Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

kızlar merhaba geçen gün doktora gittim... tahlil falan yapmadan şikayetlerimi söyleyince direkt mantardır dedi... ne kadar doğru bi yöntem bilemedim açıkçası . neyse bana fluzole hap (kırmızı tek kapsül )ve travazol krem verdi sabah akşam kullan dedi. hapı o gün hemen içtim. kremi de kullanıyorum ama kaşıntım olmadığı halde kullanıyorum. bu kremleri kullanan var mı aranız da faydası olur mu acaba ???

geçmedi geçmiyorr ömür boyumu böyle devam edecek bilmiyorum dün tekrar doktora gittim hiç birşey demedi ilaçlarını kullanmaya devam et 4 hafta sonra geçmezse gel diyor ben bir gece dayanamıyorken 4 haftayı nasıl bekliyim sinirlerim alt üst oldu günlük yaşam diye bişey kalmadı sadece uyumak istiyorum sabahlara kadar oturuyorum bu arada iyi gelir diye maydanoz suyu ve yoğurt tüketiyorum artık napıcamı bilmiyorum

BAYANLAR YARDIM

Kendimi bildim bileli akıntı problemi yaşıyorum.Ama kaşıntı ya da idrarda yanma olmuyor.Bunlar herkeste olan belirtiler.Ama benim koyu renk iç çamaşırımda çamaşır suyu dökülmüş gibi kalıcı lekeler bırakıyor akıntı.
bu durumu benim dışımda yaşayan var mı? kafayı yiyeceğim.

Arkadaslar bende 3 seneden beri çekiyorum bu hastalığı ne yaptıysam geçmedi bitkisel şeyler dediler yaptım ilaçlar kremler hiç biri geçirmedi evli olmadığım için kimse kontrolde etmiyor kaşıntıdan ölüyorum varmı benim gibi olan bana çare söyleyin artık :KK43: :KK43:

kızlar merhaba geçen gün doktora gittim... tahlil falan yapmadan şikayetlerimi söyleyince direkt mantardır dedi... ne kadar doğru bi yöntem bilemedim açıkçası . neyse bana fluzole hap (kırmızı tek kapsül )ve travazol krem verdi sabah akşam kullan dedi. hapı o gün hemen içtim. kremi de kullanıyorum ama kaşıntım olmadığı halde kullanıyorum. bu kremleri kullanan var mı aranız da faydası olur mu acaba ???

ben travazol u kullandım doktor yazdı aksine şikayetlerimi çoğalttı dağa çok kaşıntı yaptı bende kestim hemen

Direkt olarak onu veriyorlar ya, sonra da alerji yapıyor. Ben de kullanamamıştım.

evet canım travogen kullandım hiç bir işe yaramadı şimdi canesten kullanıyorum o diğerlerine nazaran kaşıntımı azaltıyor ne yapacağımı bilmiyorum evli olmadığım için doktorlar kontrol etmiyorlar ilaçlarda fayda etmiyor kafayı yicem resmen evlenmeden nerden bulaştım bu hastalığa ya :KK43:

Kızlar, benim vajina girişim beyaz. Ama nokta nokta filan değil. Etrafı beyaz. Kaşıntı ya da kötü kokulu bi akıntı yok. Beyaz bi akıntı var ama ne kaşıntı yapıyo ne kötü kokuyo. Sizce yine de mantar olabilir mi? Ya da ne olabilir bi fikriniz var mı?

dogum kontrol hapından olabilir o beyazlık, eger kullanıyorsan tabiki .. Aşırı gövde gücü kullanılması ve ruhsal sorunlar da bunların etkenidir bilin istedim.. ben spora gidiyorum o zaman akıntım oluyor kasınca kendimi..

kendimi bildim bileli mantar olurum. o kadar alıştımki travazol bana el kremiymiş gibi geliyor. 4 gün önce yine dayanamadım e hastaneye gittim artık hiç utanmıyorum kadın erkek farketmiyor benim için doktor bey ben mantar oldum ne yapıyosanız yapın ama geçsin bu illet dedim. ultrasondan karnıma baktı neden baktı anlamadım. sonrada 2 krem 2 tanede hap verdi. tabi kremlerden biri mantar kremi olan travazol diğeri de vajinal krem. 2 tane de hap verdi bir tanesini 2 gün, bir tanesini de 7 gün boyunca iç dedi. bugün 4.gün akıntım yok ama tuvaletten sonra kuduruyorum. çok fena yanma oluyor. işemeye korkuyorum artık o kadar kötüyüm! sürekli kıpır kıpırım ve çalışıyorum adamlar anlayacak :26: mahvoldum bu illetten. neden bu kadar sık sık olurum ne geçirir bunu hiçbir çaresi yok galiba :KK50:

