Premature Bebekler Masal kızım, minik mucizem 24+3 910 gr ♥♥

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Masalımı mucizemi merak ediyorsunuz biliyorum ama burdan atamıyorum
Annelik işte malum :)
İnsta foto ekliyorum arada mucizemi orda görebilirsiniz teyzeleri ismimiz 'aşk ı masal'
Dualrınızla desteğinizle hep yanımızda oldunuz... Belki en yakınım dediğimden görmediğim desteği sizlerden aldım...
Masalkız da eminim sizleri çok sevecek
Hepinizden Allah razı olsun
Bize dua eden tüm teyzelerimize dualarının bin katını versin inşallah:KK200::anne:

İstanbul ve havası :)
İlk fırsatta babamız süpriz yapıcaktır eminim
Siz nasılsınız Canım hatırlıyorum erken doğumdu seninde iyisiniz dimi çok öpüyorum
Çok şükür canım iyiyiz, 15 aylık olduk yaramazlık peşindeyiz . Aman iyi olsunlarda varsın ev dağınık pis olsun napalım, canları sağolsun.

Ya sizi yeriz biz teyzoşlar :)
Masalım iyi elhamdulillah :)
Bi süre beraber hastanede kaldık kilo alması için burundan hortum ile beslendi yaklaşık 3 ay. Şimdi çıktı hepsi şükürler olsun dede evimizde büyüyoruz güzel güzel. İnşallah
Masalkız bu hafta 1 yaş olacak teyzeleri :) miniğim yaşına girecek ❤️
Zorlu koca yıl geride kalıyor gelecek güzel günler sağlıklı günler inşallah
Hepinizi yüreciğinizden öpüyoruz :KK66:
Allahım bu basıl güzel bi haber ❤️ Çok çok şükür bin şükür. Masal bebeğimiz adı gibi çok güzel bi masal yazdı annesi. Ailenizin en güzel masalı. İleride kızıma da anlatacacağım bu güzel masalı. Sevginin, duanın, maneviyatın simgesi masal kızımız. Nice yaşları güzel güzel geçsin ailesiyle. 1 yaşı kutlu olsun, senelerce Mutlu olsun, Yüreği sevgi, aşk dolsun... Minicik güçlü yüreğinden kocamaaaan öperim. Ve annemiz, sizi de saygı ve Sevgi'yle selamlarım. Bize bütün duyguları yaşattınız. Üzüldük, sevindik, korktuk, endişelendik, ağladık. İyi haberlerinizi aldıkça çok çok sevindik... Allah sizi bir ömür ayırmasın birbirinizden, güçlü güzel aile ❤️:KK200::nazar::KK36:

maşallah yaşına girdi kuzu.
daha nice sağlıklı mutlu beraber yaş günleri olsun inşallah :)

Allahım bu basıl güzel bi haber ❤️ Çok çok şükür bin şükür. Masal bebeğimiz adı gibi çok güzel bi masal yazdı annesi. Ailenizin en güzel masalı. İleride kızıma da anlatacacağım bu güzel masalı. Sevginin, duanın, maneviyatın simgesi masal kızımız. Nice yaşları güzel güzel geçsin ailesiyle. 1 yaşı kutlu olsun, senelerce Mutlu olsun, Yüreği sevgi, aşk dolsun... Minicik güçlü yüreğinden kocamaaaan öperim. Ve annemiz, sizi de saygı ve Sevgi'yle selamlarım. Bize bütün duyguları yaşattınız. Üzüldük, sevindik, korktuk, endişelendik, ağladık. İyi haberlerinizi aldıkça çok çok sevindik... Allah sizi bir ömür ayırmasın birbirinizden, güçlü güzel aile ❤️:KK200::nazar::KK36:
Ne Mutlu ki benim masal kızıma böyle güzel yürekli teyzeleri var.
Duygun samimiyetin içime işledi sağol bitanem
Rabb'im yavrularımızın daha iyi günlerini göstersin bizlere inşallah
Masal kız ve ben sizi Kocaman öpüyoruz iyiki varsınız

