Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

Aynen canım benimde öyle demek birtek ben değil mişim önceden gece hiç kalkmazdım şimdi her gece kalkıyorum ve sabah uyandığımda da baya sıkışık oluyorum yani :)
Ve o batmalar bende de oluyor

ohh o zaman rahatlayayım :) evet annemde dedim de diyoki bu ne ilerleyen aylarda gör sen birdee :) yandıkkkk :KK1:

aynen çok etkilendim valaa inşallahh :) aslında kız gibi hissediyorum ama belli olmaz tabi :KK1:
valaa ben 6. haftamda gittim doktor verdi hatta biz dedik gerekli mi almasam diye test yaptı sonuçlarımın hepsi normaldi ben bunu vereyim dedi bi vitamin yokki ilaçda folis asit demir kalsiyum falan hepsini barındırıyo.bilmese vermezdi.samsunun en çok önerilen doktorlarından birine gittim,o yüzden sorun olacağını sanmıyorum ..

merhaba canım, ben de Samsun'a geliyorum doktora. Sinop'tan. Hangi doktor seninki? Merak ettim. Doktora karar vermek de zor. Ben şu an Medicana da Hatice hanıma gidiyorum, şimdilik memnunum.

merhaba canım, ben de Samsun'a geliyorum doktora. Sinop'tan. Hangi doktor seninki? Merak ettim. Doktora karar vermek de zor. Ben şu an Medicana da Hatice hanıma gidiyorum, şimdilik memnunum.

öyle miii :) bende büyük anadolu hastanesinden bülent sürücüye gidiyorum canımm.evet başta zorlandım ben ama herkes iyi dedi bülent bey için bende gideyim dedim

öyle miii :) bende büyük anadolu hastanesinden bülent sürücüye gidiyorum canımm.evet başta zorlandım ben ama herkes iyi dedi bülent bey için bende gideyim dedim

Hmm onu duymamıstım, daha önce Atasam da Aysin hanıma gidiyordum o da çok iyi bir doktor ama hastane ortamı biraz devlet hastanesi gibi. Siz içerdeyken başka hastayı da alıyorlar. randevu aldığın halde çok bekliyorsun bir de. O nedenle değiştirdim.
Cumartesi günü ikili testimiz olacak inşallah.

Hmm onu duymamıstım, daha önce Atasam da Aysin hanıma gidiyordum o da çok iyi bir doktor ama hastane ortamı biraz devlet hastanesi gibi. Siz içerdeyken başka hastayı da alıyorlar. randevu aldığın halde çok bekliyorsun bir de. O nedenle değiştirdim.
Cumartesi günü ikili testimiz olacak inşallah.

ooo bende istemezdim öyle iyi yapmışsınn... ayyy senin yakınmış 2li test inşallah güzel haberler alırız kaçıncı haftanda olacak 2 li test

ooo bende istemezdim öyle iyi yapmışsınn... ayyy senin yakınmış 2li test inşallah güzel haberler alırız kaçıncı haftanda olacak 2 li test

12. hafta oluyor benimki. Şu progestanı bırakmayı bekliyorum dört gözle, hep yatıyorum düşük tehdidinden 1 aydır:KK43: İğne de kullanmaya başladım şimdi, biraz lekelenmem oldu. Umarım bebişimi iyi görürüm o gün.

12. hafta oluyor benimki. Şu progestanı bırakmayı bekliyorum dört gözle, hep yatıyorum düşük tehdidinden 1 aydır:KK43: İğne de kullanmaya başladım şimdi, biraz lekelenmem oldu. Umarım bebişimi iyi görürüm o gün.

geçmiş olsunn... bende 12. haftamda gideceğim ama 4 haziranda.. daha var yani.inşallah iyi görürsün bebişini :emir_bebek:

ilk bebeğin mi, öyle allah ol derse oluyo herşey...

uzun süre istemedik, sonra iş yüzünden şehir değiştirdik derken bu yaşa geldik. şükür ilk denemede hamile kalabildim.
o bile bana büyük moral oldu.çünkü kesin tedavi görürüm yaşımdan dolayı diye bir korkum vardı.
Hepimiz için hayırlısı..

