Bebeğim bir şey yemiyor acil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En kötü kaşık maması verin .. mamanın muhallebi kivami gibi birsey yine aptamilin vs satiliyor .. 5 aylik bebegin ana ogunu anne sutu yada mamadir diger ek gida sureci tadimlik gibi birsey oluyor ilk 1 sene öncelik anne sütü yada mama tabiki ek gidayla desteklenir ay olarak buyudukce miktar arttiirilir..

Karnina bakarak ac doymuyor denmez düzenli bir tartın çocuğu bakalım haftalık olarak en kötü ihtimalle haftada 90 100 gram alması gerekir bu ayda o şekilde değerlendirin

Benim emzirme danismanim sadece anne sutu alanlarda 300 350 gramin altinda kalmayanlara (tabiki 5 aydan sonra ) mama takviyesi önermiyorum seklinde belirtmisti benim kizim tam 5 aylikken o ay 420 gram aldigi icin bende paniklemistm ama normalmis

patates havuç muz mu vermeliyim ? O zaman da kabız yapacak
Ek gıdaya yeni başlayan bebeğe sadece bunlar verilmiyor bu arada. Özellikle mi yazıyorsunuz kabız yapanları? Dengelemek için elma, kabak da yedirin o zaman.

Doktor bana bakıyor ben doktora doktora soru soruyom geri ben cevaplıyorum
Gecen sene temmuzda 6 aylikti ek gıdaya başladık hic yemedi, doktora diyorum beceremiyorum oo kimler kimler yapiyor zamana birak. Parka götürüp yedirdim 8. Ayda ama her öğün olmadi daha sonra götürdüm yemedi. Sanirim 9 ya da 10 aylıktı önüne koydum eliyle yedi yediğini. 1.5 yasinda hala cok yemez ciliz bir bebek. Ek gida mucize değil. Çocuğu zorlarsan gida reddi başlıyor gördüm. Sütünüzun yetmediğinden nasil eminsiniz

Başka doktora git o zaman bunu da biz mi söyleyeyim? Çocuğum 4.5 yaşında ve danino bebek bisküvi tadını daha bilmiyor anlayabiliyor musun
Olabilir siz biliyor ve o şekilde büyütmus olabilirsiniz ben bilmeden elimden geldiğince bende iyi bakmaya çalışyor her yolu deniyorum diyorum ya ek gıda olarak verdiklerim bir süre sonra hasta eder diye belirttim ne yapmam gerek diye de buraya sordum. Başka doktora git diyorsunuz da bir sürü çocuk yetiştirmiş kadınlar var burda yardımci olurlardir doktora kalsak emzir deyip salıyor süt yok neyi emzirim

Birde düzenli sağım iyi hoş ama çok zor 😞 bende aynı şeyleri yaşadım meme reddi yaşıyordu. Tam pandemi başıydı doktora gidemedik düzgün . Düzenli sağmaya çalışmak hem çocuk bakmak hem emzirmek çok zor çok 🥹tüm marka mamaları denedim hiç birisini yemedi . Ne kadar zordu ya

Gecen sene temmuzda 6 aylikti ek gıdaya başladık hic yemedi, doktora diyorum beceremiyorum oo kimler kimler yapiyor zamana birak. Parka götürüp yedirdim 8. Ayda ama her öğün olmadi daha sonra götürdüm yemedi. Sanirim 9 ya da 10 aylıktı önüne koydum eliyle yedi yediğini. 1.5 yasinda hala cok yemez ciliz bir bebek. Ek gida mucize değil. Çocuğu zorlarsan gida reddi başlıyor gördüm. Sütünüzun yetmediğinden nasil eminsiniz
Evet bu çok çok doğru . Çocuğu zorladıkça gıda reddi de başlıyor

Eskiden sütüm çok tu ve bazen kendi kendine akardı çocuğum uyusun emzirmim taş gibi olur ağırdi çocuk emerken sütun sesini bile duyardım doydugudna karnı çıkar belli olurdu şimdi oğlum çekiyor çekiyor gelmiyor hissediyorum karnından da belli oluyor doymadıgi

Birde düzenli sağım iyi hoş ama çok zor 😞 bende aynı şeyleri yaşadım meme reddi yaşıyordu. Tam pandemi başıydı doktora gidemedik düzgün . Düzenli sağmaya çalışmak hem çocuk bakmak hem emzirmek çok zor çok 🥹tüm marka mamaları denedim hiç birisini yemedi . Ne kadar zordu ya
Birdaha başa sarıp deneyin o halde cocuklar bi yedigini obur gun yemez .. yemedigini bakarsiniz yer yani ay olarak ufak mecbursunuz yetmiyorsa mama yedirecekssiniz bir sekilde

Olabilir siz biliyor ve o şekilde büyütmus olabilirsiniz ben bilmeden elimden geldiğince bende iyi bakmaya çalışyor her yolu deniyorum diyorum ya ek gıda olarak verdiklerim bir süre sonra hasta eder diye belirttim ne yapmam gerek diye de buraya sordum. Başka doktora git diyorsunuz da bir sürü çocuk yetiştirmiş kadınlar var burda yardımci olurlardir doktora kalsak emzir deyip salıyor süt yok neyi emzirim
Bu arada bebe bisküvisini evde kendiniz yapabilirsiniz. Ben öyle yapıyordum. YouTube’da tarif bulursunuz.

