Meleklerimize kavuşmak için - 4444 adet salavatı tefriciyye

MÜGE----------------------------------------154=OKUDU
FİYONK_MAKARNA--------------------------154=OKUDU
ASEL_K--------------------------------------154=OKUDU
BASAK2569---------------------------------154
BLOWHOE25--------------------------------153=OKUDU
RUVEYDA12---------------------------------153
SU1838--------------------------------------153=OKUDU
BAHAR85------------------------------------153=OKUDU
FLZASK2003--------------------------------153=OKUDU
PERLANORE---------------------------------153=OKUDU
BURCU81------------------------------------153
YNZ06---------------------------------------153
CEMREM29----------------------------------153
PITIRCIK_43--------------------------------153=OKUDU
GERİDONUSUMKUTUSU--------------------153
VCK------------------------------------------153
ASKBEBEK-----------------------------------153
MAVİMENEKŞE------------------------------153
TULAY20-------------------------------------153=OKUDU
DENİZBULUT--------------------------------153
ZAMBAK06----------------------------------153
ESMA----------------------------------------153
SUZAN361----------------------------------153=OKUDU
ESRA1982-----------------------------------153
NEKADARZOR-------------------------------153=OKUDU
YANDEW-------------------------------------153=OKUDU
AYSE035-------------------------------------154=OKUDU
OZAY37BARİS-------------------------------154=OKUDU
MERVE02-------------------------------------154=OKUDU

NİYET SAHİBİ:
önce güzelce bir namaz abdesti almalı ve iki rekat Allah rızası için namaz kılmalı.
Namazı bitirip selam verdikten sonra 100 defa '' Estağfirullâhel' azîme ve etûbü ileyh'' diyerek tövbe ve istiğfar etmelidir.
( Kıldığı iki rekatlı namaz dahi bir çeşit hacet namazı oluyor ki, bir kulun Allah'a en yakın olduğu an namaz ânıdır.)
Muradı ne ise niyet eder, onları düşünür ve Cenab-ı Hakk’a arz eder.
Bütün bunlar namaz seccadesinde otururken yapılan işlerdir.
Daha sonra ‘‘Eûzü Besmele’’ çekerek şu âyeti okur.
Bismillahirrahmanirrahîm:
‘‘İnnallâhe ve melâiketehû yusallûne alen’Nebiyyi yâ eyyühellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ’’ der.
Ayet-i Kerime bitince hemen ‘‘Salât-i Tefriciye’’ye başlar.
Dileyen sadaka da verebilir…
Her ne zaman vakit bulunursa okunur.
Otururken, yatarken, her şekilde okunabilir.
Önemli olan sayıya tamamlamaktır.

DİĞER OKUYACAKLAR:
Önce, tam bir iman ve ihlasla, 21 defa: "Estagfirullah el Aziyme ve etubu ileyh" diye istigfar edilir.
Sonra, ne için okunuyorsa kalben ona niyet edilir.
Sonra: "Euzu billahiminesseytanirracim, Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim" denir.
Sonra, salavat-i şerife okunmaya başlanır.
Okuma sırasında yüzünüz Kıble'ye donuk olursa, daha etkili olur. Ayrıca, okuyuş sırasında, zihniyetinizin başka bir şeyle meşgul olmaması için gözlerinizi kapatın.
Yoruldugunuz zaman dinlenin, sonra devam edin.
Okunacak adedin tam olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü, adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir.

FİYONK_MAKARNA--------------------------154
MAVİMENEKŞE------------------------------153
TULAY20-------------------------------------153
SUZAN361----------------------------------153
NEKADARZOR-------------------------------153
OZAY37BARİS-------------------------------154

NİYET SAHİBİ:
önce güzelce bir namaz abdesti almalı ve iki rekat Allah rızası için namaz kılmalı.
Namazı bitirip selam verdikten sonra 100 defa '' Estağfirullâhel' azîme ve etûbü ileyh'' diyerek tövbe ve istiğfar etmelidir.
( Kıldığı iki rekatlı namaz dahi bir çeşit hacet namazı oluyor ki, bir kulun Allah'a en yakın olduğu an namaz ânıdır.)
‘‘İnnallâhe ve melâiketehû yusallûne alen’Nebiyyi yâ eyyühellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ’’ der.

