Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hiç sannmıyom maalesef öyle nurlu teyzelerin çıkcağını.
Kayınvalide ile yaşıtmış. Allah sağlık sıhhat versin. Aminnn.

sagliklari yerinde mutlu olsunlar biberondu memeydi cok takilmiyorum ki burnundan verilen zamanlari hatirlayinca bin şükür gerisine.biberon lüksmüş bence gunduz neyse de gece meme isi zor. bir gozum kapali bir gözüm yari acik emziriyorum bırakmıyor da cekince huysuzlaniyor. sadece biberonla besledigim zamanlar gazini cikar uyut daha dinctim,biseylere daha cok vakit buluyodumneyseki bana cok fazla yardim eden bi babamiz var . yarın kontrolumuz var bakalim sagmaktan kurtulucakmiyim

Armin, Meryem, Selozy, Özgür ve Panik etiketlemeyi bilemedim kusura bakmayın teşekkür ederim destekleriniz için, cidden zor işler, zor zamanlar.. salgından dolayı doktora götürme işleri de sakat olunca üstüne tuzbiber oluyo maalesef.. benzer tecrübeleri yaşamış olmanız “yalnız değilim” hissini yaşatıyo biraz rahatlıyorum..anne babam doğum öncesi memleketten gelip şuan mecburen bizimle kalmaya devam ediyolar çok şüküryoksa halimi düşünemiyorum..bebeğin emme kısmı hala meçhul. Emiyo evet ama genelde uyuyarak. Öyle olunca çok emmeden Yarım saat bir saat uyuyup uyanıyo tekrar emzir yine uyuyo derken muhtemelen tam doymuyo. Bazen de özellikle akşamları uyanıyo memeyi kaçırıyo, bazen çekip şak diye bırakıyo, kendi kendine almaya çalışıyo nasıl sinirli, bana vuruyo, elimi itiyo, ayaklarıyla tepiniyo, kafa sağsol sağ-sol yapa yapa Kavramaya çalışıyo bu sırada ağlamalar falan..kavrayıp emiyo biriki tekrar aynı şeyler..aynı annelerini hırsla dürtüp emen kuzular gibi ben de napcam bilemiyorum, biraz araştırdım gaz olabilir vs. Deniyo kaldırıyorum gazını çıkarıyo bazen. Tekrar memeye geldi mi aynı şeyler.. meme reddi mi desem ona da benzemiyo. Bilgisi olan beni bi aydınlatsın..instagramdan emzirme danışmanıyla Online görüşme mi ayarlasam napsam bilemedim.

Meme reddine benziyor. Aman öyle bişiy olmasın da, benimki de aynısını yapıyordu.
Kavramakta zorlanıyor da olabilir. Ememediği için sinirleniyordur. Online görüşme çok iyi olur..

selozy canım konak sen demiştin demi?
Bizim gızın kafası kokuyo sarı kabuklar yok ama beyazımsı kepek var gibi oluyo banyodan sonra. konak diyebilir miyiz? Ne yaptın sen geçti mi?

selozy canım konak sen demiştin demi?
Bizim gızın kafası kokuyo sarı kabuklar yok ama beyazımsı kepek var gibi oluyo banyodan sonra. konak diyebilir miyiz? Ne yaptın sen geçti mi?
Sadece kaşlarında vardı. 3 ayı geçince gider dediler, gitti. Özel bişey yapmadım.
İnatçıysa mustelanın konak şampuanı iyi geliyormuş. Fırçayla da temizliyorlar.

Sadece kaşlarında vardı. 3 ayı geçince gider dediler, gitti. Özel bişey yapmadım.
İnatçıysa mustelanın konak şampuanı iyi geliyormuş. Fırçayla da temizliyorlar.
Konak mı bilmiyorum netten baktığımla söyledim sarı kabuk yok.

Aynı şeyleri yaşadım hele bebekteki o sinir yok mu, güler misin ağlar mısın. Emzirirken memede hemen uyutmamaya çalış ensesine yanağına dokunarak falan. Zamanla senin tutuşun ve onun emişi daha rahat oluyor ama gerisi şans.. Daha çok küçük, emerken yoruluyordur. Bir de burnu tıkalı olmasın dikkat et.

Uyanması biraz güç oluyo, inşallah tez zamanda düzene girer

Bugün aşı vardı, sarılığı da sordum, var hala içiniz rahat etsin bi doktora gidin denilince hastaneye gittik, doktor da aynı şeyi söyledi kan ve idrar istedi, yavrumu bağırta bağırta kan aldılar, o ağlar ben ağlarım idrar da ayrı zor, yapıştırılan torbadan yapıştırdılar eve geldik ama çiş bitürlü yapmadı, üstüne kaka yapınca torba iptal, 2. Sini yapıştırdı annem, neyse ki bu kez yaptı, sonuç temiz çıkmış çok şükür, sarılık da 9, doktor zamanla geçeceğini söylemiş En kısa sürede bitsin gitsin inşallah kurtulsun bebeğim şu sarılıktan.. Gelişimi boy kg alımı da gayet iyi çıktı çok şükür

aminnnnnnn insallah tez vakitte bitsinbiz 15 gun hastane de mücadele ettik evdede kalanıyla. sabahlari gunes vuran yere yatırıyordum. sarilik bitti kendine geldi aglamasi bile degisti fena bağırıyor artist

aminnnnnnn insallah tez vakitte bitsinbiz 15 gun hastane de mücadele ettik evdede kalanıyla. sabahlari gunes vuran yere yatırıyordum. sarilik bitti kendine geldi aglamasi bile degisti fena bağırıyor artist
Bana da bi arkadaş söylemişti güneşi, birkaç gün tül perdenin ardından güneşe yatırdım ama rahatsız oldu, pişcek diye de çok yatırmadımbakalım sarılık tamamen ne zaman geçicek ve ten rengi neymiş öğrencez

Yeni Mayıs'ımız hayırlı olsun yoldaşlar
İnşallah grubun adı bu ay bekleyen arkadaşlara uğur getirir, kehanetler titreşe titreşe havai fişek gibi tepenizden yağar.
Buralar şenlenir, bizim emdi emmedi aşı oldu olmadı garip anam çilekeş anam muhabbetimize yeni heyecanlar gelir.
Ay hadi inşalla

Hıdrellez'i boş geçmeyin!

Mayısımız mübarek olsun
Geçen sene bugün opu olduydu ve 2cik olgun yumurtam çıktıydı ve hiç umudum yoktu, hey gidi günler hey. Meğersem bir Uzay macerasının ilk günüymüş

Mayısımız mübarek olsun
Geçen sene bugün opu olduydu ve 2cik olgun yumurtam çıktıydı ve hiç umudum yoktu, hey gidi günler hey. Meğersem bir Uzay macerasının ilk günüymüş
Bak şimdi beni de söylettireceksin ben de geçen seneki malum günü hatırlıyorum tövbe bismillah Sabiha Gökçen Free shoptan litrelerce mühimmatımı alıp yuvama zafer edasıyla dönmüştüm. Sonra asıl neler dönmüş vay anam vay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…