Bende son 10 yıldır bu illetle uğraşıyordum tatilde havuzdan kaptım, nice doktorlar değiştirdim, ne ilaçlar kullandım, ayrıca alerjimde var ve birbirini sürekli tetikleyen iki hastalıkla uğraştım, resmen araştırmacı oldum, nihayet bir sonuca ulaştım, mantar vajinadaki doğal yapıyı bozuyor ve yapılması gereken o yapıyı tamir etmek ve doğal haline getirmek, doktorlar ilaç yazıp gönderiyorlar maalesef bizi doktor bağımlısı yapıyorlar. Sonuç olarak size tavsiye edeceğim şey probiyotik kapsül kullanmak, ama kullanmadan doktorunuza danışın bir besin katkısı olmasına rağmen bazı hastalıklarda sakıncalı olabiliyormuş. ben şimdi rahatım, size bir faydam olsun istedim hemcinsiniz olarak ( Kullandığınız probiyotik içeriğinde örnek :1.5 milyar, 2.5 milyar canlı organizma vardır gibi içeriği olacak dikkat edin)..sağlıklı günler..

merhaba herkese.bende çok uzun zamandır mantar vardı.nerdeyse 4-5 sene olucak.hastanelere gittim.bana 2 kapsüllük ilaç verdi doktorlar ve krem verdiler.kullandım ama geçmedi.hemen hemen bütün doktorlar aynı ilacı verdiyordu.ama fayda etmiyordu.psikolojim bozulmuştu artık.evli olmadığım için fitilde kullanamıyordum.oyüzden geçmiyordu.en sonunda hastanelerdeki özel doktorun vermiş olduğu 2 kapsüllük ilaçlardan olan ama 15 kapsülünden alıp bitene kadar kullanmaya karar verdim.herhalde ilaca devam etmediğim için geçmiyor diye düşündüm.biyileşene kadar bu ilacı kullanıcam dedim.anneme sağlık ocağından o ilacı yazdırıp durdum.en sonunda sağlık ocağında doktor sormuş anneme.neden bukadar çok yazdırıyorsun bu ilaçtan diyince annemde benim durumumu anlatmış.uzun zamandır mantar var kızımda ve geçmiyor diye.sağlık ocağındaki doktor o ilacın fazla kullanılmaması gerektiğini fazla kullanırsa başka sorunlara yol açacağını söylemiş.madem kızın gelemiyor bana numarasını ver ben birayayım demiş.geçen hafta beni aradı.şikayetimi sordu.bende söyledim.kaşıntı,yanma,kötü kokulu akıntı dedim.uzun zamandır çekiyorum dedim.tamam dedi.ben sana ilaç yazıcam ve bunları kullan dedi.4 tane ilaç yazmış bana.1 haftadır kullanıyorum veeeeeee geçti arkadaşlar.çokk mutluyum.mucize gibi bişey oldu.bu yaz evlenicem hayırlısıyla ve hep napıcam diye düşünüyordum.akıntıdan dolayı hep tuvalet kağıdı falan koyuyordum ama şimdi hiç bişey koymuyorum ve hiç akıntı yok.tamamen geçti.ama ilaçlarıma devam ediyorum.tamamen geçsin birdaha gelmesinnn pisss mantarrrrrrrrrrrrr Kötü Kazen neyse çok uzattım.mantarı yendiğimi ve mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim.umarım sizde üstesinden gelirsinizzz..öptümmmm.hoşçakalınnnnn...
Merhaba canım ....oncelıkle gecmıs olsun :) sevındım bu illetten kurtuldugun ıcın. bende mantar yok ama bıtmek bılmeyen koku var ne testlerden ne muayenelerden gectım ama gecmıyor burturlu herseyım normal smear testlerım vs vs en sonunda kronık oldugununa karar verdıler .pekı sen bana ozelden mesaj atabılırmısın ılacların ısmını yada burdan yazarmısın bakayım belkı banada ıyı gelır.
mantara buarada en ıyı gelen sey; orkıdın ustune yogurt sür geceden ıkı 3 gun tekrarla ertesı gune ne kasıntı ne akıntı ne yanma bırseycık kalmıyor ......

