Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

merhaba kizlar ben bu illeti yaklasik15yildir duzrnli araliklarla yasiyyorum kroniklestigi icin cok zor gunler gecirdim doktorlara acip gostetmekten bi hal oldum biktim gercekten yasamayan anlamaz . evliyim ve tabiki iliski sirasinda bazen sorunlar falan yasiyorum doktora gittim ve biyopsi yapti sonucunda falanca mantar artik hucre zarini asip iceri girmis bana leep denilen bi islem yapti 24gunu gecti zor zamanlar yasiyorum .bu arada tekrar mantar oldum sebebi vucut direncimin cok asiri dusmesi..diycem bu ufak bi kasinma demeyin yilanin kafasini bastan ezin utanmayin... haya guzeldir tabiki. ama saglik daha onemli...bu islemi yaptiranlar varsa onlardanda yorum ve tavsiye bekliyorum ...

Aylarca ugrastim bu hastalikla. Mantardan kurtulmaniz icin en onemlisi bagislik sisteminizi guclendirmek. Ben bunu basarmak icin, ilkonce ezcaneden bagislik guclendirme ilaci aldim( uzun sure iciliyor 2-3 ay).

Sonra tum B vitaminlerini iceren ilaclar aldim(bunlar da uzun sure kulaniliyor) hem mantara, hem de tirnak, sac, cilde iyi geliyor :).

Bol bol sarimsak tuketiyorum. Cok fazla kokmamasi icin 1 dis sarimsagin kabugunu kesip, ikiye kesiyorum. Hap gibi ayran ile yutuyorum ciynemeden her sabah(istediginiz zaman da icebilirsiniz). Dislerimi fircaliyorum, ekmek, ya da bisey yiyoruma ardindan da sakiz atiyorum agzima kokusu kalmiyor. Sarimsak zararsi zoldugu icin, 2-3-4-5 ay icebilirsiniz. Hem mantardan kurtulur, hemde kis mevsimindeki griplerden korunmus olursunuz.

Son olarak ben аdaçayını haslıyorum bı kabda, sonra yikiyorum bolgeyi gunde 2-3 kez.

Ve tabi ki, doktorun verdigi ilaclari da kullandim ayni anda.

Tum bunlari uzun sure ictim, kullandim ve o yuzden en cek neyden faydalandigimi bilmiyorum ama Rabbime cok sukur simdi rahatim.
Denemekte fayda var ama sakin vazgecmeyin. Mantar tedavisi uzun suruyor. Ben iyilestigime ragmen, vitaminleri ve sarimsagi hala birakmadim.
Allah herkeze sifalar versin...

Selam arkadaşlar ben de yıllardır bu dertten muzrabipim.yalniz anlamadığım bazı doktorlar sende mantar yok enfaksiyon var derken bazıları mantar ilaçları veriyor sanırıqm bende enfaksiyon oluyor.çünkü fazla kaşıntı olmuyor sadece çok fazla akıntı sorunu oluyor.insamn kendini pis'hissediyorya.
Ben en son bir doktora gittim.şi diye kadar herhalde o ilaç verdi. Ama ilaçlar farklıydı.3 tanesi tedavi için 1 tanesi de mantar ve enfaksiyon için koruma amaçlı dedi.şu aralar bayağı iyiyim.tamamen geçti diyemem gün içinde bir kez filan çamarir degiştirmem gerekiyor ve ben koruma adina her seyi yaptıgim için en az iki defa filan değiştiriyorum.

Doktor bir vajinal krem verdi,dahaönce sadece fitil verilirdi ilk defa şırınga ile enjekte edilen bir kremdi. Sanırim onun etkisi iyi geldi

Selam arkadaşlar ben de yıllardır bu dertten muzdaribim.yalniz anlamadığım bazı doktorlar sende mantar yok enfeksiyon var derken bazıları mantar ilaçları veriyor sanırım bende enfeksiyon oluyor.çünkü fazla kaşıntı olmuyor sadece çok fazla akıntı sorunu oluyor.insan kendini pis hissediyorya.
Ben en son bir doktora gittim.şimdiye kadar herhalde en çok o ilaç verdi. Ama ilaçlar farklıydı.3 tanesi tedavi için 1 tanesi de mantar ve enfaksiyon için koruma amaçlı dedi.şu aralar bayağı iyiyim.tamamen geçti diyemem gün içinde bir kez filan çamarir degiştirmem gerekiyor ve ben koruma adina her seyi yaptıgim için en az iki defa filan değiştiriyorum.

Doktor bir vajinal krem verdi,dahaönce sadece fitil verilirdi ilk defa şırınga ile enjekte edilen bir kremdi. Sanırim onun etkisi iyi geldi

Son düzenleme:
bende 3haftalık evliyim bi kaşıntı ile gittim doktora mantar var dedi fitil ve krem verdi fitili kullandıktan sonra peynir gibi bişiler gelmeye başladı fitil bittikten sonra gelen şey kesildi ama butun bunları kullanırken hiçbirşekilde kaşınma yanmam olmadı şimdi sadece 2gundur krem sürüyorum ama öyle böyle degil hem yakıyor hem kaşınıyor daynamayıp yıkayıp siliyorum tedavi sona erdiği içinmi iyileştigi içinmi yan etkisi oldugu içinmi böyle bi anlayaamadım nezman geçicek bu azap ( iç çamasırlarımı kaynatıp utuleyen bi okadarda titiz biryim hep benım basıma geliyor böyle seyler ...

evet araştırırken bir makale buldum ama bu konuyla ilgili.. belki işinize yarayabilir.

