mart anneleri aranızda bebeğine takviye olarak mama veren var mı?

karabiberim

Kızlarının annesi
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
594
16
40
ben sütüm az olduğu için gece ve gündüz birer kere veriyorum ama bu durum beni çok üzüyor baska mama veren var mı varsa nekadar ve kaç kez veriyorsunuz?

canım bende seninle aynı durumdayım.sütüm yetmiyor gibi geliyor bana kızım doymuyor ve doğal olarakta yarım saate bir uyanıyor ve ağlıyor,meme verince susuyor demekki doymuyor.bende arada mama takviyesi yapıyorum.dr lar her ne kadar verme sütün yeter deselerde biz bebeğimizide kendimizide daha iyi biliyoruz.milupa veriyorum akşamları yatarken ve bazende gündüz duruma göre yani.inşallah biberonla içmeye alışıp emmeyi bırakmazlar.

bende veriyorum maalesef aynen sizin gibi durumum yarım saatte değil 15 dakikada bir kalkıyor emmeye bende çok mutsuz oluyorum mama verirken ama napalım başka çaremiz yok.

arkadaşlar bebişlerin her ağlaması acıktıkları için olamaz ama yaa. yani nasıl 15 dk da bir acıkabilir ki? bence emme duygusunu tatmin etmek için emiyorlar. acıktıkları için değil. bunun da tek çözümü emziğe alıştırmak bence.

yani bu bebişler sürekli emmek mi istiyor.nasıl ya gecede mi damla.
evet canım gecede aynı :ecrin_bebek:
arkadaşlar bebişlerin her ağlaması acıktıkları için olamaz ama yaa. yani nasıl 15 dk da bir acıkabilir ki? bence emme duygusunu tatmin etmek için emiyorlar. acıktıkları için değil. bunun da tek çözümü emziğe alıştırmak bence.

canım emziği atıyor ya tutmuyor aç olunca itiyor diliyle. memede uyuyunca 15 dakikada bir acıkıyor maalesef.:ecrin_bebek:

emzik düşüncede ağlıyor benimki o da ayrı bi rezillik gece gece yani.2 dk bir kalk emziği tekrar sok ağzına.ondanda vazgeçtim.ooof of...

peki emzige nasil alistircaz ya??
almiyor benim hatunkizim.. aldigi zamanlarda uyuya kalsin mesela.. uykuda agzindan düstümü yine uyaniyor, ayni rezillig al bastan

emzik düşüncede ağlıyor benimki o da ayrı bi rezillik gece gece yani.2 dk bir kalk emziği tekrar sok ağzına.ondanda vazgeçtim.ooof of...

al bendende o kadar

benimde sütüm yetmiyo bebişime.bende mama takviyesi yapıyorum ama günde 4 kere falan 60 cc veriyorum benimki biraz obur.zaten sürekli memede duruyor yapışık ikiz gibiyiz oğluşumla :)

emzik düşmesi gerçekten başa bela. ben uykuya dalınca kendim alıyorum ağzından ve biraz pış pış yapıyorum o zaman aramıyor. ama uyanıkken düştüğünde kıyamet kopuyor tabii. bir de emziğe alışmayan bebişlere chicco nun damaklı kauçuk emziğini önermiş doktor. topiclerin birinde görmüştüm. bizimki de ondan kullanıyor hemen alıştı. ama tabii ki emziğin hijyeninin sağlanması da ayrı bi sorun. tam emerken ağzından düşüyor. yıkayıp getirene kadar ağlamaya başlıyor. en iyisi bi tane de yedek bulundurmak. ben emziği bulunsun belki lazım olur diye almıştım. alıştırmayı düşünmüyordum. şimdi bu emziğin başına bişey gelirse ayvayı yedik diyoruz :)

