Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Yıllardır uğraşıyorum bu hastalıkla, kullanmadığım ilaç, gitmediğim doktor kalmadı, hemen hemen her ay tekrarlıyor, bıktım usandım artık :84: Şu anda yine rahatsızım, gyno-trosyd krem uyguladım gece ama sabahı sabah ettim sancıdan, artık bünyem ilaç kabul etmiyor galiba hepsine bağışıklık mı kazandım nedir, içimden canavar olup çıkacak bu mantar korkarım :18:

Bir tek şu sarımsak olayını yapmadım, onu da tam anlamadım nasıl uygulanıyor. Bilen arkadaşlar beni de aydınlatırsanız çok sevinirim.

bende denizlide bi kaç ay önce doktora gittim mantar,kaşıntı,akıntı şikayetleriyle kısa bir muayeneden sonra doktor bir kapsül fitil ve krem verdi kullandım kaşıntım geçti ama diğer şikayetlerim devam ediyor.tekrar doktora gideceğim ama denizli de doktor tavsiye edebilecek olanlar var mı ilk doktordan memnun kalmadım :KK43:

Kizlar mrhba , ben iki yillk evliyim yaklasik b yildir mantarla cebesllesiyorm :KK43: btn ilaclari fitilleri kremleri merhmleri kullandim ama nafile ilac kullndgim surede geciyo birkmca trkrarliyo , suanda 7haftlik hamilyim ve mantarim var acba bu bebegime zarar verir mi bilgisi olan varsa yrdimci olursa cok sevnrim

Kizlar mrhba , ben iki yillk evliyim yaklasik b yildir mantarla cebesllesiyorm :KK43: btn ilaclari fitilleri kremleri merhmleri kullandim ama nafile ilac kullndgim surede geciyo birkmca trkrarliyo , suanda 7haftlik hamilyim ve mantarim var acba bu bebegime zarar verir mi bilgisi olan varsa yrdimci olursa cok sevinrim

bizde eşimle bebek düşünüyoruz canım. birkaç gün önce mantar nedeniyle doktora muayeneye gittim adetimde yeni bitmişti. herneyse doktor fitil ilaç falan yazdı son adetimi sordu suan bebek yoktur yumurtlama dönemine kadarda ilaçların biter dedi. bebek olsa zararı olur mu diye sordum keseye zarar verebiliyormuş o yüzden son adetinizi sordum dedi. yani zararı olabiliyor muş

Herkese merhaba..miko penotran 1200mg tek kapsul ovul olanindan aldim ancak ben normalde depakin ve prozact kullaniyorum..aurica gece yatarken uyku ilacida aliyorum..etkilesim yaparmi sizde ve bu fitil hemen gecirirmi?

Kızlar mantarın belirtisi ne??
Bende aşırı kaşıntı var ve iç çamaşırım temiz olsa bile koku oluyo...

Kızlar mantarın belirtisi ne??
Bende aşırı kaşıntı var ve iç çamaşırım temiz olsa bile koku oluyo...

kaşıntı ilk belirtidir. akıntı ve koku varsa enfeksiyon oluşmuş olabilir. iç çamaşırını gün içinde sık sık değiştir. genital bölgeni yıkadıktan sonra kurulamayı ihmal etme , ıslak kaldığında kaşıntı artar. ayrıca doktor sana kaşıntı için krem (travazol) verecektir. tek kullanımlık toz antibiyotik yada fitil verebilir.

kaşıntı ilk belirtidir. akıntı ve koku varsa enfeksiyon oluşmuş olabilir. iç çamaşırını gün içinde sık sık değiştir. genital bölgeni yıkadıktan sonra kurulamayı ihmal etme , ıslak kaldığında kaşıntı artar. ayrıca doktor sana kaşıntı için krem (travazol) verecektir. tek kullanımlık toz antibiyotik yada fitil verebilir.

Temiz iç çamaşırı giyince rahatlıyorum. Ama feci kaşıntı var ya. Yolda kaşınınca ne yapacgımı şaşırıyorum :) özellikle kenarlar üst kısmı falan kaşınıyo. Fitil bekarlara veriliyo mu

Temiz iç çamaşırı giyince rahatlıyorum. Ama feci kaşıntı var ya. Yolda kaşınınca ne yapacgımı şaşırıyorum :) özellikle kenarlar üst kısmı falan kaşınıyo. Fitil bekarlara veriliyo mu

fitil her zaman vermezler, bakirelere hiç vermezler ama bekarlara verilir. sana verecekleri krem seni rahatlatacaktır. bence hiç bekleme git doktora yada eczacıya vaginal mantar kremi dersen verirler. kremi ince bir tabaka halinde sür yedirme üstünde kalsın. kaşıntını azaltacaktır. sadece kaşıntı var diyorsan birde iç tarafta tüylenme başlamış olabilir yeni çıkarlarken hem sarıdır görülmezler neredeyse ama kaşıntı yaparlar humm birde jilet kullanıyorsan oda kaşıntı yapar.
anladığım akıntın yok sana antibiyotik yada fitil vermeme ihtimalleri yüksek

kızlar benden söylemesi elma sirkesini 1 2 hafta özel bölgenize sürün çok iyi geliyormuş . tamamen geçiriyormuş .