Masal kızımın 400. Günü
:nazar::nazar::nazar:Benim mis kokulum :KK200: bal tanem bir tanem mucizem masalım...:anne:
Bugün anneciğin tesbih çekerken sen karşımda oturuverdin :nazar: o anda sana hamileyken ettiğim duam geldi aklıma. Demiştim ki duamda Allahım meleğime her baktığımda seni anayım...
Aynen de öyle oldu Meleğim ben sana her baktığım da dilimde Rabbimize Hamd ve Sena... Şükür var...
Daha mini minicikken bu güzel günlerin mesajını vermiştin bize... Ama lar ana lar...
Nöroloji doktorun çocuk doktorun gastroloji doktorun hepsi hayranlıkla seni ve gelişimi takip ediyorlar. Ve hepsi seni çok çok seviyor annem, şükürler olsun çok emekleri ve cerrahi doktorlarımız tabi. Bütün doktorların masal şuan çok iyi diyor gelişim kilo boy...:nazar::nazar::nazar::nazar:
Düzeltilmiş 9 ayı geçtin ve sen bugün kendin bağımsız ilk kez uzun süre oturdun :nazar: miniğim benim ve yine cuma tabi. Senin en sevdiğin gün:KK200:
Oturuşlarına gülüşlerine annen kurban olsun:anne: iyikimsin herşeyimsin benim
Yürüdüğün koştuğun günleri de sağlıcakla hayırla göreceğiz inşallah:emir_bebek:
2 tane dişimiz var, 2 aydır başka çıkan yok ama yakınlar sanırım. Bu ara çirkin ol dediğimde çok tatlı çirkin oluyorsun kurban olduğum:KK200: ve annene mutlulukların en güzelini veren Şen kahkahaların:KK200::KK200:
İştahsızlığını yazmıyorum açılacak inşallah:110:
Seni çok çok çok çoookkk seviyorum ve uyurken çok özlüyorum:KK200:

Ne Mutlu ki benim masal kızıma böyle güzel yürekli teyzeleri var.
Duygun samimiyetin içime işledi sağol bitanem
Rabb'im yavrularımızın daha iyi günlerini göstersin bizlere inşallah
Masal kız ve ben sizi Kocaman öpüyoruz iyiki varsınız
:KK200: Sen de sağol. İnstagram dan takipteyim :KK66: maaşallah ne güzelsiniz :nazar:

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonsuz-heyecanli-ask-dolu-bekleyisler.876265/

Babanla aşkımızın 10. yıl dönümüne denk gelen BAT tarihi, 7 aralık... dedim ki bu bir tavafuk...Allah nasip ederse 7 aralıkta müjdeli haberi babana 10. yıl hediyesi olarak haber edeceğim demiştim, post açmıştım hatıra kalır diye öylede oldu annem. Rabbim senin haberini en mutlu günümüzde nasip etti. Baban senin haberini kız kulesinde öğrendi. ve biz geçen ordan geçtik ,dedik ki annem "kızımızla kahvaltıya gideceğiz oraya"..inşallah sağlıcakla...aşk çiçeğimiz kıymetlimiz minik mucizemiz...
6 ay nede güzel bir hamilelik geçirdim annem, akıllı uslu kızım hiç üzmedi annesini...
Ama 6. ay :KK43: doğumunmuş..."28 nisan 23.47" bilemedim masalım... erken geleceğin belliydi ama bu kadar erken beklemiyorduk... yine süpriz yaptın bize ve bugün 11. günü benim güzel kızımın. bal kokulum bal kızım
Gücünle ben daha daha güçleniyorum ve ayaktayım... inşallah bu zor günler geçicek ve biz kavuşacağız annem

Masal kızımın bugün 13. günü (11.05.2016)
Annesinin pamuk prensesi, bende seni pamuklara saracağım annem benim, güzel kızım

