mart anneleri aranızda bebeğine takviye olarak mama veren var mı?

kızlar bebeğinizin kaka ve gaz durumu nasıl gaz için denemediğim ilaç ve yöntem kalmadı ama hiç biri işe yaramıyor.kakasını da benim zorumla ancak yapıyor ve bu durumun mamadan olduğunu bilmek beni dahada üzüyor.

benim kızmın kaka sorunu yok dr genelde kabız olur mama yiyen bebekler dedi ama maşallah biz olmadık ama acayip gaz sancımız var özellikle bu hafta ben rezene çayı verdim bide kimyon çayını arkadasım önerdi 2 çay kasığı onuda 1 sefer verdim ama tam anlayamadım işe yarayıp yaramadığnı çünkü bi bakıyosun feryat figan bi bakıyosun bişey yok.ama kimyonu tekrar denicem nette ağrı kesici özelliği olduğu yazıyo.herkes farklı bişey söylüyo neyapıcamı sasırdı ben.

rezeneyi denedim ama işe yaramadı kimyon iyi gelir inşallah.kaka probleminizin olmaması çok iyi .günde kaç kez kaka yapıyo.

ben doğum yaptığım günden kimyonsuz yemek yemiyorum ve çok faydasını gördüm mutlaka her yemeğinize kimyon koyun...bebeğimde aman aman bi gaz sancısı olmadı çok şükür...birde acı elma yağı ile topuklarına dizlerine ve göbek deliğinin etrafına bir damla sürüp masaj yapın hergün bir kere ihmal etmeden..ben faydasını gördüm umarım sizde de işe yarar tabi ben mama vermiyorum belki onunda etkisi vardır...

rezeneyi denedim ama işe yaramadı kimyon iyi gelir inşallah.kaka probleminizin olmaması çok iyi .günde kaç kez kaka yapıyo.

ilk 1 ay her altını açtığımda vardı -10 kez diyebilirim.hatta korkmuştum ama dr normal dedi.1aydan sonra ise gnde 1 kere yapyo ama çok yapıyo.bazn 2 günde 1 bazen ise günde 2-3 de olabiliyor. bence bunun sebebi azda olsa emzirdiğiiçin kabız olmadı sizinki emiyormu

benimkide aynı bir kere yapıyor tam yapıyor ama çok zorlanarak yapıyor. ilk zamanlar mama vermemiştim o zaman 5 6 kez yapıyordu.ben hem emzirip hem mama veriyorum.mamayı biberonla verdiğim için memeyi bırakma eğiliminde inş bırakmaz.senin bebiş emiyor mu

bebişlerimizin doğum tarihleri rasında 1 gün var sanırım bebişim 9 martta doğdu.

evet benimki 8 mart
1 kere kaka yapıyorsa sorun olmamalı benimki cıvık yapıyor ilk baslarda 8-10 kez yaapıyodu ama ozaman küçüklerdi şimdi düzene girdiler kaka yapıyorsa kabız sayılmaz katı mı yapıyor bebişin.ben de biberonla veriyorum ama biberondan mı bilmeme memeyide severek emiyo ben chicconun anne memesi şeklinde olanını kullanıyorum kauçuk uclu o çok iyi öle şarıl şarıl akmıyo bebekte aynı meme gibi çekmek zorunda kalıyo mesela nuk aldım onu hiç beğenmedim silikon uçlu onunla sadece rezene çayı falan veriyorum.chicoyu bidene istersen.hem kolik önleyici aynı zamanda.

mama takviyesi veren arkadaşlar, aranızda sütü gelip mamayı kesen var mı? bir de mama takviyesini kaşıkla mı, biberon ile mi veriyorsunuz?

merhaba arkadaşlar benim size bir sorum olacaktı doğduğunda sütüm yetmediği için takviye olarak biberonla mama vermiştim hala emziriyorum fakat mamamız bittiği için babamız bebek maması yerine bebek sütü almış kullansam sizce bir sorun olur mu acaba? fikri olan varmı

merhaba arkadaşlar benim size bir sorum olacaktı doğduğunda sütüm yetmediği için takviye olarak biberonla mama vermiştim hala emziriyorum fakat mamamız bittiği için babamız bebek maması yerine bebek sütü almış kullansam sizce bir sorun olur mu acaba? fikri olan varmı

canım benim eşimde 1 kere yanlışlıkla almıştı ama üzerinde 1 yaş yazıyodu onlar yeni doğanlar için kullanılmıyo galiba ama sen yinede kutuyu iyice oku

mama takviyesi veren arkadaşlar, aranızda sütü gelip mamayı kesen var mı? bir de mama takviyesini kaşıkla mı, biberon ile mi veriyorsunuz?

canım ben biberonla veriyorum süt meselesinde ise pek bi gelişme yok artık bende çoğalması için uğrasmıyorum:1no2:

canım üzerinde doğumdan itibaren diye yazıo ama benim kafamı karıştıran nokta sütü olmayan anneler için yazıo ben emziriyorum ama yetmediği için mamayı günde bir yada iki kez veriyordum

ohhh bu topic bana çok iyi geldi kendimi tek zannediyordum.benim sol göğsümde sütüm yok kaynanam yüzünden doğumumdan bir hafta sonra kurudu. diğeride yetiyordu 10 güne kadar artık yetmiyor mama takviyesi yapıyorum.bende rezene humana ısırgan helva su hepsini yeyip içiyorum ama genede yetmiyor.yanlız hanımlar okuduğum kadarıyla mamayı biberonla veriyormuşsunuz ben kaşıkla veriyorum doktorumuz öyle dei yoksa biberon kolayına gelir memeni emmez dedi ben kaşıkla veriyorum sizede tavsiye ederim.

X