Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Temmuz ayına baktım da deneme süreleri 1 ay 3 ay falan 🙈 biz böylecee burda iyiyiz ya😀
Ben ilk 6 ay ovulasyon testi nedir bilmiyodum hatta netten gebelik testi nasıl yapılır diye baktığımda ovulasyon testini geçmiştüm insanların işi gücü yokta bununla mı uğraşıyo demiştim ama neymiş büyük konuşmamak lazımmış 🤓

Kızlar testlerim kaç gündür koyu olunca minnakkurabiyelere attım 28 nde değerlendirmen gerekiyodu testlere devam et dedi beynim yandı benim hep adet sonrası akıntım olurdu ama dr 14. Gün çatlıyo diyodu galiba ben hep ayda 2 kere yumurtluyorum ay ondan mı gebelik olmuyodu acaba yaa . 28 nde ilişki oldu ama normal ilişki oldu yani yapmam gerekenleri yapmadım nasılsa yumurtlamıyorum diye🙈 @yusra @asicadi44 @Selizay M mavili_yeshll Maviesra Maviesra
Canım ben 2 aydır yapıyorum 2 aydır da düzgün gidiyor ama sonra bırakıyorum testi çatlama olduğu zaman adet biter bitmez test yapmak en mantiklisi canim

Ben ilk 6 ay ovulasyon testi nedir bilmiyodum hatta netten gebelik testi nasıl yapılır diye baktığımda ovulasyon testini geçmiştüm insanların işi gücü yokta bununla mı uğraşıyo demiştim ama neymiş büyük konuşmamak lazımmış 🤓
😂😂😂 walla bende bikaç ay önce öğrendim 🙈 bi an önce gebe kalsakta bilmediğimiz şeyler varsa da bilmediğimizle kalsın iyice beynimiz sulandı zaten

Kızlar bugün kan tahlili yaptırmak için hastaneye gittim doktor yokmuş nedenini sorduğumda çocuğunun lösemi hastası olduğunu ve durumunun çok ağırlaştığını duydum çok ağır geldi istemsiz gözümden yaşlar aktı 😔 kistim çıktığında tüm kanser taramalarını yaptırmıştı özel hastane bu kadar incelemiyor demiştim meğer o aşırı neşeli kadın ne kadar acı çekiyormuşta başkası da o acıyı yaşamasın diye incelemiş ayyy yine ağlıyorum 😭 Allah sağlıklı sıhhatli bebişler versin, hepimizin ailesini eşini dostunu kötü hastalıklardan uzak tutsun inşallah🤲

Kızlarrr dün konuşmuştuk ya hamile olduğumuzu eşimize nasıl söyleriz falan diye size yeni bi fikir veriyim . Ben tw izliyodum eşim diğer odadaydı telefonla tw ye bağlanıp youtube den şarkı açtı yani tw izlediğim yerde birden youtubedan şarkı çaldı bizdee eşimiz tw izlerken baba oluyosun gibi bişey açabiliriz televizyon izlediği yerde neye uğradığını şaşırır

Anlat hemen neler yaptın 😅
Ya bi kere gerilmedim ilk aylar kadar. Multivitamini bıraktım magnezyumla omega içtim. Çok içmedim ama canım şarap istediyse şarap da içtim bira da içtim yani abartmadan ama öyle çok sakınmadım. Bde annem iki hafta incir ye dedi her sabah zeytinyağına koymuş kavanoza verdi sabahları yedim birer tane ama yani onun etkisi olmuş mudur bilemedim 😬

Kızlar bugün kan tahlili yaptırmak için hastaneye gittim doktor yokmuş nedenini sorduğumda çocuğunun lösemi hastası olduğunu ve durumunun çok ağırlaştığını duydum çok ağır geldi istemsiz gözümden yaşlar aktı 😔 kistim çıktığında tüm kanser taramalarını yaptırmıştı özel hastane bu kadar incelemiyor demiştim meğer o aşırı neşeli kadın ne kadar acı çekiyormuşta başkası da o acıyı yaşamasın diye incelemiş ayyy yine ağlıyorum 😭 Allah sağlıklı sıhhatli bebişler versin, hepimizin ailesini eşini dostunu kötü hastalıklardan uzak tutsun inşallah🤲
Allah yardımcısı olsun gerçekten çok zor düşünmesi bile insanı üzüyo Allah veripte almasın o hepsinden beter

Yusra-61 Yusra-61 canım şimdi bir gebenin günlüğünde gördüm.senin geçen gün bir yazismani gormusdum, hatta bu günde sanki birileri yazmisdi o yüzden atayım dedim.lh testinde pik görmüş kadın aynı gün doktor yumurtlamada catlamada görmemiş.ebru ablada sen değerlendir demiş ve kadın hamile.
Kuzum bizde değerlendiyoruz hep nereye denk geliyor anlamıyorum yok 🤣 ama bu ay değerlendiremedim yapcak birşey yok. Bilgi için çok tşkr ederim 🤗 ❤️

Ya bi kere gerilmedim ilk aylar kadar. Multivitamini bıraktım magnezyumla omega içtim. Çok içmedim ama canım şarap istediyse şarap da içtim bira da içtim yani abartmadan ama öyle çok sakınmadım. Bde annem iki hafta incir ye dedi her sabah zeytinyağına koymuş kavanoza verdi sabahları yedim birer tane ama yani onun etkisi olmuş mudur bilemedim 😬
Ayrıntıya gir hatun 😅 hangi günleri değerlendirdiniz? Pozisyon? 🤔 🙈😅

X