mart anneleri aranızda bebeğine takviye olarak mama veren var mı?

merhaba arkadaşlar,
benim sorunumda sizinle aynı sayılır.
Benim emzirme ve süt sorunum yok. Ancak bebeğim doymuyor. Sebebide emmeye başladıktan 5 dk sonra hemen uykuya geçiyor yatırınca 15, 20 dk sonra uyanıyor. Bende geceleri 1 kez mama veriyorum, gündüzleri emziriyorum. Bir sıkıntımda gaz sorunu çok fazla gece rahat uyusun gaz sancısı fazla çekmesin diye mamaya yöneldim birazda. Mamayı verdikten sonra 3- 3,5 saat uyuyor. Artık sadece pilav, tavuk, et yemekten ve kayısı kompostosu içmekten sıkıldım. Çünkü herkesten aynı şeyi dinliyorum senden geçiyordur gaz :KK43:((
Neyse mama vermenin çokta sorun olmayacağını düşünüyorum. Çünkü hastanede ilk gün bebek emmediği için 2 defa mama verdiler, sütünüz gelmiyorsa mecburen vereceğiz. Ayrıca ben kızımdada aynı sırunları yaşadığım için mama vermiştim gayet sağlılklı bir kızım var şu an 9 yaşında yaşıtları arasında boyca uzun bir çocuk bile diyebilirim. yerimseniben sağlıklı, huzurlu günler bebeklerinizi öpüyorum
canım gazla ilgili olarak sen yediklerine dikkat ediyorsan bebeğinin kendindendir gaz sorunu benim kuzenim kurufasulye bile yiyordu ama bebeğinde hiçbişey yoktu.bende senin gibi dikkat ediyorum ama ara ara bizde de oluyor milleti takma sen ne üzel sütün varmış sütünü sağıp içirmeyi denesen işe yarar mı acaba

Biz bugün 35 günlüğüz...
Bugün şu saate kadar 2 kez biberon verdim. Benimkini emerken gluk gluk diye ses çıkarmadığını farkettim. O emerken apzından çıkarıp bi baktım memeye, ucunda süt yok, sıktım baktım çıkmıyor da... :sm_confused:
Meğer boş me eemiyormuş çocuk... Sonra da doydu sanıp, uyumasını bekleyecem.... :1no2: Mama verince uyudu. Ben de sütüm kesildi sandım. Çünkü diğer memede de süt yoktu... Ne kadar emmiş olsa bile, sıkınca bir iki damla çıkardı... Bu sefer kupkuruydu. Neyse ki biraz uyuyup kalktım da az biraz süt gelmiş... Umarım kesilmiyordur sütüm... :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

canını sıkma çok sık aralıklarla emdiği zaman benimde öle oluyor.bide benim önceden mememden emzirirken süt hiç tazikli gelmezdi damla damla idi.şimdi ilk emmede azda olsa tazikli geliyor buna bile seviniyorum tabi onuda kızım memenin ucunu yakalayana kadar boşa harcıyor.senağlama

Selam kızlar. Bende mama takviyesine geçenlerdenim. Hangi mamayı veriyorsunuz. Bana doktorum Aptamil Comfomil tavsiye etti. Ama tadı ve kokusu iğrenç. Zaten bebişimde sevmedi. Kutu bitene kadar verirsem iyidir.
Emzirdikten sonra doyana kadar mama ver dedi. Bizim tosun paşa 50 cc yi zor bitiriyo.

Kızlar, ben de Aptamil marka mama veriyorum ama bu mamayı bana yakın zamanda doğum yapan bir arkadaşım verdi. Kendi çocuğundan arta kalanı... O yarım kutu da bitmek üzere. En fazla yarın sabaha yeter. Çarşıda baktım epey pahalı bişi. Hiçbi yerde küçük kutu yok, uzun büyük kutu var. O da 40 lira falan. Bebelac diye bişey var, ucuz. Bunu kullanan, memnun kalan var mı? Ya da uygun fiyatlı başka bir mama markası bilen?

Selam kızlar. Bende mama takviyesine geçenlerdenim. Hangi mamayı veriyorsunuz. Bana doktorum Aptamil Comfomil tavsiye etti. Ama tadı ve kokusu iğrenç. Zaten bebişimde sevmedi. Kutu bitene kadar verirsem iyidir.
Emzirdikten sonra doyana kadar mama ver dedi. Bizim tosun paşa 50 cc yi zor bitiriyo.

banada dr aptamil al dedi ilk aldığım mama aptamildi ama sarı karton kutudaydı eşim ikinci paketi almış oda aptamil ama kapaklı mavi kutuda
adococum aptamilin küçük kutusu 20 liraymış demekki senin sorduğun büyük boyu ben diğer mamaları bilmiyorum ama alsaydım heralde güvenerek ülkerinkileri alırdım ama fiyatı nedir hiçbir ilgim yok bide baska bir topikte hip diye bir mama kullanıyolarmış organikmiş ama türkiyede heryerde bulunmuyomuş kullananlar çok memnunmuş öle diyolardı yurtdışında çok meşhurmuş acaba onun fiyatı nedir ki