Merhaba canım ....oncelıkle gecmıs olsun :) sevındım bu illetten kurtuldugun ıcın. bende mantar yok ama bıtmek bılmeyen koku var ne testlerden ne muayenelerden gectım ama gecmıyor burturlu herseyım normal smear testlerım vs vs en sonunda kronık oldugununa karar verdıler .pekı sen bana ozelden mesaj atabılırmısın ılacların ısmını yada burdan yazarmısın bakayım belkı banada ıyı gelır.
mantara buarada en ıyı gelen sey; orkıdın ustune yogurt sür geceden ıkı 3 gun tekrarla ertesı gune ne kasıntı ne akıntı ne yanma bırseycık kalmıyor ......

Merhaba bayanlar,

3 gündür hayatımda ilk kez ben de bu mantar enfeksiyonuyla tanıştım. Dün gece sabaha kadar kaşıntıdan uyuyamadım ve korkunç acılar çektim. Sabahtan beri de idrarımı yaparken korkunç acı çekiyorum ve hafif kan geliyor. Bu sabah acilen jinekoloğa gittim bana dıştan sürülen iki krem, bir adet haftalık kapsül ve iki tane de vajinal fitil verdi. Biri tedavi için, diğer fitil de tedaviden sonra vajinadaki doğal ortamı tekrar oluşturmaya yarayan fitil. İlaçları kullanmaya başladım bugün itibariyle, umarım atlatırım.

Sabahtan beri sürekli bu durumun kronikleşeceğine dair yazılar okuyorum. Ve korkudan ödüm patlıyor. İlla kronikleşecek / tekrarlayacak gibi bir durum var mı? Bu illetten düzenli tedaviyle bir kerede kurtulan kimse yok mu?

Lütfen yardım edin, 3 ay sonra düğünüm var ve ben böyle bir durumda eşime ne anlatırım, nasıl yaparım, çok korkuyorum.

Merhaba bayanlar,

3 gündür hayatımda ilk kez ben de bu mantar enfeksiyonuyla tanıştım. Dün gece sabaha kadar kaşıntıdan uyuyamadım ve korkunç acılar çektim. Sabahtan beri de idrarımı yaparken korkunç acı çekiyorum ve hafif kan geliyor. Bu sabah acilen jinekoloğa gittim bana dıştan sürülen iki krem, bir adet haftalık kapsül ve iki tane de vajinal fitil verdi. Biri tedavi için, diğer fitil de tedaviden sonra vajinadaki doğal ortamı tekrar oluşturmaya yarayan fitil. İlaçları kullanmaya başladım bugün itibariyle, umarım atlatırım.

Sabahtan beri sürekli bu durumun kronikleşeceğine dair yazılar okuyorum. Ve korkudan ödüm patlıyor. İlla kronikleşecek / tekrarlayacak gibi bir durum var mı? Bu illetten düzenli tedaviyle bir kerede kurtulan kimse yok mu?

Lütfen yardım edin, 3 ay sonra düğünüm var ve ben böyle bir durumda eşime ne anlatırım, nasıl yaparım, çok korkuyorum.

Günaydın witch , bendede uzun zamandır bır koku oluyordu hayatım boyunca ıkı defa mantar oldum ılkı berbatdı kaşıntıdan geberdım sankı ustelık akıntı bırde temmuz sıcağı fenaydı yanı ...krem vajınal fitil hepsını kullandım ama koku gıtmıyor . en nıhayetınde yoğurt kullandım 10 numaa bırsey herkese tavsıye edıyorum geceden orkıdımın ıcıne suruyordum sonra kılodu gıyıp sabaha kadar yat ıkı gun daha yap bu sekılde bak o ıltıhabın mantarın akıntın nasıl gecıyor. bırde hayatında bır kere bıle olsa mantar enfeksıyonu gecırenler suna dıkkat etmelı :ASLA SABUN ,DUŞ JELİ, ŞAMPUAN buna benzer bırseylerle vajinayı yıkamıycaklar bunlar vajenin PH dengesını bozuyor ve bu mantarlar ordan asla gıtmıyor sadece gızlenıyor en ufak tetıklenmede tekrarlıyor.
ben uzun yıllardır sadece ılık suyla aşağısını yıkıyorum asla nemli bırakmıyorum gunde 2 defa ıc camasırımı degıstırım ve her wc den sonra yıkarım peceteyle kurularım . bu sekılde ne koku ne baska bırsey kalmadı. eczaneden sebamed vajınal jel aldım onunla yıkıyorum .bu jel ph dengesını koruyor ve bakterı enfeksıyondan koruyor tavsıye edıyorum şiddetle ama en onemlısı kızlar dedıgım kımyasal sıvılarla yıkamayınız vajenı cıdden yaniii.......test ettım onayladım :KK66:

merhabalar

bende bugün 2 haftada sadece 3 kere olan ağrılı zonklama sebebiyle doktora gittim. sekreteri şikayetimi sordu zonklama var dedim kasıklarında mı dedi hayır vajinamda dedim akıntımı sordu normal akıntım olduğunu kuruluk olmadığını söyledim doktora şikayetlerimi söyledi doktor yanma kaşıntı kızarıklık ve şişlik var mı dedi yok dedim tamam mantarsın yanma varsa dedi söylediklerinizden hiçbiri yok sadece zonklama oluyo ve bazen uykumdan uyandırıyo dedim inadına mantar dedi test kontrol vs istemeden ilaç yazdı kontrole gelmem gerekli mi dediğimde gerek yok bu ilaçlar iyi gelir dedi açıkçası verdiği ilaçları kullanmaya çekiniyorum test yapmadığı için ama zonklama olayı da kafama takıldı aranızda bunu yaşayan var mı?

kızlar ben 15 haftalık gebeyim kaşıntı ve akıntıdan dolayı gyno-lomexın verdi dün gece kullandım bu gün tuvalette peçeteye üç damla kan geldi doktorum olur diyor ama ben tedirginim böyle olanlar var mı aranızda :18:

arkadaşlar bu sıkıntıyı yaşayan biri olarak çok araştırma yaptım ve kendimce çözümümü yazıyorum
lütfen deneyin hiç bir yan etkisi yok dilerseniz araştırabilirsiniz de
eczaneden solvay karbonat ingiliz karbonatı ya da ph düzenleyici karbonatı alın
kesinlikle bakkal market tarzındaki yerde satılan karbonattan değil
günde iki kere yarım çay kaşığı bir bardak sıya atıyorsunuz karıştırıyorsunuz üç dk bekleyip tekrar karıştırıp içiyorsunuz
tüm vucudunuzun ph dengesini düzenliyor... ve bir çok yararı var... 1 lt suya bir tatlı kaşığı karbonat koyup vajinanızı da yıkayabilirsiniz hatta kaba koyup oturma banyosu da yapabilirsiniz kesinlikle bir zararı yok lütfen araştırın ve uygunlayın sonra da bana yorumlarınızı yazın herkese geçmiş olsun sevgiler
( krem olarak travacort 1 numara kaşıntıyı geçiriyor) ama uzun vadede çzüm istiyorsanız vucudunuzun ph dengesini düzenlemelisiniz bu da her gün uzun vadede bir tedaviyle oluyor o da çok kolay karbonatlı su içmek tadı tuzlumsu gibi oluyor ama burnunuzu kapatın bir dikişte için artık kimyasal ilaç içmekten fitil atmaktan iyidir...

kızlar ben 15 haftalık gebeyim kaşıntı ve akıntıdan dolayı gyno-lomexın verdi dün gece kullandım bu gün tuvalette peçeteye üç damla kan geldi doktorum olur diyor ama ben tedirginim böyle olanlar var mı aranızda :18:

İdrarda kan bende de olmuştu... Hatta kaşıntı, yanma geçti ama idrarda kan devam etti. Jinekoloğu aradım, sabah aç karnına ilk idrarını idrar kabına doldur ve hemen hastanenin laboratuvarına getir, bakteriyel bir enfeksiyon da var mı bakalım dedi... Ama tabi çalıştığım için ve izin alamadığım için gidemedim :KK43:

Zaten birkaç gün içinde de şikayetim geçti, ben de üzerinde durmadım... Umarım hata yapmamışımdır.
Bence eğer sizin fırsatınız varsa mutlaka bir idrar testi verin, ayrıntılı baksınlar, mantar dışında bir bakteriyel enfeksiyon olabilir.

X