Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

kızlar merhaba
ben de Allah nasip kısmet ederse eğer ben de aralıkta bebeğimi kucağıma alıcam, çok mutluyum. dış gebelik yaşadım umutlarım tükenmiş psikolojim sıfırdı. çok şükür hamileyim

Selam kızlar nasılsınız? Perş günü doktora gideceğim inş bebişin kalp atışlarını duyarım. Bulantılar gün geçtikçe sıklaşıyor ve moralimi bozuyor. O halde hergün işe gidip çalışmak zorunda kalmak, müdürün haberinin olmaması, yemekhanedeki yemekler, iş arkadaşlarının sıkıcı konuşmaları da eklenince son günlerde hayatımın sağlık açısından en zor günlerini yaşıyorum. Ortalığa küsüyo rezil olacağım diye devamlı tetikleyin. Daha fazla kasmadan haftaya beş gün izin sonra da rapor alacağım dönüşte sebebini açıklarım ne yapayım. Arada şurada karnımda sağdan soldan ani batmalar oluyor. Sizde de oluyor mu?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba kızlar ben de bugun eczaneden test aldım ve sonuç : hamileyim :) is yerinden izin alabilirsem cuma günü de kan testi yaptircam inşallah :)

Selam kızlar nasılsınız? Perş günü doktora gideceğim inş bebişin kalp atışlarını duyarım. Bulantılar gün geçtikçe sıklaşıyor ve moralimi bozuyor. O halde hergün işe gidip çalışmak zorunda kalmak, müdürün haberinin olmaması, yemekhanedeki yemekler, iş arkadaşlarının sıkıcı konuşmaları da eklenince son günlerde hayatımın sağlık açısından en zor günlerini yaşıyorum. Ortalığa küsüyo rezil olacağım diye devamlı tetikleyin. Daha fazla kasmadan haftaya beş gün izin sonra da rapor alacağım dönüşte sebebini açıklarım ne yapayım. Arada şurada karnımda sağdan soldan ani batmalar oluyor. Sizde de oluyor mu?

aynı sorunlar bende de var.. midem hep bir ayakta her an kusmaya hazır.. bir de derin derin batmalar var uyku halimde mevcut bir de kokular özellikle vernel kokusu mahvediyor beni.. bir de dişim ağrıyor ki sorma dr hiç bir şey yapamam beklemek zorundasın dedi aman sağlıkla alalım bebişlerimizi kucağımıza ben başka bir şey istemiyorum .. :)

aynı sorunlar bende de var.. midem hep bir ayakta her an kusmaya hazır.. bir de derin derin batmalar var uyku halimde mevcut bir de kokular özellikle vernel kokusu mahvediyor beni.. bir de dişim ağrıyor ki sorma dr hiç bir şey yapamam beklemek zorundasın dedi aman sağlıkla alalım bebişlerimizi kucağımıza ben başka bir şey istemiyorum .. :)

çok geçmiş olsun. bebek plansız mı oldu? zira bebeğe karar verildiğinde ilk yapılması gereken şeyler arasında dişçi kontrolü vardır ...

Topik baya ilerlemiş ben bakmayalı :-))
bebişimin kalp atışını dinledik ve test sonuçlarını aldım herşey yolunda dr. Balık yağına ve folik asite devam dedi.1 ay sonra ikili tarama testi ve cinsiyeti için randevu verdi.Bu bir ay nasıl geçecek bilmiyorum.Mide bulantısı et ,süt,yumurtaya karşı yoğun durumda görmek dahi istemiyorum.Ama bebiş için zorlamam gerekiyor kendimi püfff.

Kızlar sizdede gün boyu süren karın ağrısı oluyor mu??
Birde hamilelikde sağ tarafa ve düz yatılmaması gerektiğini duydum ve internettede okudum birr kaç sitede acaba sizlerinde yatma pozisyonu ile ilgili sorununuz var mı?
Sürekli sola yatmak çok zor.

Kızlar sizdede gün boyu süren karın ağrısı oluyor mu??
Birde hamilelikde sağ tarafa ve düz yatılmaması gerektiğini duydum ve internettede okudum birr kaç sitede acaba sizlerinde yatma pozisyonu ile ilgili sorununuz var mı?
Sürekli sola yatmak çok zor.