Ben 3,5 aylikken işe döndüm. 6ay sadece anne sutu aldi. 2 yasina kadar da anne sutuyle destekledim. Sagma makinesi vucudumun uzvu olmustu artik. Benim kucagimdaysa emiyordu, baba yada bakicidaysa biberon aliyordu. Zordu ama degdi.

Ya gözünü seveyim neyi bilmiyorsun ? Buraya msj yazabiliyorsan çocuğa danone vermemen gerektiğini bileceksin yıl 2024 . O zaman çocuk aç aç kalınca bir şekilde zaten bir markayı içicen sabırlı olmak gerekiyor . Şekerli gıdayı ver ver sonra da bebek yemiyor vs vs . Çocuk salak mı da yesin

Eskiden sütüm çok tu ve bazen kendi kendine akardı çocuğum uyusun emzirmim taş gibi olur ağırdi çocuk emerken sütun sesini bile duyardım doydugudna karnı çıkar belli olurdu şimdi oğlum çekiyor çekiyor gelmiyor hissediyorum karnından da belli oluyor doymadıgi
Memeler terbiye oluyor cunku ilk 3 ay kontrolsuz süt uretimi var dhaa sonra ihtiyaca gore uretiyor vucut .. dedigim gbi karna gobege bakilarak bu anlasilmaz tartacaksiniz cocugu

Yani sagim zor diye bsy yok bnmde azaldigi donemler oldu sagdim her zaman ki elimde 1 cocuk dha vardi arttirmanin yoluna baktm 2 sene emzirdim biraz zora gireceksiniz mecburen

Ben 3,5 aylikken işe döndüm. 6ay sadece anne sutu aldi. 2 yasina kadar da anne sutuyle destekledim. Sagma makinesi vucudumun uzvu olmustu artik. Benim kucagimdaysa emiyordu, baba yada bakicidaysa biberon aliyordu. Zordu ama degdi.
Çok büyük emek gerçekten de tebrik ediyorum. Benim oğlum 9 ay meme reddi yaşadı tam etmediği tarafı üzerine eğilim onu yatağa yatırıp uykuya geçerken emzirdim Allah canımı aldı yani

Çok merak ediyorım size danino ve bebe bisküvisi verin çocuğa diye kim akıl verdi. Elinizde telefon ve internet olduğuna göre google a sorabilirsiniz. En basitinden instagramda bile bir sürü ek gıda sayfası var ay ay neler verileceği yazıyor.

Böyle bilgisiz annelere tahammülüm yok gerçekten.

Doktorunuzadamı sormadınız buçocuğu ek godaya geçirdiö ben kendi kafamda ama ne yedireceğimi bilmiyorum diye.

3yaşında kızım bu sene tatilde otelde ilk defa bir tane danino yedi bilmem anlatabildimmi ?
Siz 5,5 aylık çocuktan bahsediyorsunuz.

Ek gıda başlangıcı tadım içindir karnı doysun diye değil.

Ek gıdaya ilk başta yoğurt ve sebzeyle başlanır onlar bitince meyvelere geçilir ki çocuk ilk başta tatlı şeyler yiyip tatlı yemeğe alışmasın diye. Sizin çocuğunuz şekerli tatlı danino ve bisküvi yediği için sebze nasıl yedireceksiniz çok merak ediyorum.

Bebek bu ay tartıldı mı mesela kaç gram aldı 1 ayda ?

Ama sütünüz eskisi gibi olmaz bazi dönemler adet oldunuz mu adet döneminde misiniz? Benim ilk adet olduğum zaman her adet zamanı bitene kadar olmuyordu aradada kesiliyordu. Takviyeler aldim işe yaradı. Bez durumu nedir. Sonuçta bebek sivi almazsa cikan idrarda olmaz. Lacmix tablet bende ise yaramisti. Bestlac damlada kullandım ama onda belirgin artis olmadi. Biraz takviye alabilirsiniz

Oncelikle danino bebe biskuvisi asla asla verme
bebek alsa da almasa da uykudayken ayakta vs cesitli yontemlerde iki kere çekse de emzir, emzirdikce sütun artar
Sütünü sağ, sagdikça süt çoğalır. Diyelim sagdigin süt var ilk önce emzir, sonra doymamissa bebek üstüne sağdigin sütü ver.
Bebek çok da küçük degil ek gidaya gecis yapabilirsin..
İlk 3 gun mutlaka evde kendin mayaladigin yogurt ver.
Sonra ki 3 gün patates sonra kabak havuc diye diye ilerle bir kac sebzeden sonra yogurtla havucu karistir ver ama ilk omce.tek tek denettir. Sebze tadimlari bitince meyvelere gec çünkü meyveler tatli bu sefer sebze yemez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X