Kızlar, ben de Aptamil marka mama veriyorum ama bu mamayı bana yakın zamanda doğum yapan bir arkadaşım verdi. Kendi çocuğundan arta kalanı... O yarım kutu da bitmek üzere. En fazla yarın sabaha yeter. Çarşıda baktım epey pahalı bişi. Hiçbi yerde küçük kutu yok, uzun büyük kutu var. O da 40 lira falan. Bebelac diye bişey var, ucuz. Bunu kullanan, memnun kalan var mı? Ya da uygun fiyatlı başka bir mama markası bilen?

benimde sütümde azalma oldu daha doğrusu doktor kilosuna bakarak anne sütü yetersiz mama verin dedi hero baby i önerdi ülkerin fiyatı daha uygun birkaç kişidende duydum memnunlar ben henüz mama vermedim humana kullanıyorum etki etti gibi bakalım ilerki günlerde nolucak

CADIARZU
canım gazla ilgili olarak sen yediklerine dikkat ediyorsan bebeğinin kendindendir gaz sorunu benim kuzenim kurufasulye bile yiyordu ama bebeğinde hiçbişey yoktu.bende senin gibi dikkat ediyorum ama ara ara bizde de oluyor milleti takma sen ne üzel sütün varmış sütünü sağıp içirmeyi denesen işe yarar mı acaba

ilgine teşekkür ederim arkadaşım.
sütümü sağıp yediriyorum bazen
gaz sorunumuz devam ediyor ancak sanki bir kaç gündür biraz daha iyi
bu seferde kabızlığımız başladı galiba 2 dünde bir yapıyor. o da biraz bizim yardımımızla. Geceleri 1 kez mama veriyorum dedim ya galiba ondanCADIARZU
öneriniz varsa alabilirmiyim teşekkürler

CADIARZU

ilgine teşekkür ederim arkadaşım.
sütümü sağıp yediriyorum bazen
gaz sorunumuz devam ediyor ancak sanki bir kaç gündür biraz daha iyi
bu seferde kabızlığımız başladı galiba 2 dünde bir yapıyor. o da biraz bizim yardımımızla. Geceleri 1 kez mama veriyorum dedim ya galiba ondanCADIARZU
öneriniz varsa alabilirmiyim teşekkürler
canım gaz sorunu olmayan bebek yok galiba bizimkızdada 2 gündür basladı banada mamadan olabilir diyolar.ama bizimki nerdeyse saat bası kaka yapıyor sapsarı ve sulu.mama kabızlık yapar diye duydum benim ki niye böle ozaman.zinco veriyorum ama yine aynı sen 1 kere yediriyomuşsun benim bazen 3 e çıkıyor.bence olacağından oluyo.ben kendim rezene çayı içiyorum süt yapsın diye 2-3 çay kasığı bebeğimede veriyorum.inş işe yarar.bide kabızlık için zeytin yağı damlatan duymuştum faydası olur mu bilmem.

canım gaz sorunu olmayan bebek yok galiba bizimkızdada 2 gündür basladı banada mamadan olabilir diyolar.ama bizimki nerdeyse saat bası kaka yapıyor sapsarı ve sulu.mama kabızlık yapar diye duydum benim ki niye böle ozaman.zinco veriyorum ama yine aynı sen 1 kere yediriyomuşsun benim bazen 3 e çıkıyor.bence olacağından oluyo.ben kendim rezene çayı içiyorum süt yapsın diye 2-3 çay kasığı bebeğimede veriyorum.inş işe yarar.bide kabızlık için zeytin yağı damlatan duymuştum faydası olur mu bilmem.[/QUOT

İlgine teşekkür ederim
Bende zeytinyağı damlatıyorum mamasına ancak 2 günde bir bizim yardımımızla yapabiliyor. İnşallah bağırsakları geliştikçe birkaç aya kadar düzelir. Bebeğini öpüyorum

canım gaz sorunu olmayan bebek yok galiba bizimkızdada 2 gündür basladı banada mamadan olabilir diyolar.ama bizimki nerdeyse saat bası kaka yapıyor sapsarı ve sulu.mama kabızlık yapar diye duydum benim ki niye böle ozaman.zinco veriyorum ama yine aynı sen 1 kere yediriyomuşsun benim bazen 3 e çıkıyor.bence olacağından oluyo.ben kendim rezene çayı içiyorum süt yapsın diye 2-3 çay kasığı bebeğimede veriyorum.inş işe yarar.bide kabızlık için zeytin yağı damlatan duymuştum faydası olur mu bilmem.[/QUOT