Canim ya karın büyüdükçe düz yapmayın derler ama sağ tarafı hiç duymamıştım. Bir araştırayim ne ölçüde geçerli. Bende de karın ağrısı ve mide ağrısı oluyo gün boyu çok fenaaa

Canim ya karın büyüdükçe düz yapmayın derler ama sağ tarafı hiç duymamıştım. Bir araştırayim ne ölçüde geçerli. Bende de karın ağrısı ve mide ağrısı oluyo gün boyu çok fenaaa[/QUOTE

《İNTERNETTE BULDUĞUM BİR YAZI》》》》

HAMİLELİKTE NASIL YATILIR? (YATIŞ POZİSYONU)

Hamilelikte (gebelikte) nasıl ve hangi yana yatmalı?
Hamilelikte özellikle sol yana yatış pozisyonu önerilir. Neden sağ tarafa değil de sol tarafa? Çünkü vücudun ortasından hafif sağ tarafta en büyük toplar damar (vena kava inferior) geçer. Sağ tarafa doğru yatılırsa bu toplar damara rahim bası yaapr ve kalbe dönen kan miktarı azalır, bu da bebeğe giden kan miktarının azalmasına neden olur. Sağ tarafa yatıldığında kalbe dönen kan azalacağı için vücuttaki şişlikler artabilir. Sol yana yatıldığında tersine plasentaya (bebeğin eşine) giden kan artar, böylece bebeğe daha fazla oksijen ve besin maddesi ulaşır. Sol tarafa yatmak kan dolaşımındaki sirkülasyonu arttırarak vücuttaki şişlikleri (ödem) azaltır. Hamileler için en rahat uyku pozisyonu sol yana yatarak bacakların karna doğru çekildiği pozisyondur. Sol yana yatarken sırtınızın arkasına büyükçe bir yastık koyarak hem daha rahat edersiniz hem de uykudayken sağa dönmeyi engelleyebilirsiniz.

İlk 3 ay, yatış pozisyonu:Hamileliğin ilk 3 ayında yatış pozisyonu önemli değildir, yüzüstü hariç her pozisyonda yatılabilir çünkü bu aylarda rahim küçük ve hafif olduğu için damarları bası yapmaz.Hamilelikte sırtüstü yatmak:Gebeliğin özellikle son aylarında sırt üstü yatmaktan kaçınmak gerekir. Bu pozisyonda rahim bütün ağırlığıyla büyük kan damarlarına, omurgaya, sırt kaslarına ve barsaklara baskı yapar. Bu da bel ağrılarına ve hemoroide (basur) neden olabilir. Sırt üstü yatmak kan basıncında düşmeye neden olabilir, bazen anne adayları bu şekilde baş dönmesi, halsizlik gibi şikayetler hissederler..

Hamilelikte yüz üstü yatmak:Hamilelikte yüzüstü yatmamak gerekir. Tahmin edilebileceği gibi bu pozisyonda rahim ve bebek baskıya

merhabalar,
Allah sağ salim kucağına da almayı nasip etsin inşallah.ben de hamileyim 1 hafta oldu öğreneli.çok zor günler geçirdim ben de..dış gebelik geçirdiğim için kan testini 2 kere tekrarladım düzenli artış gösterdi çok şükür.. cumartesi keseyi görmeye gideceğiz siz gördünüz mü keseyi,muhtemel doğum tarihimiz aynı o yüzden merak ettim.

Merhaba Bidik,

Isallah hepimiz sag saglim kucagimiza aliriz.:nazar::emir_bebek:Ben yurtdisinda yasiyorum, dolayisiyla Turkiye gibi degil burasi.10 ile 12 haftalar arasinda randevu veriyorlar Daha bugun klinige gittim.Doktor beni saglik problemim oldugu icin tedbir dolayisiyla bebegin durumu icin hastaneye yonlendirdi.Gelecek hafta ultrasonla gorecegim isallah.Son adet tarihim 16 mart.Senin ki nedir?

Cumartesi doktordan sonra durumun hakkinda bilgi verebilir misin?

Tesekkurler mesajin icin..

Son düzenleme:
Canim doktorum bana kese 1,5 cm olduğunda bebeği gormem gerekirdi dedi o yüzden soruyorum kesenin boyutunu 1,76 cm ydi bnm bu büyüklükte görünmesi lazim bos olma ihtimali yuksek dedi o moralimi bozdu zaten bnm

canım bak ne diyorum 8 haftalıkken kalp atışı duyup da bebeğini göremeyenler var. belki de senn de geç görünür. iyi düşün iyi olsun canım ya.. eğer ultrasonla gözükmezse vajinal baktır mutlaka. belki de öyle görünecektir.

yîne bulantılarla güne merhaba dedim. Allah ım nasıl bi öğürme gözlerimden yaşlar geldi :'( zaten kahvaltı yapmakta çok güçlük çekiyorum.:KK25: sizde durumlar nasıl???

yîne bulantılarla güne merhaba dedim. Allah ım nasıl bi öğürme gözlerimden yaşlar geldi :'( zaten kahvaltı yapmakta çok güçlük çekiyorum.:KK25: sizde durumlar nasıl???

