Premature Bebekler Masal kızım, minik mucizem 24+3 910 gr ♥♥

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Forever07

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2011
4.267
12.264
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonsuz-heyecanli-ask-dolu-bekleyisler.876265/

Babanla aşkımızın 10. yıl dönümüne denk gelen BAT tarihi, 7 aralık... dedim ki bu bir tavafuk...Allah nasip ederse 7 aralıkta müjdeli haberi babana 10. yıl hediyesi olarak haber edeceğim demiştim, post açmıştım hatıra kalır diye öylede oldu annem. Rabbim senin haberini en mutlu günümüzde nasip etti. Baban senin haberini kız kulesinde öğrendi. ve biz geçen ordan geçtik ,dedik ki annem "kızımızla kahvaltıya gideceğiz oraya"..inşallah sağlıcakla...aşk çiçeğimiz kıymetlimiz minik mucizemiz...
6 ay nede güzel bir hamilelik geçirdim annem, akıllı uslu kızım hiç üzmedi annesini...
Ama 6. ay :KK43: doğumunmuş..."28 nisan 23.47" bilemedim masalım... erken geleceğin belliydi ama bu kadar erken beklemiyorduk... yine süpriz yaptın bize ve bugün 11. günü benim güzel kızımın. bal kokulum bal kızım
Gücünle ben daha daha güçleniyorum ve ayaktayım... inşallah bu zor günler geçicek ve biz kavuşacağız annem

Masal kızımın bugün 13. günü (11.05.2016)
Annesinin pamuk prensesi, bende seni pamuklara saracağım annem benim, güzel kızım

Kalp ekomuz çekilmişti 11. günde hastaneden arayınca annecim kalbi ağzında koştu hastaneye
Güzel haberler verdi doktorumuz annecimde azıcık mutlu oldu, kalbimde minicik bir delik varmış ama sıkıntı değil dedi doktor amca kendimde miniicğim zaten
Bugün ters sırt üstü yatırmıştı hemşire teyzeler beni, annecim tam göremedi o yüzden
ellerim yüzümdeydi yine, annem dediki elini kaldır göreyim gül yüzünü dedi, hemencik kaldırdım bende, anne sözü dinliyorum ben
Babacım 2 gündür gelemiyordu işlerinden, eee haliyle çok özlemiş kızını kaçmış gelmiş, annemede süpriz yaptı
Ah şaşkınlarım benim bana bakıp bakıp çekip durdular bende kıpırdadım azıcık
Doktorumla görüştüler sonra
Yanımdaki cihazları kapalı görünce ürkttü annecim oysa güzel bişey bu
Göbek bağından aldığım vitamin verilmicek artık çünkü anacımın sütü yetiyor bana güç katıyor şifa oluyor bedenime (inşallah)
Anne sütü de artık sondajla veriliyor, artık daha güçlü olacağım inşallah
Ananem ve memet dayım geldi ziyaretime, onlara da oynattım ellerimi ayaklarımı
Bi ara memet dyımdan aldığım enerji ile olsa gerek kafamı kaldırdım yüzüstü kaldım, ay ananem nasıl sevindi, sonra hemşire teyzem düzeltti kafamı
şapkamı gösteydim yamarazlık yapmadım ki :)

Masal kızımın bugün 14. günü (12.05.2016)
Menekşe teyzem geldi bugün ziyaretime kıpır kıpır oynadım onada
Okudu beni sağolsun annecime destek oldu ümit verdi
Kilo aldım ki ben 870 gr oldum
perdelerin kapanmasına 5 dk kala nefes nefes biricik dedem geldi
oy çok seviyorum dedemi ben, gözlei doldu beni görünce yine, hemencik dedeme de kıpırdadım birazcık mutlu oldu
Sonra hemşire teyze diğer annelerden gizli annemi aldı yanıma
hasret giderdik anneciğimle, ilk kez gözlerimi açtım anneme
gözleri doldu hemencik canım annemin, bi daha açarmısın dedi kaldırmaya çalıştım ama açamadım
o kadar güçlenemedim ki annecim benim sen yine gel açarım ben sana dedim
ellerimi ayaklrımı saçlarımı kirpiklerimi heryerimi elledi annişkom sanırım bana aşık oldu
babamın pabuç dama yaşasın :)
Sonra yine gitti annecim beni bırakıp Allah'a emanet etti beni...
Ellediği sarmaladığı elini teyzeme ve dedeme koklattı, canım dedem... gizli gizli akıttı yaşlarını
azıcık toparlayayım ben hepsini unutturucağm buggünlerin size inşallah