İlgine teşekkür ederim
Bende zeytinyağı damlatıyorum mamasına ancak 2 günde bir bizim yardımımızla yapabiliyor. İnşallah bağırsakları geliştikçe birkaç aya kadar düzelir. Bebeğini öpüyorum

rica ederim ne demek yardımcı olabilirsem ne mutlu
bende senin bebeğini öpüyorum:1hug:

cnm ya benim oğlumda beni emmiyor bende mecburen sağıp veriyorum ayrıca mamada veriyorum sütüm az baştan sabah akşam mama veriyordum.şimdi ise bir öğün mama bir öğün sağıp veriyorum ve bebeğim 21 günlük ve ben bu durumdan dolayı çok mutsuzum.

ben ilk 5 gün mama verdim günde bir kaç kez verdiğim oldu..sütüm gelmemişti daha..ama gelince bıraktım..çok şükür yetiyor ve yarıyorda..1.5 ay olcak 1800 aldı maşallah..azar değmesin inşllah böyle devam eder..ben bebelac aldım dr onu önermişti..tadı kokusuda güzel..kutu öylece duruyor ama vermediğim için.
bende rezene çok işe yarıyor..rezenem bittiğinde 2 gün alamadım ve göğüslerim yumuşak yumuşaktı..sıkınca fışkıran sütüm zor geliyordu..dnyanın suyunu kompostosunu içtim yok..hemen rezene aldım içtim 2 bardak geceye 2 göğsümde taş gibi olmuştu..şimdi toparladık..benimkide sürekli emmek istiyor..ama aç diye üzülmeyin emme refleksleri uzun süre devam edecek...mama veriyoruz diyede üzülmeyin aç mı kalsın yavrular o zaman daha kötü...yeterki doysunlar rahat uyusunlar...

bende mutsuzum yaa günde 5 kere 60lık mama verecekmişim oğlum kilo az almış ::::KK43:((((

benim de durumum aynı... bebeğim 25 günlük yalnızca 25 gr almış. çok üzüldük hemen mamaya başla dedi doktor. emmesi iyi ama sütüm yetersizmiş. ilk çocuk olduğundan anlamadım. kolik teşhisi koymuştu doktor meğer açmış yavrum huzursuzluğu ondanmış...

benim de durumum aynı... bebeğim 25 günlük yalnızca 25 gr almış. çok üzüldük hemen mamaya başla dedi doktor. emmesi iyi ama sütüm yetersizmiş. ilk çocuk olduğundan anlamadım. kolik teşhisi koymuştu doktor meğer açmış yavrum huzursuzluğu ondanmış...

canım benim düzelcek inşallah mama ile halletcez napalım canım.azmettim çok su içiyom humana, rezene, ıhlamur ve tahin helvası.delikafadulden

canım benim düzelcek inşallah mama ile halletcez napalım canım.azmettim çok su içiyom humana, rezene, ıhlamur ve tahin helvası.delikafadulden

ben umudumu kaybetmeye başladımbenneyaptımki humana, rezene, ıhlamur ve tahin helvası,yulaf, kuru incir,kuru dut,haşlanmış ayva, maden suyu, kayısı üzüm hoşafı, sakızlı lokum, marul,çilek...ve hatırlamadıklarım.. hepsii denedim. yazarken ağlayasım geliyo.. 25 günlük kuzum, sırf sütüm olsun diye yediklerimden ben 3,5 kilo aldım. bebeğimse yalnızca 25 gr...

kızlar ben de aynı durumdayım üstelik oğlum sadece sol göğsümü emiyor.ilk zamanlar çok üzüldüm ağladım...şimdi de mamanın yaptığı kabızlık sorunuyla uğraşıyorum...allah hepimize kolaylık versin.

ben umudumu kaybetmeye başladımbenneyaptımki humana, rezene, ıhlamur ve tahin helvası,yulaf, kuru incir,kuru dut,haşlanmış ayva, maden suyu, kayısı üzüm hoşafı, sakızlı lokum, marul,çilek...ve hatırlamadıklarım.. hepsii denedim. yazarken ağlayasım geliyo.. 25 günlük kuzum, sırf sütüm olsun diye yediklerimden ben 3,5 kilo aldım. bebeğimse yalnızca 25 gr...

kızlar ben de aynı durumdayım üstelik oğlum sadece sol göğsümü emiyor.ilk zamanlar çok üzüldüm ağladım...şimdi de mamanın yaptığı kabızlık sorunuyla uğraşıyorum...allah hepimize kolaylık versin.

yılmak yok canlar morali yüksek tutmalıyız. bebelerimiz için benim oğluşumda kabız oldu.

al bendende okadar denemediğim şey kalmadı seninkilere ek olarak kuru mayada yedim yok yok yok o yüzden hiç canınızı sıkmayın mamaya devam

X