Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet kuzum bir aylık eş paketi diyor o pakette ilaçlardan ikişer tane var eşinle birlikte kullancaksanız ikiniz bir ama sen bu ay iyi vitaminler yazdırdın doktora diye hatırlıyorm
Anladım şimdi..Yani ben bir söz demeden..sonuçlara baktı..bana baktı..sorun yok dedi..2 tane vitamin bana..1 tane eşime..Allahdan hayırlısı ne deyim

Kıızlar nasılsınız?

Benim bugün şiddetli sırt ağrım ve lekelenmem oldu.

Biraz fazla yürüdüm şimdi kıpırdayamıyorum bile.

Durumlar iyiye mi gidiyor kötüye mi anlamak çok zor :KK43:

Bugün test yaptım ama negatif canım. Bat gününü de sayarsam bugün gecikmenin 7. Günü. Geç döllenme olduysa muhtemel ilişki üzerinden 9 gün geçti. Onun haricinde uzun zamandır bu kadar gecikmem olmamıştı.
Canım eğer 9. gün yumurtlamaya denk geldiyse testte çıkması zaman alabilir. İnşallah güzel haberler verirsin 🌻

Vücut ısısıyla nasıl anlıyoruz acabası bende öyle yapmak istiyorum rica etsem söyleyebilir misiniz 🌸❤ benimde 23 mayıs bat bakalım alt karnımda ağrı ve normalden fazla akıntım var
Tabiki söylerim canim. Vücut ısısını ölçmek için gece en az 4-5saat uyumak gerekiyor.Beden tam dinlenmeli ki ölçüm doğru olsun ve grip,nezne gibi hallerde ölçüm yapmak doğru değil,yaniltici ola bilir.Ben yıllardır deniyorum net şekilde biliyorum regl olucammi yoksa gebelikmi( cıvalı termometre kullaniyorum) sabah yataktan kalkmadan termometreyle makatdan ölçüm aliyorum, 3-4dakika bekledikden sonra sonuça bakiyorum.Eğer 37ve yukari çıkmişsa gebelik,37den aşağı çıkarsa mesela 36.7 36.8 hatta 36.1 bile olmuşlugu var o zaman adet oluyorum.Adetime 3gün kalmış ölçüyorum her sabah mesela 37.2,ertesi gün 37 bi sonraki gün aniden düşüyor 36.4 ve o gün adet görüyorum

Arı sütü karışımını nasıl kullanıyorsunuz polenle mi karıştırmak gerekiyor ?
Evet mfk sadece ari sütü,polen , propolis ve bal karışımı kullanin diyor net ölçüm vermiyor.Ben YouTube da arici amcalari izledim😂😂onlarin yaptigi ölçüye uygun hazirladim.Mesela 500gr bala 100gr polen,30gr propolis ekstrakti 10gr saf arı sütü ilave etdim ,tahta kaşikla bir güzel kariştirdim. Metal kaşık katiyyen vurmak olmaz,yemeden önce mutlaka kariştirmak gerekiyor polenler yüze çıkıyor

Augmentin gecikme yapar mı ki bilmiyorum bende antibiyotik kullanacaktım bu ay bebiş sevdasına kullanamadım test yaptınız mı
Hayır daha yapmadım ama bu ay yapmiycam normalde bu ay için yumurta büyütücü kullandım ilişki 2defa oldu yumurtlama gününde sonra hastanede yattı minik kızım bende onla kalınca bidaha ilişki filan olamadı yani ümidim yok yapmiycam ama sadece kafamı karıştırdı akıntı hastanedeykende çok geldi süt gbyfi hala akıntı var

Kızlar kalbim pır pır tuvalete gittim çok afedersiniz kahverengi akıntı değil de minicik bir leke geldi ama nokta gibi ne leke ne akıntı gibi yani sıvı bişey. sonra iyice sildim ve çok az daha geldi. Ay bayılcam heyecandan ama o kadar az ki heyecan yaptım sanırım bir an 🥲 bilemiyorum baya az olduğu için. Daha önce böyle birşey olmamıştı hiç.

Evet mfk sadece ari sütü,polen , propolis ve bal karışımı kullanin diyor net ölçüm vermiyor.Ben YouTube da arici amcalari izledim😂😂onlarin yaptigi ölçüye uygun hazirladim.Mesela 500gr bala 100gr polen,30gr propolis ekstrakti 10gr saf arı sütü ilave etdim ,tahta kaşikla bir güzel kariştirdim. Metal kaşık katiyyen vurmak olmaz,yemeden önce mutlaka kariştirmak gerekiyor polenler yüze çıkıyor
Teşekkür ederim cevap için ❤️ Küçük şişeler de karışımlar var ama kendi yapımın olması çok iyi. Her gün tüketiyor musunuz kaç kaşık alıyorsunuz?

Tabiki söylerim canim. Vücut ısısını ölçmek için gece en az 4-5saat uyumak gerekiyor.Beden tam dinlenmeli ki ölçüm doğru olsun ve grip,nezne gibi hallerde ölçüm yapmak doğru değil,yaniltici ola bilir.Ben yıllardır deniyorum net şekilde biliyorum regl olucammi yoksa gebelikmi( cıvalı termometre kullaniyorum) sabah yataktan kalkmadan termometreyle makatdan ölçüm aliyorum, 3-4dakika bekledikden sonra sonuça bakiyorum.Eğer 37ve yukari çıkmişsa gebelik,37den aşağı çıkarsa mesela 36.7 36.8 hatta 36.1 bile olmuşlugu var o zaman adet oluyorum.Adetime 3gün kalmış ölçüyorum her sabah mesela 37.2,ertesi gün 37 bi sonraki gün aniden düşüyor 36.4 ve o gün adet görüyorum
Aa çok iyiymiş ☺ cıvalı olması şart mı ki acaba şu hastanelerde olan kızılötesi dereceler var ya onlardan var evde normal dijitalde bozulmuştu bununla doğru sonuç verir mi acaba mesela gebelik var diyelim bi gün 37.2 yse ertesi gün yine aynı mı olur

Kızlar kalbim pır pır tuvalete gittim çok afedersiniz kahverengi akıntı değil de minicik bir leke geldi ama nokta gibi ne leke ne akıntı gibi yani sıvı gibi. sonra iyice sildim ve çok az daha geldi. Ay bayılcam heyecandan ama o kadar az ki heyecan yaptım sanırım bir an 🥲 bilemiyorum baya az olduğu için. Daha önce böyle birşey olmamıştı hiç.
İnşallah yerleşme olsun canım 🙏🏻

Bugün test yaptım ama negatif canım. Bat gününü de sayarsam bugün gecikmenin 7. Günü. Geç döllenme olduysa muhtemel ilişki üzerinden 9 gün geçti. Onun haricinde uzun zamandır bu kadar gecikmem olmamıştı.
Canm senle ben sürekli denk geliyoz hep gecikiyoz sonra senin olduğun gün bende oluyorum hadi bakım gene nasıl gtck

Hayır daha yapmadım ama bu ay yapmiycam normalde bu ay için yumurta büyütücü kullandım ilişki 2defa oldu yumurtlama gününde sonra hastanede yattı minik kızım bende onla kalınca bidaha ilişki filan olamadı yani ümidim yok yapmiycam ama sadece kafamı karıştırdı akıntı hastanedeykende çok geldi süt gbyfi hala akıntı var
Çok geçmiş olsun ama belki olmaz ki ya varsa başka belirtiniz var mı

X