Vajinal Mantar (Vajinit) Nedir, Nasıl Tedavi Edilir ?

Bağırsak Mantarı (Candida) Nedir, Nasıl Tedavi Edilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 yıldır bende bununla uğraşıyorum.bekarkende geçmedi evlenincede geçmedi.şimdi yine mantar oldu flucan içiyorum kaşıntıyı hisseder hissetmez sonra ertesi güne hiçbirşeyim kalmıyor.benm antibiyotik içtiğim zman kaşıntım olur.ve antibiyotik içmedende grip vs atlatamıyorum.o yüzden kaşıntıyı hissettiğim an 1 tane flucan alıyorum.olay bitiyor.ama gerçekten çok sinir bozucu bir durum.kesin çözüm olduğuna inanmıyorum.flucan için sizde ama kaşıntıyı hissettiğiniz an :)) hemde 2 li tableti 12 tl

merhabalar bende de su an aynı sorunlar var fakat akıntının rengi sanki yeşil gibi sizce bu neden sizdede böylemi yardımcı olursanız cok sevinirim

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Bağışıklık düşünce ortaya çıkıyor hemen. Önce bağışıklığı arttırma ondan sonra krem falan sürmek lazım yoksa hiç bi şey olmuyor Kanser bile bir mantar hastalığı türü bunu biliyormuydunuz bağışıklık sistemi zayıflayınca ortaya çıkıyor işte. Bağışıklığı arttırmak için ben propolis tableti kullanıyorum arkadaşlar. Krem olarak da sağlıkçı bir arkadaşım aloe vera kremi önerdi bu gibi enfeksiyon rahatsızlıkları için çok iyi olduğunu söyledi onu kullanıyorum çok da memnunum.

kızlar dr donaxyl diye bi fitil verdi travazoll kremyle fitil 6 gecelik vajnadan ve ben 2 gece kullandım ağrımdan ölüyorum sağ trafmda kasık cevremde ağrı var apandist gbi sizce yan etkimi bişeyde yazmyıorki recetee deri döklmesi ateş dışında acil bişey söyleyn nolur

genital mantar için aynısefa otu diğer adı da portakal nergiziymiş bu bitkiyi kaynayan 1 lt suya atıp 7-8 dk kaynatacaksınız.soğuyunca oturma banyoları yapacaksınız ilk 3 gün üst üste sonra 1 gün ara ile uygulayacaksınız %100 çözüm bu dedi ibrahim bey isterseniz bir desiz araştırın

Ben de bayağı sıkıntı yaşadım bu konuda malesef kremler merhemler yeterli olmuyor. Ben suyla sirkeyi karıştırıyodum yalnız üzüm sirkesi olcak duştayken yıkıyodum ve şırıngayla içine de sıkıyodum. İnanamadım ama bir günde geçti böyle sırf kaşıntısı da değil mantar tamamen geçti.

mrhb arkadaşlar. bende 6 gündür bu şikayetten muzdaribim
çok fazla kaşıntım yok ama bi geldimi öyle tatlı öyle feci kaşınıyor kiiii uff ufff görmedim daha böyle bişey. ağrım yok çok şükür, akıntım var fazlasıyla. fitil kullandım dün gece bilmiyorum faydası olacak mı. ama öyle bişey var ki mercimek tanesi kadar, et sivilce gibi bişey çıkmış ki semsert o acıyor.sizce kesin mantar mıdır? bu illet nasıl geçecek
ama ben şuna inanıyorum bu aralar vücut direncim düşük(oruç tutuyorum ordan biliyorum), çok stresli günler geçirdim, geçiriyorumda(hiç bir zaman bitmeyecek), bunlardan dolayı vücudum tepki gösteriyor sanırım...

sirke yakmıyor mu acaba???

kızlar bende kasıntı yanma ılıskıde acı oldu ben 40 gun once kurtaj olmustum kontrole gıttım doktor dedı bakmadan once kurtaj sonrası verdıgımız ılaclar mantar yapıyo cok sık karsılasıyoruz budurumla sakın vajına ıcını yıkama yoksa sureklı tekrarlar dedı bakıncada dedı ıntahap var fıtıl ılac kırem verdı

Bende yaklaşık bir haftadır var ve burdan yorumları okuyunca anladım ki antibiyotik kullanımından dolayı olmuş olabilir antibiyotik kullanırken kaşıntı çok şiddetliydi şimdi çok nadir kaşıntı var ama beyaz parçalar hala var Eczaneden flucan kapsül ve tarvazol krem aldım daha kullanmadım hapın yan etkisi olur diye korkuyorum doktora gitmedim yorumlardan okudum kafama göre aldım offff napsam bilmiyorum

Mantarla mücadele
arkadaşlar mantar rahatsızlığı birnedenide kullanılan pedlerlealakalı olabilir.arkadaşım yeni bi ped kullanmayabaşladı tamamen doğalmış.ağrılara ve mantara çok iyi geldiğini söylüyor.ayrıca yirmidört saatbakteri üretmeme gibi bi özelliği varmış.ve odönemi çok zinde geçiriyomuşsun.kullanan arkadaşlarda artık başka ped kullanmıyormuş.bende
Enkısa zamanda denicem bunu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…