Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Dün akşam değerlendirmiştik bu akşam olmasa sorun olur mu acaba gün aşırı olsa daha iyi olacak gibi çünkü şimdiye kadar hep hergün denedik olmadı
Yumurtlama olduğunda yumurta 24 saat yaşıyor canım. Senin pik olmuşsa yumurtlama 6 12 saat içinde olur yani çatlar. 24 saat yaşar. Sonrası ilişki olsa da olur olmasa da. 2 günü beklemen şart değil. Yumurtlamayı kaçırma yeter

Canım yumurta 24 saat yaşıyor 😉 çok geç kalma ilişki sonrası belinin altına yastık koy bacaklarını kendine çek yarım saat bekle. Sonra da mümkünse kalkma 😉
Herkese sordum sana da sormayımmo zaman canım 😘bugün pik oldu dün gece değerlendirdim bu akşam olmayacak yarın akşam olacak gün aşırı olsun diye kaçırmam heralde dimi 1 saatten fazla yatıyorum hep canım 🙏

Herkese sordum sana da sormayımmo zaman canım 😘bugün pik oldu dün gece değerlendirdim bu akşam olmayacak yarın akşam olacak gün aşırı olsun diye kaçırmam heralde dimi 1 saatten fazla yatıyorum hep canım 🙏
Canım sonraki mesajımda yazdım zaten.kocanın sperm problemi yoksa 48 saat beklemeye gerek yok. Gün aşırı şart değil yani 😉

Canım sonraki mesajımda yazdım zaten.kocanın sperm problemi yoksa 48 saat beklemeye gerek yok. Gün aşırı şart değil yani 😉
Ya şöyle bişey yokmu mesala 2 gün üst üste değerlendirse yumurtla çatladığında daha fazla spermle karsilasicak buda şansını daha çok arttırmaz mı? Bende üst üste daha avantajıymış gibi düşünüyorum 🤔

Ya şöyle bişey yokmu mesala 2 gün üst üste değerlendirse yumurtla çatladığında daha fazla spermle karsilasicak buda şansını daha çok arttırmaz mı? Bende üst üste daha avantajıymış gibi düşünüyorum 🤔
Ben öyle yaptım bu ay. Yumurta çatladıktan sonra da 12 saat arayla. 24 saatten sonra yumurta döllenmediyse çöp zaten sonra 2 günü beklemenin bi yararı yok.

Bu konuda inan bende fikrim yok. Ama ilaç kullandın iyi gelişmiştir bence testte zaten pik bu ay ki öyle olblr 😉benim bazı aylar öyle olurdu.
Benm ilk defa oluyor. Bir de okudm bir yerde. Klomenle birden fazla yumrta catlayabiliyor ama gelismeden catlama da oluyormus🙄 bakacaz artk. Bir ay rahat rahat geciremedm su ovulasyon donemlerini her ay baska degsk bir durum oluyor anlamadm

Ben öyle yaptım bu ay. Yumurta çatladıktan sonra da 12 saat arayla. 24 saatten sonra yumurta döllenmediyse çöp zaten sonra 2 günü beklemenin bi yararı yok.
Siz sperm testi yapmış mıydınız? Sperm sayısı düşükse 12 saat çok kısa bir süre değil mi?

Kızlar selam. Ben bu ay da yok gibi düşünüyorum muhtemelen olmadı. Ayın 7sine randevu aldım ama bu sefer özel değil bi üniversite hastanesine. Doktora hsg çekilmek istediğimi söylesem çeker mi yoksa kendisinin gerek görmesini mi beklemem gerekiyo? Bir de hsg adetliyken çekiliyor mu?

Siz sperm testi yapmış mıydınız? Sperm sayısı düşükse 12 saat çok kısa bir süre değil mi?
Bana normal gelmişti ama bilemedim ki şimdi. Kısa mı oldu ki gerçekten. Zaten kasıklarım da çok ağrıyor. Acaba kistim falan mı patladı çok korkuyorum şuan. Biri kist patlaması çoj kötü demişti 🤔🤔🤔🤔

Kızlar selam. Ben bu ay da yok gibi düşünüyorum muhtemelen olmadı. Ayın 7sine randevu aldım ama bu sefer özel değil bi üniversite hastanesine. Doktora hsg çekilmek istediğimi söylesem çeker mi yoksa kendisinin gerek görmesini mi beklemem gerekiyo? Bir de hsg adetliyken çekiliyor mu?
Adetliyken olmaz bittikten sonra en gec 1 hafta icinde cekilmek gerekiyor son gun ya da bi gun sonra olabilir.

X