DİĞER OKUYACAKLAR:
Önce, tam bir iman ve ihlasla, 21 defa: "Estagfirullah el Aziyme ve etubu ileyh" diye istigfar edilir.
Okuma sırasında yüzünüz Kıble'ye donuk olursa, daha etkili olur. Ayrıca, okuyuş sırasında, zihniyetinizin başka bir şeyle meşgul olmaması için gözlerinizi kapatın.
Okunacak adedin tam olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü, adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir.

sagol canım ben hak geçmesin haksızlık olmasın demiştim rica ettim yalnışlıgı düzelt diye ama sen dahada fazlalaştırmışsın yeni yaptıgın listede şimdide 25 kişi var önümde ...

60 cı sayfada bakabilirsin bana yazdıgın cvp buydu ..

arkadaşım 2 günde bi arkadaşın tefriciyesini okuyoruz...
yarın 6. arkadaşımızın tefriciyesi biticek geriye 20 arkadaş kalıyor...
sende listeye katılmak istersen en sonda sana okunacak...

ve 60 cı sayfadan şimdiye kadar 4 arkadaşa okudum

1.basak2569
2.blowhoe
3.ruveyda12
4su1838...............bu arkadaşlara okuduktan sonra 16 kişi kalması lazımken nasıl oluyorda hala 25 kişi oldu .

sagol canım ben hak geçmesin haksızlık olmasın demiştim rica ettim yalnışlıgı düzelt diye ama sen dahada fazlalaştırmışsın yeni yaptıgın listede şimdide 25 kişi var önümde ...

60 cı sayfada bakabilirsin bana yazdıgın cvp buydu ..

ve 60 cı sayfadan şimdiye kadar 4 arkadaşa okudum

1.basak2569
2.blowhoe
3.ruveyda12
4su1838...............bu arkadaşlara okuduktan sonra 16 kişi kalması lazımken nasıl oluyorda hala 25 kişi oldu .

anladımki ben boşuna konuşmuşum.

ya sen ne diyorsun ??
sen listeye katıldığın zaman listede olan kişilerin isimleri:
MÜGE
KANBAR
FİYONK_MAKARNA

ASEL_K
BASAK2569
BLOWHOE25
RUVEYDA12
SU1838
BAHAR85
FLZASK2003
PERLANORE

BURCU81
YNZ06
CEMREM29
PITIRCIK_43
GERİDONUSUMKUTUSU
VCK
ASKBEBEK
MAVİMENEKŞE
TULAY20
DENİZBULUT
ZAMBAK06
ESMA
SUZAN361
ESRA1982
NEKADARZOR

kırmızı olanlar sen gelene kadar tefriciyeleri okunmuş olanlar...

sen listeye dahil olduktan sonra ve senden sonra gelenlerle listenin son hali:
MÜGE
KANBAR
FİYONK_MAKARNA

ASEL_K
BASAK2569
BLOWHOE25
RUVEYDA12
SU1838

BAHAR85
FLZASK2003
PERLANORE

BURCU81
YNZ06
CEMREM29
PITIRCIK_43
GERİDONUSUMKUTUSU
VCK
ASKBEBEK
MAVİMENEKŞE
TULAY20
DENİZBULUT
ZAMBAK06
ESMA
SUZAN361
ESRA1982
NEKADARZOR
YANDEW
AYSE035
OZAY37BARİS
MERVE02

kırmızı olanlar şimdiye kadar tefriciyesi okunmuş olanlar...
önünde tefriciyesi okunmamış 16 kişi var sen neyin kavgasını yapıyorsun ??
okuduğunu anlamayan sensin gelip burda onca zaman karşılıksız olarak yaptığım iyiliği eleştiren sensin ??
senin amacın ne ??
ne hakkından ne haksızlığından bahsediyorsun sen hakkı hukuku senden mi öğrenicem ben ??
ben tefriciyeleri dağıtırken bile fazlalıkları sırayla veriyorum kimseye haksızlık olmasın diye...
"ben hak geçmesin haksızlık olmasın demiştim rica ettim yalnışlıgı düzelt diye" lafa bak...
nezaman kurdun neye istinaden kurdun bu cümleyi ??
ne haksızlığı oldu ki sen bana bunu düzelt dedin...
daha topiğe gelir gelmez bana nezaman okunacak diye bunun derdine düştün sen...
topiğe girer girmez yazdıkların ve benim cevaplarım:
s.a.arkadaşlar bende katılmak istiyorum .ekimin 15 ne kadar sıra banada gelirmi çok ihtiyacım var

canım ekimin 15 ine kadar sıra sana gelmez...
ama durumundan bahsedersen öne alabiliriz belki...
transferin falan mı olacak ??

