Mantık evliliği mi aşk mı?

uzgunanneee

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2023
101
4
Merhaba arkadaşlar İngiliz bir adam benimle evlenmek istediğini söylemiş annemin arkadaşına ben henüz 25 yaşındayım 3 yaşında kızım var. Adam ise 45 yaşında annem yurt dışına atarsınız kendinizi iki sene dişini sık aklını kullan sonra boşanırsın çocuğun geleceği için Türkiye nin sonu iyi değil diyor. Ama bende bu şekilde fedakarlık yapmak istemediğimi kendimden 20 yaş adamla yapamayacağımı söyledim ama kızıyor içten içe biliyorum benim yaptığım hatayı yapma çocuğunu düşün diyor ama bende mutsuz olacağımı söylüyorum henüz genç bir kadınım ve sevdiğim sevebileceğim yaşıma uygun insanlar varken neden 45 yaşında ki adamla mantık evliliği yapıp aynı yatağı paylaşayım midem almıyor almaz da içim sıkılıyor sizce mantıklı mı yoksa sadece ben mi böyle düşünüyorum?

Merhaba arkadaşlar İngiliz bir adam benimle evlenmek istediğini söylemiş annemin arkadaşına ben henüz 25 yaşındayım 3 yaşında kızım var. Adam ise 45 yaşında annem yurt dışına atarsınız kendinizi iki sene dişini sık aklını kullan sonra boşanırsın çocuğun geleceği için Türkiye nin sonu iyi değil diyor. Ama bende bu şekilde fedakarlık yapmak istemediğimi kendimden 20 yaş adamla yapamayacağımı söyledim ama kızıyor içten içe biliyorum benim yaptığım hatayı yapma çocuğunu düşün diyor ama bende mutsuz olacağımı söylüyorum henüz genç bir kadınım ve sevdiğim sevebileceğim yaşıma uygun insanlar varken neden 45 yaşında ki adamla mantık evliliği yapıp aynı yatağı paylaşayım midem almıyor almaz da içim sıkılıyor sizce mantıklı mı yoksa sadece ben mi böyle düşünüyorum?
Anneniz saçmalamış. Kızınızın babası hayatta mı ?

Olur mu öyle şey?

Ananız Firdevs Yöreoğlu mu ?

Anneniz nasıl böyle düşünebiliyor 🥹 her şeyden önce sizin de duygularınız var göz ardı edilebilecek bir durum değil , Türkiye zor dönemlerden geçiyor evet ama herkes böyle düşünüp gitse ülke yok olur zaten
Kendi başınıza çalışın çabalayın ama elin 45 yaşındaki adamına muhtaç olmayın .

Tek kızım var 3 yaşında babası hayatta ama yaşayan ölü kendine faydası var bize yok tehdit ediyor anca
Babasının izni olmadan çocuğunuzu yurtdışına çıkaramazsınız zaten. Neredeyse babanız olabilecek yaştaki bir adam; sizi görmeden, tanımadan neden sizinle evlenmek istesin ? Böyle bir isteğin altından iyi bir şey çıkmaz genelde.

Anneniz nasıl böyle düşünebiliyor 🥹 her şeyden önce sizin de duygularınız var göz ardı edilebilecek bir durum değil , Türkiye zor dönemlerden geçiyor evet ama herkes böyle düşünüp gitse ülke yok olur zaten
Kendi başınıza çalışın çabalayın ama elin 45 yaşındaki adamına muhtaç olmayın .
Bende babasız büyüdüm bilmiyorum belki de kendince iyiliğimizi düşünüyor. Ama o şuan ki yaş ile bakıyor bu duruma mantık evliliği yapacak yaş da değilim ve çok üzülüyorum yükseldim biraz istemeden morali bozuldu gibi hissediyorum ama bende gencim yani çalışıyorum çok şükür borçla da döndürsem yinede hiç bişey eksik etmiyorum kızımdan kendimizden hayat şartları çok zor hemde tek başına çalışan anne isen ama bir sürü benim gibi olanlar daha kötü durumda olanlar da var beni üzdü biraz bu durum açıkcası benim psikolojim bozulur yani iki sene diyor ama dile kolay sevmediğim yaşlı bir adamla nasıl ilerleyebilirim ki

Babasının izni olmadan çocuğunuzu yurtdışına çıkaramazsınız zaten. Neredeyse babanız olabilecek yaştaki bir adam; sizi görmeden, tanımadan neden sizinle evlenmek istesin ? Böyle bir isteğin altından iyi bir şey çıkmaz genelde.
Babası ile evlilik yaşamadık, evlilik vaadi ile kandırmıştı beni zamanında evlenmedik iyiki de evlenmedik çünkü ortak velayet olacaktı kızımın velayeti bende.

