Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Kızlar bende bu mantar illetine yakalanmıştım. Bu foruma üyeydim ama daha önce hiç yorum yazmadım size yararım olur belki diye mantarla ilgili tecrübelerimi paylaşacağımmm :)) mantarın oluş sebebini bilmiyorum ama 1 hafta doktora gitmemek için direndim 1 hafta sonunda yürüyemez oturamaz duruma gelmiştim. Kaşıntının yanında ağrılarımda artmıştı sonunda doktora gittim 1 günde kullanıp bitireceğim antibiyotik ve krem verdi. 1 hafta bekledim aynıydı durum krem felan bana mısın demedi. Sonunda yüzüm için aldığım tuz sabunum geldi aklıma. Başta çekindim acaba zararı olur mu diye. Ama baktım geçeceği yok kullanmaya karar verdim bu tuz sabununu aldığım yerde tırnak mantarı içinde minik kalıp tuzlar satılıyordu bir faydası olabiliceğini düşündüm. Mucize gibi sabunu duşta kullandım 3 4 dakika beklettim yıkadım ve iyice kuruladım o kaşıntı hassaslık anında geçti şok oldum. Ağrım da ertedi güne kalmadı bile :)) 2 gün sonra regl oldum reglimin 3. günü kaşıntım tekrar başlar gibi oldu hemen sürdüm sabunumu beklettim yıkadım kuruladım ve çok şükür hiç bişeyim yok şuandaaaa :))) Ha bu arada annemde de vardı vajinal mantar arada olurdu bugün dedi tekrar kaşınmaya başladı diye dedim sabunu kullan sabah duşta kullandı kaşıntısı geçti anneminde :))

Son düzenleme:

cok geçmiş olsun size de. artık ne duysam uygulayasım geliyor, cunku ilaç içmek istemiyorum. oturma banyosunu uyguladım cok bi faydasını göremedim ben.bir de bu tuz sabunu denemek istiyorum. nerden satın almıştınız? neye benziyordu? bunu da yazarsanız cok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

kadın doğum uzmnıyım istersen yardımcı olurum cnm sana

merhaba ben bişey sormak istiyorum size ama mantarla ilgili değil..ben 2 defa kimyasal gebelik geçirdim..hormonlarım güzel çıktı.yalnız doktorum kan pıhtılaşmasıyla ilgili bi test istemedi hiç.sadece kan değerlerime baktırdığım zaman plt değeri vardı..o da 350 çıkmış..şuan korunmuyoruz ama ben endişeliyim yine kimyasal olur diye ve ya pıhtılaşma varsa diye..şuan adetimin 19. günündeyim..acaba önlem olsun diye bebek aspirini içsem bi faydası olurmu ya da bi zararı olurmu...

Merhaba, zarari olabilir dedigi ilac fitil miydi yoksa agizdan alinan miydi:? Uzun zaman olmus islh gorursunuz mesajimi..Ben de yumurtlama donemim bittikten sonra fitil kullandim hamile kalirsam diye korkuyorum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

fitil vermisti bana canim. İnsallah zarari olmaz canim

Çay hazırlamak: Yarım tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak çay yeterlidir.

GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 Kahve fincanı klorsuz su,
* 4-5 kaşık civanperçemi veya aynısafa bitkisi

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine, civanperçemi veya aynısafa bitkisini atıp, 4-5 dak kadar, kısık ateşte kaynatın. Lapa haline gelen ve ılık halde olan bitkiyi Mantar olan bölgenin üzerine, gece yatarken koyun ve sabaha kadar turun. Bu uygulamayı birkaç gün yapın. Yalnız, kullandığınız bitkinin bu yılın mahsulü olmasına dikkat edin.

Aynısafa bitkisinin faydaları : İltihap giderici, antibakteriyel, sıkıştırıcı,büzüştürücü, yara iyileştirici, Mantar hastalığını iyileştirici, safra salgılarını artırıcı, kramp çözücü, lenf sistemini temizleyici, adet kanamalarını artırıcı.

Kullanım Biçimleri :Çay hazırlamak: Yarım tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak çay yeterlidir. Dıştan kullanım için hazırlanan çay için iki misli bitki kullanılmalıdır.

kızlar mantar sorunu bende de var yaklaşık 10 aydır 2 defa doktora gittim antibiyotik yazdılar ama hala var hala var offf=(=( şimdi yine doktora gidicem ama özel hastaneye mi gitsem ne dersiniz? sağlık ocağına gitmiştim memnun kalmadım=(

ben de doğal kesme defne sabunu ile denemiştim. bir gün filan akıntı ve kaşıntı kesiliyor ama yine başlıyor o dediğin sabunu nerden bulabilirim şekerim?

