Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kendi yengem de öyle 3 yıl sonra kaldı. Kendiliğinden hiç tedavi falan olmadan. Sonra 4 yıl sonrasında yine hamile kaldı temmuzda doğumu olucak inşallah. Yengemin de regli düzensiz 2 ay 3 ay olmadığı zamanlar oluyor. Ama işte nasibi varmış çok tatlı bi kızı var şimdi de oğlumuz olucak Allah nasip ederse
Mashallah kolaylıkla gelsin İnshaAllah sağ salim 😍

Eee sen ne yaptın en son pozitif gösteriyordu testler 😁

Beklemek en iyisi yani ben sağlıkçıyım hemen bakabilirim şimdi kandan ama negatif görünce de üzülüyorum adet
canım sağlıkçısın tam sana göreyim:)

Testle takip etmede de tahminim belirtilerinden adete 5,6 gün varken yumurtlamam oldu, adetimde 8 gün geçti, test yaptım uzun süre sonra ikinci çizgi belirdi su dökünce yok oldu.
Olsa da şimdiye kadar çıkmaz mıydı?
Yumurtlamadan sayarsak bugün 13.gün.
Geç döllenme olsa çıkmaz mı bu takvimde?

Kendi yengem de öyle 3 yıl sonra kaldı. Kendiliğinden hiç tedavi falan olmadan. Sonra 4 yıl sonrasında yine hamile kaldı temmuzda doğumu olucak inşallah. Yengemin de regli düzensiz 2 ay 3 ay olmadığı zamanlar oluyor. Ama işte nasibi varmış çok tatlı bi kızı var şimdi de oğlumuz olucak Allah nasip ederse
Seninde öyle olacak inş🤲
Söyleyene değil, söyleyene bakacaksın derler:)

canım sağlıkçısın tam sana göreyim:)

Testle takip etmede de tahminim belirtilerinden adete 5,6 gün varken yumurtlamam oldu, adetimde 8 gün geçti, test yaptım uzun süre sonra ikinci çizgi belirdi su dökünce yok oldu.
Olsa da şimdiye kadar çıkmaz mıydı?
Yumurtlamadan sayarsak bugün 13.gün.
Geç döllenme olsa çıkmaz mı bu takvimde?
CNm adetten 5-6 gün önce yumrtlama gorduysen 10 gün kadar gecikme olur zaten şuana kdr olsa çıkardı bnce ama belki geç döllenme ihtimali olablr

CNm adetten 5-6 gün önce yumrtlama gorduysen 10 gün kadar gecikme olur zaten şuana kdr olsa çıkardı bnce ama belki geç döllenme ihtimali olablr
Yumurtlamadan 15,16 gün sonra mı adet olunur?
Benim 13 gün sonra oluyordu. Bugün olmalıydım yani.
Geç döllenme olsa ne zaman belli olur bugün 13.günü diyelim yumurtlamanın.

İkinci senaryoda adet olacağım gün,13.ünde son ilişkiydi.o zaman hamle kalmış olsam adet olmayabilir m?
Bu düşük ihtimal tabi.

Yumurtlamadan 15,16 gün sonra mı adet olunur?
Benim 13 gün sonra oluyordu. Bugün olmalıydım yani.
Geç döllenme olsa ne zaman belli olur bugün 13.günü diyelim yumurtlamanın.

İkinci senaryoda adet olacağım gün,13.ünde son ilişkiydi.o zaman hamle kalmış olsam adet olmayabilir m?
Bu düşük ihtimal tabi.
Yumurta catlamasindan 14 gün sonra adet olunur. Bn misal 28. Günde yumrtam çatladı önceki zmnlrda 38. Günde adet olmuştum bnde on gün sonra adet geldi bazısında 14 e kdr gelior çatlama gününden eminseniz 14 gün sonra gelmesi lazm adetin eğer gelmesse beklemeniz gerek geç döllenme belli olmaz bir hafta sonra belli olablr. 3. İhtimalle düşük ama bir ihtmal korunmasız her ilişkide gebelik ihtimali vrdir inşallah hayrlisi olsn

Yumurta catlamasindan 14 gün sonra adet olunur. Bn misal 28. Günde yumrtam çatladı önceki zmnlrda 38. Günde adet olmuştum bnde on gün sonra adet geldi bazısında 14 e kdr gelior çatlama gününden eminseniz 14 gün sonra gelmesi lazm adetin eğer gelmesse beklemeniz gerek geç döllenme belli olmaz bir hafta sonra belli olablr. 3. İhtimalle düşük ama bir ihtmal korunmasız her ilişkide gebelik ihtimali vrdir inşallah hayrlisi olsn
"korunmasız her ilişkide gebelik ihtimali vardır" her dediğinize göre, yumurtlama dışında da mı öyle anladım?

