Lekeler, Çiller Melasma Melazma Lekeler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Merhabalar, melazma ilgili gezinirken yazınızı okudum. Benim de geçen yaz alnımda leke oluştu aynı dert melazma. Q sweched lazer, mezoterapi yaptırdım verilen paraya yazık işlem zamanı gidiyor sonra ne kadar korunsanızda geri geliyor. Şuan ankara samanpazarında krem yapan derman eczanesi Niyazi derman amcayla tanıştık ki herkes tanıyor onun yaptığı kremleri kullanıyorum.krem ve tonik 140 lira ödedim hafif düzelme var gibi zaman gösterecek 13 gün oldu kullanalı. Şuan aromaterapi ve fitoterapi eğitimi almış Hülya Kayhan kremlerini takip ediyorum aslında sonuç alan çokkk şuan araştırıyorum. Derman eczanesinden sonuç çıkmazsa bakalım bir de onu değerlendireceğim ..üzücü ama gerçek olan şu kronik cilt hastalığı gibi her ciltle sonuç vermiyor kremler sadece doğru ürünü bulmak hem zaman alıcı hem de ekonomik külvetli.Dermamelan da araştırıyorum onun içinde Prof doktor Erol koç ile görüştüm. Kimi yaptırdım hemen geliyor diyor kimi birazı geri geldi diyor onu da araştırıyorum...
Merhabalar, melazma ilgili gezinirken yazınızı okudum. Benim de geçen yaz alnımda leke oluştu aynı dert melazma. Q sweched lazer, mezoterapi yaptırdım verilen paraya yazık işlem zamanı gidiyor sonra ne kadar korunsanızda geri geliyor. Şuan ankara samanpazarında krem yapan derman eczanesi Niyazi derman amcayla tanıştık ki herkes tanıyor onun yaptığı kremleri kullanıyorum.krem ve tonik 140 lira ödedim hafif düzelme var gibi zaman gösterecek 13 gün oldu kullanalı. Şuan aromaterapi ve fitoterapi eğitimi almış Hülya Kayhan kremlerini takip ediyorum aslında sonuç alan çokkk şuan araştırıyorum. Derman eczanesinden sonuç çıkmazsa bakalım bir de onu değerlendireceğim ..üzücü ama gerçek olan şu kronik cilt hastalığı gibi her ciltle sonuç vermiyor kremler sadece doğru ürünü bulmak hem zaman alıcı hem de ekonomik külvetli.Dermamelan da araştırıyorum onun içinde Prof doktor Erol koç ile görüştüm. Kimi yaptırdım hemen geliyor diyor kimi birazı geri geldi diyor onu da araştırıyorum...
Siz bir sonuç aldınız mı Demet hanım ? Ben Hülya Kayhan ın leke kremi için başlamadım henüz güneşin etkisinin geçmesini bekliyorum

Siz bir sonuç aldınız mı Demet hanım ? Ben Hülya Kayhan ın leke kremi için başlamadım henüz güneşin etkisinin geçmesini bekliyorum
Merhaba, ben bir umut aldım kullanıyorum (25 gün oldu ) hiçbir değişiklik yok. Zaten hemen geçmez, uzun zaman alır diyorlar.lekeler üzerinde Hiç işe yaramasa bile DNA Üzerinde iyileşme yapar diyorlar. Bilmiyorum vallahi. Uzun soluklu bir tedavi olacakmış. Ama bir gelişme olmayacın da inancını yitiriyor. Umarım umut tacirligi değildir. Hiçbir şeye inancım kalmadı maalesef :KK43:

Merhaba, ben bir umut aldım kullanıyorum (25 gün oldu ) hiçbir değişiklik yok. Zaten hemen geçmez, uzun zaman alır diyorlar.lekeler üzerinde Hiç işe yaramasa bile DNA Üzerinde iyileşme yapar diyorlar. Bilmiyorum vallahi. Uzun soluklu bir tedavi olacakmış. Ama bir gelişme olmayacın da inancını yitiriyor. Umarım umut tacirligi değildir. Hiçbir şeye inancım kalmadı maalesef :KK43:
inşaallah faydasını görürsünüz, her gün yüzünü temizle o kremleri yağları gece gündüz sür uğraş sonra da sonuç alama, fena morali bozuluyor insanın, maddi manevi yoruldum şahsen, Allah başka dert vermesin ama bu kadar çabanın sonuçsuz kalması, eski lekesiz günlere duyulan özlem yoruyor, iyi haberlerinizi bekliyoruz inşallah..