Kalp ekomuz çekilmişti 11. günde hastaneden arayınca annecim kalbi ağzında koştu hastaneye
Güzel haberler verdi doktorumuz annecimde azıcık mutlu oldu, kalbimde minicik bir delik varmış ama sıkıntı değil dedi doktor amca kendimde miniicğim zaten
Bugün ters sırt üstü yatırmıştı hemşire teyzeler beni, annecim tam göremedi o yüzden
ellerim yüzümdeydi yine, annem dediki elini kaldır göreyim gül yüzünü dedi, hemencik kaldırdım bende, anne sözü dinliyorum ben
Babacım 2 gündür gelemiyordu işlerinden, eee haliyle çok özlemiş kızını kaçmış gelmiş, annemede süpriz yaptı
Ah şaşkınlarım benim bana bakıp bakıp çekip durdular bende kıpırdadım azıcık
Doktorumla görüştüler sonra
Yanımdaki cihazları kapalı görünce ürkttü annecim oysa güzel bişey bu
Göbek bağından aldığım vitamin verilmicek artık çünkü anacımın sütü yetiyor bana güç katıyor şifa oluyor bedenime (inşallah)
Anne sütü de artık sondajla veriliyor, artık daha güçlü olacağım inşallah
Ananem ve memet dayım geldi ziyaretime, onlara da oynattım ellerimi ayaklarımı
Bi ara memet dyımdan aldığım enerji ile olsa gerek kafamı kaldırdım yüzüstü kaldım, ay ananem nasıl sevindi, sonra hemşire teyzem düzeltti kafamı
şapkamı gösteydim yamarazlık yapmadım ki :)

Masal kızımın bugün 14. günü (12.05.2016)
Menekşe teyzem geldi bugün ziyaretime kıpır kıpır oynadım onada
Okudu beni sağolsun annecime destek oldu ümit verdi
Kilo aldım ki ben 870 gr oldum
perdelerin kapanmasına 5 dk kala nefes nefes biricik dedem geldi
oy çok seviyorum dedemi ben, gözlei doldu beni görünce yine, hemencik dedeme de kıpırdadım birazcık mutlu oldu
Sonra hemşire teyze diğer annelerden gizli annemi aldı yanıma
hasret giderdik anneciğimle, ilk kez gözlerimi açtım anneme
gözleri doldu hemencik canım annemin, bi daha açarmısın dedi kaldırmaya çalıştım ama açamadım
o kadar güçlenemedim ki annecim benim sen yine gel açarım ben sana dedim
ellerimi ayaklrımı saçlarımı kirpiklerimi heryerimi elledi annişkom sanırım bana aşık oldu
babamın pabuç dama yaşasın :)
Sonra yine gitti annecim beni bırakıp Allah'a emanet etti beni...
Ellediği sarmaladığı elini teyzeme ve dedeme koklattı, canım dedem... gizli gizli akıttı yaşlarını
azıcık toparlayayım ben hepsini unutturucağm buggünlerin size inşallah

Masal kızımın bugün 15. günü (13.05.2016)
Annecim bugün çok duygusal :'( dün yanıma gelip her yerimi inceleyip yüzüme uzun uzun bakıp gidince özlüyormuş çok...
Bak annecim 15 gün geçti bile çok çabuk sağlıcakla geçsin ki kavuşalım bitanem annem
Ellerimi hep yüzüme götürdüğüm kablolarla yaramazlık yaptığım için hemşire teyzem bi elimi bezime bantladı, tamda anneciğimin baktığı taraf
O yüzden el sallayamadım anneme, azıcık yüzü gülsün diye 1 işareti yaptım parmağımla, bitanemsin dedim, oda bana bitanem yavrum dedi.
Babacık gelmiyor epeydir eğitimlerimi ne varmış, oysa annemin yanında olsa böyle ağlamazdı annem.
Halam aradı annemi kuzenim ecmelin mevlütü varmış, akıllım annem beni bırakıp gelir mi hiç

Masal kızımın 19.günü (17.05.2016)
Annecim günlüğümü tutmak için bana defter aldı
detayları defterime yazıyor artık, gelişimimi burda da yazacak ki benden sonraki minik mucizelere örnek olayım
950 gr olmuşum, annecim seviniyor hamd ediyor Allah'a...daha daha büyüyeceğim inşallah
Gündüz yine sulugözdü annecik, hareketler filan yaptım ama yinede ağladı
dedeciğimede üzülmüş meğersem :KK43: benim koca göbek dedecim sanırım bana ve anneme üzüntüsünden zayıflamış :KK43: annem onu öyle üzgün görünce üzülüyor...
Hayal ediyor annecim dedeciğim benim elimden tutmuş geziyoruz...
hayırlısıyla sağlıcakla gerçek olacak inşallah
akşamına kavuşma anımızdı annecimle, nasıl özlemişiz birbirimizi, şifa olduk birbirimize...