Çatlama dan 14 gün sonra belli olur ama geç döllenmeyse 21.güne kadar uzayabilir mi testte çıkmadı (bir hafta sonra dediniz)

Ve testte oluşan silik çizgi hamilelik olsa su damlatınca silinmez mi?

Teşekkürler kıymetli bilgilerin için🌹

"korunmasız her ilişkide gebelik ihtimali vardır" her dediğinize göre, yumurtlama dışında da mı öyle anladım?

Çatlama dan 14 gün sonra belli olur ama geç döllenmeyse 21.güne kadar uzayabilir mi testte çıkmadı (bir hafta sonra dediniz)

Ve testte oluşan silik çizgi hamilelik olsa su damlatınca silinmez mi?

Teşekkürler kıymetli bilgilerin için🌹
Yani şöyle bazen iki kere yumrtlayablrz bazen adete yakın adet gnnde veya adeti biter bitmez o aksm hamile kalan ck büyüden kesn bir bilgi yk Allah vrrdimi verir yumrtlama günü kesin biliniyorsa 3 gün öncesi üç gün sonrası en yüksek zaman
Geç dollenmeyse hemende goruleblr misal bnm bir hamilelgm geç dollenmeydi ama adetten iki gn önce kanda öğrenmiştim idrardada fkt bazilri geç dollenmeyle adet iki hafta geciciknce ogreneblior bu bnce ya son ilişki tarihiyle ya da bebeğin yolculuk süresiyle alakalı ve yumrtlama günüyle alakalı ya i net bir süre o şekilde verilmez ama son ilişkiden 20 gün geçtiyse zten artk başka sorn vrdir demektir ozmna kdr zten adet olunr veya hamilelk varsa bir sonuç alınır.
Ben testi hiç silmeyi denemedim ama kuruma çizgisine yapmıştım silinmedi

Rica ederim CNm ❤️

Kizlar yaa sabah öyle bı akitni geldi ki adet sandım kostüm baktım ki süt gbi renkte gene akıntı ya bide sağ kasık ağrım var

Canım senin ne oldu bat geçmiş baya nedir son durumun
Kız ben adet oldum yazdıydım sanki..
Hatta bir heyecan kan verdim 3 gün gecikince ama negatifti..

Diyarbakırda bi doktora gittik direkt tüp bebek hiç bekleme kendini hazı hissedince gel dedi..

Tayinimiz Yalovaya çıktı 🤩 bir iki ay taşınma vs bırakıcam doktor işlerini.. İzmit istanbulda iyi bir doktor araştırcam bakalım kuzumm

Geçmiş olsun canım ❤ Türk kahvesini içemiyorum ne yapsam sevemedim kokusu aşırı ağır geliyo neden bilmiyorum ama türk kahvesi sarımsak kokusu alınca bağırsaklarım patlıycak kadar şişlik yapıyo ne biçim bağırsaklarım var 🙄 kendimi bildim bileli aşırı stres yapınca hep midem ağrırdı bi kaç kez ağrı kesici içincede en son mide kanaması geçirdim bi süre sonra endoskopi oldum canım kronik gastrit çıktı ülser bakteri ne ararsan var 😬😂 bi süre bişey yemezsem azda olsa hemen midem ve bağırsak birleşim yeri alev aliyo gibi yanıyo o yüzden çok ağrı kesici içemem
Sağol canım sanada çok geçmiş olsun. Bende türk kahvesini sade içemiyorum ama sütlü 😀seni kendime benzettim miğde konusunda sende baya hassassin benim gibi. Miğde bağırsak birbiriyle bağlantılı malesef bende gastriti düzelteyim derken ilaçlar kabızlığa sebep oldu oda hemoroide çevirdi. Sende oda var mı. Artık gülüp geçiyorum kendime çürük elma gibiyim sağlam bir tarafım yok 😂

Sağol canım sanada çok geçmiş olsun. Bende türk kahvesini sade içemiyorum ama sütlü 😀seni kendime benzettim miğde konusunda sende baya hassassin benim gibi. Miğde bağırsak birbiriyle bağlantılı malesef bende gastriti düzelteyim derken ilaçlar kabızlığa sebep oldu oda hemoroide çevirdi. Sende oda var mı. Artık gülüp geçiyorum kendime çürük elma gibiyim sağlam bir tarafım yok 😂
Evet var 😂😂😂 bende çürük elma gibiyim canım yalnız değilsin 😂😂 hatta kalbimde rahatsız kalp kapağımda gevşeklik varmış cok cabuk yorulurum o yüzden ritim bozukluğu da var sanırım bazen kalbim boğazımda atıyo gibi o öyle olurken kalbim göğsüm de duruyo ritim bozukluğu mu oluyo bilmiyorum tam doktora gittim ama holter falan takılcaktı sonrasına gidemedim taşınma işi falan çıkınca kaldı bazen diyorum ki şans eseri yaşıyorum 😅😅😅

X