inşaallah faydasını görürsünüz, her gün yüzünü temizle o kremleri yağları gece gündüz sür uğraş sonra da sonuç alama, fena morali bozuluyor insanın, maddi manevi yoruldum şahsen, Allah başka dert vermesin ama bu kadar çabanın sonuçsuz kalması, eski lekesiz günlere duyulan özlem yoruyor, iyi haberlerinizi bekliyoruz inşallah..
42 gündür kullanıyorum hiçbir ilerleme yok. Benim eczacı m mı bu işi beceremedi bilmiyorum ama lekeler aynen duruyor. Oysaki bir umutla başlamıştım, yine hayal kırıklığı :KK43: Ama karışım yağlar ve güneş kremi bitinceye kadar kullanmaya devam edeceğim. Bir gelişme olursa mutlaka paylaşırım.

şu an dermalogica bright serisini kullanıyorum, kullanım sırasında lekelerin rengini açıyor evet ama yok etmiyor maalesef, bir de ara verince tekrar koyulaşıyor, sürekli kullanmak lazım heralde, deneme boylarını 3 ay kullandım, kullanımı bırakınca koyulaştı yine lekelerim. çok pahalı bir seri maalesef, belki daha uzun kullanımda daha kalıcı sonuçlar verir bilmiyorum. yeniden başlıycam bu seriye en azından bir kaç ton açılıyor lekelerin rengi. daha önce serum olarak melaclear, obagi%15, uriage kullandım, bunlarda da hemen hemen aynı sonuç, lekelerin rengi bir iki ton açılıyor ama yok olmuyor, kullanmayı kesince yine koyulaşıyor. dermalogica pure bright serisi nispeten daha etkili. ayrıca daha önceleri solante pigmenta, uriage, depiderm, vichy, expigment+acnelys+locoid üçlüsü, fito krem, çinko içerikli kremler, bioderma leke kremlerini (şu an aklıma gelenler bunlar) kullandım sonuç alamadım, ilk mesajımda diğer uygulamalardan da bahsetmiştim, q-switch lazer, prp, sarı ışık, peelingler de sonuç vermedi, nasıl bir illettir anlamadım, geçmiyor, sadece biraz rengi açılıyor, uygulamayı kesince de geri geliyor :KK43:
Aynı sorunları yaşıyorum, şuan lekeleriniz ne durumda?

Bu arada Hülya kayhan aromatetapi yağı da bir işe yaramadı :KK43: tca %20 peeling yaptım, o da hüsran. Gidiyor, 1 hafta içinde daha koyu olarak geri geliyor. Hafif lekelerim bile kapkara oldu. Artik fondoten ile bile kapatamiyorum :KK43:

Merhaba aynı dertten müzdarip biriyim nilgünsarperkarayiğit instegramda mesaj at buradaki adını belirterek ordan konuşalım istersen birbirimize fikir veririz

Tekrar tüm konuları okuyunca buraya yazayım dedim yaklaşık 10 yıldır uğraşıyorum bu lekelerle başta dudak üstünde biraz alında bunları geçireyim derken o dermatolog ların verdiği karışımlar yok bitkisel ürünler bundan 7 yıl önce kimyasal peeling ardından hamilelik ve tüm yüze yayılmış bir melasma cildim ince zaten soydurmak aslında çok teklikeliymiş bunu şimdi öğreniyorum melasma nın damarsal alt yapısı varmış bende Bi çok kişide hatta her yıl daha da kötü oluyor o Sinop eczanesi Mustafa bey yok bilmem ne eczanesi kim çok denedim geçen sene baby face lazer yaptırdım geçen yıl aşırı Bi sivilcelenmede vardı sivilcelerden tamamen kurtuldum lekelerim ede iyi geldi baya ama yazın tekrar biraz kötüleşti ama eskisi kadar kötü olmadı yada daha kötü ana yine soyulma vardı işlemde artık bıktım 1 hafta kendimi eve kapat filan yazın yine arayışa girdim dual yellow lazer i gördüm Ankaradayım burda sadece mayasante de var gittim Serkan hocayla görüştüm asıl sorunun damar damarlar zaten leke yapıyor sen asla kendi kendine leke ürünü filan kullanma ve kendin basit bir peeling bile yapma dedi ve cildin çok ince ve kuru buda melasma için ya yatkınlık oluşturur dedi neyse havalar soğuyunca gel başlayalım dedi dual terapi benim için başarılıydı yani 0 olmasını zaten beklrmiyosun azalttı lekelerim ve genel Bi kırmızılık yani pas görüntüsü gibi bişey var ya o görüntüde azalma oldu 6 seans yaptırdım sonrasında xela raderm diye bir aşı uyguluyor şimdi 2. Seansı dün yaptırdım cilt altına enjekte 3 Sean olmalı dedi ilk seansta leke için hiç bişe görmedim ama cildinde nemlenme ve ve sanki biraz botox etkisi bu 2 hafta sonra tekrar 3. Seans dün künuştuk ve melasma çok zor Bi leke kışın baskılıcaz yazın korucaksın bu şekilde artmasını önleyip elimizden geldiğince azaltıcaz dedi Bi lazer daha getiriyormuş koreden ama şu an koronadan dolayı durdu dedi o da şu an senin için son teknoloji ama artık seneye kalır dedi kızlar sizde biliyorsunuz maddi manevi çok zor bununla uğraşmak ama uğraşmayı bırakmakta olmuyor ben şu an renkli güneş koruyucu kullanıyorum kapatması epey yeterli geliyor çünkü yol aldım biraz bide sigara kullanıyorum ve çok azdırdığını düşünüyorum çünkü kılcal çatlaması a çok etkili sigara burakucam inşallah onuda biz birbirimizi anlarız ancak sağlıcakla kalın