Masal kızımın bugün 15. günü (13.05.2016)
Annecim bugün çok duygusal :'( dün yanıma gelip her yerimi inceleyip yüzüme uzun uzun bakıp gidince özlüyormuş çok...
Bak annecim 15 gün geçti bile çok çabuk sağlıcakla geçsin ki kavuşalım bitanem annem
Ellerimi hep yüzüme götürdüğüm kablolarla yaramazlık yaptığım için hemşire teyzem bi elimi bezime bantladı, tamda anneciğimin baktığı taraf
O yüzden el sallayamadım anneme, azıcık yüzü gülsün diye 1 işareti yaptım parmağımla, bitanemsin dedim, oda bana bitanem yavrum dedi.
Babacık gelmiyor epeydir eğitimlerimi ne varmış, oysa annemin yanında olsa böyle ağlamazdı annem.
Halam aradı annemi kuzenim ecmelin mevlütü varmış, akıllım annem beni bırakıp gelir mi hiç

Masal kızımın 19.günü (17.05.2016)
Annecim günlüğümü tutmak için bana defter aldı
detayları defterime yazıyor artık, gelişimimi burda da yazacak ki benden sonraki minik mucizelere örnek olayım
950 gr olmuşum, annecim seviniyor hamd ediyor Allah'a...daha daha büyüyeceğim inşallah
Gündüz yine sulugözdü annecik, hareketler filan yaptım ama yinede ağladı
dedeciğimede üzülmüş meğersem :KK43: benim koca göbek dedecim sanırım bana ve anneme üzüntüsünden zayıflamış :KK43: annem onu öyle üzgün görünce üzülüyor...
Hayal ediyor annecim dedeciğim benim elimden tutmuş geziyoruz...
hayırlısıyla sağlıcakla gerçek olacak inşallah
akşamına kavuşma anımızdı annecimle, nasıl özlemişiz birbirimizi, şifa olduk birbirimize...

Masal kızımın 21.günü (19.05.2016)
Babannem geldi bugünde ziyaretime, azıcık toparladığımı görünce akıtıverdi gözyaşlarını
annecim babacım doktorumla görüştüler, kötü haber yok, güzel haber 970 gr oldum ben
akciğerim beni yormasın diye ilaç veriyorlarmış, şu hortumlardan da kurtulacağım inşallah
çok çok çok güzel dualar alıyorum teyzelerimden hemde hiçbirini tanımıyorum, iyiki güzel insanlar var ve annem güçleniyor onlar sayesinde duaları sayesinde
haftaya göz muayanelerim başlıyormuş hadi hayırlsıı ve sağlıklısı inşallah