evet canım bebek için 15 ekimde inşallah mutlu haberi alırım.

canım hepimiz bebek için dua ediyoruz zaten...
topiğe katılım sırasına göre okuyoruz duaları...
sadece tüp bebek tedavisinde olup transferleri gerçekleşmiş arkadaşları öne alıyoruz...
onun dışında öne almam mümkün değil çünkü herkes aynı niyetle sıranın kendisine gelmesini bekliyor...

evet bende aynı öyle canım.peki her hafta bir kişiye ediliyor galiba dimi.ozaman bana sıra ne zaman gelir 2 ci liste ne zaman yapılır.bilgi verirsen çok sevinirim.

tamam canım olur eklermisiniz o zaman

yarın ki listeye ekleneceksin takip edersin bundan sonra...

tamam canım çok teşekkür ederim.allah razı olsun.

işte hepsi burda sen ne konuşmuşsun da "anladımki ben boşuna konuşmuşum." cümlesini kurabiliyorsun ??
burada onca insanız senden başka bi kişide bana nezaman okunacak hesabı gütmedi...
herkes sırayla katıldı listede kim varsa okumaya başladı...
bu topiği asel_k açtı ama işlerinin yoğunluğundan dolayı takip edemedi kaldı...
sonrasında ben gönüllü olarak bu işi üstlendim ve listeyi başlattım...
ozaman benim transferimin sonucunu almama 3 gün olmasına rağmen ben kendimi öne almadım mügeden başlattım...
ki müge okadar söyledi arkadaşım kendini öne alsana diye...
işte biz bu topikte bukadar düşünceli iyi niyetli insanlarız...
kendimizden çok karşımızdakini düşünürüz...
senin gibi listeye daha girmeden kendisine nezaman okunacağını hesap edip haksız yere onca emek veren insanı suçlayacak biri değiliz...
yazık yazık burda onca insan allah rızası için birbirine dua etmenin peşinde sen neyin derdindesin ??
gece gece nasıl canımı sıktın...
rabbimde görüyor buradaki tüm arkadaşlarda kimin niyetinin ne olduğunu...
ben arkadaşlarım için bu işi sürdürücem hakkıyla...
ama bu listeyi oluşturmamda devam ettirmemde bi hakkım varsa sana bunu helal etmiyorum...

bahar canım sana hak veriyorum arkadaşım sen her zaman haksızlık olmasın diye bir tane tefriciyenin bile hesabını yapıyorsun
hatta diğer topikte yazdığın yazını şimdi okudum sabah uykundana uyanmış ve su arkadaşımızın tefriciye okuma niyetini yazmışsın uykundan fedakarlık ederek,senin kendini anlatmana gerek yok bizler seni ve niyetini çok iyi biliyoruz amabende çok üzüldüm gerçekten bu kadar öz verili bir arkadaşımızı üzmeye kimsenin hakkı yok.
yandew eğer seninde dua okunmasında acelen varsa bunu bahar arkadaşımızın özeline mesaj yazarak üsluplu şekilde rica etmen yeterli olacaktı .ben daha önce yine bahar arkadaşımızın düzenlediği bir duada bulundum sıra bana gelince benim için değil annem için dua edilmesini rica ettim.sağolsun arkadaşlarım ricamı kabul ettiler ve bütün arkadaşların duası bitince benim için tekrar dua edilmişti buda bahar ve diğer arkadaşlarımızın ne kadar düşünceli , özverili ve iyi birileri olduğunu gösteriyor bence sen bahar arkadaşımızdan özür dilemelisin:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

su için bende okudum bitirdim Allah kanul etsin
baharcım yardımın için teşekkür ederim :KK16:

su 1838 in payima dusen tefriciyyesini okudum allahim tum dilerlerini kabul eylesin

su arkadaşımızın duasını bitirdim Rabbim kabul etsin...işallah....​

su arkadaşımızın tefriciyelerini bende bitirdim allah gönlüne göre versin kabul etsin inşallah