Valla benim içinde kahvaltı büyük bir sorun mide bulantısından canım hiç bir şey istemiyor sabahları .Napcaz böyle biz hamişler yine halime şükrediyorum.Daha kötü durumda olan arkadaşlar var.kendimi zorluyorum yemek için . Tiksinsemde bulansamda bebiş için zorluyorum herşey onlar için.

Aynen ben de bulantılarla baş etmeye çalışıyorum. Mide Bilkent ayrı dert daha fazla bulanıyor yedikten sonra ayrı bir dert. Şişkinlik oluyo bu sefer de. En iyi çözüm yağsız hafif yiyeceklerden 6 öğün halinde yemek. Salatalık, domates, peynir, kızarmış tam buğday ekmeği ve ice tea ile kahvaltımı yaptım akşam tuzlu erik ve bir kase yoğurt yedim aralarda sarı leblebi, çubuk kıraker, limon, naneli sakız bunlar mide bulantısı ile baş etmede yardımcı oluyor. Sizin tavsiyeleriniz nedir? Midenize ne iyi geliyo ne iyi gelmiyor? Çip köfte beni mahfettiniz yoğurt, ayran iyi geliyo mesela

Valla benim içinde kahvaltı büyük bir sorun mide bulantısından canım hiç bir şey istemiyor sabahları .Napcaz böyle biz hamişler yine halime şükrediyorum.Daha kötü durumda olan arkadaşlar var.kendimi zorluyorum yemek için . Tiksinsemde bulansamda bebiş için zorluyorum herşey onlar için.

tabi ki öyle canım bebiş için zorluyorum ben de kendimi. bi tost yedim zorla peynirli domatesli.. şimdî gene bulanıyo uzandım kalkamıyorum midem ağzıma geliyo :'(

Aynen ben de bulantılarla baş etmeye çalışıyorum. Mide Bilkent ayrı dert daha fazla bulanıyor yedikten sonra ayrı bir dert. Şişkinlik oluyo bu sefer de. En iyi çözüm yağsız hafif yiyeceklerden 6 öğün halinde yemek. Salatalık, domates, peynir, kızarmış tam buğday ekmeği ve ice tea ile kahvaltımı yaptım akşam tuzlu erik ve bir kase yoğurt yedim aralarda sarı leblebi, çubuk kıraker, limon, naneli sakız bunlar mide bulantısı ile baş etmede yardımcı oluyor. Sizin tavsiyeleriniz nedir? Midenize ne iyi geliyo ne iyi gelmiyor? Çip köfte beni mahfettiniz yoğurt, ayran iyi geliyo mesela

ne güzel canım sen yiyebiliyosun. bu aralar bana hiçbişi iyi gelmiyo. zorla yiyorum bu sefer gene bulanıyo yediktn snra. şişkinlik zaten oluyo.:KK50:

çok geçmiş olsun. bebek plansız mı oldu? zira bebeğe karar verildiğinde ilk yapılması gereken şeyler arasında dişçi kontrolü vardır ...

yok planlı bebeğimiz ama dişim plansız çürük yok ağzımda ki can damarım ağzımın içi.. neden ağrıdığı bilinmiyor diş etim daha çok ağrıyor 3 diş hekimine çıktım üçü de bir şey yok diyor.. ama ağrıyor.. her yanım karanfil kokusu uyuşturmaya çalışıyoruz..

kızlar selam :)
benim bebiş bu gün itibariyle 6+0 kalp atışları ne zaman başladı sizlerde? Rabbim nasip ederse kalbini duymayı ben cumartesi gidicem dr a ama ne zaman başlar bilmiyorum sizlere soraaaam istedim

Kızlar bende aralık annesi olucam inşallah Allahım hepimize nasip etsin inşallah sat 17 mart tahminen 5+2 oldu bugün daha doktora gitmedim yarın gitmeyi düşünüyorum inşallah görürüz kesemizi tahmini doğum tarihim 22 aralık inşallah kucağıma alırım bebeğimi.Sizler kaçıncı haftanızda bebeğinizi ultrasonda gördünüz vajinal değil ama üstten ultrasonla ???

yok planlı bebeğimiz ama dişim plansız çürük yok ağzımda ki can damarım ağzımın içi.. neden ağrıdığı bilinmiyor diş etim daha çok ağrıyor 3 diş hekimine çıktım üçü de bir şey yok diyor.. ama ağrıyor.. her yanım karanfil kokusu uyuşturmaya çalışıyoruz..

merhaba bugun diş eti şişliği ve iltihaplanmasından bende doktora gittim hiç bir problem olmadığını vücudun hamileliğe tepki verdiğini söyledi iltihabıı temizledi ve birkaç gün andoreks gargara ile çalkalamamı istedi.

X