Son düzenleme:
Masal kızımın süpriz doğum hikayesi

Kanamam olmuştu en son biliyorsunuz
Azalmıştı ama tam geçmemişti, çarşambanın gecesi Bi sancım oldu dedim heralde gaz sancısı sonra dişimde başladı iki sancı ile biraz döndüm durdum dua ettim sabaha hayırla uyanayım diye. Eşim benden önce uyumuştu çaktırmadım ona da :KK43: wc falan girip rahatlayınca dedim gaz demek ki
Neyse zor bi gece ardından sabah oldu yine sancım ara ara gelip gidiyordu ama dayanılırdı eşim iyi görünmüysn dedi işe gitme dedi
Ben yine iyiyim diyerek kendimce giyindim sütümü içerken yine sancı oldu artık tedirgin oldum doktorumu aradım anlattım sancıyı gel görelim dedi öğlen hastanede olacağım dedi
Eşimi aradım haber verdim
Annem geldi eşim geldi gittik sancılar devam ara ara
Doktor muayane etti rahimde açılma yok dedi ama sancıyla kanamam artmıştı
Yine yatış verdi iğneler ilaçlar derken sancım hafifledi. İdrarda enfeksiyon çıktı dediler sancı demek ki bundan oluyor... Çünkü nts de sancım görünmüyordu...
Akşam 22 civari yine sıklaştı sancılar yarım saniye dişlerimi sıktıran KESK'in bir sancı karnımdan belime vuruyordu
5 dakka sonra yine başlıyordu
Annem kokkuyla beni takip etti yanımda hemşireyle görüştü yine sancıları sıklaştı diye
Parol katıldı seruma
Ama geçmedi sancım :KK43: 23 civari sancıyla alttan Bi fışkırma oldu suyum geldi :KK43: anne bişey oldu dedim
Hemen nöbetçi doktor geldi baktı rahimde açılma var ve Bebek başı dönük doğum pozisyonu... Doktor geliyor Bebek dedi :KK43: ben o şokla biraz beklesek dediğimi hatırlıyorum :KK43::KK43: oysaki suyum gelmiş neyi beklenecek...
Doğumhane indirildim iki ıkınmada geldi meleğim... "28 nisan Saat 23.47" Kolay Bi doğumdu
910 gr doğdu :KK43: Eline dokundum sadece aldılar benden küvöze götürdüler :KK43: kordon 3 kez dolanmış meleğimin boynuna. doğumdan sonra söylediler.
Dün girdim yanına dokundum eline ayağına :KK43: :'(
İlk bir hafta 10 gün riskli... bugün 2. günü...biraz sıkıntıları oldu bugün, üzüldük ağladık, ama umutluyuz güçlüyüz
(30.04.2016)

Bugün 5. Günü kızımın,
inşallah Zamanla daha iyi olacak
Sadece bir kere girebildim yanına
Camdan izliyorum ellerini bacaklarını oynatıyor, günde 2 kez gidiyoruz
Sütüm arttı şükür biriktiyorum kızım gelince emziricem bol bol inşallah
İki gündür anne sütü verilmeye başlanmış (5ml)
Ben güçlüyüm kızım da güçlü inşallah
beyin filmi çekildi temiz çıktı şükür
ve kimliğini çıkardık bugün meleğimin (03.05.2016)

Bugün 8. günü Masal kızımın
2. beyin filmi çekildi temiz çıktı şükür
Babasıyla dışarda koşturuyoruz, evrak işleri falan, benim kafa uçuyor ama babamız daha güçlü
hem kızına hem bana güç veriyor canım sevdiğim, kızımla biricik aşkımız
Kız Kulesinin önünden geçtik koşturma sırasında...babası dediki kızımın haberini öğrendiğim yer...
sonra dedikki kızımızla kahvaltıya geleceğiz buraya inşallah aminnn dedi yüreklerimiz
Baş parmağı ile herşey yolunda işareti yaptı miniğim, akşamına da dilini çıkardı babasına
Ve babası kaydetti bu anlarını videoya (06.05.2016)

Bugün 10. günü Masal kızımın ve Anneler günü...
bebişimin yanına aldılar beni
Kucağıma alamadım tabi ... elledim dokundum avuçladım heryerini miniğimin, çıkma vakti parmağımı bi sıkışı vardı :'( o kadar tuttum kendimi ağlamadım ama son hareketi bitirdi beni....affff...ilk anneler günüm buruk eksik ama nefes alıyor yavrum hayatta şükür... Aldığı her nefes ömrüme hediye oluyor... ellediğim avuçladığım elimi kapadım babasına koklattım öptürttüm, annenemize varana kadar kapalı tuttum ve varınca dedim ki sana hediye getirdim... avucumu açıp koklattım bak kızımın kokusu ananesi...
Seneye hep birlikte olacağız diye dua ettik bol bol...
Ve dayısı kızımın hemencik sağlıcakla toparlanması niyetine kurban kesti, kurslara dağıttık... kurban vesilesi ile Mahmut Efendiyi gördüler babası ve dayısı...ben göremedim bol bol dualar ettik miniğime
Rabbim niyetimiz kabul eyler inşallahi, hayırlısıyla sağlıcakla sonumuz selamet olur inşallah
(08.05.2016)

