Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Olsun. Yine belli olmaz. Senin daha umut var. 2 gün sonra tekrarla testi bence. Asıl sorun bende.... arada bir karnim ağriyor sonra çat kesiliyor. Hamile değilsem ki çok büyük ihtimal değilim, adet gecikmem çok uzamaz umarım. Gebelik yok, bir de üzerine hastalık bişi çıkmaz umarım 🤦🏻‍♀️
Bu ay benimde yumurtlama dönemim o kadar sancılı olduki anlatamam acaba kistmi oluştuda olmadı diye düşünüyorum stresten geçikmiş olabilir

Bu ay benimde yumurtlama dönemim o kadar sancılı olduki anlatamam acaba kistmi oluştuda olmadı diye düşünüyorum stresten geçikmiş olabilir
Ben de bu ay iki kere ovulasyonda pik gördüm. Kist filan bisiler olabilir. Ayy insallah yoktur bir şey ya. Doktora gitmek istemiyorum 🤦🏻‍♀️ 1 hafta daha beklerim ben. Senin adetin daha gecikmemiş ki. Sen nie dert ettin ki?

Ben de bu ay iki kere ovulasyonda pik gördüm. Kist filan bisiler olabilir. Ayy insallah yoktur bir şey ya. Doktora gitmek istemiyorum 🤦🏻‍♀️ 1 hafta daha beklerim ben. Senin adetin daha gecikmemiş ki. Sen nie dert ettin ki?
testin negatif olmasını dert ediyorum şuan olsa kesin çıkardı bu ay neden olmadı onu dert ediyorum

Kızlar selam benim reglime 4 gün falan var dişim çok fena ağrıyor kanal tedavi dendi ama ya gebelik varsa diye tereddüt ediyorum sizce ne yapmam lazım. (Ağrım çok var)

Çocukların dünyaya gelmesine yazık acı çekecekler diye bakmak çok tuhafıma gitti. Ben hiç o şekilde düşünmedim. Lütfen yargıladıgimı dusunmeyin 3. cocugu istedigim icin biraz da cevap mahiyetinde yaziyorum. Ergenligimde,büyürken okurken cook zorluklar atlattım özellikle sağlık yönünden ama hiç doğmamış olmayı dilemedim. Dünya nüfusu artıyor evet, ama kaynakları tüketmemek bizim elimizde. Dünya doğal bir denge içinde bozan bizleriz malesef. Bu da coklugumuzdan kaynaklanmıyor. Evet 3. çocuktan korkularım var bencillik ediyor muyum korkusu da var. Ama benim endişem çalışma hayatıyla birlikte hepsine yetebilir miyimden kaynaklı. Tek çocuk hiç düşünmedim çünkü kardeşsiz büyütmekte bana haksızlık gibi geliyor. Bu kadar ince düşünerek bizden kötü anneler olmayacağı da bence kesin. Hepimizin gönlüne göre olsun🥰

Ya bende hep iki derdim fazlası olmasın ama evlenince çok iyi anladım birde 4 kardeşiz çok güzel iki kız iki oğlan hepsinin yeri bambaşka. Annem keşke bir iki tane daha yapsaymış derim çok güzel anlaşıyoruz bağlıyız 🙏🏼Hayat şartları neyi getirir belki de hiç olmaz bebeğim bilinmez nasiptir, eğer maddi manevi yeteceğime inanırsam 3 tane çocuğum olsun isterim daha birini yapmamış birisi olarak 😁ama kalabalık olmak kardeşleri olması çok güzel. Mesela 👭 kız kardeşm var bana ailemden öte çok seviyorm iyi ki annem doğurmuş diyorm yani. 👍 İnşallah seninde üçüncü bebişin olur sağlıklı sıhhatli çok güzel düşünmüşsün. Tek çocuk garip kalıyor çok çevremde ilk tekle arada mesafe açıp bebeği olmayan çocuklar çok istyor annelerinden ama olmuyor maalesef. Yinede hepimizin gönlüne göre versin dediğin gibi 😍