arkadaşlar benimde durumum sizlerle aynı sayılır.sezaryandan sonra 4gün hiç sütüm gelmedi dr hastaneden cıkarken aptamili mama olarak önerdi bende aldım.önceleri gece 1 kere veriyodum gündüz ise sürekli memede duruyodu yatırınca hemen uyanıp emmek istiyodu şimdi 22 günlük olduk gece bazen 2 kere gündüzde sütüm olmayınca mama yapıyorum.herseyi denedim ayva,kayısı kompostosu,incir suyu humana cayı,rezene,tahin helvası,yeşil soğan ama olmuyor sütüm.bide azıcık birikse akmaya baslıyor yine kızıma süt kalmıyo.5 günlükken dr mama verme 1 ay bekle zayıflarsa mama dedi ama ben bile bile kızımı nasıl aç bırakıpta zayıflatayım.vicdanım el vermiyo buna.sırf sütümün 1 öğünde kaç ml olduğunu görmek için elektrikli pompa aldım inanın 2 göğsümden en fazla 40 ml yani 1.5 ölçek mamayla eşdeğerde süt çıkıyo.çok canım sıkılıyo bu duruma ama yapıcak bişey yok.bari ilaç niyetine süt içsin kızım inş onuda bırakmaz.

Canım ben de aynı senin gibi günde 2 sefer mama veriyorum. Bir sabahtan bir de akşamları. Emiyor emiyor doymuyor, ağlıyor ya da uyumuyor. O zaman hemen mama veriyorum, daha içerken uyuyakalıyo. Boşuna ağlatmışım çocuğu diyorum. Bazen günde 1 mama ile kurtardığımız da oluyor. Ama eğer memede uyuyorsa ben zorla mama vermiyorum. Genelde 1,5 ölçek yapıyorum ama 2 ölçek yaptığım da oluyor. Üzülme, karınları doysunda sütü şifa niyetine içseler de olur. Anne sütü almaları şart deniyor, anne sütüyle doymaları şart denmiyor nasılsa. Ben de kendimi kötü hissediyorum bazen ama sonra telkin ediyom kendimi... Benim sütüm var ama kofti galiba.. yağlı değil sulu bir süt sanırım. Ya da değişken. Hergün doyurmuyor çocuğumu çünkü...

Canım ben de aynı senin gibi günde 2 sefer mama veriyorum. Bir sabahtan bir de akşamları. Emiyor emiyor doymuyor, ağlıyor ya da uyumuyor. O zaman hemen mama veriyorum, daha içerken uyuyakalıyo. Boşuna ağlatmışım çocuğu diyorum. Bazen günde 1 mama ile kurtardığımız da oluyor. Ama eğer memede uyuyorsa ben zorla mama vermiyorum. Genelde 1,5 ölçek yapıyorum ama 2 ölçek yaptığım da oluyor. Üzülme, karınları doysunda sütü şifa niyetine içseler de olur. Anne sütü almaları şart deniyor, anne sütüyle doymaları şart denmiyor nasılsa. Ben de kendimi kötü hissediyorum bazen ama sonra telkin ediyom kendimi... Benim sütüm var ama kofti galiba.. yağlı değil sulu bir süt sanırım. Ya da değişken. Hergün doyurmuyor çocuğumu çünkü...

canım benimde sütüm su gibi bazı arkadaşlarım sütünü sağdığında üerinin yağ tuttuğunu sölemişti benimki dupduru bişey.benim kızımda emerken uyuyo.canım kızın kaç haftalık.

kızlar demek ki hemen hepimiz aynı durumdayız canımızı sıkmayalım nasılsa emdikçe çoğalacak sütümüz.

canım benimde sütüm su gibi bazı arkadaşlarım sütünü sağdığında üerinin yağ tuttuğunu sölemişti benimki dupduru bişey.benim kızımda emerken uyuyo.canım kızın kaç haftalık.

Biz bugün 35 günlüğüz...
Bugün şu saate kadar 2 kez biberon verdim. Benimkini emerken gluk gluk diye ses çıkarmadığını farkettim. O emerken apzından çıkarıp bi baktım memeye, ucunda süt yok, sıktım baktım çıkmıyor da... :sm_confused:
Meğer boş me eemiyormuş çocuk... Sonra da doydu sanıp, uyumasını bekleyecem.... :1no2: Mama verince uyudu. Ben de sütüm kesildi sandım. Çünkü diğer memede de süt yoktu... Ne kadar emmiş olsa bile, sıkınca bir iki damla çıkardı... Bu sefer kupkuruydu. Neyse ki biraz uyuyup kalktım da az biraz süt gelmiş... Umarım kesilmiyordur sütüm... :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

