Mart 2021 Embriyo transfer olacaklar.

Bugun 2 arkadasimizin daha yuzu gulmus rabbim tamamına erdirsin inşallah 🥰🥰
Kizlae bugun negatif sonrasi doktor adetten temizlen 3 4 sonra gel bir rahim kalınlığına bakalim dedi
Endometrium kalinligin cok iyi dedi nie tutmadığını anlamadim falan dedi 2 taze 5. Gün embriyosuydu benimkisi embriyolarinda guzel di bölünmesi falan dedi
Simdi ben ve esime karyotip analiz tahlilini istedi
Sizden ricam bu tahlili yapanlar var mi ne oluyor tam olarak neye bakılıyor bu tahlil de birde sonuc olumlu yada olumsuz nasil bir sonuc çıkıyor.
Üniversite hastanesinde yaptir dedi sıra almadım daha malum bugun cumaydu onun için önceden size bir sorayım dedim. Simdiden cevaplayan arkadaşlara tesekkur ederim 😍
Canım transfer öncesi tsh bakiyorlarmi. Tsh yuksekken transfer edip defalarca tutmayan insanlar var. Çok basit bişey ama önemli. Yada embriyolarin genetiğinde sıkıntı vardır. Genetiği iyi olan tutacaktır şans işi birazda

Canım transfer öncesi tsh bakiyorlarmi. Tsh yuksekken transfer edip defalarca tutmayan insanlar var. Çok basit bişey ama önemli. Yada embriyolarin genetiğinde sıkıntı vardır. Genetiği iyi olan tutacaktır şans işi birazda
Yok canim tsh falan bakmadilar aslında bana transfer oncesi hiçbir değerime bakmadilar doktora hocam dondurup mu konulsaydi dedim o da dediki ostrojen hormonu yuksekliginde donduruluyor ee bende ostrojen yüksek mi die de bakmadilar (çok yumurta toplamada oluyormuş bende 13 tane topladılar çok az da değil hehralde ben bazen bakıyorum instgramdan doktorlara 1 tane yumurta toplanan da bile dondurma islemi yapılıyor)

Yok canim tsh falan bakmadilar aslında bana transfer oncesi hiçbir değerime bakmadilar doktora hocam dondurup mu konulsaydi dedim o da dediki ostrojen hormonu yuksekliginde donduruluyor ee bende ostrojen yüksek mi die de bakmadilar (çok yumurta toplamada oluyormuş bende 13 tane topladılar çok az da değil hehralde ben bazen bakıyorum instgramdan doktorlara 1 tane yumurta toplanan da bile dondurma islemi yapılıyor)
Canim bence merkezin hatalari var hormon degerlerine bakilmasi gerekiyordu transfer oncesi kesinlikle

Canim bence merkezin hatalari var hormon degerlerine bakilmasi gerekiyordu transfer oncesi kesinlikle
Bana da öyle geliyor belki öncesinde yazdığımı hatırlarsanız ilaclarim da çok azdi benim
Merkezim iyi değil malesef 2. Demede anladim zaman kaybı ve hayal kirikligi oldu şimdi de beklemedeyim ki 2 3 ay sonra tekrar başlayayım nasip olursa

Bana da öyle geliyor belki öncesinde yazdığımı hatırlarsanız ilaclarim da çok azdi benim
Merkezim iyi değil malesef 2. Demede anladim zaman kaybı ve hayal kirikligi oldu şimdi de beklemedeyim ki 2 3 ay sonra tekrar başlayayım nasip olursa
Olsun canim hangi ildeydin bahceci dusunebilirsin

Olsun canim hangi ildeydin bahceci dusunebilirsin
Aynen bahceci için randevu aldım cem hocadan yalnız 22 haziran randevu birde herhalde cem hoca hemen işlem yapmiyormus muayene edip 1 ay sonra basliyormus çağrı merkezindekiler öyle söyledi ankara berfu hocanin randevusunu sordum o daha yakındı herhalde ankaraya gitmek daha iyi olacak

Aynen bahceci için randevu aldım cem hocadan yalnız 22 haziran randevu birde herhalde cem hoca hemen işlem yapmiyormus muayene edip 1 ay sonra basliyormus çağrı merkezindekiler öyle söyledi ankara berfu hocanin randevusunu sordum o daha yakındı herhalde ankaraya gitmek daha iyi olacak
Ikisi de cok guzel insallah bu sefer hayirli haberini alacagiz kuzum selen hoca ve ebru hoca benim dr larm :KK66:

Son düzenleme:
Anladım canım. Bunlar çok önemli işte. İlginç sekilde bazı merkezler bakmıyor. Tsh 2.5 altı olması gerekiyor. Progesteron yuksekseksede mesela transfer iptal ediliyor. Kaç kişi duydum 4 denemesinde tsh yüksek diye negatif alan... Başka merkezde tsh düşürüp ilk denemede tutuyor. Yazık yani insanların zamanına... Kanda pıhtılaşmayada bakmıyorlar. Devlet mesela transfer sonrası estrofem ve progestan veriyor sadece halbuki bu ilaçlar pıhtılaşma yapıyor. İşini iyi yapan merkezler kesinlikle ocsapar veriyor riske atmamak için.Yumurta sayın iyi gerçekten. Evet rahimde sıvı birikebiliyor yada ilaçlar nedeniyle rahim ince kaliyor. Ohss olanlarda da dondurma yapılmasi gerekiyor.Rahim dinlendirme çok iyi şansı artırıyor. Çok deneme yapıp negatif alan hastalar genelde kötü merkez kurbanı. Bahçeci, Acıbadem, Memorial gibi merkezlerde tedavi olsalar belkide sıkıntı yaşamayacaklar. Hayırlısı olsun benimde ilk denemede çift konuldu ikiside tutmamisti. İkinci denemede yine iki konuldu bu kez ikiside tuttu. Kısmet mi nedir bilmem. Merkezle ilgilide şüpheleriniz varsa yedekleriniz bitince değiştirin kesinlikle.

X