Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

bişey daha var...eğer eşinizinde kaşıntısı varsa ondanda size geçme olasılığı cok yüksek...doktorunuza söyleyin belki eşinizinde ilaç kullanması gerekebilir.....

Adet olduğumdan beri bu illeti çekiyorum.Yıllarca var anlayacağınız o kadar bıktım ki kesip atsam yeridir.Ne denediysem olmadı en fazla 1 hafta iyileşme gösterdi. Bu illeti yıllarca çekip kurtulan var mı aranızda bıktım gerçekten.

bende 1 senelik evliyim. Sanırım balayında girdiğim havuzdan kaptım bu illeti. İlişki sırasında çok feci yanma ve batma problemi, idrar yaparken yanma gibi şikayetlerle doktora gitti. Mantar için ketoral isimli krem, ilaç ve fitil seti verdi. 15 günde ilişkiyi yasakladı. Batmalarımın ve yanmalarımın sebebinin mantar olduğunu söyledi. İnşallah bu ilaçlar işe yarar. Duyduğum acı yüzünden evlilikten soğudum. Adamdan kaçıyorum sürekli yaa....

benımde baş belam ne yazık kı. 1 haftada tedaviye cevap verip sonra tekrarlyor . bıktımmmmmmm!!!

Yurtdışında bizedeki gibi tahret muslu olmadığından ıslak mendiller ile temizliğimi yapmaya başlamıştım ve hergün temiz olduğumdan emin olmak için banyo yapmasam bile genital bölgemi yıkıyordum. Doktorumun dediği kadarıyla bu kadar temizlik iyi değilmiş ve genital bölgemdeki floral dengeyi bozup, mantar oluşumuna sebep olmuşum. Gynomax gibi fitiller ile tedavi olmaya çalıştım. Ama ne kadar kullanırsam kullanayım, bağışıklık sistemim zayıfladığı anda kendini gösterdi mantar.

Sonra ben bunu nasıl farklı tedavi edebilirim diye araştırıken, diyetimi değiştirmem gerektiğini fark ettim. Öncelikle; mayalı, şekerli, ve doğal olmayan besinleri tüketmeyi bıraktım. Ayrıca içinde bol miktarda acidophilus bulundurduğundan yoğurt yiyorum ve direk sarımsak yiyemediğimden solgar'ın sarımsak hapını içiyorum. (yoğurt çok uyku yapıyor diye düşünüp acidophilus'u hap olarak kullandığım zaman alerji yapıp, vücudumda kaşıntılar başladı, o yüzden yoğurda devam ediyorum şu an) Ayrıca bol su içiyorum... Tüm asitli ve şekerli içecekleri bıraktım. Haftada bir de kekik suyu içiyorum yatmadan hemen önce (temizleyici etkisinden dolayı).

Henüz jinekoloğum ile görüşemedim, ancak kendimi genital olarak sağlıklı hissediyorum. Akıntılarım kalmadığı gibi, ne kaşıntım, ne de idrar yanmam oluyor. Ayrıca idrar sonrası beyaz, kum döküyormuşum gibi bir akıntı gelirdi artık o da yok...

Umarım benim bu beslenme diyetim faydalı olur birilerine.

arkadaşlar bende de yıllardır akıntı ve kaşıntı var mantar olabileceğimi hiç aklıma gelmemişti ama şimdi çok mantıklı geliyor. 17 yaşındayım. mantardan şüphleniyorum ama emin olamıyorum kaşıntım çok yok günde 1 2 kere oluyor akıntıdan da çok yaklaşmadıkça koku alamıyorum ama bı kokusu var sizce mantar mı dr a gitmelimiyim.

Doktora gitmenizi öneririm ... Size gerekli ilaçları verecektir. Bunun yanında benim sizden önce yazmış olduğum doğal mantar tedavisi yöntemini deneyebilirisiniz.

Bağışıklık sisteminizi kuvvetli tuttuğunuz ve yediğiniz besinlere dikkat ettiğiniz zaman mantar olma riskiniz azalır..

Cevap verdiğin için teşekkür çok ediyorum, önerilerini dikkate alıcam kesinlikle. Ama açıkcası doktor muayeneden biraz çekınıyorum ilk olacağı için kesin alttan mı muayene mı eder

Cevap verdiğin için teşekkür çok ediyorum, önerilerini dikkate alıcam kesinlikle. Ama açıkcası doktor muayeneden biraz çekınıyorum ilk olacağı için kesin alttan mı muayene mı eder

Eğer bakireyseniz dışarıdan muayene eder. Ancak genede dışarıdan doğru akıntı miktarına bakılır.
Tahminimce bol su içirilip ultrason ile kontrol yapılır.
Doktor'dan çekinmeyin, sizin sağlığınız söz konusu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…