Canım iyi akşamlar tefriceleri okudum.rabbim tez zamanda dualarını kabül eder inşallahhh

sağolllun kızlar agzınıza yuregınıze sağlık hepımızn en kkısa zamanda hamış kalıp sağlıklı bırsekılde kucagımıza almayı nasıpp etsınnn

bahar canım sana hak veriyorum arkadaşım sen her zaman haksızlık olmasın diye bir tane tefriciyenin bile hesabını yapıyorsun
hatta diğer topikte yazdığın yazını şimdi okudum sabah uykundana uyanmış ve su arkadaşımızın tefriciye okuma niyetini yazmışsın uykundan fedakarlık ederek,senin kendini anlatmana gerek yok bizler seni ve niyetini çok iyi biliyoruz amabende çok üzüldüm gerçekten bu kadar öz verili bir arkadaşımızı üzmeye kimsenin hakkı yok.
yandew eğer seninde dua okunmasında acelen varsa bunu bahar arkadaşımızın özeline mesaj yazarak üsluplu şekilde rica etmen yeterli olacaktı .ben daha önce yine bahar arkadaşımızın düzenlediği bir duada bulundum sıra bana gelince benim için değil annem için dua edilmesini rica ettim.sağolsun arkadaşlarım ricamı kabul ettiler ve bütün arkadaşların duası bitince benim için tekrar dua edilmişti buda bahar ve diğer arkadaşlarımızın ne kadar düşünceli , özverili ve iyi birileri olduğunu gösteriyor bence sen bahar arkadaşımızdan özür dilemelisin:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

saol bitanemmm 1 senedir birbirimizi tanıyoruz sen beni biliyorsun...
bu topikte listede olan azosperm topiği ve temmuz topiğindeki arkadaşlarımda beni çok iyi tanıyor...
ama burada yapılan haksızlığı görmek için beni uzun zamandır arkadaşlarımın tanımasına gerek yok...
bu listedeki bi çok kişiylede burada tanıştık ve herkes görüyor gayretimi...
ben karşılıksız yapıyorum bunu yeterki rabbim dualarımızı kabul etsin...
ama arkadaş art niyetli daha okuduğunu anlamıyor beni karalamaya çalışıyor...
ben burda herkese dua okunsun derdindeyim o ise kendsine nezaman okunacağının derdinde...
tatlım bu listeye katılım sırasına göre okuyoruz herkese...
sadece transferi olanları öne alıyorum...
onada en başta sormuşum zaten transferin falan mı olacak diye...
ona önce okunmasını gerektirecek bi durum yok ortada...
diğer arkadaşlarımızdan bi farkı yokken neden ona ayrıcalık tanıyayım ki...
ben herşeyi apaçık döktüm ortaya ben olsam bukadar şeyden sonra utancımdan duramazdım yerimde...

Son düzenleme:
burda kimse bana nezaman sıra gelecek diye sormadı senden başka
herkes aynı dertten burada ve listeyi yapan arkadaşımızda herkese eşit davranıyor..( bazıları gibi sadece kendini düşünmüyor)
dua içten ve samimi yapılan bişeydir hesap kitapla olmaz bence

saol bitanemmm 1 senedir birbirimizi tanıyoruz sen beni biliyorsun...
bu topikte listede olan azosperm topiği ve temmuz topiğindeki arkadaşlarımda beni çok iyi tanıyor...
ama burada yapılan haksızlığı görmek için beni uzun zamandır arkadaşlarımın tanımasına gerek yok...
bu listedeki bi çok kişiylede burada tanıştık ve herkes görüyor gayretimi...
ben karşılıksız yapıyorum bunu yeterki rabbim dualarımızı kabul etsin...
ama arkadaş art niyetli daha okuduğunu anlamıyor beni karalamaya çalışıyor...
ben burda herkese dua okunsun derdindeyim o ise kendsine nezaman okunacağının derdinde...
tatlım bu listeye katılım sırasına göre okuyoruz herkese...
sadece transferi olanları öne alıyorum...
onada en başta sormuşum zaten transferin falan mı olacak diye...
ona önce okunmasını gerektirecek bi durum yok ortada...
diğer arkadaşlarımızdan bi farkı yokken neden ona ayrıcalık tanıyayım ki...
ben herşeyi apaçık döktüm ortaya ben olsam bukadar şeyden sonra utancımdan duramazdım yerimde...