Bugün 11. günü Masal kızımın,
üzerindeki streç ortam kaldırıldı, anne sütü 5 ml den 8 ml artırıldı, minicik popoşuna da bez bağlamışlar
Dün biraz solunum sıkıntısı olmuş meleğimin :KK43: ciğer gelişmediğinden... Ciğer geliştirici iğne yapılmış, doktoru uzun bir süreç bizi bekliyor diyor, arada müdahaleler olabilirmiş... inşallah gerek kalmaz...
910 gr doğmuştu ama kilo vermiş 120 gr kadar... her doğan bebek verirmiş zaten normal dedi doktor
Annesinin sütüyle sağlıcakla alır fazla fazla inşallah
Bugün yada yarın kalp ekosu çekilecek
inşallah hayırlı haberler alacağız
(09.05.2016)

Bugün 5. Günü kızımın,
inşallah Zamanla daha iyi olacak
Sadece bir kere girebildim yanına
Camdan izliyorum ellerini bacaklarını oynatıyor, günde 2 kez gidiyoruz
Sütüm arttı şükür biriktiyorum kızım gelince emziricem bol bol inşallah
İki gündür anne sütü verilmeye başlanmış (5ml)
Ben güçlüyüm kızım da güçlü inşallah
beyin filmi çekildi temiz çıktı şükür
ve kimliğini çıkardık bugün meleğimin (03.05.2016)

Bugün 8. günü Masal kızımın
2. beyin filmi çekildi temiz çıktı şükür
Babasıyla dışarda koşturuyoruz, evrak işleri falan, benim kafa uçuyor ama babamız daha güçlü
hem kızına hem bana güç veriyor canım sevdiğim, kızımla biricik aşkımız
Kız Kulesinin önünden geçtik koşturma sırasında...babası dediki kızımın haberini öğrendiğim yer...
sonra dedikki kızımızla kahvaltıya geleceğiz buraya inşallah aminnn dedi yüreklerimiz
Baş parmağı ile herşey yolunda işareti yaptı miniğim, akşamına da dilini çıkardı babasına
Ve babası kaydetti bu anlarını videoya (06.05.2016)

Bugün 10. günü Masal kızımın ve Anneler günü...
bebişimin yanına aldılar beni
Kucağıma alamadım tabi ... elledim dokundum avuçladım heryerini miniğimin, çıkma vakti parmağımı bi sıkışı vardı :'( o kadar tuttum kendimi ağlamadım ama son hareketi bitirdi beni....affff...ilk anneler günüm buruk eksik ama nefes alıyor yavrum hayatta şükür... Aldığı her nefes ömrüme hediye oluyor... ellediğim avuçladığım elimi kapadım babasına koklattım öptürttüm, annenemize varana kadar kapalı tuttum ve varınca dedim ki sana hediye getirdim... avucumu açıp koklattım bak kızımın kokusu ananesi...
Seneye hep birlikte olacağız diye dua ettik bol bol...
Ve dayısı kızımın hemencik sağlıcakla toparlanması niyetine kurban kesti, kurslara dağıttık... kurban vesilesi ile Mahmut Efendiyi gördüler babası ve dayısı...ben göremedim bol bol dualar ettik miniğime
Rabbim niyetimiz kabul eyler inşallahi, hayırlısıyla sağlıcakla sonumuz selamet olur inşallah
(08.05.2016)