Bende melazmali bir esmerim.ilk defa islem yaptiriyorum yuzume.lumecca lazer iki seans yapildi.leke mezoterapisi 4 seans yapacak doktorum.ilkini yaptirdim.ve birsuru krem yazdi.bir fayda gorurmuyum bilmiyorum.ama bu lekeler aynaya her baktigimda kendilerini hatirlatiyor.moralim bozuluyor

fondötenle bile kapanmıyor ancak badana gibi üst üste sürüp televizyon makyajı yapacaksın ki kapanacak.. asya hanım eylül hanım sizler neler kullanıp sonuç alamadınız peki lekeler için, deneyimlerimizi paylaşarak yardımcı oluruz belki birbirimize
Bı sonuç alabildinizmi lekelerinin ne durumda

Bende melazmali bir esmerim.ilk defa islem yaptiriyorum yuzume.lumecca lazer iki seans yapildi.leke mezoterapisi 4 seans yapacak doktorum.ilkini yaptirdim.ve birsuru krem yazdi.bir fayda gorurmuyum bilmiyorum.ama bu lekeler aynaya her baktigimda kendilerini hatirlatiyor.moralim bozuluyor
İnşallah güzel sonuçlar alırsınız burayada yazın lütfen sonucu

Ben bu aromaterapiyle ilgilenen eczacı ile görüştüm. Kan değerlerime baktı. Öncelikle d vitaminin çok düsük olduğunu onu yükseltmemiz gerektiğini söyledi. 2 ampul kullandım. Çinko magnezyum ve selenyum unda dusuk olduğunu onlar içim de takviye kullanmam gerektiğini söyledi. Suan onları kullanıyorum. Cilt lekeleri için öncelikle bu değerlerimi yükseltmemin gerekli olduğunu ve eylülde aromaterapinin leke kremine geçeceğimizi söyledi. Heyecanla bekliyorum. Bir değişiklik olursa mutlaka yazacağım. Çünkü bu lekelerin insanı her yönden ne kadar çok mahvettiğini biliyorum.
Sizin lekeniz ne durumda memnun kaldınız mı aromaterapi ile birde hangi karakter czane

Henüz almadım Tugba hanım, elimdeki dermalogica ürünleri bitince başlamayı düşünüyorum, kasım gibi alırım heralde, lekeler gitsin de ben üç beş sivilceye razıyım, gerçi cildim kuru, belki karma veya yağlı ciltlerde oluyordur sivilce sorunu
Merhaba, ben Hülya Kayhan'ın leke serum ve güneş koruyucusunu kullandım ama işe yaramadı. Uzun kullanım diyorlar, bilemiyorum yoğun leke problemi olanlar o uzun zamana katlanabilir mi :KK43:

Ben de aynı dertten muzdaribim
Hamilelikte oluşan lekelrim bi turlu gitmedi.expigment 4 luk kullanmanizi tavsiye ederm.ama doktor kontrolunde

Arkadasim en dogal cozum yogurt hem cildi acar.lekelri yok edr.siyah noktalara iyi gelir.sivilce olusmasini onler.bos yere o kadar para vermissin bunca seye