evet bende katiliyorum sana.ben cok olmadi gireli ama senin yazilarini okurken hep allah rizazi pesinde oldugun ap acik ortada. sonucta kimse okumak zorunda deyil allah kelami allah rizazi icin okunmali herseyden once.sizlerden allah razi olsun hic birbiri tanimadigimiz halde ortak noktamiz icin burdayiz.ve birbirimizi teselli ediyoruz bu muhtesem birsey.birbirimize dua ederken seytanin bizi kandirmasina ve bizi birbirimize dusurmesine izin vermiyelim lutfen yandew arkadasim bencede ozur dilemelisin.selamlar

sağolllun kızlar agzınıza yuregınıze sağlık hepımızn en kkısa zamanda hamış kalıp sağlıklı bırsekılde kucagımıza almayı nasıpp etsınnn

amiin cumlemizin insallah.sende sagol yaa cok tatlisin hic usenmeden hepimize tesekkur ediyosun okuyoruz okudukca buyuyoruz buyudukce guzellesiyoruz.bu topiklere rahmet yagiyo

canlarım hepinize günaydın sanırım tatsızlık yaşanmış aynı sorun yasin listesinde de yaşanmış ancak baharcım için rahat olsun canım sen hakkıyla listeyi düzenliyorsun hatta benim sonucum yakın diye öne bile aldınız allah sizden binlerce razı olsun sizin dualarınızla güzel sonuçlar aldım inşallah çarşamba günü kont.kesemizi görücez yandew arkadaşım keşke acil olan bi durumun varsa belirtseydin böyle diyaloglar hiç hoş olmuyor herkes aynı amaç için burda birbiirine dua ediyor canı gönülden makbul olanda

şimdi gelelim bana pek giremiyorum int.ama çarşamba ilk kontrolümüz var çok heyecanlıyım inşallah kesemizi görücez dualarınız benden de esirgemeyin kızlar uyku halinden başak pek belirtim kalmadı korkuyorum biraz hepinize hayırlı evlatlar diliyorum tez zamanda

Herkese Merhaba ;
Dün gece yazzılanları okudum ve çok üzüldüm . Öncelikle Bu topiği ben açmıştım evet , ama yaşadığım bazı tatsızlıklardan dolayı verimli bir takip yapamadım ve Bahar dan Allah razı olsun kendi gönüllü oldu liste takibinde . Ben bile artık gelip üzerime düşeni okudum diyip gidiyorum çünkü bilgisayardan yanlızda işyerimden girme şansım var ve işyerinde yıl sonu olması sebebi ile oldukça yoğunluğum var . Evdeki bilgisayarım da sorunlu olduğu için bağlanamıyorum yanlızca telefondan takip yapabiliyorum telfonda da liste takibi yapmak mümkün olmuyor .

Bahar listeyi takip etmeye başladığından bu yana en ufak bir sorun çıkmadı . şiimdi arkadaşın yazdıklarını okudum . kendisi zaten geldiğinde listenin sonunda olmayı bakbul etmiş sanırım ne dediğini unutmuş . Herşeyden önce burada bir sıra var ve sıraya uygun gidiyoru herkesin rızası ile öne alınması gerkenler zaten alınıyor . Sadece ben diyerek gelen biri varsa zaten katılmasın duaya . burada herkes gönüllü dua ediyor birbirine . isterim ki elimde olsa daha fazla yardımcı olabilsem .

Baharcım sen hiç kafana takma . bu zihniyette olan biri zaten dualara katılmasın bence . Herkes gönüllü yapsın ki Rabbime açılan eller geri çevrilmesin . 5 günde değil de 10 günde biter ama hakkıyla biter . biz birbimizi biliyoruz zaten . Bence bu arkadal bana okunsun da sonrası ne olursa olsun derdinde . Arkadaşım senin bu insanlara okuduğun duanın sevabı daha büyüktür Rabbim görecek ki sana da verecek .

Arkadaş istemiyorsa bence listeden çıksın .

Baharcım tekrar Allah razı olsun sende vakit ayırıyorsun . Ve hakkı ile yapıyorsun bu işi ...