Son düzenleme:
uzun süre istemedik, sonra iş yüzünden şehir değiştirdik derken bu yaşa geldik. şükür ilk denemede hamile kalabildim.
o bile bana büyük moral oldu.çünkü kesin tedavi görürüm yaşımdan dolayı diye bir korkum vardı.
Hepimiz için hayırlısı..

evet en azından oluyo bebiş, ne kadar insan var tedaviye bile cevap vermeyen o yüzden şanslısın... hayırlısı :KK49:

evet, deneyim kazanıyo burda insan korkularını azaltıyo... :KK16:

Aslında korkuya hiç gerek yok, bu bir süreç, hele ki yaş genç olunca, ilk 3 ay bittikten sonra korkular azalacaktır zaten.
Kiminin kolay geçiyor bundan sonrası kiminin zor, bebişler için kabullenicez:):KK3:

Aslında korkuya hiç gerek yok, bu bir süreç, hele ki yaş genç olunca, ilk 3 ay bittikten sonra korkular azalacaktır zaten.
Kiminin kolay geçiyor bundan sonrası kiminin zor, bebişler için kabullenicez:):KK3:

evet ilk başarda ben korkmuştum şimdi rahatım artık :KK16: yaşım genç benim 24, 3 ayın bitmesinede az kaldı ama belli olmuyo ki burda duyduk 5 aylıkken bile bebeğini kaybeden var... yani doğana kadar dikkat edeceğizz

merhaba cnm, öncelikle hayirli olsun hamileligin ve Rabbim hayirlisiyla kucagina almayi emzirmeyide nasip etsin :) bende 11+5. ve haftaya pazartesi iki test icin randevum var. en uygun zaman 11+14haftalik arasi diye biliyorum. Aslinda bu testi yaptirsami yaptirmasami cok düsündüm cünkü cogu zaman doguru cikmiyor doktorlarin dedikleri, bu yüzden saglikli olan cok cocuk alindi :KK43:(( sirf yanlis tehsiz yüzünden. ve suda bir gercek, özürlü olsa bile asla aldirmayi düsünmüyorum, Rabbim ne nasip ederse, kaderimize ne yazmissa, ona sükredicez. Sizdede öyledir eminim, doktor negativ birsey derse hamilelik boyunca neden stressli üzüntülü gecirelimki :KK43:( dimi? diyer yöndende öyle birsey varsa, o duruma hazirlikli olmak istedim...

Aynen canim bende senin gibi dusunuyorum riskli denilenlerin 23te1i dedikleri gibi cikiyormus bu test kesin bilgi vermiyr ama sonra keske yaptirsaydim dememek icin yaptiricam.bnde haftaya persembe gtmeyi planliyorum 12+4 haftalikken yani.biz bol bol duamizi edelim ins saglikli bebeklerimiz olucak. Allah isteyen herkese yasatsin bu duyguyu .:KK52::KK49:

evet ilk başarda ben korkmuştum şimdi rahatım artık :KK16: yaşım genç benim 24, 3 ayın bitmesinede az kaldı ama belli olmuyo ki burda duyduk 5 aylıkken bile bebeğini kaybeden var... yani doğana kadar dikkat edeceğizz

Maalesef herşey oluyor, iyi bir doktor takibi önemli, dikkat etmek şart, gerisi kader..
9 ay taşıyıp ölü doğum yapan da var, fakat kötü olaylara odaklanmamak lazım,
ilaçlarla, iğnelerle 9 ay yatıp sağlıklı doğuran da var.
Hamile olduğunu hiç anlamayan, hayatına eskisi gibi devam edenleri de görüyoruz.
Evham etmek iyi değil. Bu bir süreç, önemli bir hayat tecrübesi..

İkili testi 11-14 haftaları arasında yapılıyor.Benim doktorum 13. Hafta içinde gel dedi.Keza arkadaşım başka bir şehirde onun doktoruda 13. Hafta içinde test yaptı.

Bnde haftaya gtmeyi planliyirum baklim canm 12+4ken guzel sonuclar aliriz ins. Hakkimizda hayirlisi olsun ins:KK16:

X