Bugün 11. günü Masal kızımın,
üzerindeki streç ortam kaldırıldı, anne sütü 5 ml den 8 ml artırıldı, minicik popoşuna da bez bağlamışlar
Dün biraz solunum sıkıntısı olmuş meleğimin :KK43: ciğer gelişmediğinden... Ciğer geliştirici iğne yapılmış, doktoru uzun bir süreç bizi bekliyor diyor, arada müdahaleler olabilirmiş... inşallah gerek kalmaz...
910 gr doğmuştu ama kilo vermiş 120 gr kadar... her doğan bebek verirmiş zaten normal dedi doktor
Annesinin sütüyle sağlıcakla alır fazla fazla inşallah
Bugün yada yarın kalp ekosu çekilecek
inşallah hayırlı haberler alacağız
(09.05.2016)
Dualarımız sizinle ve meleğinizle. Rabbim kolaylaştırsın bu süreci sağlıkla evine dönsün inşallah

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonsuz-heyecanli-ask-dolu-bekleyisler.876265/

Regl tarihim babanla aşkımızın 10. yıl dönümüne denk gelince dedim ki bu bir tavafuk...Allah nasip ederse 7 aralıkta müjdeli haberi babana 10. yıl hediyesi olarak haber edeceğim demiştim, post açmıştım hatıra kalır diye öylede oldu annem. Rabbim senin haberini en mutlu günümüzde nasip etti. Baban senin haberini kız kulesinde öğrendi. ve biz geçen ordan geçtik ve dedikki annem kızımızla kahvaltıya gideceğiz oraya..inşallah sağlıcakla...aşk çiçeğimiz kıymetlimiz minik mucizemiz...
6 ay nede güzel bir hamilelik geçirdim annem, akıllı uslu kızım hiç üzmedi annesini...
Ama 6. ay :KK43: doğumunmuş..."28 nisan 23.47" bilemedim masalım... erken geleceğin belliydi ama bu kadar erken beklemiyorduk... yine süpriz yaptın bize ve bugün 11. günü benim güzel kızımın. bal kokulum bal kızım
Gücünle ben daha daha güçleniyorum ve ayaktayım... inşallah bu zor günler geçicek ve biz kavuşacağız annem
Okudukça içim eriyor. Bu günlerde geçecek Allahın izniyle inşallah masal kızınız da dimdik ayakta duracak

Allah en kisa zamanda kucağınıza almayi nasip etsin bebeğinizi. Moralinizi çok yüksek tutun. Biz 2 ay çok şey yaşadık yoğun bakımın önünde. Tam umudumuzu kaybettiğimiz anda Allah bebeğimizi bize bağışladı. Prematüre bebekler sandığımızdan çok daha güçlü. :KK66:

Rabbim sana bağışlasın canım benim meleğin sana sıkı sıkı tutunmuş bak ne güzel emin ol seni de bırakmicak masalın :anne::anne:

aysegul canim kardesim beni cok duygulandirdin cok aglattin yuregini nede guzel dokmussun ins bidigin seni asla yalniz birakmiycak sakin korkma yaptiklarina bakarsan cok inatci bi kiz olcak onu bukadar seven bi ailesi varken o asla birakio gitmez biliyosun sezgilerim kuvvetlidir ilk kizin olacagini ben demistim yiyenime iyi bak

Masal kızımın 26. günü ve annesinin doğum günü
(24.05.2016)

Annem benim bugün sana süpriz yaptım yine başımda ki fanusla. diğer burnumdan takılan hortumu hiç sevmedim annecim, gece çok ağladım sende hissettin dimi annem, uykuların bölündü kızım iyimi diye. Çok ağlayınca çok yoruldum haliyle annecim... ve 30 gr vermişim... 990 gr olmuşum... olsun ciğerlerim rahatlasın hızlı hızlı alıcam kiloları söz. doktor amcada normal dedi bak üzülme annem. senin doğum günün ama elini tutamıyorum kokunu alamıyorum veririm tabi gramları annecim...
seni çok çok kocaman özlüyorum... hep geliyorsun hissediyorum annecim hep gel bırakma beni sakın
bugünde ağlattım seni özür dilerim annem burdan çıkınca geçicek hepsi, parmağımla bir yaptım sana yine bitanem benim
Çıktığım gün senin ve babamın doğum günü olsun olur mu annişkom
sizleri çok seviyorum

X