Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar merhaba aranıza yeni katıldım kendi hikayemi anlatayım size benimle aynı sıkıntıları yaşayan oldu mu? 11 yaşında kızım var 7 senedir çocuk yapıyoruz 5 defa düşük yaptım normal yollarla histeroskopi istediler rahimde yamukluk var diye histeroskopi olduktan sonra bir daha gebe kalmadım 3 senedir aşılama yaptık tutmadı tüp bebek yaptırdık ocakta transfer oldu 2 tane birisi hiç tutmadı diğeri tuttu ama düşükle sonuçlandı. Şimdi Haziranın 6 ında reglim bitti. Dr MFK nınürünlerini kullanmaya başldık normalde adet biter bitmez o gün doktorun istediği günlerde ilişkiye başladık. Velhasılkelam normalde adetten önce göğüslerim şişer ağrırdı. Ama adetten 5/6 gün sonra tekrar şişmeye ağrımaya başladı. Son 1 haftadır başı dönüyordu kabızlık mide hazımsızlığı sık idrar derken nabzımı ölçtüm normalde 70/75 arası çıkan nabzım bu sefer 86 çıktı şüphelendim tüp bebekten kalma idrar testim vardı yaptım pozitif çıktı kan testi verdim hemen dün 234 çıktı betam. Sizce ben adetim biter bitmez mi gebe kaldım. Daha reglime 7 gün var ve benim adetim hiç şaşmaz hep aynı gün olurum

Biraz uzun oldu ama herşeyi anlatmak istedim kızlar adetten 1 hafta önce gebe kaldığını öğrenenler yazabilir mi ya da tecrübelerinizi

İlk zamanlar gebelik son adet tarihine göre hesaplanıyor canım zamanla ultrasona göre de değişiklik olabiliyor. Sen şu an son adetine göre hesapla, kontrollerde durum değişebilir önden veya arkadan gidebilir gebelik
Benim gebeligimi öğrendiğimde son adetim 3 gün geçmişti mesela beta 170 lerde çıkmıştı, sonra devamına göre değişmişti tahmini doğum tarihi
Biraz uzun oldu ama herşeyi anlatmak istedim kızlar adetten 1 hafta önce gebe kaldığını öğrenenler yazabilir mi ya da tecrübelerinizi

Ultrason görüntüsü 8 haftalık kızlar kimileri cinsiyet yorumu yapıyor anlayan var mı

Eklentiler

• IMG-20220628-WA0001.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 74
Kızlar geniz akıntım var agzımda sürekli tükürük birikiyor afedersiniz tükürmeye yetişemiyorum devamlı oluyor yutuncada sanki bir yerde birikiyor gaz gibi şiikinlikle aniden kusuyorum bunu yaşayan var mı kusmaya baslayınca koku hassasiyetimde başlıyor bıktım hamilelikten soğudum hayattan soğudum kızımda 9 ay serumla beslendm kustum ondada bu da böyle olmaya basladı tüm yaşam kalitem düştü inanın ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

Benim kullanıyordum çok düşük olduğu için çok yüksek bir doz.. yani mutlaka düşük olmalı folik asit fazlası zarar bebeğe hamile kalırsan.. baktırdım miydi sen kanda kaç olduğuna?
Canım ben fazlasının zarar olduğunu bilmiyordum. Hamile kalmadan önce kullanmam için aile hekimim folbiol 5 mg vermişti. Hamile kalmadan önce kullanmadim. Hamile olduğumu öğrendiğim gün her gün kullanmaya başladım. Yaklaşık bi hafta kullandım zarar verir mi ki şu an bıraktım ama korkuyorum

Canım lütfen kafana göre karar verme doktoruna danış ona sor ondan sonra ne uygunsa onu yap kafana göre hareket etme.. lütfen.. herkesin durumu farklı belki senin ihtiyacın var lütfen rica ediyorum kendi kafana göre hareket etme..

Ben sadece dikkat edilmesi için uyarmıştım ama asla bırak yada basla diyemem kimseye

Zaten 7 Haziran'da randevum var o zaman sorcamda. Çok korktum otizm falan duyunca. Panik oldum o yüzden . bundan sonra doktorum uygun dozu verir bırak yada bırakma der zaten benim merak ettiğim. 6 gün 5 mg kullanmakla bir şey olur mu ki iyi bir şey yapıyorum derken kötü bir şey yapmışım o kadar korkuyorum ki hiç aklıma gelmezdi

Endişelenme canım ben ilk hamileliğimde folbiol kullanmıştım, 3 ay dolana kadar. Sen gene doktoruna danış sıkıntı olacağını sanmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…