Masal kızımın 21.günü (19.05.2016)
Babannem geldi bugünde ziyaretime, azıcık toparladığımı görünce akıtıverdi gözyaşlarını
annecim babacım doktorumla görüştüler, kötü haber yok, güzel haber 970 gr oldum ben
akciğerim beni yormasın diye ilaç veriyorlarmış, şu hortumlardan da kurtulacağım inşallah
çok çok çok güzel dualar alıyorum teyzelerimden hemde hiçbirini tanımıyorum, iyiki güzel insanlar var ve annem güçleniyor onlar sayesinde duaları sayesinde
haftaya göz muayanelerim başlıyormuş hadi hayırlsıı ve sağlıklısı inşallah
Bebeğini kaybetmiş bir anne olarak gözyaşları ile okudum...

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonsuz-heyecanli-ask-dolu-bekleyisler.876265/

Babanla aşkımızın 10. yıl dönümüne denk gelen BAT tarihi, 7 aralık... dedim ki bu bir tavafuk...Allah nasip ederse 7 aralıkta müjdeli haberi babana 10. yıl hediyesi olarak haber edeceğim demiştim, post açmıştım hatıra kalır diye öylede oldu annem. Rabbim senin haberini en mutlu günümüzde nasip etti. Baban senin haberini kız kulesinde öğrendi. ve biz geçen ordan geçtik ,dedik ki annem "kızımızla kahvaltıya gideceğiz oraya"..inşallah sağlıcakla...aşk çiçeğimiz kıymetlimiz minik mucizemiz...
6 ay nede güzel bir hamilelik geçirdim annem, akıllı uslu kızım hiç üzmedi annesini...
Ama 6. ay :KK43: doğumunmuş..."28 nisan 23.47" bilemedim masalım... erken geleceğin belliydi ama bu kadar erken beklemiyorduk... yine süpriz yaptın bize ve bugün 11. günü benim güzel kızımın. bal kokulum bal kızım
Gücünle ben daha daha güçleniyorum ve ayaktayım... inşallah bu zor günler geçicek ve biz kavuşacağız annem

Masal kızımın bugün 13. günü (11.05.2016)
Annesinin pamuk prensesi, bende seni pamuklara saracağım annem benim, güzel kızım

Kalp ekomuz çekilmişti 11. günde hastaneden arayınca annecim kalbi ağzında koştu hastaneye
Güzel haberler verdi doktorumuz annecimde azıcık mutlu oldu, kalbimde minicik bir delik varmış ama sıkıntı değil dedi doktor amca kendimde miniicğim zaten
Bugün ters sırt üstü yatırmıştı hemşire teyzeler beni, annecim tam göremedi o yüzden
ellerim yüzümdeydi yine, annem dediki elini kaldır göreyim gül yüzünü dedi, hemencik kaldırdım bende, anne sözü dinliyorum ben
Babacım 2 gündür gelemiyordu işlerinden, eee haliyle çok özlemiş kızını kaçmış gelmiş, annemede süpriz yaptı
Ah şaşkınlarım benim bana bakıp bakıp çekip durdular bende kıpırdadım azıcık
Doktorumla görüştüler sonra
Yanımdaki cihazları kapalı görünce ürkttü annecim oysa güzel bişey bu
Göbek bağından aldığım vitamin verilmicek artık çünkü anacımın sütü yetiyor bana güç katıyor şifa oluyor bedenime (inşallah)
Anne sütü de artık sondajla veriliyor, artık daha güçlü olacağım inşallah
Ananem ve memet dayım geldi ziyaretime, onlara da oynattım ellerimi ayaklarımı
Bi ara memet dyımdan aldığım enerji ile olsa gerek kafamı kaldırdım yüzüstü kaldım, ay ananem nasıl sevindi, sonra hemşire teyzem düzeltti kafamı
şapkamı gösteydim yamarazlık yapmadım ki :)