arkadaslar hepimiz sorunu aynı galiba benimde kızım bütün gün göğsümde uyuyor yatağına koyuyorum 15 dk sonra kalkıyor gece mama veriyorum 3 saat uyuyor ama gündüz vermiyorum hiç içime sinmiyor mama vermek oyuzden bütün gün uğraşıyorum bari gündüz içmesin diyorum,gazıda var ondan da pek uyuyamıyor,perşembe kont.gidicez bakalım ne dicek doktor,allah herkesin yardımcısı olsun

arkadaşlar benimde durumum sizlerle aynı sayılır.sezaryandan sonra 4gün hiç sütüm gelmedi dr hastaneden cıkarken aptamili mama olarak önerdi bende aldım.önceleri gece 1 kere veriyodum gündüz ise sürekli memede duruyodu yatırınca hemen uyanıp emmek istiyodu şimdi 22 günlük olduk gece bazen 2 kere gündüzde sütüm olmayınca mama yapıyorum.herseyi denedim ayva,kayısı kompostosu,incir suyu humana cayı,rezene,tahin helvası,yeşil soğan ama olmuyor sütüm.bide azıcık birikse akmaya baslıyor yine kızıma süt kalmıyo.5 günlükken dr mama verme 1 ay bekle zayıflarsa mama dedi ama ben bile bile kızımı nasıl aç bırakıpta zayıflatayım.vicdanım el vermiyo buna.sırf sütümün 1 öğünde kaç ml olduğunu görmek için elektrikli pompa aldım inanın 2 göğsümden en fazla 40 ml yani 1.5 ölçek mamayla eşdeğerde süt çıkıyo.çok canım sıkılıyo bu duruma ama yapıcak bişey yok.bari ilaç niyetine süt içsin kızım inş onuda bırakmaz.

Aynen bende de bu durum var, vicdan azabı çekiyorum ama düşününce de gece gündüz hiç durmadan emmek istiyor, uyuduğunda da taş çatlasa 1 saat uyuyup gene çok kötü ağlamaya başlıyor mama vermeyince, saatte bir kalkıp yarım saat emzirince de bende hal kalmıyor, bu psilokojiyle hazır var olan da gider diye veriyorum valla ne yapayım?

Canım benimde durumum seninle aynı.Ben mamayı tamamen kestim sayılır.1ay bekliycem bende ona göre karar vericem mama işine.
Ben anne sütü ve mamayı nasıl kıyasladın onu anlayamadım canım.
Yani 40cc=1,5 ölçek mama böyle bir hesap mı var.:1rolleyes:

merhaba arkadaşlar,
benim sorunumda sizinle aynı sayılır.
Benim emzirme ve süt sorunum yok. Ancak bebeğim doymuyor. Sebebide emmeye başladıktan 5 dk sonra hemen uykuya geçiyor yatırınca 15, 20 dk sonra uyanıyor. Bende geceleri 1 kez mama veriyorum, gündüzleri emziriyorum. Bir sıkıntımda gaz sorunu çok fazla gece rahat uyusun gaz sancısı fazla çekmesin diye mamaya yöneldim birazda. Mamayı verdikten sonra 3- 3,5 saat uyuyor. Artık sadece pilav, tavuk, et yemekten ve kayısı kompostosu içmekten sıkıldım. Çünkü herkesten aynı şeyi dinliyorum senden geçiyordur gaz :KK43:((
Neyse mama vermenin çokta sorun olmayacağını düşünüyorum. Çünkü hastanede ilk gün bebek emmediği için 2 defa mama verdiler, sütünüz gelmiyorsa mecburen vereceğiz. Ayrıca ben kızımdada aynı sırunları yaşadığım için mama vermiştim gayet sağlılklı bir kızım var şu an 9 yaşında yaşıtları arasında boyca uzun bir çocuk bile diyebilirim. yerimseniben sağlıklı, huzurlu günler bebeklerinizi öpüyorum

Canım benimde durumum seninle aynı.Ben mamayı tamamen kestim sayılır.1ay bekliycem bende ona göre karar vericem mama işine.
Ben anne sütü ve mamayı nasıl kıyasladın onu anlayamadım canım.
Yani 40cc=1,5 ölçek mama böyle bir hesap mı var.:1rolleyes:

canım ben mama verdiğim biberona sağıyorum sütümü ancak 40cc çıkıyor oda en çok sütüm olduğu zaman 40cc çok az değilmi millet bir sağışta tek göğsünden 100 150 ccden bahsediyor mama yaparken 1 ölçek 30 ml su ile hazırlanıyor o yüzden öle söledim.

X