyh'' diyerek tövbe ve istiğfar etmelidir.
( Kıldığı iki rekatlı namaz dahi bir çeşit hacet namazı oluyor ki, bir kulun Allah'a en yakın olduğu an namaz ânıdır.)
‘‘İnnallâhe ve melâiketehû yusallûne alen’Nebiyyi yâ eyyühellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ’’ der.

DİĞER OKUYACAKLAR:
Önce, tam bir iman ve ihlasla, 21 defa: "Estagfirullah el Aziyme ve etubu ileyh" diye istigfar edilir.
Okuma sırasında yüzünüz Kıble'ye donuk olursa, daha etkili olur. Ayrıca, okuyuş sırasında, zihniyetinizin başka bir şeyle meşgul olmaması için gözlerinizi kapatın.
Okunacak adedin tam olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü, adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir.

bahar tatlım ben ve vck okuduk duamızı allah kabul etsin amin

BASAK2569---------------------------------154=OKUDU
VCK------------------------------------------153=OKUDU
ASKBEBEK-----------------------------------153=OKUDU

NİYET SAHİBİ:

DİĞER OKUYACAKLAR:

arkadaşım 2 günde bi arkadaşın tefriciyesini okuyoruz...
yarın 6. arkadaşımızın tefriciyesi biticek geriye 20 arkadaş kalıyor...
sende listeye katılmak istersen en sonda sana okunacak...

ben liteden okunanları çıkar diye bişey ima etmedim bunu sen yazdın bana 60 cı sayfada buldum yukarıdaki oku ben bu yazına göre nasıl oldu böyle arttı dedim.neden hesap kitab peşinde oldugumu vurguluyorsun ki.sayfayı sen yönetiyorsun istersen beni listeden çıkara bilirsin.bul dedin buldum senin yazdıgın cvp bu baba .benim niyetim kimseyi rahatsız etmek deyil.bunu sen yazdın bana:tarihte vereyim 21.09.2012.saat.17:54 de
bence yazdıgın msjın arkasında dur yazmadıgın bi şeyi yazdım demem ben asla 60 cı sayfa

Son düzenleme:

canım benim hiç acelem yok gerçi senden iki kişi öndeyim ama olsun bahara söyleyelim sen le yer değiştirelim....veye listeninen sonunda olan arkadaşlar aciliyetiniz varsa söyleyin.......ben en sona geçerim ...çünkü ne transferim var nede bebek bekliyorum ve istiyorum artık düne kadar umudum vardı ama dün eşimle son noktayı koyduk daha doğrusu o koydu bebek düşüncesi yok artık .....ama ben yine de sizlere okumaktan mutluluk duyuyorum ...sıra bana gelince sizde benim için hakkında hayırlısı olsun ,suzan arkadaşımızın gözünü rabbim kimsenin çocuğunda koymasın diye dua ederseniz sevinirim........

arkadaşlar ya neden bu tartışma ortamı ama
hepinizden rica ediyorum bitirin tartışmayı
burası birbirini tanımayan ancak aynı umut için birbirine sarılmış arkadaşların topiği değilmi
elbette herkesin dileği evlat sahibi olmak rabbimde hepimize nasip eder inşallah
uzatacak bir konu değil sırası gelene okunacak işte bende soradan katıldım geç gördüm çunkü sabırla bekleyelim lütfen
ancak baharında hakkını yemeyelim çok özenle yapıyor listeleri takip etmek filanda güç cidden
rabbim razı olsun hem bahardan hem topiği açan arkadaştan hemde burada dua edenlerden
konuyu kapayalımki topiğimizin tadı kaçmasın olmazmı

ALLAH razı olsun senden canım
iyi niyetli olmak ayrıcalıktır.........................

canım nasıl kapatayım konuyu onca yazdığıma rağmen hala anlamamakta direniyor nasıl hakkımı yedireyim ben o kişiye...
yaaa bi insan bukadar mı yazılanları anlayamaz ben şaştım kaldım valla ben anya diyorum konya...
yaa ben geçenlerde blowhoeye bişey yazdım aslında ben sert dille yazmak istemedim arkadaşım öyle anlamış yazmış buraya kırıldığını...
hem kendimi anlattım hem özür diledim kendisinden...
içime sinmedi tekrar özelden mesaj yazdım canım amacım o değildi kusura bakma içime sinmiyor diye...
oda canım önemli değil falan dedi...
yani budur olması gereken...
insan yanlışlıkla birinin kalbini kırsa bile özür diler...
bu arkadaş hatalı olmasına rağmen hala diretiyor benim sinir olduğum bu...
arkadaşlar sizde kusura bakmayın burayı tartışma alanına çevirdik ama ben bu haksızlığa susup oturamam...
ben listeyi yine hakkıyla sürdürücem ama neyazıkki arkadaş bişeyleri anlamadan haklıyken susamıycam özür dilerim hepinizden...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…