Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Arkadaşlar diğer arkadaşlarada yazdım gördünüzmü bilmiyorum.bu mantarın bisebebide kullandığımız pedlerin yeterince hava alamamasından kaynaklanabilir.arkadaşım yeni bi pedle tanışmış şuan bunu biçok kimse bilmiyor.tamamen doğalmış yedi katmandan oluşuyo.odönemdeki ağrılara vemantara harikuLade iyi geldiğini söylüyo.bağışıklık sisteminide güçlendiriyormuş.ve odönemi çok zinde geçiriyomuşsun.diğer kullandıklarımızdan ćok farklıymış.kullanan arkadaşım artık başka ped kullanmıyo aşırı memnunmuş bende merak ettim hemen kullanıcam inşallah.

canım bu ped hangisiymiş adını söyleyebilirmisin lütfeeeennn ...

Mantarla mücadele

Arkadaşlar önce kendime Maşallah demek istiyorum.. bende bu derdi 2-3 kez üst üste yaşadım. hatta burada geçmiş sayfalarda yorumlarda da bulundum. eğer bağışıklık sisteminiz çöktüyse sık sık hasta oluyorsanız mantar bu duruma çok sevinip üremeye başlıyor. en son 3 yıl önce bu sıkıntıyı yaşadım. hap ve fitil kullanırken günde 1 kez sebamed in vajina için yıkmama jelini kullandım. Kan ve demir depolarımı doldurdum. ( tabii doktorun yaptığı tahlillerle ) Düşünün hepsi dibe vurmuş. Bu kokulu duş jelleri , pedler , sabunlar çok güzel ama maalesef çoktan vazgeçtim. Ve tabii ki temiz olmak , sık çamaşır değiştirmek gerek. Bunları yazıyorum ya bir yandan da düşünüyorum niye hep kadınlar (( bu erkeklerin hiç derdi yok

bende hamilelikte idrr yolu enfeksiyonu oldum antibiyotik mantar yaptı 2 gündür uyuyamıyorum kaşıntıdan ...çok şukur bugun doktoruma ulaştım krem verdi bide fitil inşallah gecer çok zor bi durum..evde sirkeli su ve yoğurt sürdüm biraz rahatlattı ama tamamen geçirmedi..

bende hamileyim ve 3-4 gündür mantar oldum öncedende olurdum hep ama hamilelikte olunca daha bi sıkıntılı oluyor bugun iyce çoğaldı evde pimafucin krem vardı 2 gündür sürüyorum ama bi işe yaramıyor sanırım fitilsiz geçmeyecek doktor size hangi ilaçları yazdı? gebelikte pimafucin fitil kullanılıyomuş ama ben bebeğe bi zararı olurmu diye endişe ediyorum böylede olmuyor enfeksiyonda bebek açısından iyi değil doktorada gidemiyorum randevuma daha çok var

Arkadaslar bende 1 hafta once falan kasinmaya basladim ve 12 haftalik hamileyim dr kontrole gittigimde sordum benden kultur aldi ve test yapti mantar oldugumu soyledi 2 kapsulluk fitil verdi 3 arayla kullanmami soyledi bide travazol krem verdi. Fitili gece yatarken kullandim kremide surdum yattim. İkinci gun kremi surup yatinca mantarda ki kasintidan daha da kasindirdi. Krem deli gibi kasindirdi kalkip vajinami yikadim . Bir pamuga biraz sadace uzum sirkesi doktum su ile falan karistirmadim vajinami ve etrafini sirkeli pamukla sildim. Sirke 5 10 dk kadar yakti ama o cektigim kasintidan iyidir gece bi daha kasintim olmadi. Sabah da ic camasirimda peynir kesigi gibi beyaz beyaz parcalar vardi mantari tamamen kesip atmisti. 1 2 gece daha deneycem ondan sonra birakacam. Tekrar ederse yine pamuga sirkeyi surup gece yatarken vajinayi silcem yaticam. Ama gerek kalmadi gibi suan kasinti falan yok.

