Mayıs anneleri,bebek için alınacakların listesini yapalımmı?

vallaha çok teşekkürler benim asıl merak ettiklerim bunlardı kıslar.yani tecrübeli annelerin yaşadıkları gereksiz olup olmayanlarbunları öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim devamını bekliyoruz..

alıcam tabi hayatım zaten o hastane çıkışı diye almış ama birsürü eksiği var ben düzgün bişe alırım onu hastaneden çıkarken giydiririm yassık kocişime çok heveslendi

arkadaslar bu hastane çıkışları nasıl oluyo yani biz doğuma giderken hemşireler alıyor ve bebege giydirip getiriyorlarmı yoksa onlar o zaman kendileri gydiriyorlar biz hastaneden çıkarkenmi bizim bu aldıklarımızı giydiriyorlar?

ben geç kalmışım kızlar
şimdi ilk etap için
12 ad.alttan çıtçıtlı yarım kollu badi.
12.ad.ayakalrı patikli pijama takımı
3 battaniye(3 tane annem almış)
2 hastane çıkışı
12 tane çorap ,şapka eldiven.
banyo yıkama seti,tırnak kesme seti
havlu bir adet.(birini annem almış)
12 adet yakalık
alın derecesi
buhar makinası
bana pijama gecelik takımı ilk aklıma gelenler bunlar ilk etap için alacaz 0-6 ay alcaz sonra büyükleri alacaz

arkadaşlar elinize sağlık yaaa... çok ii olmuş bu listeler... meğer ne çok şey varmış alınması gereken... tecrübesiz olmak çok zor yaaa... ama olsun yavaş yavaş öğrencez...

aynı sorun bısded var ben besıktaslıyım esımse galatasaraylı...ee bakıcez artık...
gercı esim çok heweslı kıyamam ona ben...bısım oglan kesın cımbomlu olurr hastahane cıkısımızıda cımbomlu alırız gıbı gelıo fallakaydirigubbakcemile3kıyamam kı bebemıza....-tatlicadiarzu-

Bence en çok ihtiyaç ıslak mendil
çıt çıtlı bady
tulum
ve bez bnlar kadar lazım olan şey yok

Selam kızlar,
Nivea baby seti hakkında ne düşünüyorsunuz?içinde baya şey var,ve internetten fiyatı daha uygun gibi geldi bana,ama çantası ufak hemde sırt çantası ben kola takılanlardan düşünüyorum,yada başka önerileriniz varmı?Sebamedinn ürünleri iyi diye duydum ama fiyatları diğerlerine oranla biraz yüksekmiş sanırım
a.s.a.s.

içindekiler:

# Nivea Sabun
# Nivea Pişik Kremi
# Nivea Bebek Yağı
# Nivea Saç ve Vücut Şampuanı (400 ml)
# Nivea Kremli Temizleme Mendili (63'lü)
# Nivea Parfümsüz Temizleme Mendili (63'lü)

Son düzenleme:
canım hastane çıkışı bebk doğduğu zaman hemşirelere veriyosun onlar giydiriyorlar
yani ilk kıyafetleri oluyor

Evet biz de sadece çorap aldık eşimle... gerçi teyzeleri ve halası durmadan bi şeyler alıyorlar ama ufak tefek :)

aynı durum bizde de var eşim fenerli ben GALATASARAYlıyım. ama ben takım eşyası istemediğimi söyledim herkese babama kayınpederime eşime. almayın dedim giydirmeyeceğim. oğlum kendisi seçsin:)

Kızlar bu arada nivea ile ilgili görüşlerinizi sormuştum ya, ben niveaya mail attım bana bebek ürünlerinin deneme boylarından gönderirmisiniz diye,sağolsunlar göndereceklermiş 1 ay içinde böylece niveayı deneme fırsatı olacak..

canım nivea eczacıbaşının kaliteli bir marka nivea kullanan arkadaşlarım var hiç bir şikayet duymadım.ben chiccodanda alabilirim nivea nınkilerinide alabilirim.almadan önce eczaneye bir sormak lazım.hihoyyyt

Kızlar benim cildimi kurutan JOHNSONS BEBE YAĞI imiş,dermatolog johnsonsun kolonyası bile kurutur dedi,bana böyle yaparsa bu ürün kim bilir minik bebişime neler yaparklava:klava:klava:,Bebiş için Johnsons ürünlerini almayacağım...

:enbuyukkk::enbuyukkk:

bende sırf sevmek için biricik kızıma zıbın aldım 1 tane. pembe beyaz, önünde kurbağa resmi var :dance:
hergün kucaklayıp seviyoruz eşimle onu hep gözümün önünde duruyo. bir an önce kızımı içinde görmek istiyoruz inşallah:sm_cool:

ben daha hiç bişey almadııııımmm:bbo:
sadece bakıyom şimdilik.
annemler zaten bişey düşünecek ruh halinde değiller. kıyamam ben onlara. babannesi bişeyler yapıyomuş onuda ben görmedim. zaman daha çok diye düşünüyodum ama bu ayakları dikip yatma işi fena oldu. umarım kendim seçebilirim eşyalarını ve giysilerini. bi ayağa kalkayım hemen almaya başlayacağım

kıslarrrr yaaaa bende daha hıç bişi almadım bebişime...bır ay sonrayı dusunuom almaya baslamak için yawas yawas bakalım...
ama esimle sole bı pyasayı dolastıkk....yatak, bebek arabası,dolabı ,kremı pudrası,bıberonu,ıvırı zıvırı derken fıyat 2 mılyarı buldu falla....daha dogumu war bunun
anlıycanız kafam karıstı ııce...
bı hastahane cıkısı sorduk 70 mılyon dediler...iice olsun ıstersen tabii...
gercı oglusuma can feda...alcaz baska yolu yok..netten mı almalı,gezerek dukkandanmı almalı bılmıorum...sızdekı fıyatlar nasıl?asagı yukarı aynıdır heralde...sag salım kucaklayalımda bebişlerimizi....:asigim:

kızlar bende 6, aydan sonra başlamayı düşünüyordum alışverişe ama, şöyle bişe aklıma geldi.
şuanda mothercare de falan %50 ye varan indirimler var. nerdeyse pazar fiyatında badiler. bu indirimleri kaçırmamak lazım diye düşündüm, yoksa sonra sezon fiyatları 2 katı olacak. ya kazık yicez, ya da kalitesiz şeyler almak zorunda kalıcaz aynı fiyata. o nedenle acele bir şekilde bu haftasonu her çeşitten birer paket alacağım. 0-3 aylı 0-6 aylık badiler tulumlar...yani ilk ihtiyaçlarından başlayacağım. sizde bunu düşünün bence.
bir de mothercare i aradım bir sonraki indirimleri hangi tarihlerde olur diye, bilgi vermediler
bilen varmı kızlar, hangi dönemlerde indirime giriyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…