Kızlar bana iyi bi krem söylermisiniz???
Çok kaşıntım var ve bugün adet oldum çok ağrım var. Pet tahriş ediyo daha bi kaşıntım oldu. Ne pis bi durum yaaaa

fitil her zaman vermezler, bakirelere hiç vermezler ama bekarlara verilir. sana verecekleri krem seni rahatlatacaktır. bence hiç bekleme git doktora yada eczacıya vaginal mantar kremi dersen verirler. kremi ince bir tabaka halinde sür yedirme üstünde kalsın. kaşıntını azaltacaktır. sadece kaşıntı var diyorsan birde iç tarafta tüylenme başlamış olabilir yeni çıkarlarken hem sarıdır görülmezler neredeyse ama kaşıntı yaparlar humm birde jilet kullanıyorsan oda kaşıntı yapar.
anladığım akıntın yok sana antibiyotik yada fitil vermeme ihtimalleri yüksek
kızlar ilişki sırasında ağrı yaparmı enfeksiyon

bende uzun süredir mantar olmuştum. yani belirtilerim vardı fakat 1 senedir doktora gitmedim. aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonumda var benim. yada ikisi birbiriyle bağlantılı bilmiyorum. iç çamaşırıma ne zaman baksam beyaz katı akıntılarım oluyodu ve kokuyo!! neyse geçen ay kadın doğuma gittim baktım mantarmış gerçekten. neyse zimaks diye hap verdi bide canesten verdi. ben aldım ama 1 kere kullandım bıraktım. ama bıktım artık iç çamaşırımda bi ıslaklık problem falan. başlıcam kullanmaya ne kadar sürede tammaen kurtulabilirim?

kızlar not:
eğer çok genital bölgenizde aşırı kaşıntı varsa yanıyosa sirke sürün. oraya dökün iyice sürün yada elinize döküp sürün. ilk sürdüğünüzde aşırı bi yanma olcak hazırlıklı olun. 1 dk sonra birden kaşıntınız acınız hrşeyiniz gidiyor. zor durumlarda deneyebilirsiniz. bildiğimiz sirke zaten tamamen doğal kimyasal değil hiçbir problem olmaz. ben bi gece çok kötü oldum uyuyamıyordum kaşımaktan tırnaklarımı batırcaktım o kadar kötüydüm bunu denedim. 1 dkda geçti herşey sonrada uyudum zaten

Kızlar yaklaşık 3 yıl önce antibiyotik kullanıma bağlı olarak genital mantar tehşisi koyuldu.

Klasik Fitil krem ve hap üçlemesi. Yalnız benim mantarımın kronikleşmesinin nedeni ilk Jinekoloğumun( ki bu yü<den değiştirdim.) kremi nasıl kullanacağımı söylememesi. KREMİ KULLANIRKEN KESİNLİKLE GENİTAL BÖLGENİZİN KURU VE TEMİZ OLMASI LAZIM. Duştan çıktıktan sonra bir peçete halu kağıt ya da tuvalet kağıdı yardımı ile iyice kurulayın. Fön makinasini soğuk ayarına o yoksa en düşük sıcaklık ve belli bri mesefaden iyice kurutun ONDAN SONRA KREMİ kullanın çünkü o krem eğer ıslakken kullanırsanız mantarın kronikleşmesine neden oluyor.

BİR DE sakın baticon ve sirke sürmeyin. Genital organınızdaki dış zarın yapısını bozarsınız.

Alternatif tıp için ancak ve ancak mantarın ilaçlar kullanılmında dahi uzaması durumunda PORTAKAL NERGİSİ namı diğer Aynısafa kaynatıp sıcak su dolu (tabii ki oturabileceğiniz bir sıcaklık yakmayın şeyinizi :) ) leğene oturarak geçirebilirsiniz. Bunu da iki günde bir tekrarlayın. PAPATYAYA alerjisi olanlar bunu da kullanmasınlar.

Eğer antiboyik kullanımndan dolayı mantar oluyorsanız 7 gün ve uzun süren ilaç kullanımlarınızda hemen mantar hapı alın. Mantarın oluşmasını beklemeyin.

AYY cok kötü bır sey ya bıde kasşıntı yapıyor yara falan oluyor.. ben travocort dıye bı krem kullandım kasıntıyı kesiyor ve akınıtıyı azaltıyor kaç defa doktora gıttım hep aynı kremı yazdı

vajinal mantarım vardı doktora gittim ilaçlarımı 1 hafta kullandım ve geçti ancak ilaçlarımın bittiği günün ertesi gün regl olmam gerekiyordu 2 gün geçmesine rağmen regl olamadım bir türlü acaba ilaçların yan etkisinden olabilir mi bilgisi olan var mı ? ( bu arada soğan kürüyle regl olabildim sonunda ) aama ilaçların yan etkisinden böyle bir sey olup olmadığını merak ediyorum:44:

ben de mantar rahatsızlığına yakalandım ve bir turlu tam olarak kurtulamıyorum. daha once fitil,ilac kullandım hemen tekrarladı. en son gittiğim doktor "zolax" isimli bir ilaç verdi, haftada bir tane kullanılıyor. 7 hafta içtim,kullandıgım surede geçti. oh cok sukur derken ilacın haftasına yine kasıntım, akıntım ve ilişkide yanmam başladı. ne yapmalıyım sizce?evde "funit" vardı, bugun ondan bir tane içtim. "funit" kullanan var mı? kendimi cok çaresiz hissediyorum.

X