FİYONK_MAKARNA--------------------------154
MAVİMENEKŞE------------------------------153 =OKUDU
TULAY20-------------------------------------153
SUZAN361----------------------------------153
NEKADARZOR-------------------------------153
OZAY37BARİS-------------------------------154

NİYET SAHİBİ:

DİĞER OKUYACAKLAR:

bende okudum Allah kabul etsin

amiin cumlemizin insallah.sende sagol yaa cok tatlisin hic usenmeden hepimize tesekkur ediyosun okuyoruz okudukca buyuyoruz buyudukce guzellesiyoruz.bu topiklere rahmet yagiyo
ne demek canııım sız benım ıcın hıc tanımadıgınız bırı ıcın allhrızasın ıcın dua okuyosunuz bu ne buyuk mutlukuk ben tek tek tesekkur etmıısm cokmuuu agzınıza saglık
bende okudum Allah kabul etsin
amıınnn canıııım sagol .......

burda kimse bana nezaman sıra gelecek diye sormadı senden başka
herkes aynı dertten burada ve listeyi yapan arkadaşımızda herkese eşit davranıyor..( bazıları gibi sadece kendini düşünmüyor)
dua içten ve samimi yapılan bişeydir hesap kitapla olmaz bence

canım bunu anlayabilecek biri değil demekki...
dün sen demiştin ya canım üzme kendini aynısını 41 yasin okunan topiktede yapmış diye...
bugün bi baktım arkadaş aynı yaa hesap kitap derdinde...
yok benim önümde şukadar var bukadar var...
haa bide suçladığı kişiler haksız olsa amenna diyecem oda yok...
görüyor ama okuduğunu anlamıyor...
benim önümde 16 kişi olması gerekiyor diye olay çıkard zaten 16 kişi var önünde...
herkes gördü işte ne diyeyim...

evet bende katiliyorum sana.ben cok olmadi gireli ama senin yazilarini okurken hep allah rizazi pesinde oldugun ap acik ortada. sonucta kimse okumak zorunda deyil allah kelami allah rizazi icin okunmali herseyden once.sizlerden allah razi olsun hic birbiri tanimadigimiz halde ortak noktamiz icin burdayiz.ve birbirimizi teselli ediyoruz bu muhtesem birsey.birbirimize dua ederken seytanin bizi kandirmasina ve bizi birbirimize dusurmesine izin vermiyelim lutfen yandew arkadasim bencede ozur dilemelisin.selamlar

allah sizlerden de razı olsun canım...
hepiniz elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz...
biz burda allah rızası için birbirimize dua ediyoruz hesapsız kitapsız...
daha ilk mesajlarında anladım ben...
önce canım diye yazdım yazılarımı baktım sıra derdinde arkadaşım dedim...
okadar belliydi ki saolsun imdi kendi yardımıyla daha önce farketmeyenlerde farkettiler nasıl biri olduğunu...

canlarım hepinize günaydın sanırım tatsızlık yaşanmış aynı sorun yasin listesinde de yaşanmış ancak baharcım için rahat olsun canım sen hakkıyla listeyi düzenliyorsun hatta benim sonucum yakın diye öne bile aldınız allah sizden binlerce razı olsun sizin dualarınızla güzel sonuçlar aldım inşallah çarşamba günü kont.kesemizi görücez yandew arkadaşım keşke acil olan bi durumun varsa belirtseydin böyle diyaloglar hiç hoş olmuyor herkes aynı amaç için burda birbiirine dua ediyor canı gönülden makbul olanda

şimdi gelelim bana pek giremiyorum int.ama çarşamba ilk kontrolümüz var çok heyecanlıyım inşallah kesemizi görücez dualarınız benden de esirgemeyin kızlar uyku halinden başak pek belirtim kalmadı korkuyorum biraz hepinize hayırlı evlatlar diliyorum tez zamanda

saol tatlım allah razı olsun bi bugün değil listeye başladığımdan beri söylüyorsunuz bunu...
ben sadece listeyi takip ediyorum ama el birliği ile götürüyoruz bu işi...
diğer topiktekinide gördüm canım arkadaş hep aynı niyette...
neyse sen sıkma canını bebişimize iyi bak...
allahın izniyle keseyide göreceksin dualarımız senine :KK16::KK16::KK16:

Herkese Merhaba ;
Dün gece yazzılanları okudum ve çok üzüldüm . Öncelikle Bu topiği ben açmıştım evet , ama yaşadığım bazı tatsızlıklardan dolayı verimli bir takip yapamadım ve Bahar dan Allah razı olsun kendi gönüllü oldu liste takibinde . Ben bile artık gelip üzerime düşeni okudum diyip gidiyorum çünkü bilgisayardan yanlızda işyerimden girme şansım var ve işyerinde yıl sonu olması sebebi ile oldukça yoğunluğum var . Evdeki bilgisayarım da sorunlu olduğu için bağlanamıyorum yanlızca telefondan takip yapabiliyorum telfonda da liste takibi yapmak mümkün olmuyor .