Merhaba benim mantar enfeksiyonlarima dikat edince hep iliskiden sonra oldugunu fark ettim sizde de oyle oluyor mu? İlk defa 3 yil once mantar oldugunda bi antibiyotik ve fitil vermisti doktor bi haftada gecmisti yalniz bu yil basima bela oldu, yazin iliski sonrasi deniz kenarinda islak bikiniyle basladi ardindan bi ay sonra tekrar oldu ve en son bi bucuk ay once yine mantar oldum. Hepsinde bi haftada ilaclarla gecen sey simdi bi aydir gecmiyor. Bi suru fitil ilac krem kullandim bana misin demedi kremler kasintimi gecirmiyodu aksine daha da arttiriyodu simdi yine bi fitil kullaniyorum o baya duzeltti batikon gibi antiseptik bisey. Umarim artik duzelir ve benden uzakta kalir. Yalniz bu ilaclari kullanmaktan vajinam cok kurudu islanamiyorum ve dudaklarda tahris olmaktan yaralar acildi kimi yerler kaniyor, dudaklari yumusatmak icin krem oneren var mi, cok uzun oldu kusura bakmayin (

mrb. ilişki sonrası olması normal , sebebi o birazda zaten .. yani her ilişki yaşayan da olan birşey değil tabiki , bir çok sebebi var ki ıslak bikini demişsin, buda en baş sebeplerden birisi, sık antbyotk kullanımıda yararlı koruyucu baterılerı öldrdügü için mantara davetiye cıkarıyor .... vs.... eşinizinde sizinle tedavı olması uygun olacaktır, ve eşinizinde temizliğine çok dikkat etmesi gerekiyor.. sizden ona, ondan size öyle zıplar durur yoksa. çok dikkat etmek gerekıyor malesef

Son düzenleme:

Peki kuruyan dis dudaklar icin bisey onerebiliyor musunuz? Yaralar hareketli bolgede oldugu icin kapanmiyor biraz kaykilarak otursam hemen acilip damla damla kaniyorlar :/

merhaba arkadaşlar bende de mantar vardı ve doktora gittim bir kapsüllük fitil ve bir krem verdi kullandım geçti fakat hala adet olmadım acaba mantar adet gecikmesi yaparmı yaşayan varmı ?

benim de sarı ve çok fazla akıntım var.
defalarca dr gittim muayene oldum.
genelde hep hap-fitil-krem verdiler.
ama hiç bir işe yaramadı...
Aynı sorun bende de var suan bile acıdan yürüyemez haldeyim.doktorlar cinsel iliskiden kaynaklı oldugunu söyleseler de aslında o bölgeyi sürekli kuru tutmak günlük camasir degistiemek ve vajina icini su ile yıkamamak lazımmıs ıslak mayo da enfeksiyona neden olup vücudun zayıf anında kötü kokulu akıntı ve kaşıntıyla baş gösteriyor..

Mrb.ikinci kez mantar enfeksiyonu geciriyorum oturamaz,yürüyemez haldeyim fitiller kremler hiçbir işe yaramıyor gece kaşıntıyla uyanıyorum idrar yaparken aglıyorum..bugün doktorum adet döneminde yasanılan cinsel iliskinin de bu durumu tetikledigini söyledi ayrıca partnerinizin de kesinlikle bi ürologa görünmesi gerekiyor cünkü erkeklerde hicbi belirti göstermiyomus sadece hafif bi kaşıntı oluyomus tedavi edilmezse sonraki cinsel birleşmede yeniden mantar tehdidi varmıs kizlar dikkatli olunn

kızlar bende de yıllardırrrrrrrrr var,3 yıldır falan,travazol,fitil vs. beş para fayda etmedi,o anlık bir rahatlama sonrası kaşıntı 3 aylık da evliyim,özellikle ilişki sonrası resmen şişiyor,duş alıp 2-3 saat geçince rahatlıyorum,sıklığı ise ara ara,ama şunu farkettim ki sanırım taşıyıcı olan eşim,erkeklerde belli olmuyormuş böyle bişey yaşayıp eşi dr.a giden var mı ?

canım muhakkak eşini doktora götürüyorsun ikinizede ilaç veriyorlar.benim eşimde değil bekarkende sık sık olurdum.flucan diye bi hap var onukullanıyorum genellikkle antibiyotik kullanımı sonrası kaşıntım olur hemen flucan alırım ertesi gün süperim :))) yeni bişey keşfettim.ılık suya az sirke koyup iyice yıkıyorum o anlık yanma oluyor .iççamaşırımı direk giymiyorum günlük ped koyuyorum ilk defa hap almadan bu ay böyle mantarı geçiştirdim şoktayım ama sirkeli su rahatlattı valla :)))