Merhaba, öncelikle bu başlığın altına ürün veya uygulamalara yönelik reklam amaçlı paylaşım yapan herkesin Allah belasını versin, rızkını kessin, inim inim inletsin inşallah, amin.. bela okumaktan başka çare bırakmadınız, neyse.. 7 yıldır melazma lekeleriyle uğraşıyorum, kremler, peelingler, lazerler çok şey denedim ancak lekelerim daha da arttı. esmerim, 42 yaşındayım. bu konuda sonuç alan birileri var mı aranızda acaba, yalnız şöyle bir şey var, leke tedavilerinde esmerlerin ve açık tenlilerin aldığı neticeler çok farklı. esmer olup netice alanların yazması daha faydalı olur bizler için. leke türü de çok önemli tabi, yüzeysel lekelerle melazma lekelerinin tedavisi ve sonuçları da farklı oluyor. biz esmerler ve melazmalılar şanssız gruptayız maalesef. yorum yazarken esmer olup olmadığınızı ve leke türünüzün ne olduğunu yazarsanız herkes için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Denemediğim tedavilerden sadece aroma terapi kaldı, Hülya Kayhanın lekelere yönelik bitkisel yağlarını denemeyi düşünüyorum. Benzer yöntemi deneyen ya da bir şekilde sonuç alan birileri var mı aranızda? Sevgiler..
Esmerim ve derin güneş ve ağda yanığı lekelerim var senelerdir geçmeyen makyajla bile kapanmayan. Herşeyi denedim geçmedi. Çok eskiden expigment kullanmıştım çok sürmüşüm ve yüzümü yakmıştım. Ondan sonra lekelerim dHa da koyulaşmıştı tabi benim yalnış kullanmamdan dolayı. Ve son çare yeniden expigmente başladım geçtiğimiz pazartesi aldım 6 gündür geceleri çok ince tabaka halin de sürüyorum sabahları da uyanır uyanmaz yüzümü temizleyip güneş koruyucu sürüyorum. Gerçekten lekelerimin rengin de ciddi açılma oldu. Yakında kalmayacak gibi o kadar mutluyum ki anlatamam. 10 senedir lekelerim yüzünden çok mutsuzdum. Boşuna kimyasal peeling dermapene para ödemişim

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız burayada yazın lütfen sonucu
Bugun itibariyle 4. Mezoterapim yapildi ve bitti.iki seans lumecca lazer yapildi ve cok canim yandi.doktorum ince 3 yapacagim dedi ama cildime hic iyi gelmedigi icin lumecca dan vazgecti.mezoterapi ile devam ettik.lekelerimde ciddi oranda acilma var.yuzumde leke olmayan yerlerde parlaklik gerginlik ve canlilik var.lekeler tamamen gecti diyemem ama acildi.insaallah yazin yeniden gelmez.takviye olarak c vitaminli serum,aydinlatici krem,gunes kremi yazmisti.bu kremlerin hepsini cok cok duzenli kullaniyorum.yazin lekeler gelmezse insaallah tedavi basarili oldu diyebiliriz.ama lekeler gelirse bu kadar emek çöp olacak.

Bugun itibariyle 4. Mezoterapim yapildi ve bitti.iki seans lumecca lazer yapildi ve cok canim yandi.doktorum ince 3 yapacagim dedi ama cildime hic iyi gelmedigi icin lumecca dan vazgecti.mezoterapi ile devam ettik.lekelerimde ciddi oranda acilma var.yuzumde leke olmayan yerlerde parlaklik gerginlik ve canlilik var.lekeler tamamen gecti diyemem ama acildi.insaallah yazin yeniden gelmez.takviye olarak c vitaminli serum,aydinlatici krem,gunes kremi yazmisti.bu kremlerin hepsini cok cok duzenli kullaniyorum.yazin lekeler gelmezse insaallah tedavi basarili oldu diyebiliriz.ama lekeler gelirse bu kadar emek çöp olacak.
Merhabalar bende lekelerden muzdaribim. Beyaz ve hassas bir tenim var. Alnımda harita gibi kaplayan ortası açık kenarları koyu bi melasma lekem var. Cilt doktoru expigment acnelyese hipokort üçlüsünü verdi. Korktum kullanmadım. Başka bi klinikte dr geçer diye söz vermedi. 3 er hafta ara ile baby face beauty lazer önerdi. Dün ilk seansımı yaptırdım. Yüzüm çok Kızardı. Bugün daha iyi. 3 4 gün geceleri kullanmak için madecasol krem verdi. Lekelerde hiç açılma falan yok. Acele mi ediyorum bilemedim. Bu konuda tecrübeleriniz varsa paylaşın lütfen. Desteğinize ihtiyacım var 😟

X