Ya bende hep iki derdim fazlası olmasın ama evlenince çok iyi anladım birde 4 kardeşiz çok güzel iki kız iki oğlan hepsinin yeri bambaşka. Annem keşke bir iki tane daha yapsaymış derim çok güzel anlaşıyoruz bağlıyız 🙏🏼Hayat şartları neyi getirir belki de hiç olmaz bebeğim bilinmez nasiptir, eğer maddi manevi yeteceğime inanırsam 3 tane çocuğum olsun isterim daha birini yapmamış birisi olarak 😁ama kalabalık olmak kardeşleri olması çok güzel. Mesela 👭 kız kardeşm var bana ailemden öte çok seviyorm iyi ki annem doğurmuş diyorm yani. 👍 İnşallah seninde üçüncü bebişin olur sağlıklı sıhhatli çok güzel düşünmüşsün. Tek çocuk garip kalıyor çok çevremde ilk tekle arada mesafe açıp bebeği olmayan çocuklar çok istyor annelerinden ama olmuyor maalesef. Yinede hepimizin gönlüne göre versin dediğin gibi 😍
Aynen canim kendimi geçtim, sizler için cok istiyorum. Ben 2 yıl önce bosgebelik yaşadıktan sonra iki yıl cesaret edemedim. Hala git gelliyim. Yani sizin için daha çok istiyorum derken abartmıyorum bilesiniz🤱😚

Sorma ya . Yas zaten insanin elini kolunu bagliyor. Bende bu asilamam tutmazsa biraz salsam da eylule mi tupe baslasam diyorum. Agustosta bi tatile gidicez kafam degisir sonra tup yapariz diye🤷‍♀️
Canım valla bende artık düşün düşün sinir oldum. Konuştum genetik doktoru ile. Tüp bebek ve embriyo analizinde olsa %100 sorun yok diyemiyorlar. Kızımda ki gibi aynı sorunu yaşamak çok korkutuyor. İki ay daha normal deneyin dedi doktor. Temmuz sonu tatile gidicem. Bende diyorum ki iki ay daha normal deneyeyim. Eşimle de konuştuk. İki ay daha olmazsa o zaman tüp yapalım dedi oda. Tatili de yaparım kafam rahatlar. Belki tatil bebişi olur 🙄 olmazsa da o zaman tüp e gideyim diyorum. Bi de her türlü normal de olsa embriyo analizli tüp bebekte olsa amniosentez ile bakıcaz diyorlar kesin tanı için filan. Allah ım yardım et diyorum ya🙄

Aynen canim kendimi geçtim, sizler için cok istiyorum. Ben 2 yıl önce bosgebelik yaşadıktan sonra iki yıl cesaret edemedim. Hala git gelliyim. Yani sizin için daha çok istiyorum derken abartmıyorum bilesiniz🤱😚
Hissedebiliyorum ben çook teşekkür ederim güzel dileklerin için hepimizin olsun yinede verecek olan Allah onun için çol çok kolay 😍🤗🙏🏼

Canım valla bende artık düşün düşün sinir oldum. Konuştum genetik doktoru ile. Tüp bebek ve embriyo analizinde olsa %100 sorun yok diyemiyorlar. Kızımda ki gibi aynı sorunu yaşamak çok korkutuyor. İki ay daha normal deneyin dedi doktor. Temmuz sonu tatile gidicem. Bende diyorum ki iki ay daha normal deneyeyim. Eşimle de konuştuk. İki ay daha olmazsa o zaman tüp yapalım dedi oda. Tatili de yaparım kafam rahatlar. Belki tatil bebişi olur 🙄 olmazsa da o zaman tüp e gideyim diyorum. Bi de her türlü normal de olsa embriyo analizli tüp bebekte olsa amniosentez ile bakıcaz diyorlar kesin tanı için filan. Allah ım yardım et diyorum ya🙄
Valla bizim arkadaslarda 3 aylikti cocuklarini kaybettiler dustu yani. Sonra tatildeyken kafa rahatken oldu dedi. Oyuzden bende hernekdar kafaya takmayacagim desemde mutlaka takicam ama belki tatilde kafam daha rahat olur gerci o tarihe mi geliyo ymuurtlama falan hic bilmiyorum😂

Canım hiç bir ilaç yumurta rezervi artirmaz yumurta rezervi doğuştan gelen bir kapasite😐😐 yumurta kalitesini artırır sadece bende bu ay prowomen kullanıyorum bakalım işe yararsa yazarım
Çoğu kişiye yaramış ama 3 aylık kullanım olcak bemce 1 ayda kimseye hic bise yararlı olmaz canim 😊

Kızlar 13.test yumurtlama falan dedik ya, değildi sanırım. Çünkü bugün net şekilde yumurtlamayı gördğm5. Yarına pik olur.
21.gün testim şu şekilde ❤️ c ve t eşit

Eklentiler

• 20210616_190829.jpg
    20210616_190829.jpg
    29,1 KB · Görüntüleme: 37
X