Mantık evliliği benlik bir şey değil adama sinir olsan o an mantık devrede olacak ama sevinde bazı şeyleri görmezden geliyor insan

oha ya nasil bir anneniz var?
uc sene cek bosanirsin dedigi uc sene adamin koynuna girmek, farkinda misiniz?
mantikli hic bir tarafi yok. ayrica allahin ingilteresinden bu adam nasil seni buldu da görücü istedi? cok mantiksiz. adam turk mü? sizin dil var mi?
Annemin arkadaşı sayesinde bulmuş türk kızıyla evlenmek istediğini söylemiş oda beni önermiş bana sorulmadan çok saçma. Annem aslında dünyanın en tatlı en iyi annelerinden biridir benim için herşeyi yapmıştır ve yapar da fakat işte bu konuda biraz çatışıyoruz o diyor ki hayatınızı kurtar genç seni mutlu etmez diyor kendince haklı elbet. Ama ben bu duruma karşıyım ne kadar kendince haklı olsa bile

Annemin arkadaşı sayesinde bulmuş türk kızıyla evlenmek istediğini söylemiş oda beni önermiş bana sorulmadan çok saçma. Annem aslında dünyanın en tatlı en iyi annelerinden biridir benim için herşeyi yapmıştır ve yapar da fakat işte bu konuda biraz çatışıyoruz o diyor ki hayatınızı kurtar genç seni mutlu etmez diyor kendince haklı elbet. Ama ben bu duruma karşıyım ne kadar kendince haklı olsa bile
Pardon ama hangi aklı başında bir erkek gidip de kendinden 20 yaş küçük bir kadını üstelik görmeden evlenmek ister? Sapık mıdır manyak mıdır? kendine memleketine götürecek bir seks kölesi mi arıyor başka bir amacı niyeti mi var bu nedir? Nereden tanıyor annenizin arkadaşı bu adamı? Olayın kendisi zaten komple mantıksız geldi bana. İstemediğiniz biri ile de sakın evlenmeyin.

hic haklı degil valla. adamin turkcesi mi var neden turk es istiyor? turkiyedeki pislik adamlarin suriyeliyle evlenme hevesi gibi olmasin? yasadigi yerde dil bilen, sosyal devlette yasadigi icin haklarini bilen ve tek yanlis hareketinde g.tünden kan alacak kadinlardan cok cektigi icin belki turkiyeden ithal, dil yol yordam cok bilmeyen, dayak da yese ac da kalsa bir kosede aglamaktan baska elinden bir sey gelmeyen saf bir kiz almak istiyordur.
almanyadaki turklerde de cok var ya, turkiyeden gorucu usulu kizi getirip bedava hizmetci gibi kullanip cocuk yapan insanlar. onlar gibi bir sey düşünüyor bence.
ayrica konulariniza baktim, asabi bir kiziniz varmis. sakin bir insan olan annenizi bile bazen bagirttiriyormus. annenizi bagirttiran kiz gidip elin adamina vurunca tukurunce o elin adami bir tane yapistirirsa ne yapacaksiniz? cepte para yok, dil yok, yol bilmezsiniz iz bilmezsiniz, arasaniz polise dert anlatamazsiniz, eger adamin yasadigi yer koyse arabasiz adam olmadan cikip terkedemezsiniz...
cocugunuz var her ihtimali düşünün.

Anneniz kaç yaşında ? Bana niyeyse adamla anneniz yaşıt ve denk gibi geliyor. 🙄

Ne saçmalık. Anneniz evliliği ev arkadaşlığı mı sanıyor? Aynı yatağa gireceksiniz. Küçücük çocuğunuz adamla aynı evde bulunacak. Zaten adam da sağlam pabuç gibi gelmedi. Özellikle hedefleyerek genç kadın arayışındaki erkekler arızalı bence.

X