Mantar tedavisi için partnerin tedavisinin de şart olduğunu unutmamak lazım, yoksa yinelemeye devam eder, ayrıca Zalain isimli bir krem ile kökten çözüm sağlamıştım, pek çok krem mantarın çoğalmasını önleyerek bunu sağlarken bu krem farklı olarak mantar yapısını öldürüyordu, her ilaç herkeste aynı etkiyi göstermez belki ama gerçekten etkili bir ilaç olduğunu buradan belirtmek istedim

Bende hem mantar hemde trikomonas virüsü varmış önceden bişeyim yoktu doktor mixovul fitil verdi onu kullanmaya başladıktan sonra sarı-yeşil bolca akıntı gelmeye başladı. Temizleniyo falan diye mi acaba :2:

arkadaşlar aşırı şekilde kaşıntı var yara oldu artık bir de neredeyse şişer gibi oldu ara ara kriz şeklinde geliyor doktora gitmedim nedir bu kaşıntının nedeni..mantar mıdır?akıntının rengi ise beyaz.

Benimde bugün kaşıntı başladı. Bugün regl olmam gerekti olmadım henüz. Beyaz küçük noktalar var ve su gibi bir akıntı var. Eczaneye gittim hemen travazol verdi. 1 haftada geçer dedi. Nişanlımda halasını aradı. Vajina temizliği çok önemliymiş. Tüyler olmamalıymış çünkü sıcaktan terlermiş vajina ve o tuz mantar yaparmış. :2:

Yardım edin kızlar üç aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum ilk önce kuruluk başladı daha sonra ciddi anlamda durmadan kaşınmaya başladı ve sol dudakta sarkma ve büyüme var yada şiş bilmiyorum vajinamda çok kaşıdığıl zaman yanıyor ve şişiyor bana ilaç önerebilirmiisiniz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar 1 haftadır kaşıntım vardı, bugün muayene oldum mantar sanırım devlet hastanesi doktoru bi açıklama yapma gereği duymadı ama vajinal tablet verdi(exagyn) bunu nasıl kullanıcam ben. popodan değil değil mi vajinadan mı kullanılıyor:/

Vajinana yerleştirip içeri doğru iteceksin gece yatmadan önce yapacaksın kalkmayacaksın sonra bunu sabaha kadar eriyip etki edecek kalıntısı çamaşırına geçebilir ona göre önemlini alırsınn

Kızlar benim idrar yolu enfeksiyonum var lökositim 83 dü 4 e kadar düşürdük antibiyotikle ve hamileyim

antibiyotik kullandım ya hemen kaşınma başladı bende ama vajina içi kaşınmıyor yan ve alt tarafı bu mantar mıdır

Kizlar yeniyim burda mantar hastaligimdan dilayi uye oldum benimde akintim kaaintim var ama en baerbat olani igne gibi batmalarim var doktora gittimiki çeşit antibiyotik ilac verdi mantar ilaci fitil krem ada antibiyotik uzun zamandir idrar yolu ve mantar var ne oneeirsiniz bana

Son düzenleme:

geçmiş olsun canım çok illet birşey bu mantar. ben 4 5 yıl çektim ve en sonunda çözümü buldum burdaki arkadaşlarında sayesinde

şimdi öncelikle bir batikon almalısın ve o bölgeyi batikonla güzelce silmelisin. bunu günde 2 kere yap. bir sabah bir akşam.
mesela sabah sürdün batikonu akşam bidaha sürene kdr sakın yıkama. akşama suyla yıka ve tekrar batikonla sabaha kadar kalsın.

çamaşırlarını sakın diğer çamaşırlarla yıkama. kaynar derecede iç çamaşırlarını yıkaman lazm ve kesinlikle yumuşatııc kullanma. çamaşırlar pamuklu olmak zorunda ve sabah uyandığında mutlaka çamaşırını değiş hatta akıntın çok geliosa mantar yapıo malum gün içinde sürekli çamaşır değiş. çamaşırlarını giyeceğin zaman yüksek ısıda ve bol buharla mutlaka ütüle. ve wc den çıkarken mutlaka peçetelye güzelce kurula asla ıslak kalmasın. 1 hafta içinde kurtulursun geçmiş olsun. ama budediklerimden bir tanesini bile aksatmaman lazm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…