2 yıldır kronik mantar hastasıydım bu arkadasın dedıgı seylerı uyguladım vajınaya gece yatmadan once sterıl gazlı bezle sarılı sarımsak uyguladım sabah uyandım kalktım bırdaha uyguladım gun ıcınde ıcımde kaldı tabı hareket halnde olunca dusuyor bıraz derıne ıtmek gerekıyor :13: sogan kuru uyguladım sırkeyı dırek kafama dıktım tabı les gıbı kokacaksınız 10 gun kadar kefır aldım sarımsagı ortadan ıkıye kesıp her gun 2 kere ıctım probıyotık yogurt aldım NBL Probiotic GOLD 20 Saşe ıcıne karısıptırıp gunde 2 kere yedım ıcınde 10 tane var 5 gun ıcın yetıyor ve yararlı bakterıler zararlı bakterılerle savasıyor bagırsak sıstemınızı duzene sokuyorsunuz bu sekılde sarımsagı 2 gun uygulayın bı gun uygulamayın ben artık hergun kefırı dolabımdan eksık etmıyorum, probıyotık saseler toz seklınde ılac degıl kesınlıkle kullanmanızı sıddetle tavsıye edıyorum suan cok normalım her ıc camasırımı actıgımda yınemı acaba demıyorum artık akıntım normal seffaf sıvıya dondu hıc bır sıkıntım yok gecmıs olsunbu sayfaya gelen herkese.

bende 2 aylık düşük yaptıktan sonra 20 gun süreklı kanama olması sebebyle doktora gıttım ve bana smear testi yaptı.test sonucu lsil yani kanser öncü hücre cıktı ve hemen ardından leep yapıldı sukur rabbime leep patoloji sonucum papiller endoservisit yani kronik iltihap cık ne yapacam bılmıyorum gebe kalmak ıstıyorum

Arkadaşım sorma,sirkeyi yaklaşık 2 haftadır uyguluyorum dediğin gibi rahatlatıyor ammmaaaaaaaa sadece bir iki gün tekrar kaşındım geçen hafta iyice soğudum resmen,işte dr.a gidecez de izin almam lazım falan ertelememek lazım kesinlikle

Kızlar merhabalar, yaşadığım prezervatifsiz ilişki sonucu trikomanas kaptım. Yeşil akıntı, çilek görüntüsü yanma şikayetleri soluğu doktorda aldım.

Bu ilişkiden sonra norlevo içtiğim için adetim geç gelir sandık ve tedaviye başladım.

İl gün flagentyl (Flagyl) 4 hapı aldım biterol fitilin 1. sini kullandım. Şans mı şanssızlık mı ertesi gün adet oldum..

Şimdi adetim bitti, kalan 2 fitilimi kullandım ve tedaviye devam ediyorum.

Ama sorun şu ki flagyl den itibaren araya bir hafta girdi, yani tedavim yarım kaldı.

Doktorum sen devam et ama işe yaramazsa tedaviyi en baştan alacağız dedi.

Size danışmak istedim acaba işe yarar mı diye?

benim yaklaşık 1 yıl önce başladı. Önceleri sadece kaşınma vardı ama tahmül edilemeyecek düzeyde bi kaşıntı. Bir süre umursamadım ardından doktora gittiğimde vajinal mantar olduğunu söyledi. Fitil ve trevazol krem verdi onları kullandığımda tamamen geçti. Daha doğrusu ben öyle sandım. Bütün şikayetlerim bitmişti ama daha sonra tekrar nüksetti ve ben eczaneden kendi aldığım fitilleri kullandım ki bunun doğru olmadığını daha sonra öğrendim çünkü bağışıklık kazanıyormuşuz o fitillere. Sonuç olarak şimdi eskisinden de kötü. Bugün sarımsak tedavisine başladım umarım işe yarar. Bu sarımsak koyma işini baya araştırdım sonuç olarak anladıklarım sarımsağı hiçbi şekilde ezmeden yada yaralamadan sargı bezine sarıp koyuyoruz. Peki bu işlemi kaç gün yapıcaz.Ara vermemiz gerekiyo mu bu konuda tam bi bilgi edinemedim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…