Bahar listeyi takip etmeye başladığından bu yana en ufak bir sorun çıkmadı . şiimdi arkadaşın yazdıklarını okudum . kendisi zaten geldiğinde listenin sonunda olmayı bakbul etmiş sanırım ne dediğini unutmuş . Herşeyden önce burada bir sıra var ve sıraya uygun gidiyoru herkesin rızası ile öne alınması gerkenler zaten alınıyor . Sadece ben diyerek gelen biri varsa zaten katılmasın duaya . burada herkes gönüllü dua ediyor birbirine . isterim ki elimde olsa daha fazla yardımcı olabilsem .

Baharcım sen hiç kafana takma . bu zihniyette olan biri zaten dualara katılmasın bence . Herkes gönüllü yapsın ki Rabbime açılan eller geri çevrilmesin . 5 günde değil de 10 günde biter ama hakkıyla biter . biz birbimizi biliyoruz zaten . Bence bu arkadal bana okunsun da sonrası ne olursa olsun derdinde . Arkadaşım senin bu insanlara okuduğun duanın sevabı daha büyüktür Rabbim görecek ki sana da verecek .

Arkadaş istemiyorsa bence listeden çıksın .

Baharcım tekrar Allah razı olsun sende vakit ayırıyorsun . Ve hakkı ile yapıyorsun bu işi ...

canım allah senden razı olsun topiği açtın vesile oldun bizede...
o an uygundun demekki sonra yoğunluk oldu bizede bunu belirttin sonuçta...
bende seve seve üstlendim...
çok saol canım iyi niyetli insanlar görüyorlar karşısındaki insanın gösterdiği özveriyi...
aynen canım daha bu konuları aramazdan bi arkdaş açmamıştı...
bizler başka zihniyetteyiz o başka...
ben onun yerinde olsam utanır devam edemem zaten...
ama kimseyide listeden çıkarmak gibi bi lüksüm yok...
arkadaş kendi karar versin artık...
tekrar teşekkür ederim canım allah sizlerden de razı olsun...

Baharcigim sen sıkma tatlı canını biz seni biliyoruz
Burda hepimiz ilk önce Allah rızası için sonrada niyetine okuduğumuz arkadasımızae okuyoruz bu niyette olmayan okumasin zaten
Sen vicdaneN rahat ol CANIM

Baharcigim sen sıkma tatlı canını biz seni biliyoruz
Burda hepimiz ilk önce Allah rızası için sonrada niyetine okuduğumuz arkadasımızae okuyoruz bu niyette olmayan okumasin zaten
Sen vicdaneN rahat ol CANIM

saol canım benim içim rahat...
ben herşeye okadar dikkat ediyorum ki daha öncede yazdığım gibi fazlalıkları bile sırayla veriyorum...
ama işte canım sıkmadı değil yaptığı haksızlığa...
kesinlikle hesap kitap yapan biri olmasın aramızda...

FİYONK_MAKARNA--------------------------154=OKUDU
MAVİMENEKŞE------------------------------153=OKUDU
TULAY20-------------------------------------153=OKUDU
SUZAN361----------------------------------153=OKUDU
NEKADARZOR-------------------------------153=OKUDU
OZAY37BARİS-------------------------------154=OKUDU

NİYET SAHİBİ:

DİĞER OKUYACAKLAR:

Son düzenleme:
adı üzerinde dua, Allah rızası için yapılır, bahar bu listeyle uğraşırken ciddi zaman ve emek harcıyor, bunun için teşekkür etmek gerekirken neyin sıra kavgasını yapıyor bu arkadaş, korkarım onun için okunsaydı okunduktan sonrada nasıl olsa sıram geçti diye çekip giderdi, mantık bu mu olmalı... Allah razı olsun nete giremediğim bir hafta boyunca bana mesajla listedeki sırayı ve sayıyı bildirdi bahar, bunu kim niye yapar? yuh diyorum püü diyorum o arkadaşa (dönüp nikine bakıp öyle hitab etme gereği bile duymuyorum).

X