Masal kızımın bugün 14. günü (12.05.2016)
Menekşe teyzem geldi bugün ziyaretime kıpır kıpır oynadım onada
Okudu beni sağolsun annecime destek oldu ümit verdi
Kilo aldım ki ben 870 gr oldum
perdelerin kapanmasına 5 dk kala nefes nefes biricik dedem geldi
oy çok seviyorum dedemi ben, gözlei doldu beni görünce yine, hemencik dedeme de kıpırdadım birazcık mutlu oldu
Sonra hemşire teyze diğer annelerden gizli annemi aldı yanıma
hasret giderdik anneciğimle, ilk kez gözlerimi açtım anneme
gözleri doldu hemencik canım annemin, bi daha açarmısın dedi kaldırmaya çalıştım ama açamadım
o kadar güçlenemedim ki annecim benim sen yine gel açarım ben sana dedim
ellerimi ayaklrımı saçlarımı kirpiklerimi heryerimi elledi annişkom sanırım bana aşık oldu
babamın pabuç dama yaşasın :)
Sonra yine gitti annecim beni bırakıp Allah'a emanet etti beni...
Ellediği sarmaladığı elini teyzeme ve dedeme koklattı, canım dedem... gizli gizli akıttı yaşlarını
azıcık toparlayayım ben hepsini unutturucağm buggünlerin size inşallah

Masal kızımın bugün 15. günü (13.05.2016)
Annecim bugün çok duygusal :'( dün yanıma gelip her yerimi inceleyip yüzüme uzun uzun bakıp gidince özlüyormuş çok...
Bak annecim 15 gün geçti bile çok çabuk sağlıcakla geçsin ki kavuşalım bitanem annem
Ellerimi hep yüzüme götürdüğüm kablolarla yaramazlık yaptığım için hemşire teyzem bi elimi bezime bantladı, tamda anneciğimin baktığı taraf
O yüzden el sallayamadım anneme, azıcık yüzü gülsün diye 1 işareti yaptım parmağımla, bitanemsin dedim, oda bana bitanem yavrum dedi.
Babacık gelmiyor epeydir eğitimlerimi ne varmış, oysa annemin yanında olsa böyle ağlamazdı annem.
Halam aradı annemi kuzenim ecmelin mevlütü varmış, akıllım annem beni bırakıp gelir mi hiç

Masal kızımın 19.günü (17.05.2016)
Annecim günlüğümü tutmak için bana defter aldı
detayları defterime yazıyor artık, gelişimimi burda da yazacak ki benden sonraki minik mucizelere örnek olayım
950 gr olmuşum, annecim seviniyor hamd ediyor Allah'a...daha daha büyüyeceğim inşallah
Gündüz yine sulugözdü annecik, hareketler filan yaptım ama yinede ağladı
dedeciğimede üzülmüş meğersem :KK43: benim koca göbek dedecim sanırım bana ve anneme üzüntüsünden zayıflamış :KK43: annem onu öyle üzgün görünce üzülüyor...
Hayal ediyor annecim dedeciğim benim elimden tutmuş geziyoruz...
hayırlısıyla sağlıcakla gerçek olacak inşallah
akşamına kavuşma anımızdı annecimle, nasıl özlemişiz birbirimizi, şifa olduk birbirimize...

Masal kızımın 21.günü (19.05.2016)
Babannem geldi bugünde ziyaretime, azıcık toparladığımı görünce akıtıverdi gözyaşlarını
annecim babacım doktorumla görüştüler, kötü haber yok, güzel haber 970 gr oldum ben
akciğerim beni yormasın diye ilaç veriyorlarmış, şu hortumlardan da kurtulacağım inşallah
çok çok çok güzel dualar alıyorum teyzelerimden hemde hiçbirini tanımıyorum, iyiki güzel insanlar var ve annem güçleniyor onlar sayesinde duaları sayesinde
haftaya göz muayanelerim başlıyormuş hadi hayırlsıı ve sağlıklısı inşallah
Ama ağladım beeennn:KK200::nazar:

Forever07 Forever07 merhaba yazılarınızın her harfini tek tek okudum aglaya aglaya . Masal cok güçlü bir kız olacak öylede olmus neler atlatmıs . Mucize bebek.
Bende bir prematüre annesiyim 27+2 de dogum yaptım iki kız bir erkek. Bugün 47 . Günümüz ce oğlum da hidrosefaliden ameliyat oldu oda minicik bedeni ile tıpkı masal gibi savasıyor . İnşallah masalımızın kaderi gbi şanslı olur benim yavrularımda .
Sizinle konusmak dertleşmek isterim .

