Masken Düştü

13 yaşındaki kızımın yasadugı eegen sorunlar bunlar.Allah büyük dert vermesin.İstemiyorsanız neden istek attınız ki biraz cool olun o zaman fazla muhatap olmayın foto paylasırsanız siz de onunkini kırpın gibi şeyler.Bnm görümcem de diğer yegeninin bütün fotolarına yorum yapar begenirdi.Benim kızımkilere ne yorum ne begeni başta bende cnm sıkıldı kızım için ama sonra umrum bile degil o kim ki dedim.Ben de ne begeni ne yorum yapıyorum.Mesafe güzeldir inanın kafam rahat

Çok garip bir psikoloji değil mi ya? Bu nasıl bir egodur?

Bence "Bu kızın yaşı küçük, cahil, sesini çıkaramaz. Kayınvalidem her işe bunu koşar, ben de rahat ederim. Hem arada kayınvalidenin dedikodusunu da yaparız, ben bunu iyice gazlarım. Sesini çıkarırsa da kötü gelin ilan edilir, kazanan yine ben olurum." diye düşündü.
Ama bir baktı ki kız hem kendini kullandırmıyor hem seviliyor. Hayal kırıklığı ne kadar büyükse artık, ne yapacağını şaşırmış.

Kıskançlık çok tehlikeli bir şey aslında. Baldızının çocuğuna zarar veren bir adamın haberi vardı birkaç sene önce. Herkes o çocukla ilgilendiği için kıskanıp çocuğun hayatını karartmıştı.
Konu sahibi gerçekse eşi bu kıskançlığı ciddiye alır umarım.

Tövbe yarabbim dağlara taşlara!!!

Arkadaşım bu kadar kıskançlık fitne fesatlık adamı ipe götürür yapma.olayın bu kadar da ciddi olabileceğini düşünmemiştim iyi değilsin tedavi olman lazım.bak böyle fesat insanların hiç bir işi yolunda gitmez önce kalbini temizle.şu mesajını okuyunca iyi ki eltim yok diye dua ettim şaka gibi.ne için yaşıyoruz biz Allah aşkına? Neyin yarışı neyin hırsı öfkesi bu? Üç kuruşluk dünya malı için mi? Eşi eltini koruyor diye mi Allahım yarabbim.sonunu iyi görmüyorum Allah ıslah etsin.doğru yolu bulman dileğiyle...( bu kafayla zor ama...)

Arkadaşım bence siz bi psikoloğa gidin eltinizle kafayı bozmuşsunuz. Belki gerçekten sizin fotoğrafınız kötü çıkmıştır, paylaşsa bu sefer de benim çirkin fotoğrafımı paylaşmış diyecektiniz. kaldı ki sizi sevmiyor da olabilir. kimse kimseyi sevmek zorunda da değil, fotoğrafını paylaşmak zorunda da değil.

Ben sizin gerçek olduğunuza inanmıyorum. Ama amacınızı da çözemedim. Fazla yorum yapılan konuya para vermiyorlar.

Abla Allah aşkına şu kızın yakasını bir sal artık

Bence bu üyelik gerçek olamaz. Sosyal bir deney mi bu?
İşte o dört harfli kelimeyi ban yememek için yazmıyorum ama bayağı bildiğin öyle gibi. Böyle bir kendini dev aynasında görme olamaz. Ben süründüm o da sürünsün. Ben çektim o da çeksin. Anayım ben ana, iki çocuk doğurdum. Araba ne ki bana limuzin alınsın. Akrebim ben tey tey tey...

Ben Onu kiskanmiyorum o daha taptaze bir genc sadece onun esimin ailesi tarafindan el ustunde tutulup ovulmesini kiskaniyorum ki benim yerimde herkes olsa herkes kiskanir .

Aslinda kinci olduğum doğru bende farkindayim icimdeki kotumser insani arkadaslarima ,cevreme anlatamayacağim ,cekineceğim icin buraya kalbimdem gecenleri yazdim dusunmeden hesap etmeden kesinlikle 21 yasinda olduğunun ve daha henuz gozumde kucuk goruyorum ama dediğim gibir bu hislere mecbur birakilmis gibiyim . Boyle cumleleri nasil kurabildiğime sasirmiyor değilim konuyu tekrar okuduğumda sayiden boyle mi dusunuyorum? ne zamandan beridir art niyetli olduğumu dusunuyorum ben bu durumdan sizce mutlu olduğumu mu dusunuyorsunuz asla keske hepimiz esit sevilseydik boyle zararli duygular beslemeseydim ki geciceğini dusunuyorum ben kotu biri değilim evet yaptiklarimin coğu kotu kabul ama bilmiyorum cok farkli duygular hissediyorum

Siz eltinize değil size yapılan haksızlıklara öfkelisiniz. Ama bunun sorumlusu elti değil kv. Kendinize bu kadar zarar vermeyin içinizi öfkeyle doldurarak. Gerekirse uzak durun mesafe koyun bırakın onlar mutlu olsun size bulaşmasın. Bnm kv de çok ayrımcı ama bn ona kinlyim o konularda. Uzak duruyorum kafam rahat.

Kayinvalidelerin ortak noktasi bu bence yoksa neden Turkiye'de evli insanlarin %70 civari eltileriyle sorun yasasin ? Insanlar kayinvalideyi ofkelenip o an eltiden nem kapabiliyor sonunda ikiside kaybediyor kayinvalideler olayda hic yokmus gibi oğullari ile mutlu mesut yasiyor ama sorsaniz elti gemisi yurumezmis neden acaba kim bunlara neden oluyo ?

Haklısınız. Ben de başta kıza da kaynıma da çok öfkeleniyordum. Sonra vakit geçirme şansı buldum. Aslında herşey kv nin abartısıymış. O kıza da neler çektiriyormuş. Kızcağız bana hep “eşin seni koruyor tek kelime ettirmiyor sen uzaktasın ne güzel rahatsınız” dedi durdu. Kv hem beni onlara karşı doldururken onları da bana karşı doldurmuş belki de. Baktım kızla bir sorunum yokmuş. Kv farkında değil ama çocuklarının arasını bozuyor. Sonra da oğullarım karılarınız konuşmasa bile siz küsmeyin diyor. Ayrıca diğer gelini el üstünde tutuyor bana karşı hep övüyor fln ama kızın da çok canı yanmış. Kızı Yok sayarak oğluyla takılıyormuş hep. Yatak odasına bile kapıyı çalmadan girermiş. Bana snn odanın önünden geçemiyor dedi. Yani kv ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. Ama kendi oğullarını üzüp karşı karşıya getirdi hep

istersen 250 sayfa yaz böyle.anlamamakta direttiğin bir şey var.bunların hiç biri bu kızın suçu değil!!! ezdirmeseymişsin kendini, biraz dik dursaymışsın, yaptırsaymışsın, kocan da koca olsaymış karısının arkasında dursaymış o zaman.eziklik kompleksini kabullen git bi tedavi ol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…