Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben gittigime pişman oldum daha çok strese girdim bu önümüzdeki 1 hafta 10 gün nasıl gecicek bilmiyorum kalbim ağzımda gezicem tek iyi tarafı kan sulandırıcı iğne verdi kötü düşünme inşallah seninki sağlıklı ve sorunsuz geçer
Amin canım inşallah ben sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım sonuç çıkınca doktoru aradım Protestan başladı hemen düşük riskine karşı sana vermedi mi?

Hangi markaydı canım? Acaba bu yüzden mi 5 aydır kaçırıyorum yumurtlamayı 😀 çünkü teste göre ilerliyoruz çoğumuz
Laboquick marka canım benim. İlk gebeliğimde de onunla takip etmiştim. Olmuştu 6. Ayda da olsa🙈 bide ben geç yumurtluyorum sanıyordum o zaman erken yumurtladığımı öğrenmiştim.
Aslında olması gereken o işte ama tuhaf değil mi
Valla haklısın canım işte bende şaşırdım ama yumurtanın bazen 20mm olması yetmiyor galiba full pik için. Kişiden kişiye fark kaynaklı galiba.
Canım hem sana hem M mavili_yeshll e aynı anda söyleyim. Her yumurta aynı ölçüde çatlamaz. Bazısının yumurtası 18 mm de kendiliğinden çatlıyor. İnternette 20-22 mm de çatlar diyor ama bu genel ifade. Bazısının 23 mm ye kadar büyüyüp çatlıyor. 22 mm gelince hemen hadi çatlayım da demiyor. Belli bir seviyeye kadar hormon salgılanması gerekiyor. Sonra çatlıyor. Bunların hepsi süreç yani. 20 mm gördüğünüz gün çatlayacak olsa doktorlar iğne yapıp zamanı garanti altına almaya çalışmaz ki onda bile 36 saat sonra çatlıyor. Hormonların yumurtaya etki etme süresi var çünkü. Bunlar 2 kere 2 nin 4 olduğu yerler değil. Her insan da hatta aynı insanın bile aydan ayına farklı olduğu şeyler. Kendinize bir rutin belirleyin kasmadan ilerleyin. Stres yaptığınız an sisteminiz tekrat değişmeye gidecek çünkü
Canım haklısın. Benim yine önceki yumurtlama takibinde ikinci yumurta var demişti. Adete doğru tekrar yapmıştım ovu tam pik görememiştim ki sonraki kontrolde de çatlamadan kiste dönüşmüş demişti🙄 o da yine lh ı yükseltiyor testler de çift görüyoruz belki ama çatlamayı mı kaçırdık filan derken kiste döneme ya da çatlamadan atılma gibi durumlarda olabiliyor.
Strese girmeyelim diye her defasında kendimizi telkin etsekte beceremiyoruz galiba🙄🙄

Yazacağım süreçlerden geçen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Özel hastanede,

1- yumurtlama takibi ve çatlatma sürecinde giden masraf 2- sperm testi ücreti 3- smear ücreti 4- hsg ücreti genel olarak nedir? 🧡 Eşimle önümüzdeki ay detaylı kontrol için bütçemizi ayarlamaya çalışıyoruz da genel olarak bilgi verebilir misiniz?
Kuzum hsg hariç bahsettiğin her şeyi yaptırdık biz özel hastanede 1700 e yakın tuttu daha öncesinde de smear testi vermiştim onuda sayarsak 2000 tl aşağı yukarı

Hadi yap bize de söyle sonucu 😀 ben henüz test aşamasında geçemedim adetin 4.günündeyim ama testere dişli içiyorum ve yumurtlama masajı yapıyorum. Bakalım yumurtlamam erken gerçekleşecek mi
Kuzum adetin biter bitmez başla bence bikaç gün bekleme hiç

Nouvvv yumurtlama değilmiş. Sağ yumurtalığım ağrıyor ama 4 - 5 saattir yoğun şekilde. Anlamadıııımmmm

Eklentiler

• IMG_20210530_172925.jpg
    IMG_20210530_172925.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 43
Kizlar Çarşamba 3989 bu gün yani 4 gün sonra 10.600 cikti eşim hesapladi %62 yükselmiş iyi mi sizce
Canım ilk zaman iki katı sonra belli bir rutini yok. Bi seviyeden sonra artmeyacak azalıp sabit kalacak. İyi yani. Olmasa emin ol vücudun tepki verir. Ağrı sancı kanama yapar

X