Forever07 Forever07 merhaba yazılarınızın her harfini tek tek okudum aglaya aglaya . Masal cok güçlü bir kız olacak öylede olmus neler atlatmıs . Mucize bebek.
Bende bir prematüre annesiyim 27+2 de dogum yaptım iki kız bir erkek. Bugün 47 . Günümüz ce oğlum da hidrosefaliden ameliyat oldu oda minicik bedeni ile tıpkı masal gibi savasıyor . İnşallah masalımızın kaderi gbi şanslı olur benim yavrularımda .
Sizinle konusmak dertleşmek isterim .
Rabbim evlatlarınıza Şafi ismiyle şifa versin sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Kötü günlerinizi kucağınıza aldığınızda unutun inşallah

Amin allah razı olsun
Rabbim çok büyük derdi veren dermanıda verecektir inanıyorum.
Bak konu üzerinden 2 yıl geçmiş, masal kocaman kız olmuş. Annesi nasıl üzgün tedirgin yazıyordu değil mi? Ama şimdi çok mutlu çünkü Masal iyi.
Senin bebeklerin de iyi olacak, üzülme olur mu? Allaha sizin için dua edeceğim. Umarım sağlıkla siz de bebişlerin tatlı telaşına kapılır gidersiniz.

Bak konu üzerinden 2 yıl geçmiş, masal kocaman kız olmuş. Annesi nasıl üzgün tedirgin yazıyordu değil mi? Ama şimdi çok mutlu çünkü Masal iyi.
Senin bebeklerin de iyi olacak, üzülme olur mu? Allaha sizin için dua edeceğim. Umarım sağlıkla siz de bebişlerin tatlı telaşına kapılır gidersiniz.
Ne kadar güzel insanlarsınız Allah bin kere razı olsun . Dualarınızda eksik etmeyin oğlum yavuz selimimi kızlarım damlam ve nazlı mı olur mu? Onların duaya cok ihtiyacı var . Çünkü cok küçükler . Ama inanıyorum onlarda masal prenses gibi cok güçlüler

Ne kadar güzel insanlarsınız Allah bin kere razı olsun . Dualarınızda eksik etmeyin oğlum yavuz selimimi kızlarım damlam ve nazlı mı olur mu? Onların duaya cok ihtiyacı var . Çünkü cok küçükler . Ama inanıyorum onlarda masal prenses gibi cok güçlüler

Canım benim Rabbim evlatlarını sana seni evlatlarina bağışlasın :KK68:
sen onları en güvenli yere emanet ettin gerisi Rabbimin takdiri. Şimdilik yapabilecegin en güzel şey dua ve bol bol sütünü sağıp buzluğa atmak çünkü eve geldiklerinde muhtemelen yorgun düşeceksin şimdiki kadar sütun olmayacak...
Rabbim sana sabırlar evlatlarına da acil şifalar versin. En kısa zamanda güzel haberlerini bekliyoruz :KK68:

Tabiki de ederim hem de her gün. İnanki onlar gerçekten çok güçlü. Bak emin ol buna. Ama yaz sürekli tamam mı? Sen de aç kendine bir sayfa gün gün yaz günlük gibi, için açılır. Kafan dağılır. Destek oluruz birbirimize. Allahım onları sana bağışlasın. Bir akrabamın bundan 10 sene önce Erzurumun köyünde 24 haftalık bebeği evde doğdu acil hastaneye gittiler ki kış günü yollar tıkalı ve o bebek, o yaşaamz dedikleri bebek şu an 10 yaşında :KK66:
Artık tıp daha da ilerledi. Hiç üzülme Allah evlatlarını sana bağışlasın

X